Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luck Dragon

Megvagyok arról győződve hogy amit itt felkínálnak mosolyogva fogják elvetni,visszautasítani, és maradnak kint továbbra is. :N Esetleg száz emberből 3 fogja meggondolni magát és ezzel élni.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#2) alkatraz3000 válasza Luck Dragon (#1) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Igen valószínű :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Majd lesz pár idézet hasonló témában a kivándorlási idézetek blogomban, ugyanez volt a helyzet pont 100 éve az Amerikába kivándorolt magyarokkal, de ott elsősorban az egyházon keresztül próbálták visszavándorlásra buzdítani a népet. El lehet képzelni milyen sikerrel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Luck Dragon válasza kraftxld (#3) üzenetére

Persze hogy el, azóta is köszönik jól érzik magukat mint a hatszázezren :DDD És ez csak egy nagyobb "kolónia ami egyben maradt" a többi pedig még gondold hozzá.,

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) creation


creation
senior tag

Érdekes :DDD

És aki idősebb az meg azért már csak rohadjon meg odakint?! ;]

Jó vicc. Azért legalább még mindig humoros a Magyar kormány :C

Ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy akik ezt ilyen jól kitalálják, vajh belegondolnak, hogy mit csinálnak?! Megértették az alap problémát? És komolyan elhiszik, hogy egy kis kampánytól hazajön az aki kiment?

Ahogy feltették előttem szólók is a kérdést... Miért nem az itthon levőket a "még tűr"őket támogatja kicsiny kormányunk? Miért nem velünk foglalkozik?! Miért költünk még pénzt arra amit már elvesztettünk? Miért nem próbáljuk meg itthon tartani azt akink még van?! Amíg még van!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#6) Doze


Doze
aktív tag

Szerintem ez megint csak hype. Pont olyan mint bármelyik gumicsont a múltban. Példának okáért: netadó, drogteszt, halálbüntetés ect. Egy kirakat intézkedés, ami arra jó, hogy elmondhassuk: Csináltunk valamit, egyébként teljes képtelenség. De beszélnek róla a "kisemberek", a lényegi kérdések pedig mellőzve vannak.

Hosszútávon jelentős eredményeket azzal lehet(ne) elérni, ha emelkedő pályára állítják a gazdaságot, mert van egy lélektani határ ami fölött nem fog kimenni a fiatal, aki meg világot akar látni az akkor sem fog semmivel sem törődni, és elhúz.

Másrészt, finoman szólva is arra megy a játék, hogy a "nyugatot" kicsit feketítse. Nincs kolbászból a kerítés, de vicces az amit egyik "hazatérő fiatal" mond Ausztriáról. A habzóknak megint ott van: "Megadtuk a lehetőséget, de ti a nyugat csicskásai vagytok", esetleg "Félmillás havi állások vannak itthon, nem jöttél haza, nemzetellenes vagy" sorolhatnám napestig.

A lényeg az, hogy megint egy semmire nem való intézkedés, de jó táptalajt biztosít a széthúzásra, indoknak bármikor jó lesz bármire.

(#7) tildy válasza Doze (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Pontosan. Amúgy az adatvédelmi része is érdekes, miért kötelezően kitöltendő adat a lakcím, a születési hely és név?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) kmisi99


kmisi99
addikt

Én még ha azt a pénz megkapnám mint külföldön akkor is a leggyorsabb úton mennék kifelé, nagyon sok dolgonak kéne másnak lenni, hogy egyáltalán 1 percre is megfontoljam a maradást.

(#9) Doze válasza tildy (#7) üzenetére


Doze
aktív tag

Kétféle megközelítése létezik:

Jó:

-Pusztán statisztikai felmérés, milyen megoszlásban és milyen munkakörökben vannak kint. Ezt elemezve, itthon úgy kalkulálnak hogy ezekkel a "szektorokkal" kell kezdeni valamit a jövőben.

Rossz:

-ha megadod az adataid, a NAV még körmöd alatti piszkot is megnézni, és ha 20ft "indokolatlan" pénzt vettél fel itthonról, akkor megkárosítottad az államot: 3 milla bírság. Fizess kutya, úgy is tele van pénzel! felkiáltással.

- ha megadod az adataid, a jövőben számíthatsz arra hogy nem kapsz itthon állami kötődésű cégnél munkát, mert te kint voltál: Hazaáruló!

