Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #19617792 válasza Ygg (#48) üzenetére


#19617792
törölt tag

általában véve türelmes vagyok, szeretek segíteni (ha tudok). persze csak akkor, ha az akinek segítek, nemcsak megoldást követel, hanem nyitott arra, hogy tanuljon. jómagam is küzdök azzal, hogy valamihez nem értek, így tudom milyen az, amikor számomra "kínaiul" beszélnek az adott dologról. és van, amibe nehezen jövök bele...

[ Szerkesztve ]

(#52) CPT.Pirk válasza rt06 (#49) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor még mindig lehet, hogy fordíthat forrásból magának, ilyennel is találkoztam már driver kérdésben. :)

Persze ettől még ha fontos a cucc, akkor érdemes utánanézni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53) rt06 válasza CPT.Pirk (#52) üzenetére


rt06
veterán

az elobbi oldalon ha nincs ott, valoszinuleg nem fordithat maganak sehogy, ugyanis ott nem csak a kernelbe mar bekerult wifi driverek vannak feltuntetve, hanem azok is, amik kulso modulokban talalhatoak

plusz azert is erdemes lehet ranezni, mert sok eszkoz nem tud pl master modban menni (sok koztuk akkor sem, ha a a hardware tamogatja, es pl windoze-on mukodik), igy aki mondjuk router-t akar epiteni, annak ez is fontos

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#54) fsb1000 válasza kymco (#42) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jól írod:
Ő egyszerűen működő rendszert akar használni. Nincs informatikai végzettsége, nem is akarja, hogy legyen. Az autóvezetéshez sem kell autószerelői végzettség."

Viszont lehet az "buta" user leiskolázza az itteni linux-gurukat a saját szakmájában vagy még inkább abban a "mesterségben" amit régen úgy hívtak általános műveltség.
Az "átlag" informatikus vagy renccergazda csak magát képzeli zseninek, kívülről alig látszik többnek, mint egy szolgáltató személynek, mint pl. a mosógépszerelő, hiszen általában csak egy problémát jön elhárítani.
A legtöbb esetben a lenézés sugárzik ezekről a félművelt de önjelölt emberekről, és fel sem fogják szociális intelligencia hiányában, hogy a lenézés fordítva is működhetne.

(#55) fsb1000 válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Nem hiszem, hogy egy minimális tanulási affinitást és önállóságot elvárni nagyképűség."

Valószínűleg nem az, sokkal inkább realítás érzék elvesztése. Vagy saját egóból való kiindulás. Meg kéne érteni, hogy mára a "számitógép" (mint gyűjtő fogalom) nem mint egy éteri entitás jelenik meg hanem a munkavégzés és szórakozás természetes része vagy eszköze.

Focistaként sem fogsz a 11-es elvégzése előtt azon merengeni hogy milyen ügyesen varták azt a labdát, és a munkahelyeden sem azon töröd a fejed, hogy az asztalos hogy a csudába tudta ilyen szépen élfóliázni az asztalod.
Csak szakmák..... nem kell mindenkinek tudnia a mesterfogásokat.
Használni kell a "számítógépet" az emberek 99%-ának, a maradék 1% meg tervezze, gyártsa, üzemeltesse, stb. Oszt jónapot.

A felhasználóknak nem telepíteni kell az op.rendszert (ezen megy általában a fórumvita), hanem a neki tetsző vagy kötelezően előírt szoftvert használnia az elvárható szinten (oktatás, tapasztalás) a mások által már beüzemelt szgépen..
Az asztalos, meg a varga sem támaszt veled szemben elvárásokat, te se tedd azt olyanokkal szemben, akik csak használni szeretnék a "számítógépet"

(#56) #40553216 válasza fsb1000 (#55) üzenetére


#40553216
törölt tag

A minimális tanulási affinitás != a szakma magas szintű ismerete.
Hanem éppen azt jelenti, hogy egy akármelyik rendszeren felugró hibaüzenet esetén nem hisztériázni kezd a júzer, és nem fejszével b.ssza szét a gépet. Mert akármennyire is nem kell érteni hozzá, akkor sem ül mindenki mellett egy képzett rendszergazda.

