Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

,,(A Grubban nullától számozódnak a lemezek és a partíciók is.)"

melyik grubban? ;]

-

(#2) BigManus


BigManus
addikt

A cikk címe lehetne inkább: Gyakori Ubuntu problémák és megoldásuk.

Ha egy kezdő kedvet kap és nem Ubuntuhoz, annak itt megoldás nem terem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3) Lenry válasza BigManus (#2) üzenetére


Lenry
félisten

jepp...
pl sok disztró már évekkel ezelőtt kukázta a régi Grubot, az újban pedig egészen máshogy mennek a dolgok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) anulu


anulu
félisten

"A Windows telepítése során egy általános driverkészlettel látja el a rendszert, így – hacsak nem előtelepített laptopot vettünk – egyből kezdődhet a megfelelő driverek kézi installálása, letöltésekből vagy a hardver komponensekhez, perifériákhoz mellékelt lemezekről. A Linux a legtöbb esetben ehhez képest elkényezteti a felhasználót, nem szükséges semmilyen drivert letölteni és feltelepíteni, kapásból megfelelően működik a videokártya, jó esetben a hálózati adapterek és a hang is megy."

majd ha installáltál W8-at, akkor térjünk vissza erre. innentől nem olvastam, látszik, h az új Winről halvány fogalmad sincs. gyk: a hang drivert leszámítva mindent megtalált, ezen kívül egy VGA kellett még (azt is felismerte, fel is rakott drivert, de a gyári Catalyst szerintem jobb, mint amit az MS mellékel). ez köszönő viszonyban sincs azzal, amit sugallni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) kispx válasza anulu (#4) üzenetére


kispx
addikt

Nekem semmit sem talált meg a Windows 8. Az sem csodaszer.

[ Szerkesztve ]

(#6) BigManus válasza Lenry (#3) üzenetére


BigManus
addikt

Jogos...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7) anulu válasza kispx (#5) üzenetére


anulu
félisten

valóban nem csodaszer, de attól ledobom a hajam, amikor úgy állítják be, hogy "hígfos, és csak a pingvinen működnek a cuccaid rendesen!".

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) rt06


rt06
veterán

"Grub rendszerindító javítás parancssorból"
koszonom
a tobbit meg nem volt idom atfutni, de jo cikknek tunik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit hiányos a cikk. A mai Linux-rendszereken igen gyakori a GRUB2 jelenléte, de a parancssoros megoldás csak GRUB1-re működik, GRUB2 repair egészen másképp néz ki.

Bele kéne ezt is írni az írásba...

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Воланд válasza anulu (#4) üzenetére


Воланд
titán

szerintem maradjunk annyiban, hogy windows es linux alatt is lehet szivas a driverekkel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) kymco


kymco
veterán

Nagyon hálás vagyok a cikksorozatért! Köszönjük a fáradozást! :R

www.refujvaros.hu

(#12) kymco válasza anulu (#7) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem lehetnél egy kicsit nagyvonalúbb. Nem ekézték annyira a kedvenc oprendszered, hogy ennyire feszültté válj...
Én teljesen el tudom fogadni, ha van a cikkeknek, a hozzászólásoknak némi elfogultsága pro és kontra. Feljebb lehetne emelni az ingerküszöböt. A windows-os cikkek sem kevésbé elfogultak sok esetben... Ott is kiakadsz ezeken, vagy csak a pingvinre vagy ennyire érzékeny?

www.refujvaros.hu

(#13) anulu válasza Воланд (#10) üzenetére


anulu
félisten

agreed. viszont nem is próbáltam sugallni az ellenkezőjét főoldalas kiemelt cikkben. találkoztam olyan X79 lappal, amin már a W2012 telepítése is pilótavizsgás volt. konklúzió: szívásra és "smooth" telepítésre is van példa W8/2012-nél.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) anulu válasza kymco (#12) üzenetére


anulu
félisten

főleg az utóbbi időkben "Win-es cikkeknél" is próbálom jelezni, ha valahol (erős) túlzás van.

