Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gliskard


gliskard
senior tag

remélem nem áprilisi tréfa, mert valószínűleg kisebbségben vagyok, de én jobban preferálom az ilyen megoldásokat, mint a mechanikus billentyűzeteket (legyen alacsony/lapos és halk, még akkor is ha püfölöm)

[ Szerkesztve ]

(#2) Space marine válasza gliskard (#1) üzenetére


Space marine
aktív tag

Nem vagy egyedül.. Közel 17éve használok egy G15ös Logit, pont eleg annak hangja, nem kell hangosabb. Kezdem értékelni, ha valami halk :))

(#3) Cs1csó válasza gliskard (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Preferencia kérdése, amúgy szoktam olvasgatni a bill topikot és ott is akik szeretik a mecha billt azok is igyekeznek különböző trükköket elkövetni, hogy csendesebb legyen.

A mecha mellett az is szól, hogy jóval tartósabb.

(#4) Skynet258 válasza Cs1csó (#3) üzenetére


Skynet258
veterán

Így van, nekem is brown kapcsolós CK550-em van, és tettem én is gumigyűrűt a billentyűk alá. A gumidómos megoldásokkal az a bajom, hogy eleinte lehet halk, de rövidebb/hosszabb idő után hangos lesz. Ennek legalább ugyanolyan hangja van az első pillanattól kezdve vélhetően addig, amíg csak használom (akár évek).
Ezzel együtt tetszetős ez a Corsair...

https://geekpulse.hu

(#5) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gumidómos billért tizen-huszonezrek.

:'

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) nyunyu válasza Skynet258 (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem is tudom, mi lehet jobb egy o-ringezett PBT kupakos MX Brownnál?
Talán egy másik?

Harmadik közben a sarokban térdel 3 hónapja, ahova azért állítottam, mert túl hangosan hápog.
(Negyedik meg a nagyonrühellem márka lenne, de annak a hangjára is panaszkodtak páran, meg én is meggyőződtem róla 1 éve, hogy továbbra sem akarom megvenni.)

Konklúzió?
Ne vegyetek PBT kupakos MX Brownt 60-70k-ért, mert úgysem lesz jó.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Cs1csó válasza nyunyu (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Juj de koszos az első képen lévő bill, gusztusos nagyon. :DDD

(#8) nyunyu válasza Cs1csó (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez volt bő másfél évig a melóbanfelejtős openofficekompatibilis ócóbillzetem, amit az egy éve bevezetett kötelező homeoffice óta nem használtam.
Utoljára szerintem akkor lehetett kitakarítva, amikor 2018. februárban zöldre pingáltam. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) Cs1csó válasza nyunyu (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor minden okés, munkahelyre jó és munkahelyhez képest jól néz ki ott nekem is annyi a takarítás, hogy megfordítom, hogy kiessen belőle az egy héttel korábban evett parizeres zsömle. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) nyunyu válasza Cs1csó (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk a PBTre jobban ragad a dzsuva, mint az ABSre, utóbbi anyagról könnyebb letörölni a retket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Cs1csó válasza nyunyu (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Utánanéztem, a PBT texturásabb, szemcsésebb felület gondolom jobban beleragad a dzsuva, az ABS pedig sima, jól gondolom?

(#12) nyunyu válasza Cs1csó (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

PBT porózusabb (emiatt festhető), recésebb.
ABS felülete zárt, simább, jobban csúszik (pláne, ha idővel kopik)

Itt tettem egymás mellé egy 28 éves ABSt, egy 30 éves PBTt, meg egy bölcsis PBTt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) Cs1csó válasza nyunyu (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

Találkoztam már mindkettővel, most így visszagondolva, jobb volt a PBT. Akinek jobban izzad a keze annak a csúszós felület még kellemetlenebb.

(#14) Duree


Duree
veterán

Kicsit barátságtalan az ára, és gondolom magyar kiosztással nem jön.

duree54

(#15) NomadND1


NomadND1
senior tag

Jöhetne végre hasonló, de félmagas kupakkal és bleeding nélkül. Ezek a karácsonyfák nem jönnek be.

(#16) CorsairS válasza Space marine (#2) üzenetére


CorsairS
csendes tag

Éjjeli gépelésre nekem is kicsit hangosnak érződik néha, de a kijelző miatt el nem cserélném semmire. Fogalmam sincs mire cserélném, ha egyszer tönkremenne.

(#17) Cs1csó válasza CorsairS (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az LCD kijelzőnek amúgy mi az értelme?

Keresgéltem, és WOW alatt mutat pár adatot de ez manapság már nem szükséges szerintem bőven jobb ha mondjuk van egy fő monitorod szemben és akár 1-2 monitor akár elforgatva melletted amin akár teljes képernyős program futtatása közben is mehet a chat-elés stb.

[ Szerkesztve ]

(#18) nexplo


nexplo
őstag

A magyar kiosztás hiányzik róla és kíváncsi leszek itthon ténylegesen mennyi lesz a bolti kisker végár. Ezt leszámítva gusztusos darab :)
Nekem mecha van de néha visszasírom a hangtalan gépezést ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) nyunyu válasza nexplo (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

70$ az annyi, mint 70€+27% ÁFA, mai árfolyamon 32e Ft.