-ha nem adtad meg az adataidat, akkor jövőben számítasz arra hogy nem kapsz itthon állami kötődésű cégnél munkát, mert nem is akartál hazajönni: Hazaáruló!

(#10) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem ez egy jo dolog, hogy probalnak barmilyen szinten is tenni azert, hogy aki kiment, az visszajojjon.

(#11) Doze válasza Lauda (#10) üzenetére


Doze
aktív tag

*őő ja :))

(#12) Atomantiii válasza Lauda (#10) üzenetére


Atomantiii
őstag

Látszatintézkedésnek jó, hogy már megint ne arról beszéljenek a népek, hogy akkor hova is tűntek a milliárdok, mikor lesz nyilvános akasztás stb.

Persze tudom sosem, pedig az kellene már. De ennyi erővel engem miért nem támogat a kormány, hisz én még próbálok itthon megélni, aki elment az már úgy sem jön vissza, vagy csak kevesen.

Igen tudom fletó is mondta már, hogy akinek nem tetszik el lehet menni, de mindenki nem mehet el.

(#13) Lauda válasza Atomantiii (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Miben kellene, hogy tamogasson?

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"az új köztévé szórakoztató - külföldről nézve mindenképp" ;] :C

épp egy órája olvastam.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) Doze válasza Lauda (#13) üzenetére


Doze
aktív tag

Semmiben, minden maga a tökély

Mondjuk a 25 alattiaknak vagy akár 30 alattiaknak lehetnének adókedvezmények. Ugyanis 1-2 zsíros állást eltekintve nem tudsz jövőt építeni. Szinte kódolva van az, ha szegényebb családból jössz, akkor az is maradsz. Persze sikersztorik mindenhol vannak, de had ne mondjam, mi az igazi valóság.

Másrészt a nyugati lét egy gyűjtőfogalom. Nem minden a pénztől szól.

Harmadrészt, a hülyeségekre mindig van pénz: [link] vicc, és ez még csak a jéghegy csúcsa.

De normál ember azt is átlátja/megéri, hogy egyik napról a másikra nincs kiút ebből az állapotból, de ami leginkább "fáj" hogy a leghalványabb fény sincs az alagút végén, teljes kilátástalanság. Ráadásul még koncepció/irányvonal sincs.

A pénz elszórása az megy, de veszettül, nem-nem, nem csak a lopásra értem.

(#16) Lauda válasza Doze (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem akkor ne legyen 36 evesen? Konnyu ilyeneket mondani. Az a baj, hogy a regi rendszereknek isszuk a levet. Az orszag nagy resze oregsegi es rokkantnyugdijas. Horrorisztikus penzeket emeszt fel ezen emberek javazasa. Szerintem amig nem latunk bele semmilyen szinten az orszag penzugyeibe, addig kar is otletelni, hogy mit lehetne es mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#17) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mit kapnak a Gyere haza fiatal program résztvevői:
•munkahelyet
•az állam fizeti a repülőjegyet
•egy évi lakbért
•a munkába járás költségeit.

Az én adómból. Úgy örülök neki.... Én miért nem kapok mert itt maradtam? Hát akkor maradjon a csürhe csak ott kint. Sőt egyből küldjük őket Afganisztánba!

(#18) Mr.Csizmás válasza KaiotEch (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a te adódból? irigyellek, az enyémből a Quaestor befektetőket fizetik ki :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) tildy válasza Lauda (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor nezd meg a videot, es amit mondok benne: Nem a kinnlevoket kene hazacsabitani, hanem az itthoniakat megtartani. Szegyen, hogy ertelmisegiek, pl diplomas apolok, vagy tanarok olyan kereseteket kapnak, amilyet.
Aki egyszer kiment.... Ilyen nem fogja hazacsabitani, foleg, hogy az intezkedesek fele "kamu" ez eddig is elerheto volt.

Arrol nem is beszelve, hogy kikuldik a csokosok erasmussal kulfoldre, visszacsorog majd a zsebukbe.

KaiotEch: egyreszt nem csurhe, masreszt nem kene hozni ezt a fajta dogoljon meg a szomszed tehene is mentalitast. Harmadreszt minden regisztralt allaskereso magyar ember megkaphatja ezeket(talan a repjegyet kiveve) . Akar kulfoldon volt elotte, akar nem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én még mindig ezen a logón sírok. Nekem egyből a gonosz boszorkány kunyhója jutott eszembe az égő kemencével, ahogy várja a fiatalokat...

