Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) torma99


torma99
aktív tag

A nyugati világ és a kínai felső 10000 jólétét is meg kell valamiből teremteni. Itt jönnek képbe kínaiak 10 milliói, akik éhbérért teljesen ki vannak zsákmányolva. Most erre mit lehet többet mondani. Nálunk is kb ugyanez megy, meg mindenhol a világban az alacsonyabb végzettségűek, vagy fizikai dolgozók körében. De igazából a szellemieket is ideveszem kedvesem lazán 12 órázik vagy többet dolgozik minimálbérért + zsebbe némi apróért...diplomával, felsőfokúval és még örülhet hogy van állása.
Komoly társadalmi változások előtt állunk az elkövetkező évtizedekben, öveket bekötni és tessék kapaszkodni.

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Azért erről se feledkezzünk meg! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) sputnick


sputnick
tag

szerintem a legnagyobb probléma az, hogy irdatlan értékben nő a vezetők, managerek, stb és a tényleges munkát végzők közötti fizetési olló.
mi alapján keres egy vezető 100X, igen százszor! annyit, mint egy sima dolgozó?
itt kéne végre kissé rendet tenni, mert egy dolog biztos: ez így tarthatatlan

Think.

(#4) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Te jó ég. :Y Havi 130 dollár?! És ennyi pénzért még keményen teljesíteni is kell? Szép világ mondhatom. Képzelem milyen hasznot kovácsolnak a gyár vezetői ebből. Ilyen nyugaton az ipari forradalom idején volt.

Még jó hogy a rabszolgaság intézménye megszűnt...

(#5) qwertly


qwertly
addikt

Én ilyenkor azon csodálkozom,hogyan mondják a kínai munkásnak,hogy kommunista ország vagyunk.És miért engedik ennyire kifacsarják a dolgozókat?Miért nem is kérdezi meg egy munkás hogy kommunizmus van vagy kapitalizmus?Mert ha utóbbi akkor mit is keres a kommunista párt az ország vezetésében?Lehet ezek a kérdések naivnak tűnnek :F

(#6) tkazmer válasza Hunpriest (#4) üzenetére


tkazmer
addikt

Ilyen nyugaton az ipari forradalom idején volt.
ott meg most van az ipari forradalom:) a $130 meg addig se nem sok se nem kevés, ameddig nem tudjuk, hogy pl. 1kg kenyér (vagy rizs vagy mi:) )ott mennyibe kerül

#3) SoTL
annak, hogy egy vezető sokkal többet keres, számos oka lehet, és a legtöbb esetben helyénvaló is.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) Hunpriest válasza tkazmer (#6) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Úgy látom te nem nagyon érted az ottani helyzetet. :S (Főleg, hogy még :) -kat is dobálsz hozzá.)

Biztos lehetsz benne, hogy a 130 dollárnak megfelelő pénzösszeg az kb. a még épp nem halok éhen életszínvonal fenntartásához elegendő.

Persze nem akarok dramatizálni, meg igazából váltatoztatni se lehet ezen (legalábbis nem mi), de azért az a tény hogy 2010-ben vannak emberek akik szinte a középkori rabszolgasának megfelelő életkörülmények között élnek nem éppen mosolyt fakasztó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8) Alexios válasza qwertly (#5) üzenetére


Alexios
veterán

tudtommal kapitalista piac van, de ettől még lehet kommunizmus(mi köze a politikai berendezkedésnek a piachoz? Vagy ott is tervgazdálkodásnak kéne lennie?)

(#9) sputnick válasza tkazmer (#6) üzenetére


sputnick
tag

nem azt mondom, hogy egy vezető nem érdemel magasabb fizetést, mint a mezei dolgozó.
de iszonyatos aránytalanságok alakultak ki. nem hiszem, hogy olyan természetfeletti, csodába illő tetteket visznek véghez egyes vezetők, hogy havi 50 millát kéne keresniük.
politikától mentesen link

Think.