(#58) Stauffenberg válasza fsb1000 (#55) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem hiszem, hogy bárki kicsi kényes körme letörne attól, ha megnyitna egy keresőt és utánaolvasna nettó negyed óra ráfordítással ha valamiben elakad (az ilyen elakadások többsége ennyi idő alatt orvosolható). Szakácskönyvet sem szégyen kinyitni, abban is keresni kell, tartalomjegyzéket használni, stb. Persze aztán a kényelmesebbje inkább feladja és rendel egy pizzát. Ő dolga, letojom. De attól még nem fogadom el azt a nézetét, hogy a főzés baromság meg bogaras különcöknek való dolog.

Azt meg te nem fogadod el (eddig sem fogadtad el, gondolom ezután sem fogod), hogy MINDEN operációs rendszernél van tanulógörbe, ahol el kell sajátítanod a rendszer használatához szükséges alapokat. Te sem, én sem és a többi Windows user sem ezzel a tudással együtt jött ki az anyaméhből.

A Linux esetében sem bonyolultabb a történet, csak ugye a teljesen Microsoft-centrikus informatika oktatás miatt a legtöbben képtelenek "máshogy gondolkodni". Kényelmesebb megfutamodni és inkább hagyni a francba az ismerkedést az újjal, ismeretlennel. Persze ez engem nem érdekel, csak akkor ne szarozza le azt aminek a megismerésére esélyt sem ad.

A többi meg csak magyarázkodás és kifogás keresés arra, hogy miért szabad butának maradni és miért elegendő a nulla tudás a szakmádon kívüli területeken.

(#59) sh4d0w válasza Sir Ny (#50) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj, hogy a cikkben írtak már idejétmúltak pl. a GRUB-bal kapcsolatban. Mint korábban már jeleztem, a jelenleg általánosan használt desktop Linuxokon a parancssoros helyreállítás nem így működik; user végigcsinálja a GRUB2-es rendszerén és néz hülyén, hogy továbbra sem megy a rendszer; hülyének nézi az írót, hülyének nézi a Linuxot, holott egyik sem hülye, csak a leírt megoldást már túlhaladtuk.

CPT.Pirk #46: speciel ezt a grafikus cuccot én sem láttam még, de továbbra is áll a kérdésem: a használt csomagkezelőtől eltekintve nem használható általánosan GRUB helyreállítására a leírás?

Értem én, hogy Neked mivel van bajod, de annak lenne értelme, hogy egy ilyen cikkben felsorolják mondjuk a 10 legnépszerűbb (mi alapján döntöd el ezt a kérdést?) Linux-disztribúciót és 9x leírják ugyanazt a megoldást, meg egy LILO-st? A cikk szerzőjének valószínűleg a Debian-alapú rendszereken van nagyobb tapasztalata, ezért ír onnan és ezért csinál olyan screenshotokat. Teljesen röhejes a kérdésfelvetés, de megteszem: ha Te írnád, Te nem a saját rendszeredről tennél be screenshotokat?

https://www.coreinfinity.tech

(#60) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#59) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most nem egészen értem miért a grub a téma, mikor te is írod, hogy idejétmúlt a leírás. Ha a grafikus résztől eltekintünk, akkor szerintem így kellene megcsinálni a terminálos részt egy live disztrónál:

Adjuk ki a sudo fdisk -l parancsot, ez megmutatja, hogy milyen partícióink vannak, meg tudjuk nézni, hogy melyik merevlemezen van a root partíció.