offoff: ez a 40fok minden téren csökkenti az ingerküszöböm, ha valaki morcolja a szemöldökét, már arra is ugrok /offoff

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) rt06 válasza kymco (#12) üzenetére


rt06
veterán

"Nem ekézték annyira a kedvenc oprendszered, hogy ennyire feszültté válj..."
egy, a linux problemairol, es azok kijavitasanak mikentjerol szolo cikkben semennyire nem kellene ekezni a masik oprendszert

a cikk cime is az, hogy "Gyakori Linux problémák és megoldásuk", nem pedig az, hogy "megmutatjuk azt allitjuk, a masik is szar"

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#16) vicze válasza anulu (#4) üzenetére


vicze
félisten

Tudod nagyon jól, hogy tök random hogy mit ismert fel, nagyon HW függő hogy Linux-on vagy Win-en van több szívás. Win-hez legalább szinte biztosan lesz, Linuxhoz nem biztos, vagy nagyon hackelni kell.

Amúgy vicces mikor felrakod a Win7-et laptopra és se Wi-fi, se LAN, se USB (ez hogy az nem értem...), és akkor kezdődik a fejvakarás. :D

(#17) pacal-x válasza anulu (#7) üzenetére


pacal-x
csendes tag

No, akkor kapsz egy darab W8 lemezt és van max 1 órád telepíteni és elindítani egy videót a gépemen. :C Alaptelepítés után no hálókari, SVGA mód, ... Most pedig nem kezdem el hogy Linux alatt persze felrittyentem és megy.

(#18) vinibali


vinibali
őstag

köszi a cikket, induljon a tömeges átállás :)
én akkor szívtam sokat Broadcomm 43227-es wifi driverrel, amikor telepítésnél nem pipáltam be a harmadik féltől származó szoftverek telepítését. erre érdemes odafigyelni!

(#4) anulu: te már megint valami másik cikket olvastál...

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#19) rt06 válasza rt06 (#15) üzenetére


rt06
veterán

sajnos atolvasva a cikket, azt kell mondjam, a cimvalasztas hibas, az utobbi "megmutatjuk azt allitjuk, a masik is szar" sokkal talalobb lenne ehhez a tartalomhoz, mert a cikk kb harmada errol szol, a maradekban pedig csak par rendkivul trivialis megoldast lathatunk, s meglehetosen keves problemara
ebbol a temabol sokkal tobbet ki lehetett volna hozni, s imho kellett is volna, mert ilyen temaju cikkre valoban szukseg lenne (a jelenlegi sajnos csak ujabb flamewar kirobbantasara jo, arra viszon nagyon)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#20) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Azért a cikk címe nagyon nem helyes. Egy darab Linux (vagy legalább Linux disztribúció) problémát nem említ a cikk, csak inkompatibilitásokat főleg a Microsoft visszaélései miatt.
Meg aztán Ubuntu és Linux Mint? Utóbbi még ok, persze csak a Debianra épülő verzió, mert az Ubuntu egy külön állatfaj mára. Kis túlzással a Canonical a Linux disztribúció-fejlesztők Apple-je.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) #19617792 válasza vicze (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

de ez nem igazán a 7 problémája, hanem a gyártóké, akik anno és jelenleg tosztak drivereket kiadni... USB alatt gondolom a külső USB3 vezérlő van értve, vagy pedig egy USB-re drótozott memóriakártya olvasó.

(#22) vicze válasza #19617792 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Persze, de megesik, csak úgy elsőre meglepő, hogy most akkor WTF. :) USB3 volt és valamilyen oknál fogva csak az volt rajta "szerencsére" nem Intel így esélytelen volt, hogy Win7-ben driver legyen hozzá.
Kártyaolvasót felismerte, de nem volt SD kártya itthon. :P

Mondjuk azért megnézném, hogy egy Ubi 10.04 egy zsír új laptoppal mit kezd. :P (Kb. az egyidős az W7 SP1-gyel.)