(#10) tkazmer válasza Hunpriest (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

éppen mivel nem ismerem az ottani helyzetet, ezért döntöttem úgy, hogy ameddig nem ismerem meg a $130 vásárlóértékét, addig nem mondok véleményt arról, hogy ez sok-e vagy sem:)
egyébként a magyar minimálbér se sokkal jobb...

#9) SoTL
a menedzsment az, ami összefogja a céget, amely eldönti, hogy hogyan működjön. ha tehát a menedzsment jó, akkor a cég jól működik. a menedzsment meg akkor lesz a legjobb, ha a lehető legtöbb pénzt költik rá, így a tulajdonosoknak érdekük, hogy sok pénzt költsenek rá.
ezért én pl. teljesen normálisnak tartom, hogy csányi is többmilliárdos bónuszokat kapott az otp-től a válság előtti rekorderedményekért "cserébe", hiszen hozta az eredményeket.
..és akkor még nem beszéltünk azokról, akik a saját cégüket vezetik, tehát személyesen ők maguk építették fel azt a "birodalmat", ami a hatalmas fizetésüket kitermeli.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) sputnick válasza tkazmer (#10) üzenetére


sputnick
tag

természetesen megérdemli minden tisztességesen dolgozó felsővezető az átlagnál jóval magasabb fizetést.
viszont a fentiek extrém mértékűek és nem indokoltak a legtöbb esetben.
a menedzsment meg ne csak a számokat nézze, hanem hogy a kollegák is elfodadható munkakörülmények között dolgozhassanak és ne facsarják ki őket a negyedéves eredményért. mert a nagy fizetésnek ez az ára. nekünk anno az irodában egy sz*ros számítógépet nem voltak képesek megjavítani, pedig nagy állami cég volt(míg el nem adták).
ők hozzák az eredményt, lefelé meg úgy taposnak, ahogy csak tudnak.
ez a fizetési arány torz és aránytalan.

Think.

(#12) Quasi_modo válasza sputnick (#11) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ez a fizetési arány torz és aránytalan.
Ezzel teljesen egyetértek. Legyen megasabb egy vezető fizetése, de arányosan. (Mondom ezt úgy hogy voltam már fent is, lent is.)

valami

(#13) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Nem art azert elolvasni mas cikkeket is, amik egy masik szemszogbol mutatjak be a temat: NYTimes

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#14) edward2 válasza tkazmer (#6) üzenetére


edward2
addikt

google a barátod. kis keresgéléssel rátaláltam pár árra pekingben

Movie ticket price: $ 8.39
Simple lunch price: $ 14.78
Washer Price: $ 627.81
1 kg of rice price: $ 2.38
Can of soft drink price: $ 0.67

röviden az a 130$ az nuku.... :(

(#15) attila9988 válasza sputnick (#3) üzenetére


attila9988
őstag

A világtörténelemben mindig is így mentek a dolgok. Az ókorban is voltak "rabszolgák", és egy elit réteg akit kiszolgáltak. A középkorban is voltak földművesek, akik örültek hogy étel jut nekik, és szintén ott volt egy felsőbb kör, akik gusztustalanul gazdagok voltak. Nincs ez másként ma sem. Ne áltassuk magunkat. Demokrácia ide vagy oda (mármint nálunk, bár kínában sem az a fajta szocializmus van amit mi itt megismerhettünk orosz "elvtársaink" oldalán), többségében akkor is csak rabszolgák vagyunk, és azok is maradunk. Időnként persze a szegény ember is megunja az egészet, lázong egy kicsit, lerombolja az aktuális társadalmi rendszert, hogy az egész körforgás újra kezdődjön.... és így tovább.. :(

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#16) enerdzsájzer válasza tkazmer (#10) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Egy gyár-cég jó működése csak a vezetők érdeme?A melós nem járul hozzá?Amíg a vezetők "megérdemlik" a milliókat és építik sorra a kacsalábasakat meg veszik a luxus autókat, addig melósból a belet kihajtják éhbérért csak azért hogy megvehesse az új bmw-ét.Ez így rendbe van?Van egy dolog amiről a fent dőzsölő burzsuj réteg szeret megfeledkezni: ha a melós nem sz@rik, az igazgató nem eszik!
Ha saját cégem lenne, egyszerűen nem lenne pofám hogy a haszon túlnyomó részét a saját dőzsölésemre költsem, közbe meg a melósaim akik reggeltől-estig kemény munkával tulajdonképpen megtermelik nekem a hasznot, még a számlákat is nehezen fizetik ki.Ha ki tudják fizetni egyáltalán.
A vezetők előszeretettel visszaélnek a kis emberek kiszolgáltatott helyzetével.