Ezután csatoljuk fel a fájlrendszerbe azt a partíciót, ahol a root fájlrendszerünk van:

mount /dev/sdxY /mnt

x: a .. b .. c .. attól függően, hogy mit láttunk az fdisk kimenetében.
Y: a root partíció száma

Ezzel a paranccsal lehet újratelepíteni a grub2-t:

grub-install --boot-directory=/mnt/boot /dev/sda

A régi grub-ot pedig ezzel:

grub-install --root-directory=/mnt /dev/sda

A régi grubos parancs azt hiszem így van, azt most fejből nyomtam. Javíts ki ha tévedek, de ez a disztró független módja a grub újrarakásnak. Csak pár kép meg részletesebb szöveg kellene mellé, aztán kész.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#61) Rhino666 válasza BigManus (#2) üzenetére


Rhino666
őstag

Ráadásul eleve az Ubuntuval van a legtöbb sz*pás. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#62) Bodz


Bodz
nagyúr

Ajánlanám a következő cikkbe ezt a hibát (nem saját kép):

Nemrég vicces volt, amikor se az Adata SSD-t, se a Seagate hibridet nem látta telepítő. Egy kezdő Linuxos már itt idegbajt kap. Ubuntu 13.04.

(#63) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Na igen, ennek kéne a cikkben is lennie...

https://www.coreinfinity.tech

(#64) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"Mindemellett próbáljon meg valaki egynémely Windows Vista alapú laptopra Windows XP-t vagy 7-et telepíteni és jó eséllyel kiderülhet, hogy a Wi-Fi (és egyéb) driver problémák nem csak a pingvinek háza táján okoznak gondokat."

Ez részben igaz, mert XP-vel valóban szívás, de W7-tel már nem, mivel a Vista után van. (Logic fail)

"Az ingyenes szoftver megtalálható az Ubuntu Universe telepítőforrásban, ha a Szoftverközpontban rákeresünk az Ndiswrapperre, akkor előfordulhat, hogy kérnünk kell a Universe forrás használatát, de ez csak plusz egy kattintásunkba kerül."

Nekem az jutott eszembe, amikor a hálózati drivert nem tudja telepíteni, és megkérdezi, hogy a netről tölti le-e? Tudom, hogy írtad, hogy rövid ideig használjuk a kábelt, de ha egyszer wifi-re ruháztunk be, akkor igen nagy a valószínűsége annak, hogy nincs kábel.

"Fontos tudni, hogy ha a gyári Windows 8 mellé szeretnénk egy Linuxot második operációs rendszernek, akkor azt szintén UEFI rendszerben kell feltelepítenünk,"

BIOS alól is lehet, de tudtommal mindegyiknek van billentyű parancsa, amiben be lehet lépni az UEFI grafikus felületre (végtére is ezt hirdették).

(#30) Stauffenberg

Ezt saját szememmel látom nap mint nap, főleg, mikor az XP fel szeretné tenni az eredetiségvizsgálót, és mindig kiikszelik ahelyett, hogy egyszer végig futtatnák. Ja és nők használják. :)

(#38) kymco

"Nálunk a fejlesztők a böngészőalapú alkalmazásrendszerünket lekorlátozták ie9-re egyéb okokból."

Vannak különböző kiegészítők a böngészőkhöz, ami átveri a szervert.

Egyébként kiváló a cikk, csak így tovább!

(#65) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#63) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez azért is érdekes, mert ott van az egész a téma összefoglalóban a kezdő Linuxos topicban. Amúgy vajon kijavítják a cikket? Nem igazán figyeltem még meg ilyesmit, de remélem nem marad így.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#66) rt06 válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


rt06
veterán

ehhez meg esetleg annyi, hogy a sudo-t lehetne hanyagolni, max megemliteni, hogy root jogosultsag kell hozza, amit pl a sudo-val erhetunk el

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#67) cappa72 válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


cappa72
nagyúr

mount /dev/sdxY /mnt
grub-install --root-directory=/mnt /dev/sda

Megerősítve a régi grub ("grub-legacy") esetén.
Hányszor csináltam... jesszus...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#68) klaczi válasza CPT.Pirk (#60) üzenetére


klaczi
aktív tag

Jesszusom! Kedves linuxos nehézfiúk!
Ki a fene akar ilyesmivel b@szakodni?