[ Szerkesztve ]

(#23) joecontra


joecontra
addikt

Én arról is olvastam volna, hogy mi történik ha az ember egy régi VGA CRT monitort köt a linux-os gépére és a linux 1024x768 60 Hz-t állít be automatikusan (grafikus felületen nem is enged többet beállítani). Nem kell leírnom, hogy a 60 Hz egy CRT-n mit jelent.

Hogy hogyan lehet egy xorg.conf fájlt generálni és modeline-okat beleilleszteni ezzel új felbontásokat és képfrissítési értékeket hozzáadva.

Én tudom hogyan kell, kitapostam az ösvényt magamnak de mást is hátha érdekelne akit esetleg érint.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#24) #19617792 válasza vicze (#22) üzenetére


#19617792
törölt tag

persze meglepő, vagy kellemetlen. :) értem én, hogy most 8 a menő, de van, akinek nem felel meg és 7-et szeretne, az akkor baffa is meg magát? vagy fizetünk az előtelepített Windowsért, vagy megoldjuk máshogy (pl. msdnaa akinek van), de akkor be kell készíteni egy teát, mert ez el fog tartani egy darabig. :DDD

"Mondjuk azért megnézném, hogy egy Ubi 10.04 egy zsír új laptoppal mit kezd."

szerintem a legújabb VGA-kon, esetleg valami elborult WiFi karit leszámítva sok minden menne. bár ez még nem ismeri az UEFI-t, secure bootot, így lehet belőle probléma.

(#23) joecontra: na arra én is kíváncsi lettem volna, mert nem igazán tiszta, hogy amit az xrandr kidob abban mi micsoda és főleg a modeline-oknál az a sok paraméter mit takar. :F

[ Szerkesztve ]

(#25) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A Wi-Fi ugyan úgy tud szívás lenni Windowson is, csak az átlag user könnyebben el tudja hárítani a gondot. Berakja a mellékelt lemezt vagy bedug egy kábelt és a gyártó weboldaláról letölti a drivert. Dupla katt - nextnextnextfinish - Kész.

Nekem még Linux újonc koromban sem okozott nehézséget a zárt driver telepítése (frissen megjelent AMD APU-hoz kellett is kicsit szórakozni vele, mert az istennek sem akart beállni a megfelelő felbontás), csak rá kellett keresnem egy leírásra. Nem bonyolultabb, mint Windowson, csak ugye a gond az, hogy az átlag usernek fingja sincs egy Linux esetében, hogy mi merre hány óra és sajnos szomorú tapasztalat, hogy a userek csak igen elenyésző százalékának jut eszébe, hogy egy problémát maga is el tud hárítani ha utánaolvas, helyette barátokat, ismerősöket, rokonokat b*szogat telefonon, mert úgy gondolja, hogy ők ingyenes helpdeskek.

Vagy csak kattintgat ész nélkül, Windowsos logika szerint akarja megoldani a gondot, majd nem megy és feladja, megy vissza a WIndowshoz, majd felmegy fórumokra és mindenféle szarnak lehordja a rendszert, ami csak mazochista elmeháborodott rendszergizdák hóbortja, semmi több... :D

(#26) alevan


alevan
őstag

Nekem olyan problémám van, Linux Mint alatt, hogy a wifi adapterem és a wifi routerem nem képes kapcsolódni.

A WIFI adapterem Atheros AR9285.
A Routerem Linksys E900.

A routerre tablettel, telefonnal, laptoppal (a fenti adapterrel) windowsal tudok csatlakozni.

A Laptoppal (windows alatt) tudok csatlakozni a routerre.

Ugyanezen laptoppal, Linux alatt tudok más wifi hálózatokra kapcsolódni (telefonnal tethering, stb).