(#21) Doze válasza Lauda (#16) üzenetére


Doze
aktív tag

erre ezt írtam:

De normál ember azt is átlátja/megéri, hogy egyik napról a másikra nincs kiút ebből az állapotból, de ami leginkább "fáj" hogy a leghalványabb fény sincs az alagút végén, teljes kilátástalanság. Ráadásul még koncepció/irányvonal sincs.

Igen igazad van, Svéd szociális ellátást tartunk fel, magyar gazdasággal. Ez egy megoldandó probléma. A legnagyobb baj az, hogy neked is a legnagyobb ellenségeid a nyugdíjasok, meg a rokkantak. Mert most per pill ők a "démonok"... további jó MTVA időjárás nézést.

(#22) Lauda válasza tildy (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Azt mi alapjan feltetelezzuk, hogy van arra penz, hogy az ertelmisegiek fizeteset 2-3 szorosara emeljuk? Vagy arra a szintre, amitol ittmarad? Egyaltalan mennyi az a szint, fizetes? A rendor jaror miert 100-150-et kap? Egy mozdonyvezeto tobbet keres, mint egy utcai jaror, aki a ciganyokkal vitatkozik fele muszakjaban. Dobalozunk itt az otletekkel, azt a legkonnyebb. Hatterinformacio az meg nulla.

Doze Bocs nekem nem ellensegem egyik csoport sem. Nekik jar ami jar. Nem ok tehetnek rola, hogy ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#23) sg22 válasza KaiotEch (#17) üzenetére


sg22
senior tag

Nekem nem kell a te adod, nyugodj meg akkor sem jonnek haza ha ennek az 5xoset fizetnek :F

what should I do about this?!

(#24) Polllen válasza Lauda (#10) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem azt kellene marasztalni, aki még nem ment el, megállítva a kivándorlási hullámot. Utána lehet arról beszélni, hogy csaljuk haza a kintieket. Nekem így tűnne logikusnak.

Persze ha a programba csak olyan munkák kerülnek, mint a bejegyzésben, akkor eszük ágában sincs mindenkit marasztalni/hazahozni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) tildy válasza Lauda (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Namost 50 hazajövő fiatalt támogatnának 2 millióval fejenként.

ad1 . Ha csak 1 éven át 10 ápolónak emelnék nettó 20 ezerrel a fizetését , az is hasonló nagyságrend lenne. Abból a pénzből ami addig csak egy embernek jutott, így 10 nek jutna. Nem sok, de sokat jelentene.
100 milliós támogatási keretből 50 ember helyett 500-t lehetne támogatni.

ad2. Aki elment, sokszor az esze ágában sincs visszajönni/menni. Felesleges, Főleg ilyen kamuszövegekkel, mnt ami kinn van.

ad3. Látszatintézkedés. Miéert csak londoniak? Miért csak 40 éves korig? És még lehetne sorolni.

ad 4: a 4 támogatásból 3 Magyarországon élő magyaroknak is elérhető de az egész úgy van eladva, mintha nem így lenne. Gáz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Polllen válasza tildy (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ápolós példa azért nem jó, mert mindenkinek nem jutna. Az pedig felháborodást keltene, hogy ki kap és ki nem.

Ahogy mondod, látszat intézkedés.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) Lauda válasza tildy (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem amit mondasz, ott santit a dolog, hogy az otlet, tartsuk meg az itthon levoket, kb 1000-10000-szer nagyobb volumenu dolog mint ez. Gyakorlatilag nem is lehet a kettot egy lapon emliteni. Ez egy kis plusz segitseg, ha valaki hazajonne. Amit ti irtok, az meg valoszinu lefektetne egy perc alatt a magyar allamot.

