Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) llax válasza mephi666 (#64) üzenetére


llax
senior tag

"rohadék egy növény az akác: a növények csótánya... 3 soron ástam fel a területet 2 ásó mélyen, kiszedtem vagy egy mázsa kisebb-nagyobb gyökeret és ez a takony alig 2 év után is ugyanúgy jön fel"

Próbálnál akácerdőt telepíteni. Sok esetben pont a fordítottja történik... Ahol alapból jól érzi magát, "megvetette a lábát" (gyökerét), onnét kiirtani alig bírod, ahová szándékosan tennéd, eleinte küzdelem életben tartani.

Hozzá kell tenni, hogy minőségi szántót szokás betelepíteni erdővel.

Egyes gyomirtókat elegendő a sarjra ráküldeni, kipusztul a vele közös gyökéren lévő többi közeli is. A Glialka (és még 100 egyéb néven kapható ugyanaz: glifozát) gyenge erre a célra, azzal alaposan meg kell fürdetni az akác lombját.

"ilyenen nem gondolkoztál, hogy átkommandózol és "beoltod" a zavaró növényeket valami jobb gyomirtóval, amivel megtermett fát is ki lehet viszonylag gyorsan szárítani? "

Én Tikakukac helyében a falat kezdtem volna kezelni valami alattomos szerrel (a vályogból úgy veszi fel a nedvességet és a tápanyagot, mint a földből), a falnak nem árt. Lehetőleg kora ősszel, még bőven lomhullatás előtt, vagy tavasszal, közvetlenül zöldülés előtt. (esetére épkézláb, gyorsan rövidre zárható jogi megoldás nincs - a felülről rendszeresen áztató szomszéd könnyebb eset) Ebből származhatna a legkevésbé problémája, ha nem mondja el senkinek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.