(#17) Narxis válasza tkazmer (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Semmi reális oka nincs. Ha elfogadjuk azt a hipotézist, hogy az elérhető javak mennyisége egyre csökken(élelmiszer, kőolaj, földgáz, fa, szén stb.) miközben a bolygó lakosainak a száma folyamatosan nő akkor igen csak át kellene gondolni, hogy mekkora különbség van ember és ember között. Törekedni kell az ésszerű és igazságos elosztásra.

Édesanyám jogi diplomával kb. 150 ezer Ft-ot keres, rengeteget túlórázik a Csányi birodalom egyik nagy cégénél, de nem panaszkodik, a főnöke finoman utalt rá, hogy örüljön, hogy van munkája.

Mocskos egy világban élünk.

Thanos was right.

(#18) Paarthurnax válasza Narxis (#17) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Termeszetesen nem anyukad jogi diplomajara gondolok, de manapsag minden masodik ember diplomas magyarorszagon, legalabbis van valami oklevele, "diplomaja" valami felsooktatasi intezmenybol. Ezek a diplomasok mind azt mondjak, hogy ilyen-olyan diplomas letukre megis milyen keveset keresnek es hogy a szakmunkasok es melosok miert kapnak tobbet.
Nehez itt igazsagot osztani.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#19) WonderCSabo válasza Paarthurnax (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"manapsag minden masodik ember diplomas magyarorszagon, legalabbis van valami oklevele, "diplomaja" valami felsooktatasi intezmenybol"

Ezt kizártnak tartom. Talán még a 1/4-nek sincs.

(#20) Paarthurnax válasza WonderCSabo (#19) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Nyilvan a "minden masodik" tulzas, de az valoszinu, hogy mas orszagokhoz kepest nagyobb a diplomasok aranya es ez leginkabb a miatt van, hogy az utobbi tiz evben gomba modon nottek a foiskolak es osztogatjak a semmit sem ero okleveleket marketing/vendeglatas/penzugy/stb szakiranyokon.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#21) klaczi válasza enerdzsájzer (#16) üzenetére


klaczi
aktív tag

Egy jól működő ipari üzemben a vezetők érdeme!
Tíz évet töltöttem egy multinál középvezetőként. Tudnék mesélni "melósok" hozzáállásáról.

(#22) sputnick válasza klaczi (#21) üzenetére


sputnick
tag

nem kizárólag a vezetők érdeme. nagyon fontos tényező a menedzsment és a dolgozók jó kapcsolata, a céges motiváció, fejlődés, továbblépés, tréningek, stb meg persze a fizetés.
szóval ez egy nagyon sok változós rendszer, nem lehet csak az egyiket vagy a másikat kiemelni.
észre kéne venni, hogy egymásra vagyunk utalva és így cselekedni.

Think.

(#23) Sanyix válasza sputnick (#3) üzenetére


Sanyix
őstag

igen emiatt a mánágerizmus miatt fog összeomlani az amúgy is labilis, hatékonytalan, és SZAR gazdasági rendszer.
utóbbi pár évben láthattuk milyen módszerekkel lehet borítani az egészet... és ez csak egy módszer volt a sok közül. Ez a mai világgazdasági rendszer kb olyan mint egy szitává lyuggatott gát, ahol minden nap 100 új lyuk keletkezik, miközben 50-et tudnak befoltozni.
Akárhogy verhetik magukat a szagértő pénzügyi emberek hogy milyen szép jó tökéletes, ez bizony össze fog omlani, ha magától nem, attól hogy a kihasznált embereknek elegük lesz ebből a szarból, és azt bizony nem fogják katonai erővel elsikálni...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#24) Sanyix válasza klaczi (#21) üzenetére