(#28) tildy válasza Polllen (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, akkor is lehetne valami palyazat, vagy barmi.
Vagy alapitvany. Anno nekem az elso evemet a fosulin pl a Soros alapitvany tamogatta, palyaztam, kaptam. Szegeny csaladbol szarmazom, videken eltem, biztos ott sem kapott mindenki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Mr.Csizmás válasza Lauda (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"valaki hazajönne"

egész pontosan kizárt, hogy bármilyen racionális, gazdasági, pénzügyi, jövőképi oka legyen, hogy valaki aki kiment, hazajöjjön. max honvágy, hiányzik anyu/barát/barátnő stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) tildy válasza Lauda (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

AMit en irtam az ugyanez a nagysagrend: 100 millio, csak masoknak elosztva.

De amugyis , mire jojjek haza, junior pozira, Debrecenbe ? a 2 db meghirdetett IT allasra (mikor par napjaneztem, meg csak annyi volt)?:D

PErsze hogy mennyit fizetnenek mar nincs kinn....

De latom sikerult a -szerintem alapvetoen pozitiv hangvetelu , egyaltan neem hazakopkodos - nyilatkozatomat megint olyannak beallitani, minth amegint vagdalkoznek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Ez a program inkabb egy befektetes. Sok allas van amire nem talalnak megfelelo munkatarsat. Nezzuk csak az IT szektort. A celcsoport akiket mozgathat is nyilvan a keresett szakemberek akikre itthon is jo jovedelem var - egyben bevetelt generalnanak adok formajaban.

Persze ahogy a videoban is emlitik, az irigyelt orszagokban magasabbak a koltsegek. De meg igy is jobb lehet ott maradni. Szerintem atuto eredmenye nem lesz a projektnek...

(#32) creation


creation
senior tag

Szerintem kb mindenki tudja, hogy mi a helyzet idehaza.

Aki kiment pontosan tudja, hogy miért ment ki és azzal mit vállalt és milyen jövőt vár el ettől. Aki hazajött, az okkal tette. Vagy nem jött be neki (tisztelet a kivételnek de nagyon sokan azt hiszik kint nem kell dolgozni a pénzért, aki idehaza tróger volt, az kint is az marad és azt ott se díjazzák), vagy honvágya támadt, vagy eleve az volt a terve.

Kicsiny kormányunk eme lépése a tűzoltásra sem lesz alkalmas. Ha majd a programra hazajön 2 ember, az lesz mutogatva és beállítva nemzeti hősnek! Ezzel lepörög az egész és be lesz bizonyítva a népnek, hogy ejj mennyit is tett V. 1ktor miértünk...

Majdnem kár is ezen rágódnunk. Aki itthon marad annak se lesz nagyon jobb, aki kiment, annak is dolgoznia kell...

:R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) D1Rect


D1Rect
félisten

Lol, repjegy? :))
Stabil gazdasági helyzet? Nem beleugatni mindenbe?
Kiszámítható jövő? Csökkenő adók és közterhek?

(#34) creation válasza D1Rect (#33) üzenetére


creation
senior tag

Nyaraláshoz elég csak oda megvenni, vissza hozza az állam-(a)kassza :DDD ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#35) KaiotEch válasza tildy (#19) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Harmadreszt minden regisztralt allaskereso magyar ember megkaphatja ezeket

Tényleg? Akkor miért van ennyi munkanélküli Mo-n? Hol lehet sorban állni, hogy 1 évig fizessék a lakbéremet? A tehén ne dögöljön meg, én személy szerint az utóbbi időbe többre értékelem az állatokat, mint az emberek 90%-át.

(#36) Doze válasza Polllen (#26) üzenetére


Doze
aktív tag

A baj megint nem azzal van hogy az állam kitalál ilyen programokat... csak a baj az hogy pl valakit hazahoznak az állam pénzén a többiek hőbörögnek (jogosan), mert nekik miért nem jár? Ebben a gondolatmenetben nincs is hiba. Mert jár az ápolóknak, jár 70e dolgozó sori melósnak, ezen az alapon mindenkinek "jár".

Csak azt kéne végre valahára felfogni nem csak a politikusaknak, hanem a köz emberének is, hogy ingyen pénz soha nem volt, és nem is lesz. Tipikus szockós rendszer maradéka ez, és ameddig az állam egyoldalúan , blikkre segít embereken, addig a többiek is verik az asztalt. (Én adóm, én pénzem, nekem is adj akkor)

A kormány akkor lesz sikeres, ha két kézzel lapátolja ki az államkasszából a pénzt... és mindenki közt egyenlően elosztja.---> kódolt gazdasági összeomlás--->még több adó--->még nagyobb kényszer a pénzosztásra (jár mert sokat vonnak), de említhetném ezt is: Ha nem lenne korrupció, megoldódna minden bajunk? Nem, ha minden fillér a helyére kerülne, akkor is versenyképtelen gazdaságunk lenne. Max mindenkinek több "JÁR".

