Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Luck Dragon válasza Kolondrum (#41) üzenetére

Mennyi süti! Én is- én is. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#52) Tikakukac válasza Lauda (#49) üzenetére


Tikakukac
titán

Ó, de bizony. Ezért tudsz olyan jól ráfűzni bármire.
A személyeskedést nehéz megtartani magamnak. Hiszen a te személyeddel van a gond :B Neked írok, te nem olvasod el, amit gépelek, rámész egy kicsit 80-as csiszolóvászonnal és már tolod is. Részemről is ennyi, legközelebb ne is írj rám. Ha gondod irány a sulipad. Magyar és fizika eddig tutira kell.

A biztosító pedig nem kívánt többet részt venni a dolgokban, ő itt lezárta a sztorit. Ennyi volt a max keret amit tudtak adni, a 200k-t pedig a falat tönkrevágó gyökér miatt beszivárgó víz miatt adta. Ők megértették a gondot, ez a biztosítás ezen jogcímen tudott adni valamennyit, de többet egy fillérrel sem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53) llax válasza t72killer (#46) üzenetére


llax
senior tag

Az megvan, hogy egy lefűzhető irattartó tasak szakadásig megtelik, mire azt teljesen legálisan, erre szakosodott vállalkozóval kivágathatod??? Van esélye a jogi útnak, de az így végződik...

(#54) Lauda válasza Tikakukac (#52) üzenetére


Lauda
félisten

A személyeskedést nehéz megtartani magamnak. Hiszen a te személyeddel van a gond

Érdekes, mert azt a pár embert leszámítva akik rendszeresen személyeskednek, más nem teszi. Ebből én mást vonok le, mint hogy velem lenne a gond. De zárjuk is ezt le.

A biztosító pedig nem kívánt többet részt venni a dolgokban, ő itt lezárta a sztorit. Ennyi volt a max keret amit tudtak adni, a 200k-t pedig a falat tönkrevágó gyökér miatt beszivárgó víz miatt adta. Ők megértették a gondot, ez a biztosítás ezen jogcímen tudott adni valamennyit, de többet egy fillérrel sem.

Értem, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#55) t72killer válasza llax (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De szvsz el kell kezdeni, ha kár is esett az épületben. Kivéve persze, ha a szomszéd elismeri, és beszáll a rendbetételbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56) Lenry válasza Lauda (#54) üzenetére


Lenry
félisten

Érdekes, mert azt a pár embert leszámítva akik rendszeresen személyeskednek, más nem teszi.

csak a statisztika kedvéért
én pl az általam olvasott hozzászólásaid 99%-ával nem értek egyet és sokszor azt érzem, hogy bizonyos témákhoz csak és kizárólag azért szólsz hozzá, hogy szembehelyezkedj a többségi állásponttal (amit egy érdekes, de abszolút érthető hobbinak tartok, néha én is elgondolkodok raja, hogy csinálni kellene, mindenesetre Advocatus Diaboli néven kellett volna regelned), csak soha nem érdekelt annyira a dolog, hogy ne görgessek egyszerűen tovább.
minden bizonnyal egy csomóan vannak ezzel így, de a dolog természetéből fakadóan, csak azokkal találkozol, akik nem bírják ki, hogy ne szóljanak hozzá...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#57) Narxis válasza Lenry (#56) üzenetére


Narxis
nagyúr

"én pl az általam olvasott hozzászólásaid 99%-ával nem értek egyet és sokszor azt érzem, hogy bizonyos témákhoz csak és kizárólag azért szólsz hozzá, hogy szembehelyezkedj a többségi állásponttal"

Huh de jó, hogy akkor nem csak én látom így.

Thanos was right.

(#58) kemotox válasza Lenry (#56) üzenetére


kemotox
addikt

Lauda a logout rezidens értetlenkedője/kötekedője, ezt mindenki tudja. Csak a legtöbben legyintenek rá. Ebből mindenki olyan statisztikát von le, amilyet akar ugye :))

(#59) 66zio válasza Lenry (#56) üzenetére


66zio
aktív tag

+1

(#60) Coyot válasza Lenry (#56) üzenetére


Coyot
őstag

+1

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#61) Lauda válasza Lenry (#56) üzenetére


Lauda
félisten

Egész biztosan sokan vannak, akik nem az én álláspontomon vannak és az is biztos, hogy sokan vannak, akik velem értenek egyet. Ez így van rendjén. Én ezt tapasztalom. Egyébként a személyeskedésről volt szó, nem arról hogy ki ért egyet kivel. Attól, hogy nem értek egyet valakivel, még nem jelenti azt, hogy személyeskednem kell vele. Szerintem ez egy primitív viselkedés.

kemotox ezt mindenki tudja. Nyilván, a te véleményed mindenki véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#62) D1Rect válasza Lenry (#56) üzenetére