Annyiért már billentyűzetet is lehet kapni.

(Összehasonlításul az Amazonon 45$-os Redragonokat lehet itthon kapni 20k körül.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) kavalkád


kavalkád
aktív tag

ebben van beépített hangszóró?

(#21) Space marine válasza CorsairS (#16) üzenetére


Space marine
aktív tag

Ez a probléma nálam is.. mire is cseréljem.. :O szó se róla, még müködik, de esélyesen kisebb helye lesz, így keresem az utódot..

(#22) nyunyu válasza kavalkád (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Ne akarj hangszórót

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) jerry311


jerry311
nagyúr

Látva a költségeket és zaj panaszokat az ilyen cikkek alatt, mindig örülök, hogy boldog tudok lenni egy 10k HUF-os Cherry Streammel is.

(#24) Cs1csó válasza jerry311 (#23) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Én is kb. bármivel ellennék, csak azért ástam bele magam jobban mert nem elég széles az asztalom így ha az egérpad mellé teszem a billentyűzetet akkor gépelés közben (tízujjas vakon gépelés) nagyon balra kell tartanom a kezeimet a székkel sem tudok nagyon arrébb menni.
Egy Ducky Mini még jobb lenne mert az még keskenyebb:

Mint látod jobb oldalról hiányoznak az iránygombok és ami felette van insert , home, delete stb.
De nagyon megkedveltem a mechanikuson gépelést. Nem olyan mint egy igazi írógépen - anno olyanon tanultam meg a vakon gépelést - de egy membránosnál jobb.

Amúgy most egy ilyet püfölök: T-Dagger Bora 9k-ért ajándék, és kezdésnek gondoltam, egy olcsóbb mechanikussal kezdek.

[ Szerkesztve ]

(#25) nexplo válasza nyunyu (#19) üzenetére


nexplo
őstag

Valahogy én is ezt sejtem. Nem lesz ennek piaca ennyiért. Az árral tudna versenyezni csak..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) jerry311 válasza Cs1csó (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek nem nekem valók. Aktívan használom a hiányzó gombokat, beleértve a numerikus billentyűzetet is.

(#27) Cs1csó válasza jerry311 (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
Néha én is tudnám használni de az egerezés szempontjából jobb. Játékosoknak vagy sokat gépelőknek főleg ha nem elég széles az asztal akkor jó választás.

(#28) csibe1 válasza jerry311 (#26) üzenetére


csibe1
addikt

Ezeken van numerikus rész is:
T-DAGGER Gunboat T-TGK201

T-DAGGER Landing-Ship T-TGK200

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#29) Cs1csó válasza csibe1 (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

De ezek nemzetközi kiosztásúak van amúgy:
teljes billentyűzet + magyar kiosztás + mechanikus + mondjuk barna switch-ekkel 20k alatt amik kevésbé hangosak. pl.: Redragon Vara/Mitra K551

(#30) csibe1 válasza Cs1csó (#29) üzenetére


csibe1
addikt

Azt nem figyeltem, az adott márkából néztem másikat.

Szép, de nekem nem jönnek be a vékony Enteres billentyűzetek; szvsz elcseszett egy megoldás.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#31) Cs1csó válasza csibe1 (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megértelek, van olyan is ami "fordított L" vagy nem is tudom hogy mondják "vastag" enter gombos megoldások, és még azok is 20k alatt.
Sajnos ha rendes magyart akar az ember akkor pl. a bal oldali SHIFT is áldozatul esik ennek mert rövid.

(#32) csibe1 válasza Cs1csó (#31) üzenetére


csibe1
addikt

Megszokás kérdése a bal oldali rövid Shift, engem nem zavar.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#33) jerry311 válasza csibe1 (#28) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nagyon kellene biztosan találnék valami olcsó mechanikus bazári vackot, de 3 desktopon 3 Cherry Stream szolgál. UK billentyűzet HU vagy US kiosztással. Én ezzel így boldog vagyok.

(#34) csibe1 válasza jerry311 (#33) üzenetére


csibe1
addikt

"UK billentyűzet HU vagy US kiosztással. Én ezzel így boldog vagyok."

Az a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#35) atok666 válasza nyunyu (#12) üzenetére


atok666
őstag

Ultrahangos tisztito mennyire mukodik a kupakoknal? Gondolkodok a beszerzesen.

Atok

(#36) dqdb válasza atok666 (#35) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tisztításra egészen jól, de ha az ABS sárgulás eltüntetésére gondolsz, akkor ahhoz ez csak az első lépés, ezután jön második, kémiai (Retr0brite és egyéb hidrogén-peroxid alapú megoldások) vagy fizikai (homokfúvás) lépés, ami elbánik a sárgulással.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#37) troviko


troviko
senior tag

A szint, amit meg kéne ugrani, de nem sikerült: Wireless...

https://www.oldtech.hu/

(#38) Cs1csó válasza troviko (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy billentyűzetnél mennyire fontos, hogy vezeték nélküli legyen? Még egy egér vagy gamepad -controller esetén érzem benne a rációt, bár én a focis játékomat a székemből tolom tehát így nekem ott sem fontos, hogy a gamepad vezeték nélküli legyen persze egy konzolnál ha a szobában jönnek mennek te pedig a fotelban ülsz akkor ott megint releváns.