Tehát összefoglalva, nem a "gyere haza" programot kéne finanszírozni. Sőt nem is az ápolóknak adni, hanem arra, hogy a probléma gyökerét megszüntessék. Olyan gazdasági feltételeket teremteni, más szóval: olyan keretrendszert, ami táptalajt ad egy erős gazdaságnak.

Jelenleg a 70' évek politikáját folytatjuk sok Nemzetizéssel, államosítással. A kudarc garantált.

[ Szerkesztve ]

(#37) Lauda válasza tildy (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Jo akkor ugyan az.....

Istenem.....

Ha azt a penzt szetosztod a novereid kozott, mennyi jut nekik? Gondolod attol itthon marad?

Nem allitottam be semilyennek a nyilatkozatod. Ha elolvastad volna amit irtam, abban az volt, hogy szerintem ez egy jo dolog. Mindenkivel ellentetben en ezt jo dolognak tartom. Ti fikaztatok ezt az egeszet ha nem tevedek. Szoval aki itt negativ az te vagy es a tobbiek. Azt a sok ertelmisegit szerintem nem lehet magyarorszagon rendesen megfizetni. Legalabbis en ezt gondolom. Ti azt allitjatok, hogy meg kellene fizetni oket. De kerdes, hogy mibol?

[ Szerkesztve ]

(#38) PCSX


PCSX
csendes tag

ameddig nem emelik minimum a kétszeresére a minimálbért a nagy cégeknél addig értelmetlen haza jönni és abban is 100%-osan biztos vagyok, hogy 2-3 szoros minimálbér növelés nélkül ez az ország örökké csak stagnálni fog a legjobb a helyzetben is

[ Szerkesztve ]

(#39) Lauda válasza PCSX (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Ettol az intezkedestol meg a munkaltatok jo resze be is zarhatna. Jobbnal jobb otletek. :DD

(#40) Rive


Rive
veterán

... vajon haza fognak jönni?

Hát, lúzerország lúzerprogramja lúzereket hazacsábítani.

Anno láttam egy embert, úgy hívta a kutyáját, hogy 'gyereidetakarodj'.
Nem volt se túl okos, se túl eredeti.
A kutya mindenesetre ment.
Aki innen kiment, az ennél valszeg valamivel okosabb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) D1Rect válasza PCSX (#38) üzenetére


D1Rect
félisten

Csendben megjegyzem, hogy a munkáltatónak ~2x annyi pénzben van a dolgozó, mint amennyit megkap.
Igen, ha te hazaviszel ~100eFt-ot, akkor annak aki adja a fizetésedet ~200eFt-ot kell kifizetni összesen.
Amiből aztán te vásárolhatsz 27%-os áfával, azaz összesen nem kapsz 80eFt értéket a boltban...

(#42) sg22


sg22
senior tag

amugy ha ugy nezed ez egy "befektetes" az allamnak, kepzett, tobb nyelvet beszelo hazajon, tamogatjak a lakassal, de azt amit kifizetnek neki nagyon hamar visszafizeti ado formajaban

what should I do about this?!

(#43) Doze válasza PCSX (#38) üzenetére


Doze
aktív tag

Ahha, akkor egy tollvonás és repül a gazdaság?

Minimálbérezni amúgy sem nagyon érdemes, nem lesz 3x termelékenyebb gazdaság. 1-2 multi kifizetné, a többi kivonulna, a vállalkozók meg eddig 3 alkalmazott helyett 1-et tartanának meg, a többi meg repülne. +1 milla állástalan, adókiesés, ráadásul belső fogyasztás csökkenése, mindenek tetejébe a szociális rendszer végletekig való terhelése.

1 év és államcsőd.

A bérek összefüggésben vannak a gazdasági teljesítménnyel.

Egyébként nem mondta senki hogy minimálárt dolgozzon akárki.