Sanyix
őstag

és arról tudsz mesélni hogy a hozzáállásuk VAJON miért volt olyan amilyen? Tudod a vicc fizetésekért senkinek sem lesz jó a hozzállása...
Max a munkaerő erős kihasználása a vezetők érdeme, de ez ugye hosszú távon nem jó(betegségek, munkaképtelenség, estleg bekattanáskor jelentős kár okozása, rossz minőségű munka, stb)...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25) enerdzsájzer válasza klaczi (#21) üzenetére


enerdzsájzer
tag

És vajon a melósoknak hogy kellene a munkához állni ha sz@arér,h.gyér állat módjára bánnak velük?A melósnak NINCS ÉRTÉKE!Darabra számolják őket mint a birkát.Közben meg a birkák által megtermelt haszonból élik fényűző életüket!Talán a melósokat nem kellene ösztönözni?Ösztönzés alatt nem a b@szogatást,meg a kirúgásokkal, a kevés fizetésből büntető levonásokkal való szemétkedést értem.Ha az ember érzi hogy megbecsülik, meg egyáltalán ember számba veszik,mindjárt másképp áll a munkához.
Egyébként meg lehet mutatni hogy kell dolgozni.Oda kell állni a gép mellé,kézbe venni a szerszámot és havi 70-80 ezerér, naponta 10-14 órát gürcölni.Közben persze végig a s.gg.dben van a főnök f.....a. Meg nézegetheted a főnök új autóját meg villáját.
Még nem voltam 18 sem amikor egy hátizsákkal meg alig 20 ezer forinttal (azt is magam gyűjtöttem) indultam a nagyvilágnak.Én csak műszakvezető voltam,de több cégnél eljutottam erre a szintre seggnyalás nélkül.40 emberem is volt.15 éve melózok,már nem is tudnám összeszámolni hány munkahelyem volt.Van már némi tapasztalatom munkáról,életről,emberekről.Úgyhogy én is tudnék mesélni a teljesen h.ly. sőt egyenesen kretén "vezetőkről" akinek fogalma sem volt hogy mi történik körülötte, csak azt tudta hogy minél többet dolgozik a melós, neki annál több pénze van.Ilyen "embernél" is voltam műszakvezető.De hamar vége szakadt a "barátságnak" mert nem vagyok az a típus aki szó nélkül tűri a gyökérkedést.Nem csak magamért álltam ki hanem a melósaimért is.

(#26) enerdzsájzer válasza Sanyix (#23) üzenetére


enerdzsájzer
tag

óóóóóóóóóó bárcsak eljönne ez a nap..... van itthon egy nagy,masszív csákányom.Nagyon jó szerszám.Élvezet vele bontani.... ;]

(#27) tkazmer válasza enerdzsájzer (#16) üzenetére


tkazmer
addikt

az, hogy egy gyár működik, mint gyár, igen, a vezetők érdeme. nézd csak meg, nemrég az árvíz idején is mire panaszkodtak a nem tudom melyik cigánytelepen? hogy nem jön egy szakember, egy vezető, aki megmondja, hogy mit csináljanak, mert ők csinálnák, csak nem tudják, hogy mit és hogyan.

(#17) Narxis
viszont itt annyira nem hipotézisekről van szó, amiket még külön el kell fogadni, hanem arról az egyszerű tényről, hogy míg a melós munkáját meg tudná csinálni a vezető is, addig a vezető munkáját nem tudná megcsinálni a melós. ezért tehát a vezető munkája értékesebb lesz, mert kevesen tudják megcsinálni jól.