Bocsánat, hogy a csapos közbeszólt :)

(#69) Sir Ny válasza klaczi (#68) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Akinek drága a windows, akinek folyton belassul, aki nem szereti a csempéket, azoknak lehet hogy valahol kompromisszumot kell kötniük, és lehet hogy linuxxal jobban járnak, ki tudja. Aztán vannak azok, akik szeretnek motort/biciklit szerelni, és konfigfileokat állítgatni, azok ezt élvezik. Aztán vannak azok, akik értenek hozzá, azoknak nem fáradság.

Viszont ne próbáld úgy beállítani, minthogyha ezt kéne csinálni. Nekem általában minden működik varázsütésre.

[ Szerkesztve ]

-

(#71) drkbl válasza alevan (#26) üzenetére


drkbl
őstag

Atheros kártyával XP alatt volt olyan eset, hogy a hardverhez illőnek érzett driverrel csak nyílt wifihez tudott kapcsolódni, a pontos chip típushoz letölthető drivert úgy kellett felkényszeríteni (Nem a hardverhez készült ...), de ment.

Esetleg nézd meg, hogy a betöltött driver biztosan ehhez a hardverhez van, ha nem, kényszerítsd fel az igazit :) , illetve a pontos hw alverzió is szerepet játszhat, más firmware lehet.

(#72) CPT.Pirk válasza klaczi (#68) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

3 parancs a terminálban, futtatási idő kb. 1 perc, ennyiből helyrerakod a bootloadert, ami utána nem csak Linuxokkal fog működni, hanem a Windowsokat, stb. is kezelni fogja.

Ha valamiért elszáll a Windows bootloadere, annak jóval tovább tart az automatikus helyreállítója, valamint az gyalul mindent a csudába. Szóval a baszakodás relatív. :)

morgyi: jujj. Ez a kép azért nagyon súlyos. Na ezek miatt szoktam mondani, hogy rossz felfogás az, hogy a Linux = Ubuntu. :K

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#74) CPT.Pirk válasza #32839680 (#73) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, jobbnál jobb! :D

Amúgy komolyan. Amikor disztrót választottál, akkor az döntött, hogy melyikről hallottál többet, vagy meg is nézted, hogy mi miről szól?

Engem a beszélő Ubuntus cikk az ITCafén vitt rá az első Linuxom felrakására 2008-ban. Jó rendszer volt akkoriban az Ubuntu (8.04 LTS), de ha nem vagyok ilyen téren gyorsan tanuló, meg jó guglizó, akkor hamar elmegy a kedvem tőle, mert pl. azért elég kemény, hogy a hálókari dhcp kéréséhez a PCI slotok ACPI módját kellett állítani egy P3-as gépen... Aztán pár évig sorban kipróbáltam az ismertebb disztrókat, míg végül elhagytam a Debian és a Debian testing vonalat, végül Arch alapon kötöttem ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#75) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#72) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te az asztalkendő alatt is Ubuntut látsz, de ami a képen van, az a BURG nevű projekt, aminek semmi köze az Ubuntuhoz.

https://www.coreinfinity.tech

(#76) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#75) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na és az a színvilág? Nem kifejezetten az Ubuntu kérdésre ugrottam, csak ahogy kinéz ott a képen... Most mit csináljak, hasonló érzések fognak el mint mikor meglátok képeket a Win8 színvilágáról. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#77) klaczi válasza CPT.Pirk (#72) üzenetére


klaczi
aktív tag

Csak, hogy elszörnyedjél!
Nemrég úgy hoztam helyre valakinek egy merevlemezt, hogy fellapoztam az MS-DOS 6 című könyvet. (A mai napig is használható.)Kikerestem az fdisk parancs leírását. Majd beledugtam a gépbe egy Win 98 floppy indítólemezt. Megoldódott:) A környezetemben senkit nem találtam aki segíteni tudott volna. Pedig jópáran linuxosok.