Szóval elvileg megy a wifi linux alatt a laptopon, és a router is működik.

De amikor a routerre akarok csatlakozni, 1 perc csatlakozási próbálkozás után egyből disconected.

Próbáltam már mindent, amit fórumokon írtak, de nem találok megoldást.

De nem értem a problémát, hogy a routerre linux allól miért nem tudok csatlakozni. Főleg, hogy tabletem is androidos, és vele sikerül.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#27) joecontra válasza #19617792 (#24) üzenetére


joecontra
addikt

A xrandr igazából -szerintem- csak kísérletezésre jó. Megnézni, hogy egy-egy modeline hogy muzsikál a megjelenítőn.
Újraindítás után ugrik az új felbontás, permanenssé pl. a xorg.conf-ba való rögzítéssel lehet tenni és akkor a grafikus felületről választható lesz.

Hogy mit takarnak a modeline-okban az egyes értékek az egy külön oldalt megérdemelne (akit érdekel), de a GTF standard általában jó szokott lenni így az egyes értékek igazgatása felesleges (lehet).

Üdv,
J

(#28) anulu válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


anulu
félisten

a 0. probléma az szokott lenni, h a user csak magyarul tud. mondjuk a GUI-s telepítő (ha mákja van) érzékeli a hu-hu-t, és tovább-tovább-befejez-t még végig tudja kattintgatni, de angol (ne adj ég német) fórumot bányászni már erősen bajos.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) kymco válasza anulu (#14) üzenetére


kymco
veterán

:R

www.refujvaros.hu

(#30) Stauffenberg válasza anulu (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát én nem csak a magyart beszélem, de még nem akadt olyan problémám soha, amit magyar fórumok és fórumozók segítségével ne tudtam volna elhárítani. Szerintem a PH-s Linux topikokban is bőven akad segítség, szóval ez sem lehet mentség, plusz ezer más fórum van még ékes anyanyelvünkön.

A gond tényleg az, hogy míg a Windows teljesen alapszintű kezelését a user már az oskolában elsajátítja, de a Linuxot még érintőlegesen sem. Utánaolvasni, fórumozni meg a többség lusta. Ha a Windowson nem megy valami, akkor kókányol, aztán vagy elhárul vagy nem... leginkább nem, de alkalmazkodik hozzá.

Láttam már nem egyszer rutinos update elkerülőket. Feljön az ablak, hogy frissítés érhető el, esetleg az is oda van írva, hogy fontos biztonsági rést foltoz, de el sem olvassa, csak bezárja... ezt képes éveken át művelni. Volt olyan aki 3 éve lejárt ingyenes vírusirtót használt, minden induláskor feljött a popup, hogy "ide kattintva hosszabbítsa meg az ingyenes licencet", de ő magabiztosan zárogatta be... Meg olyanokat is, ahol a rendszer eleve hibaüzenettel indul, de nem zavarja, csak "ikszeli". Volt hogy egy csajszi laptopját használtam. Magyar billentyűzete volt, de angol kiosztásra állítva... átböktem magyarra, ő meg meglepődött, hogy vannak ékezetek, hiszen amióta megvette ez ilyen, de soha eszébe nem jutott, hogy rákérdezzen bárkinél, hogy mi a gond... Az óra mellett billentyűzet ikonos HU/EN váltót pedig még csak ki sem merte próbálni... :D

[ Szerkesztve ]

(#31) fsb1000 válasza BigManus (#2) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A cikk címének inkább ezt javasolnám.

A nagyon ritka Linux problémák egyszerű megoldásai

(#32) Stauffenberg válasza fsb1000 (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem unod még? Jobb helyeken az ember nem veri büszkén a mellét arra, hogy egyszerű problémákat, minimális utánaolvasással sem képes elhárítani.