hipotézisek helyett meg inkább azt kellene elfogadni, hogy egy diploma nem garancia semmire, pláne nem, ha jogi (és teljesen igaza van anyukád főnökének, ha azt mondja, hogy szerencsés az anyukád, hogy van munkája, hiszen azt azért vegyük figyelembe, hogy míg bécsben kb. 2000, addig budapesten kb. 5000 ügyvéd tevékenykedik, enyhén túltelített tehát a szakma), az jogosít fel nagyobb keresetre, ha ügyes, okos és jobb vagy, mint a többiek. ez esetben pedig nem számon kéred másokon, hogy miért nem keresel többet, hanem egyszerűen többet keresel.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#28) enerdzsájzer válasza tkazmer (#27) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Emlékszem már rád!A gazdagokat sajnáló topikban beszélgettünk nemrég. :)

Nem mondtam egy szóval sem hogy nem kell vezető,vagy hogy ne kapjon többet mint a melós.Természetesen szükség van a vezetőkre és a tudásukra.Mert ugye sokan nem csak a kapcsolataik által lettek vezetők.Hanem a tudásuk miatt.DE!A vízügyi szakember nem fog homokzsákot pakolni (az nincs benne a munkaköri leírásban), ő csak megmondja hova kell rakni.És semmit nem ér a szakértelme ha nincs 20-400-5000 melós aki éjjel-nappal sokszor pihenő és ellátás nélkül dolgozik a gáton.Nagy szükség van vezetőre,de melósra is.Ezt kellene megérteni.
Nekem a vezetők emberek iránti hozzá állásával van bajom.Az a már pofátlan vérszívás.Teljesen lesz@rja az embert (aki nélkül ő is csak egy csöves lenne), betegre meg idegroncsra dolgoztatja meg terrorizálja.De még ha tisztességesen megfizetné... hogy az embernek ne legyen anyagi gondja,meg tisztességgel elmehessen majd nyugdíjba (ha megéri)...de hát b@s.@ meg erre sem képes!Inkább ész nélkül harácsol!Még több villa,még több autó,még kövérebb bankszámla.Aki megtermelte neki,az meg dögöljön meg.Jól van ez így? :(

(#29) tkazmer válasza enerdzsájzer (#28) üzenetére


tkazmer
addikt

hehe, tényleg:)
a vezető-alkalmazott emberi kapcsolat egy külön téma, és szerintem az öngyilkosságok hátterében is inkább 1-2 rossz vezető mint a $130-os fizetés állhat.
a gátra visszatérve: a szakember csak azért nem fog gátat építeni, mert nincs benne a munkaköri leírásában, egyébként tudna, míg a melós nem tudná elvégezni a szakember munkáját (tehát nem tudna dirigálni). ez a nagy különbség, ami forintosítva értékesebbé teszi a szakember munkáját. ha a szakember szakmailag jól, de emberileg minősíthetetlen módon dirigál, az egy dolog, de a munkája értékét nem csökkenti, hiszen a gát elméletileg állni fog - más kérdés, hogyha sokat bmegel, akkor lehet, hogy a melós csak azért sem fogja jól a helyére tenni a zsákot bármit mondanak neki, és így beszakad a gát - viszont ilyenkor a szakembert vonják felelősségre.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) klaczi válasza enerdzsájzer (#25) üzenetére


klaczi
aktív tag

Sajnálom, nekem nincs akkora tapasztalatom mint neked. A tízegynéhány évet egy helyen töltöttem!
Azt hiszem hazai szokás azt nézni, hogy a fejesek (mások) mennyit keresnek.
A mottó ilyen helyen: fölfelé nem kérdezünk! Sajnos, ha ott akartál maradni maradni, ez van!
Amúgy baromi képzettnek kellett legyél, a szakmát a gyakorlatban profi szinten kellett ismerjed, és beszélni kellet idegen nyelveket. Az álomfizetést ilyesmiért osztogatják.
Mivel ez a három dolog adott volt eljöttek értem és alkalmaztak.
Egyébként az embereim keleterópai normák szerint nem kerestek rosszul.
Amúgy tisztellek, hogy volt bátorságod továbblépni. Biztos sok hasznod volt belőle!
A tapasztalatainkból talán mások is el tudják képzelni mit művelnek az igazán nagy cégek a hatalmas tömegben alkalmazott, félig írástudatlan tömegekkel a gyártóüzemekben. Széplelkű emberekkel persze nem is lehet fegyelmet tartani. Sajnos :((