(#44) PCSX válasza Lauda (#39) üzenetére


PCSX
csendes tag

ilyenkor mindig vannak tudatlanok akik azt mondják erre hogy akkor megszűnnének a munkahelyek, csak az a helyzet hogy minden értelmes közgazdász is pontosan tudja hogy ez nem így van, főleg hogy egy kisvárosba nem kell 10 hatalmas bevásárló csarnokos multi

(#45) Lauda válasza PCSX (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek szerint akkor en vagyok a tudatlan es te pedig az ertelmes kozgazdasz. :R Gondolom szandekosan nem emelik fel minimum 3-szorosara a minimalbert, hogy ezzel is doglesszek a gazdasagot. Nehogy 90 ezer helyett 270 ezret koltsenek el az emberek, ezzel is elenkitve a piacot. :R

(#46) #57919488 válasza PCSX (#44) üzenetére


#57919488
törölt tag

Tudod, hogy mi lenne annak a vege ha megemelnek a minimalbert? Ugy, hogy kozben eszmeletlen nagy munkanelkuliseg van? :Y :W
Az biztos, hogy nagy felhaborodas lenne abbol ha emelnek a fizeteseket azoknak akiknek van munkaja mikozben masoknak meg egyaltalan nincs.

(#47) Doze válasza PCSX (#44) üzenetére


Doze
aktív tag

Mindig van "valaki" no lám...

Szerintem lenne karriered mint politikus.

Mondom, ha kevés a minimálbér, és sokkal több is lehetne, akkor nem kell elmenni minimálért dolgozni. Senki sem sem kényszerít rá, ha meg nem megy oda dolgozni senki, akkor kénytelenek emelni.

[ Szerkesztve ]

(#48) tildy válasza KaiotEch (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Nézd végig a linkeket, ott a jogszabály. Amúgy a külföldről hazakoltozo is csak akkor kap támogatást lakhatatasra, ha állandó lakcíme 100 km -nél messzebb van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) KaiotEch válasza tildy (#48) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Majd ha lesz rá időm belenézek esetleg. Amúgy meg miért a külföldön levő magyarokat akarják hazacsábítani? Az itt levő embereknek sincs munkájuk, azoknak lesz? Dehogy!

(#50) sagit válasza Doze (#43) üzenetére


sagit
addikt

"Egyébként nem mondta senki hogy minimálárt dolgozzon akárki."

:DDD

"Mondom, ha kevés a minimálbér, és sokkal több is lehetne, akkor nem kell elmenni minimálért dolgozni. Senki sem sem kényszerít rá, ha meg nem megy oda dolgozni senki, akkor kénytelenek emelni."

:DDD :DDD :DDD

(#49) KaiotEch:

Engem ezzel a sz@rr@l tuti nem csábítanak haza
Nem kell hogy fizessék a lakbérem, nem kell hogy fizessék a hazautam, nem kell meló, nem kell bérlet/benzinpénz

Akkor mennék haza ha:

Párommal keresnénk annyit egy normál 40 órás állással ketten hogy:
-legyen elég a lakbérre
-a számlákra
-jó minőségű élelmiszerre
-1 tank benzinre, kocsi fenntartásra,biztosításra
-és minden kifizetése után maradjon a zsebben kb 150-200k

Ez nem mostanában lesz szerintem :D

Pályakezdőként 2013 novemberében kezdtem egy német tulajdonban lévő autóalkatrész gyárban Baranyába. Elektrotechnikusként végeztem szakközépben, mérnök informatikát hallgattam, nincs kész a diploma, lenne még fél év. 3 műszakban dolgoztam teljesítménybérre, 3 hetente volt 2 napos a hétvége, 3 hetente csak vasárnap volt szabad túlóra miatt, és az utolsó héten a 3-ból szombat és vasárnap is mentem. 8 hónapot húztam le és kerestem nettó 125k-t.

Apámmal laktam, kifizettem neki a rezsi felét ~40k, kocsibiztosításom, tankolás 20k
Nem vettem kaját, nem vettem magamnak még cuccokat. Ezt meguntam. Barátnőm leérettségizett, és léptünk Ausztriába.

Ez a 11. hónapom, ez idő alatt vettünk egy kocsit, 2 szobás lakást full új cuccokkal berendeztük, raktunk félre. Ő már tanul itt, jogsi is készül neki. Én meg elvagyok a minimálbéres 9,1 euró bruttós órabéremmel...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.