(#33) Ygg válasza Stauffenberg (#30) üzenetére


Ygg
senior tag

Na ez is igaz, a többség nemhogy angolul, de magyarul sem bír el egy hibaüzenettel.
Kiírja neki magyarul, teljesen egyértelműen, de nem, csak bámulás, meg ezmiez??!!!??
Meg nem értek én ehhez.
De remélem, az ilyen autóba sem ül, mert jajj, kigyulladt valami lámpa, igaz, hogy nuku olajnyomást,
de nem baj, megyek tovább :D.

(#34) #40553216 válasza joecontra (#23) üzenetére


#40553216
törölt tag

Modeline generator
Én is használtam már, igaz csak VBoxban futtatott gépen. De ott javította a hibát.

(#33) Ygg
Nem hogy nem bír el, de egyenesen megijed, és esetleg egyből lekapcsolja a gépet. Mert a Windowson arra van kondicionálva, hogy ha ilyet lát, az vírus. Meg arra, hogy a problémák megoldására a kikapcsolom, visszakapcsolom a gyógyír. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) fsb1000 válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem értem mi a gondod. Egyáltalán hogy jön ez ide?
Elolvastam a cikket és javasoltam egy általam jobbnak ítélt címet.

Én nem írtam sem userekről, sem utánaolvasásról. Valamit nagyon benézhettél.
Veled ellentétben nincs biztos forrásom arról, hogy átlag user miként telepit Linux-ot és miként hárít el telepítési és üzemeltetési problémákat. Arról meg végképp nincs infóm, hogy átlag user mennyit túrja a netet, mit kérdez fórumokon ha elakad, vagy hogy mennyire bírja az idegennyelveket.

Ezeket a témákat meghagyom neked.
Meg azt is hogy mindig okosabbnak állítsd be magad átlag usernél.
Minden ilyesmi fórumon legalább 8x leírod, hogy biztosak lehessünk benne, te az átlag felett állsz, te bizony megoldod amit más nem tud, nem kell neked ilyen cikk, csak utánaolvasol.
Nem unod még?

(#36) Stauffenberg válasza fsb1000 (#35) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom ki offolta szét az előző cikket azzal, hogy a Windows mennyivel jobb mindenben, miközben a Linux egy rakat szart se ér, mert bonyolult problémákat kell folyton elhárítani, meg különben sem lehet vele játszani.

(#37) #19617792 válasza Ygg (#33) üzenetére


#19617792
törölt tag

ilyenkor az a gond, hogy el kell gondolkodni egy picit és a többség azt se hajlandó. pedig általában egyértelműen írnak ki dolgokat és logikus választási lehetőségek vannak. az, hogy nem ért hozzá, amatőr, stb. nem kifogás. olvasni tudsz? igen. (logikusan) gondolkodni? ha igen, akkor válaszold meg a kérdést, mert meg tudod válaszolni, csak gondold végig mit szeretnél, mit ajánl fel a program...

(#38) kymco válasza Ygg (#33) üzenetére


kymco
veterán

Nálunk a fejlesztők a böngészőalapú alkalmazásrendszerünket lekorlátozták ie9-re egyéb okokból. A bejelentkezéskor a login és a jelszó beírásakor nem lép be, amennyiben nem ie9 böngészőt érzékel, és magyarul kiírja, hogy nem tudott belépni, mert a böngésző nem ie9-es. Erre kaptam kb 5-6 telefont már, hogy a rendszer nem fogadta el a jelszavát.... :)

www.refujvaros.hu

(#39) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Grub1? Már nagyon rég csak Grub2-t láttam mindenütt. Mondjuk mindkettőre van tök egyszerű parancssoros megoldás, még telepíteni sem kell semmi külső csomagot hozzájuk.

A wifis résznél meg le lehetne írva, hogy sok esetben csak le kell tölteni egy firmware csomagot, mint pl. a Madwifi csomag az Atheros wifikhez, disztró függő h. a telepítőbe beteszik-e.