[ Szerkesztve ]

(#31) enerdzsájzer


enerdzsájzer
tag

Semmi sem indokolja hogy a melós éhbére mellett egyesek milliárdokat keressenek.Nagyon átestünk ezzel a ló túloldalára.Olyan jól végzi a vezető a munkáját hogy az emberei megdöglenek és kap még plusz 1-200 milliót?!Na ne.......(Tudom, tudom, teljesítménye alapján mérnek egy céget nem a túlélő melósok számával.Az utóbbit meg magasról lesz@rja mindenki) :(

Széplelkűséggel nem lehet fegyelmet tartani, ez igaz.Viszont b@szogatással meg vérszívással sem.Az már nem fegyelem, hanem félelem.A többséget sajnos lehet így irányítani.Vagy rá van kényszerülve hogy elviselje.Fegyelmet akkor tarthat fent az ember, ha kiharcolja az emberek tiszteletét.Ha tisztelnek jó főnök vagy, ha félnek tőled... :U

(#32) moonguru


moonguru
őstag

Nekem holnap kezdődik a 3x12 órás Idegroham! :))

Dolgoztam már pár Multicégnél de nyombélfekélyt és idegbajt csak itt kaptam...

5 szem gyógyszerrel és energiaitallal + legalább 5 kávé és 6-7 száll cigi naponta és talán megúszom...

Csak el ne felejtsem a Frontint bevenni!

És én még nem is vagyok operátor hanem technikus...

Monitor Guru!

(#33) Quasi_modo válasza klaczi (#21) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én tizenegy éve vagyok egy multinál. Voltam fent is lent is. És azt kell mondjam tévedsz. Jó nagyot. Ilyet, hogy Egy jól működő ipari üzemben a vezetők érdeme! kijelenteni igencsak túlzás.

valami

(#34) tkazmer válasza Quasi_modo (#33) üzenetére


tkazmer
addikt

miért, kié?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#35) #16820480 válasza edward2 (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

annyira mégsem volta a barátod a google ebben...
simple lunch 14usd?? az k... drága :Y ez ilyen 3 csillagos étterem szint majdnem. egy simple lunch nagjyából 1-2usd, egy üveg sör 50 cent, üdítő szintén...

mondjuk nem összehasonlítható közvetlenül, de én simán éltem 150usd-ből havonta. mondjuk abban nem volt benne a szállás díja, viszont benne volt, hogy bőven sokat jártunk mekibe (3-4usd egy menü), meg pizzahut-ba (7-8usd egy pizza), moziba, meg ilyesmi.

(#36) Quasi_modo válasza tkazmer (#34) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó., akkor ha egy cég jól megy az a vezetők érdeme. a melósoknak be sem kell járni.

valami

(#37) tkazmer válasza Quasi_modo (#36) üzenetére


tkazmer
addikt

mi a különbség egy jól menő és egy rosszul menő cég gyárának munkásai között?

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#38) Quasi_modo válasza tkazmer (#37) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mi a különbség egy jól menő és egy rosszul menő cég gyárának managerei között?

valami

(#39) klaczi


klaczi
aktív tag

Jó kérdések!

(#40) enerdzsájzer válasza Quasi_modo (#36) üzenetére


enerdzsájzer
tag

:D Úgy látszik még azt is el kellene magyarázni miért jobb egy jó melós mint három rossz.Sőt, egyáltalán miért van szükség melósra? :D Hiszen a szuper igazgató egyedül megtölt és lerak 15 ezer homokzsákot egy nap.Összeszerel 8000 ezer telefont,150 autót, felépít egy társasházat,leaszfaltoz 8 kilométert.A melós csak púp a társadalom de főleg az igazgató hátán.Élősködik szegény igazgatón, akinek így nem jut 500 millió, hanem csak 480.Pedig megérdemelné a dupláját is.És még csodálkozunk miért tart itt a világ.