[ Szerkesztve ]

(#39) nyunyu válasza atok666 (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Ultrahangos tisztito mennyire mukodik a kupakoknal?

Szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani.

Ha nagyon rámjön a kupak pucolhatnék, akkor veszek egy kellően magas söröskorsót, amibe egészben belefér a 13.2mm hosszú szóköz, köréöntöm a többi kupakot, közepesen meleg * vízzel felöntöm (távhő miatt nálunk amúgy is max 50C van), aztán folyékony szappan, vagy mosogatószer (ami éppen kéznél van)
Összerázom, kevergetem, hagyom ázni pár órát, majd folyóvizzel alaposan leöblítve kiterítem egy törölközőre száradni.
Másnap a kiszáradt kupakok mehetnek vissza a billzetre.

Ultrahangos kütyüt max az Alps kapcsolóim kipucolására akartam venni, de az eddig elmaradt.

*: PBT bírná a forrót is, ABSnek viszont erősen ellenjavalt a 80+C.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) atok666 válasza nyunyu (#39) üzenetére


atok666
őstag

13.2mm szokoz, az nem tul hosszu :) En is a melegvizes, mososzeres, torulkozos modszert hasznalom, csak mas dolog kapcsan nezegettem az ultrahangos tisztitot es eszembe jutott, h akar kupakpucolasra is jo lehet.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#41) nyunyu válasza atok666 (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Voltam olyan hülye, hogy 5 percig kerestem a colstokot, hogy lemérhessem, ahelyett, hogy fejben kiszámoltam volna, hogy mennyi a 7U (* 3/4"). :B

Mostani billzeteken jellemzően 6.25U szóköz van, mióta bevezették a Win gombot.
(Emiatt persze egy egységgel odébb került az AltGr gomb, ami elég zavaró a magyar layouton programozáskor, pláne ha néha a laptopot vagy az 1800-at kell használnom, ami megint teljesen más.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) Busterftw válasza troviko (#37) üzenetére


Busterftw
veterán

Logitech Lightspeed cuccai jok.
En most tervezek teljesen atallni wirelessre, Logitech eger mar van, remekul mukodik.
(fejhallgato Artctis 7 Pro)
Sajnos LightSpeedes Logitech bill mar korulmenyesebb, mert az egyetlen normalisabb opcio a G915, ami 70ezertol indul...

A G613 kb 40ezer, de annak vannak hibai es nyugjei, amiket epp a G15-nel javitottak.
Lehetne tobb Lightspeedes bill a ketto kozott. :N

(#43) #72042496 válasza Busterftw (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mik a G613 poblémái? Én nagyon elégedett vagyok vele, bár a G915 egy dizájnosabb megjelenésű billentyűzet többféle kapcsolóval, háttérvilágítással, egy jobb termék. Itthon tervezek is váltani, ha raknak rá USB-C-t.

(#44) Busterftw válasza #72042496 (#43) üzenetére


Busterftw
veterán

Nincs sok gondom vele amugy, inkabb a jelenlegi ara igy lassan 4 ev utan, 120-130 euro kb.
Na meg a kapcsolo, csak tactile van es nekem az marha hangos a membranos utan.

G915-nel van linear verzio es eleve low profile, tesztek alapjan az tokeletes lenne, csak hat az meg akciosan 200 euro most. Ennyit nem er meg nekem a wireless.

Ha a G613 kb 70-90 eur lenne siman lecsapnek ra. Logitechnek ki kene jonni tobb modellel, latod egernel van Lightspeedes G305, 50 euro, vagy g702 70-80 euro, aztan tobb dragabb modell.

(#45) nyunyu válasza Busterftw (#42) üzenetére


nyunyu
félisten

En most tervezek teljesen atallni wirelessre, Logitech eger mar van, remekul mukodik.

Kérdés meddig.

~2 éves MX Masteremben erősen döglődik az akku, fél nap használat után random kihagyogat, és töltőre kell dugni, hogy ne kapjak agybajt tőle.
Új korában persze simán bírta 2-3 hétig a napi 10-12 órát.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) #72042496 válasza nyunyu (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem írnám le azért, nálam pl. a megjelenése után vett Mekkmester kettő máig szuperül működik. Ez a munkahelyi, illetve most home office egerem. (G903 bezzeg pár hónap alkalmi játék után már duplaklikkelt.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Busterftw válasza nyunyu (#45) üzenetére


Busterftw
veterán

Amig a lithium AA birja. Aztan kicserelem. ;)
Ha meg 3 evig birja az 40-60 euros eger, veszek megegyet, na bumm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.