Ami még esetleg gyakori probléma, az a mobil internet stickek, mikor fel kell tenni az usb-modeswitch csomagot is, hogy ne csak pendrive módban menjenek.

Amúgy meg megint csakazubuntucsakazubuntucsakazubuntuhoppegykismintcsakazubuntucsakazubuntu...

fsb1000: egyáltalán nem ritka dolgok vannak leírva a cikkben. Sőt. Nem is értem miből gondoltad azt, amit írtál. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) fsb1000 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én sem tudom, de biztos nem én voltam.
(a penetráció és a játszható játékok számosságának összefüggését valóban én vetettem fel, de hát ezek számadatok)

Viszont azt tudom, hogy a PH! indított egy jó sorozatot a Linux-ról, egyértelműen népszerűsítve azt és buzdítva az olvasót kipróbálására valamint használatára (szerintem helyesen) és eközben a "hozzáértő" kommentek többsége arról szól, hogy milyen okosak vagyunk, bezzeg a hülye átlag user az nem így csinálja.

Nem a linuxal van a gondom, hanem azzal a mentalítással amellyel a magukat linux-gurunak képzelők rendelkeznek és gyakorta meg is nyilvánulnak annak szellemében ezen cikkek fórumain.

[ Szerkesztve ]

(#41) gery2123


gery2123
őstag

Nekem tetszik a cikk, és köszönöm a jó tanácsokat. Ha haza megyek a melobol akkor a wifis részt ki is próbálom. :-D

-- PSN_ID: GerY2123

(#42) kymco válasza fsb1000 (#40) üzenetére


kymco
veterán

A legtöbb user nem akarja finomhangolni a gépét, nem akar fórumokat bújva megoldást találni triviális dolgokra, hogy pld menjen a wifi. Ő egyszerűen működő rendszert akar használni. Nincs informatikai végzettsége, nem is akarja, hogy legyen. Az autóvezetéshez sem kell autószerelői végzettség.
A PC-t, okostelefont, tabletet stb használni akarja, nem elhárítani az egyszerűnek/bonyolultnak tartott hibáit.
Sőt, meg is ijed, ha ilyenekről hall vagy olvas. Egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a hibaüzenetet sem tudják elolvasni, annyira bepánikolnak, még akkor sem, ha magyarul, és érthetően van írva...

Megvan az a kettősség bennem, hogy engem is bosszant, hogy lenézik azokat, akik botladoznak azok, akik az informatikában jártas emberként már ezer problémát megoldottak a témában, triviálisnak tartanak mindent.
Ugyanakkor ez mégis szakmai fórum, ahol nem egységsugarú userek futnak többnyire össze. Nem igazán tudok haragudni arra a rendszergazdára, aki egész nap stimulálva van a userek által, és itt, otthon, a sorstársak között kifakad vagy szabadabban fogalmaz.

www.refujvaros.hu

(#43) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kapitány, mutasd meg, pls, a cikkben írtak közül azt, amit nem lehet megcsinálni más linux alatt (eltekintve most a különböző csomagkezelőktől).

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#44) rt06 válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


rt06
veterán

illetve a wifi-s resznel igen hasznos lehet ez az oldal, persze meg a vasarlas elott

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45) F34R válasza #19617792 (#24) üzenetére


F34R
nagyúr

mindkettore van wiki vagy forum. xrandr-al en is kuzdok mert nem akarja az igazsagot nyilt intel driverrel.