(#41) tkazmer válasza Quasi_modo (#38) üzenetére


tkazmer
addikt

igen sok! az egyik esetben jó a menedzser, a másik esetben pedig nem. ennyi:)
a melós csak végzi, amire utasítják. ha arra utasítják, hogy légpuskával lőjjön bele minden frissen elkészült üvegpohárba, akkor ezt fogja tenni - és egyáltalán nem miatta fog gyorsan becsődölni az üvegpohárgyár, ő elvégezte a munkáját. őt éppen akkor lehetne felelősségre vonni, ha nem csődölne be gyorsan a gyár. aki utasította (tehát a menedzser), az a hülye.
és most kérlek, te is írd le, hogy mit gondolsz, mi a különbség egy jól menő és egy rosszul menő gyár munkásai között:)

(#40) enerdzsájzer
már megint félreviszed a beszélgetést:)
megpróbálom másképp elmondani. a melósra természetesen szükség van. de nem feltétlenül arra az 5000 emberre, aki ott dolgozik, van még rajta kívül több millió, aki ugyanazt a munkát el tudná végezni. ellenben menedzserből - ha jól végzi a dolgát - éppen arra az egyre van szükség, aki ott dolgozik. ezért a fizetéskülönbség, a hsz első részében pedig leírtam, hogy miért a menedzseren múlik, hogy jól megy-e a gyárnak vagy sem.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) #53246592 válasza tkazmer (#41) üzenetére


#53246592
törölt tag

"ellenben menedzserből - ha jól végzi a dolgát - éppen arra az egyre van szükség, aki ott dolgozik"

kifejtenéd bövebben?

(#43) tkazmer válasza #53246592 (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

nem olyan bonyolult ez, ha jó menedzserből is akkora lenne a választék, mint munkásból, akkor nem keresnének egy fillérrel sem többet a menedzserek:)
kis túlzás persze lehet, hogy volt a dologban, de a lényegen nem változtat: melósból milliószámra találni megfelelőt, menedzserből viszont csak nehezen. nem véletlenül szokás, hogy egyik cégtől másik céghez pl. magasabb fizetéssel átcsábítanak vezetőket.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#44) enerdzsájzer válasza tkazmer (#41) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Nem nem.Nincs itt félre vitel. :N Senki sem pótolhatatlan.Jó szakemberből sok van. :K Rosszból meg még több. ;)
Igen, több millió ilyen ember van.De még mindig nem értem hogy mi indokolja a több millió ember kizsigerelését néhány vezető javára.Ez itt a fő kérdés.Nem kell olyan szöveggel jönni hogy ők pótolhatatlanok.Erre ez nem lehet indok, sőt erre nincs indok.
Egy jól menő cég munkásai talán jó munkát végeznek?Nem biztos de szerintem jobban meg drágábban lehet eladni egy szép poharat,mint egy csorba,repedt kókálmányt.A rossz melós szarik a munkája minőségére, meg hogy mennyi selejtet gyárt,csak teljen el a műszak oszt kisz.De csak egy jó menedzsment kell és a selejtet is el lehet adni aranyárba.Talán te megveszed azt az autót aminek már a szalonba is lóg a bele?Talán a gyár megteheti hogy selejtet gyártson?Vagy ez is csak a vezetőségen múlik?Na ne fárassz. :U
Látunk a közéletben is "pótolhatatlan" szakembereket.Meg talán még ismerünk is ilyet.Nemrég volt pl. egy nagy cégnél dolgozó humánpolitikai főb@meg aki a havi több milliós fizetése után még "kiutalt magának" egy szerényebb összeget végkielégítés gyanánt.Nem is kételkedtem egy kicsit sem a cég fantasztikus humánpolitikájában.Hát ha már ennyi pénzt kapott,biztos k....jó munkát végzett.Hány ezer dolgozó családjának lett volna ebből a pénzből egy jobb hónapja....
Abban meg biztosak lehetünk hogy ami nyilvánosságot kap-kapott, csak a jéghegy csúcsa.
Na de nézzük a gazdasági oldalát.Talán a néhány ezer burzsuj dőzsölése meg tőzsdézése elég ahhoz hogy szaladjon a szekér?Nem.Mi kell még ehhez?Néhány millió munkás, akik dolgoznak,TERMELNEK,FOGYASZTANAK.Házat,kocsit,bútort,gúnyát,műszakit vesz,GYEREKET NEVEL.Miért fontos ez?Mert erre épül az egész rendszer.Ha az embereknek nincs pénzük, NEM FOGYASZTANAK, igény híján visszaesik a termelés, NEM VÁLLALNAK GYEREKET akik majd 20-30 év múlva dolgoznának,termelnének,stb...Ja:mivel az igazgató cégének termékére nincs szükség,az úr is mehet csövezni a szakértelmével.Ez megy most kis hazánkba is.Tudja valaki hány fővel csökken évente a lakosság?
De mindez lényegtelen.A lényeg az hogy a vezetőnek még több legyen a számláján.Mert megérdemli.
Fel kellene végre ismerni a felelősséget amivel a társadalomnak tartoznak a gazdagok.