D1Rect
félisten

Én Laudával szoktam egyetérteni. ;]

(#63) ncc1701


ncc1701
veterán

A feletted lakónál, ha engedi, egy szolíd 5mm vastag bitumen réteggel lezárni, h ne jönnön több víz lefele. Ekkor nála gyűlne. :)

(#64) mephi666 válasza Tikakukac (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez nagyon szép :K az akácot én is nagyon "megszerettem": panelban lakunk, művelgetünk a közelben egy közösségi kertet, amiben kaptunk egy 20m2-es parcellát... szerencsére pont olyat sikerült kifogni, ahol előtte akácos állt (önkormányzati telek volt: kihaltak a lakók, állt rajta egy romos épület, szőlő, akácos, stb... ezt gyalulták le a földig és közösségi kertnek kialakították)

rohadék egy növény az akác: a növények csótánya... 3 soron ástam fel a területet 2 ásó mélyen, kiszedtem vagy egy mázsa kisebb-nagyobb gyökeret és ez a takony alig 2 év után is ugyanúgy jön fel :W egyre erősebben érik a gondolat, hogy majd bekeverek egy adag glialkát és folyamatosan adagolom a felbukkanó töveknek... (elvileg gyökérszinten megállítja a fotoszintézist, nem növeszt az adott gyökér több ágat és szépen lassan elrohad a földben)

ui: ilyenen nem gondolkoztál, hogy átkommandózol és "beoltod" a zavaró növényeket valami jobb gyomirtóval, amivel megtermett fát is ki lehet viszonylag gyorsan szárítani? (vannak elég jó megoldások)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65) Lenry válasza D1Rect (#62) üzenetére


Lenry
félisten

Jó, de te ezt direkt csinálod :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) bkercso


bkercso
nagyúr

Lehetséges megoldás:
Ajánld fel a néninek, hogy megcsinálod nála a mosógép lefolyóba kötését fiexen. Belekerülhet az anyag 1-2 ezer Ft-odba...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#67) llax válasza mephi666 (#64) üzenetére


llax
senior tag

"rohadék egy növény az akác: a növények csótánya... 3 soron ástam fel a területet 2 ásó mélyen, kiszedtem vagy egy mázsa kisebb-nagyobb gyökeret és ez a takony alig 2 év után is ugyanúgy jön fel"

Próbálnál akácerdőt telepíteni. Sok esetben pont a fordítottja történik... Ahol alapból jól érzi magát, "megvetette a lábát" (gyökerét), onnét kiirtani alig bírod, ahová szándékosan tennéd, eleinte küzdelem életben tartani.

Hozzá kell tenni, hogy minőségi szántót szokás betelepíteni erdővel.

Egyes gyomirtókat elegendő a sarjra ráküldeni, kipusztul a vele közös gyökéren lévő többi közeli is. A Glialka (és még 100 egyéb néven kapható ugyanaz: glifozát) gyenge erre a célra, azzal alaposan meg kell fürdetni az akác lombját.

"ilyenen nem gondolkoztál, hogy átkommandózol és "beoltod" a zavaró növényeket valami jobb gyomirtóval, amivel megtermett fát is ki lehet viszonylag gyorsan szárítani? "

Én Tikakukac helyében a falat kezdtem volna kezelni valami alattomos szerrel (a vályogból úgy veszi fel a nedvességet és a tápanyagot, mint a földből), a falnak nem árt. Lehetőleg kora ősszel, még bőven lomhullatás előtt, vagy tavasszal, közvetlenül zöldülés előtt. (esetére épkézláb, gyorsan rövidre zárható jogi megoldás nincs - a felülről rendszeresen áztató szomszéd könnyebb eset) Ebből származhatna a legkevésbé problémája, ha nem mondja el senkinek :)

(#68) gygabor88 válasza bkercso (#66) üzenetére


gygabor88
tag

Azt már megoldotta magának pár éve, most más miatt ázunk. Nem tudjuk konkrétan mi miatt, csak sejtjük. Mint írtam, ha ezen múlik a költségeket is állom, csak a szerelő nem tudja megtalálni a problémát.

Ma beszéltem a gondnokkal. Megpróbálja megsürgetni a ház szerelőjét újra, hogy ne kelljen már 3 hetet várni rá. Ha nem megy, akkor a gondnok segít bejutni a 10-re, hívunk másik szerelőt és addig vési mindhárom emeletet, amíg nem talál szivárgást. Legalábbis ez a terv, addig meg fotózom az ázásmintákat.