(#46) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#43) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem tudod mivel van bajom, itt PH!-n a "Linux = Ubuntu" megközelítéssel.
Amúgy ezt a grafikus grub mentő dolgot még sosem láttam, netes grub helyreállítási cikkekben sem olvastam róla, mikor grub problémáim voltak. Ez mondjuk lehet h. Ubuntu (és esetleg környéke) only.

rt06: igen, csak ott meg az fog dönteni, hogy mit adnak olcsón. Én sem néztem még soha ilyesmit, ami gond felmerült, azt inkább addig gugliztam, még meg nem oldottam valahogy.
Mondjuk emiatt már kellett kernelt forgatnom egy DVB-T tuner miatt, mivel csak később került be támogatás hozzá, de hát a többihez képest harmad áron adták a boltban és ugyanazt tudja... :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) Stauffenberg válasza fsb1000 (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem vagyok Linux guru, én is épp úgy (a kezdetekben sűrűn, most már kevésbé sűrűn) utánaolvasok, fórumozok ha valami olyan merül fel ami számomra még ismeretlen. Nem hiszem, hogy egy minimális tanulási affinitást és önállóságot elvárni nagyképűség.

Az előző cikkeket is sok user offolta azzal, hogy a Windows mennyivel felhasználóbarátabb. Persze... ha már ismered. Amíg azon a rendszeren is szűz volt, addig neki sem ment minden egyből, de ezt nem veszi figyelembe.

Ha meg már a mentalitásnál tartunk, akkor említsük meg azt is, hogy hányan fikázódnak azzal, hogy a Linux mekkora szar.. egyszer kipróbálták, de fél óra után törölték, mert egy szar, semmi sincs a helyén, logikátlan, bonyolult, stb...

Erre mit lehet mondani? Tapsoljak neki és simogassam a fejét? Gratulálok Józsikám, a mai világban amúgy sincs szükség az agyadra, hogy használd, olvass, gyűjtsd az ismereteket, igazad van, hogy feladtad 30 perc után!

(#42) kymco: Én sosem bántom a kezdőt vagy a tapasztalatlant. Valahol mindig el kell kezdeni. Én azokat bántom (és nem tudok irántuk sajnálatot érezni), akik képtelenek arra, hogy tanuljanak, utánaolvassanak és még hencegnek is vele. Utálom az olyan mentalitást, amikor megtanítanád halászni, de ő inkább csak a halat követeli, a többit leszarja.

[ Szerkesztve ]

(#48) Ygg válasza kymco (#38) üzenetére


Ygg
senior tag

Na ezekről beszélek, kérem szépen.

EarL 007

A logikus gondolat vége az, hogy ordítva elmenekülsz a ilyen felhasználóktól, és 10 évre elmész Tibetbe/remetelakba, hogy valahogy helyreálljon az idegállapotod :( :).

(#49) rt06 válasza CPT.Pirk (#46) üzenetére


rt06
veterán

az a baj, hogy ha nem tamogatott sem a kernelben, sem kulso csomagban a chipset, akkor google-zhatsz latastol mikulasig, nem fog mukodni
szoval ok, dontson az ar, de miutan kinezte mi a legolcsobb, nezze meg azt is, hogy fog-e mukodni, mert egy mukodo 5k forintos stick meg mindig olcsobb, mint egy nem mukodo 4k ft-os, es egy 5k ft-os mukodo

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#50) Sir Ny válasza sh4d0w (#43) üzenetére


Sir Ny
senior tag

live CD - hibajavítás nem általános a linuxokon.
GRUB1 sincs a linuxokon. olyasmit cikkbe írni, hogy GRUB2, vagy LILO meg minek, a fő hogy a felhasználó bemásolja a parancsokat a terminálba, nem?
sőt, ahogy nézem ez az ndiswrapper GUI is ubuntu specifikus, de ezt mondjuk nem tudom, még sohse kellett ndiswrappert használnom.

Inkább neked kéne olyan dolgot mutatni a cikkben, amely általában működik bárhol.

Ennek így semmi értelme. Linux alatt a probléma megoldása nem probléma, hanem disztró-specifikus. Mindig. A file-ok máshol vannak, mások a rendszerkomponensek, és más okok okozzák a hibákat. Egy probléma megoldása Ubuntun/Mageia-n/Puppyn értelmes lehetne (Mageiaval mondjuk abszolult semmi tapasztalatom nincs)

[ Szerkesztve ]

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.