(#79) CPT.Pirk válasza klaczi (#77) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az ilyen sztori szép, de azért leírhatnád, mi volt a probléma. ;]

Amúgy nem fogtál meg, még nagy floppyval tanultam másolni. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#80) cappa72 válasza #32839680 (#78) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az állami szarvek izé... szervek mégis flopin (floppy-n) kérnek be jó csomó adatot. Tiszta x(orosz h)ülyeség...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#76) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az a színvilág olyan, amilyet beállítasz.

https://www.coreinfinity.tech

(#82) klaczi válasza #32839680 (#78) üzenetére


klaczi
aktív tag

Van egy usb floppim:) Még jó, hogy elindult vele.
A proléma, ha jól elékszem: nem találta a boot szektort.
Újratelepítéskor írta ki.
Az is lehet, hogy az MS-DOS 1-es lemezével "b@szakodtam". Erre az is megfelel. Olyan buta, hogy mindent gyalul.
Egyébként kedves, hogy jópofának tartjátok.
Sokáig használtunk "nagy" floppit a kicsi akkor baromi drága volt.
Ahol dolgoztam ott még majd A4 méretű floppit is láttam. Jó rég volt.

A lényeg ahogy látom, kellő hozzáértéssel sec-perc alatt megoldotta volna a dolgot egy igazán hozzáértő.

Dehogy akartalak megfogni!

[ Szerkesztve ]

(#83) cappa72 válasza klaczi (#82) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sokáig használtunk "nagy" floppit a kicsi akkor baromi drága volt
Ezek szerint én akkor használtam még "nagyon-nagy+ floppy-t is.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#85) cappa72 válasza #32839680 (#84) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C (sorminta tilos, úgyhogy ezt vedd legalább 10x. :) )

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#86) Dhampir válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


Dhampir
félisten

Ubuntunál az APU drivert az AMD honlapjáról leszedtem. Kibontás után jogosultságot engedélyeztem a futtatásra. belehúztam a Terminálba, klikk-klikk-klikk feltelepítettem, majd újraindítottam a rendszert és működött (Catalystaban lehet váltani a két GPU között, egyszerre nem megy a kettő, mint Windows alatt). A diver-telepítővel is lehetett volna, de ez valahogyan jobban esett. :D

[ Szerkesztve ]

(#88) cappa72 válasza #32839680 (#87) üzenetére


cappa72
nagyúr

Alapelvek, 10.1-es fejezet.
Majd belejössz. :K

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#90) cappa72 válasza #32839680 (#89) üzenetére


cappa72
nagyúr

A sorminta az, amikor bevágsz 10db :) vagyis :) arcocskát egymás után, és ezt még megfejeled 30db ;], azaz ;] arcocskával.

szerk.: off-ba tettem.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#92) ivana válasza #40553216 (#34) üzenetére


ivana
Ármester

Én 'cvt'-vel szoktam.

(#68) klaczi
Windowson se könnyebb (szintén az MBR helyreállítása, de ez csak akkor működik, ha felismeri a telepítést, linuxon akkor is feltudod rakni, ha nincs is kernel a partíción) :W

(#93) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, új rész :) Jó lett :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#94) hcl válasza klaczi (#68) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Senki, de nem is nagyon szokott kelleni.

Amúgy láttál már windóz alatt parancssort? Mert feltűnően gyakran kell használni azon is.ű

@#77 : És akkor a DOS-os izé az nem volt b@szakodás? Ja nem, mert akkor a windózt kellett helyrerakni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95) hcl válasza fsb1000 (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, csak ha kicsit körbenézel, pl. egy autó vezetéséhez (elméletben) tisztában kell lenni annak nagyjábóli működésével, stb. Egy számítüógép esetében azt hinni, hogy a használatához nem kell semmilyen ismeret, az ilyesmi max. a marketingesek képzeletében létezik. Gyak. manapság minden, faéknél bonyolultabb dologesetén el lehet felejteni azt, hogy out of the box menni fog, legalábbis ki kell tapasztalni a dolgok működését.