(#45) klaczi válasza enerdzsájzer (#44) üzenetére


klaczi
aktív tag

Kevered az állami szektort a magánszektorral!
Amúgy teljesen igazad van! Sajnos nálunk nem alakult ki igazán a fogyasztói társadalom. Nincs miből fogyasztani. Mindent kínában gyártanak, még azt is amit mi is elő tudnánk állítani. Éppen a tömegek nem hajlandók kifizetni azt a többletet amivel a nemzeti temék kerülne. Magyarországon iparágak szüntek meg emiatt. Ez az oka annak, hogy tömegek vesztették el munkájukat. Jó menedzsment nélkül soha nem is kapják vissza.

[ Szerkesztve ]

(#46) Quasi_modo válasza tkazmer (#43) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

melósból milliószámra találni megfelelőt,
Ez attól függ mik az igények. Ha igazán képzett hozzáértő szakemberről van szó akkor már koránt sem ilyen a képlet. ( általánost végzett, ügyetlen emberekkel nem biztos, hogy csúcsra lehet járatni a céget. Abban viszont biztos vagyok, hogy több az olyan hely ahol nem becsülik meg a képzett / szorgalmas melóst. Úgy gondolják, bármikor pótolhatóak az utcáról mással. Hát ez az ami tévedés. Láttam olyat amikor szélnek eresztették a jobb embereket, aztán már két hét múlva látszott, hogy az újak egyáltalán nem hozzák sem ugyanazt a minőséget, sem ugyanazt a mennyiséget.

valami

(#47) emvy válasza enerdzsájzer (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

A vezetoket nagyon sokszor azert fizetik tul, hogy motivaljak hierarchiaban alul levo embereket.

while (!sleep) sheep++;

(#48) #53246592 válasza tkazmer (#43) üzenetére


#53246592
törölt tag

ha valóban ennyire a menedzserektől függ egy cég, akkor logikus lenne hogy a fizetésük ugyanannyi legyen mint a melósoknak és a cég sikerességének függvényében kapjanak plusz juttatásokat - bónuszt, prémiumt, akármit.

emvy: téged mire motivál az ha tudod hogy a vezetőidnek nagyságrendileg nagyobb a fizetése?

[ Szerkesztve ]

(#49) emvy válasza #53246592 (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Jopar ember van, aki ebbol azt a kovetkeztetest szuri le, hogy vezetonek erdemes lenni, ami miatt dolgozni fog. :)

De mondjuk a vezetoi tevekenyseg problematikajat az erti meg, aki mar probalt (rendesen!) vezetni valamit. Nem olyan egyszeru az, se odajutni, se csinalni. Ne hasonlitsuk mar a mezei meloshoz :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50) enerdzsájzer válasza klaczi (#45) üzenetére


enerdzsájzer
tag

Miért a magánszektorban nincsenek ilyen vezetők?Hát az már felérne egy szájenszfiksünnel. :DDD Tisztességes magánszektor....pfff.Na ott vannak az igazi korbácsos rabszolgahajcsárok.Ott megy igazán a vérszívás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.