(#69) bkercso válasza gygabor88 (#68) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyszerre kéne figyelni mindenhol, hogy időben hogyan épül fel a beázás a lakásokban...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#70) ncc1701 válasza gygabor88 (#68) üzenetére


ncc1701
veterán

Ahhoz nem kell szerelő, h meglásd, hol szivárog a víz... És bármilyen komoly szerszámot ki lehet bérelni.

(#71) gygabor88 válasza ncc1701 (#70) üzenetére


gygabor88
tag

Igaz, csak engem nem enged be a néni, pláne nem fogja nekem hagyni, hogy szétkapjam a fél fürdőszobáját.

(#72) 66zio válasza llax (#67) üzenetére


66zio
aktív tag

Az akác amúgy nem invazív faj Magyarországon? Ha igen akkor miért engedik ültetni? Ha jól tudom a fűtőereje is gyengébb, mint az őshonos fajtáknak, meg bútorokhoz is ritkán használják. Cserébe persze gyorsan nő.

[ Szerkesztve ]

(#73) llax válasza 66zio (#72) üzenetére


llax
senior tag

"Az akác amúgy nem invazív faj Magyarországon?"

De az, egész Európában. Az EU küzd is ellene, de a nálunk lefolytatott hangulatkeltő műbalhéval ellentétben a szabályozott ültetést (pl. erdő) továbbra is engedi az EU, annak "tiltásáról" soha, egy pillatanig sem esett szó. (ennek eredményeként lett hungarikum az akác)
A vadon növőt irtani kell, de ez a korábbi, hazai előírások szerint is kb. így volt.

"Ha igen akkor miért engedik ültetni?"

Mert hungarikum :) (valójában: ahogy az előbb írtam, az EU sem az ültetett erdő ellen küzd)
Nem csak engedik, de akár támogatják is az akácerdő telepítését (nem a hungarikum mivolta miatt, hanem mint erdőt általában).

"Cserébe persze gyorsan nő."

Talált, süllyedt.
Viszonylag jól áll az egy hektárból évente kivehető fűtőértékben (fajlagosan - azaz nem évente veszed ki).

Magyarországon a gazdasági jelentősége igen nagy. Nagyon sok akác ipari fa megy nyugatra, néhány helyen szerkezeti anyagként is jól használható. Az akácerdő állapotától függően tarvágáskor (~35 év) a hasznos fatömeg 45-65%-a ipari fa lesz, a többi tűzifa (plusz a gallyat is összeszedik, az nincs a 100%-ban), de utóbbi már addig, is, az ápolások során is sok kijön belőle (néha össz. több, mint tarvágáskor), az utolsó nagyobb belenyúlásnál már némi ipari is. (Ha a környékünkön fát lopnak, majdnem kizárólag akácot lopnak - sok esetben hozzánk jön a police, felméretni a károkat. Még ez is mutatja az értékét és jelentőségét.)
Pl. a nyírségi homokon (különösen dombokon), ahol egynyári haszonnövényeket nem lehet jó kihozatallal termelni, sok egyéb fafaj is csak sínylődik, az akác kicsit nehezen indul, de utána jól fejlődik (relatíve - az is jobban szeretne jobb talajt, de jól tűri ezt is).

Ui.: a #67-ben kimaradt egy "nem" szó, ami nem kicsit változtatja meg a dolgok jelentését :)
Pontosan:
"Hozzá kell tenni, hogy minőségi szántót nem szokás betelepíteni erdővel."

[ Szerkesztve ]

(#74) gygabor88 válasza Samus (#1) üzenetére


gygabor88
tag

Na szóval. 1 héttel később a vízszerelő és a gondnok felmentek a 10. emeletre és meggyőzték az ott lakót, hogy nem ártana esetleg rendbe rakatni a csöveket nála. Egyeztettek időpontot még 1 héttel későbbre, kibontották azt a részt, ami mögé a vezetékeket elrejtettét és kicseréltek mindent, amit ott találtak. Ezután még 1 hétig figyeltem, hogy folyik-e valahonnan víz.

A falam azóta nem ázik át, nem hallom este és reggel a csöpögést. Két alkalom volt azóta, amikor egy pár csepp vizet észleltem a szennyvízelvezető cső mentén. Kiderült, hogy az meg a 9. emeleten lakótól jön, de ő legalább megígérte, hogy magától rendbe rakatja az összes vezetéket. Viszont ez tényleg csak pár csepp víz, ha nem tudnám hol kell keresni, akkor észre sem vettem volna.

Szóval még annyi van hátra, hogy biztosítóhoz bejelentem az esetet, most hogy biztosra tudom honnan jött nagy mennyiségű víz, ami átáztatta a falamat.

(#75) Fecogame


Fecogame
veterán

Költözz te fölé :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#76) Lauda válasza gygabor88 (#74) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi, így lehet ezt korrekten megoldani. (és nem levésni a nénit a káddal együtt, mint itt elhangzott).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.