Intelligens ember, ha valamit használnia kell, akkor azt legalább annyira igyekszik megismerni, hogy könnyen tudja használni (akár egy autót pl. - érdekes, új autó esetén nem szokás rinyálni, hogy máhol van a klíma kapcsolója, azt valamiért képesek megszokni az emberek). Itt ez most nem Linux kérdés, mert minden oprendszer, és eszköz esetén előjön az a probléma, hogy a user egyszerűen szarik mindenre, nem olvassa el a hibaüzenetet, nem nézi a képernyőt... Érted, a munkám egy jó része abból áll, hogy az Outlook "megtelt a mailbox" üzeneteit értetem meg a userekkel, a másik felének meg elolvasom a hibaüzenetet, vagy elmagyarázom neki, hogy ha kapott egy levelet, hogy változtasson jelszót, akkor változtasson jelszót. (De persze a rendszergazda a nagyképű, mert tud olvasni :D) Nem azért, mert amúgy hülyék, hanem mert sz@rnak rá. Én sem vagyok egy okos gyerek, de ha nekem mondanak valamit, megpróbálom értelmezni. Ők, akik sokkal okosabbak, nem próbálják meg. Pl. a nálam kétszer többet kereső HR-essel folytatott telefonbeszélgetések során majdnem mindent többször el kell mondanom, hogy egyáltalán eljusson a tudatáig.

Amúgy ez a "minden legyen minél egyszerűbb" dolog sem jó, ha túlzásba viszik. Főleg nem a MS által követett út, amikor a 20 éves megoldásokat igyekszenek elkendőzni, de nem nagyon sikerül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96) hcl válasza fsb1000 (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemkülönben pl. egy hitelszerződés megkötésekor sem kicsit kell elmélyedned pénzügyi szakfogalmakban, de autóvásárláskor sem csak odamész és ráböksz. Ám ezeket mindenki természetesnek veszi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97) joecontra válasza #40553216 (#34) üzenetére


joecontra
addikt

Félreérted, én tudom hogyan kell modeline-okat generálni majd rendszerszinten alkalmazni.

Pl. gtf 1024 768 100

Erre kidob egy modeline-t amit a xorg.conf-ba illesztek, restart és örülök hogy nem 60 Hz-en megy a monitor. :)

Üdv,
J

(#99) Stauffenberg válasza hcl (#96) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De hát még mindig nem érted? Nem kell értened hozzá, csak csináld. Hitelszerződéshez nem kell utánajárnod semminek, csak írd alá. Azért van a bank alkalmazottja, hogy mindent eléd rakjon, neked csak alá kell írnod. Véletlenül se szedj fel némi pénzügyi ismeretet, véletlenül se kérj segítséget hozzáértőktől, véletlenül se olvass utána. Csak írd alá, vidd el nulla forinttal, majd hadakozz évekig a bankkal, amíg az vissza nem veszi mélyen a piaci ár alatt és ott maradsz autó nélkül, még mindig hitellel terhelve. :)

Feltételezem számítógép esetén a biztonságos internet használat alapjait sem kell elsajátítani. Le van az szarva ha bankkártya adatokat nyúlnak le és viszik a teljes családi vagyont. A lényeg az, hogy van az az 1% aki ért hozzá a többi meg csak használja. :)

(#100) hcl válasza Stauffenberg (#99) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D +1
Mindenkinek ajánlom elolvasásra (bár az már nem trendi) az "Egyszer egy szép napon" és a Fahrenheit 451 -et. Nem is olyan távoli jövőképek ezek már.

"biztonságos internet használat alapjait sem kell elsajátítani. "
Csak a hírekben szörnyülködni a bulvárosan előadott nagy csalások miatt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.