Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Kezdem én:
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

Köszönjük a tesztet, az LG-nek pedig további jó hanyatlást.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2) waverider válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


waverider
senior tag

es ha mar ugyis a grammok a fontosak, akkor egy ultra alacsony fogyasztasu procival, de passziv hutessel ezt meg tovabb nyomhattak volna lefele. az arba belefert volna :D

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#3) Timer


Timer
veterán

Hogy haccáz?! Hát jó... Ennyiből mondjuk már gépet is lehet venni.

(#4) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nem tudom ki hogy van vele, de 600 ezerért én szeretnék legalább egy rendes magyar kiosztást. Tudom, kis piac vagyunk, de ettől még zavar. Egyébként egész pofás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5) strogov


strogov
senior tag

Ha 600k-ért olyan gépet akarnék amiben egy mobil i5 tudása van akkor valószínű nem az LG-től venném.
Egy koreai figura ezt leteszi meeting-en, és egy komplet orgiát lerendezhetnek mögötte annyira nem lát majd semmit. Nem is értem ki a célközönség.

Olyan ez is mint a zsiráf: szép-szép, de haza nem vinném.

[ Szerkesztve ]

(#6) hallador


hallador
addikt

Na igen, sajnos prémium árban adják, de ennyiért majdnem van Apple, vagy bármilyen prémium termék is. Miért pont LG-t vegyek ennyiért? Hát.... Nem tudom.
Ráadásul ennyiért már az üzleti szféra gépeibe is beleharap az árával rendesen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) Csandi válasza hallador (#6) üzenetére


Csandi
őstag

Apple jelenleg olcsóbb :D

(#8) moleculez válasza Csandi (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Nem kevéssel. Csak ugye az nem 16" és nem ilyen könnyű. Hogy ez kinek szempont azt nem tudom, de biztos van akinek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Az LG hogy gondolta ezt a Macbook Air de akar a Pro elleneben?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Koppra egy árban megy egy hasonló tárhelyes és memóriás MBAirrel, hát elég merész, főleg hogy az megeszi ezt reggelire teljesítményben és üzemidőben is.
Meg ha hurcolászós gép, miért venne valaki 16"? Nem igazán értem.

(#11) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Olyan országokban ahol a birodalmi mértékegységeket használják ott Uncia néven fog futni? ;]

(#12) moleculez válasza hemaka (#10) üzenetére


moleculez
veterán

Én sem nagyon látom a célközönséget :F Mondjuk azoknak akiknek kell a 16" de nem akarnak nehezet cipelni. Amúgy igaz, hogy MBA/P árban van, de ugye azok 13 colosok. De tényleg nem látom mi az az élethelyzet, amikor ultramobil megoldásban 16" kell.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) Armagedown


Armagedown
őstag

Jó, hogy újra vannak 16:10 képarányú kijelzővel szerelt notik, kár, hogy egy ilyen lifestyle gépbe került, ahol még a tervezők sem tudják, hogy mi kerül ezen ennyibe.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) .mf


.mf
veterán

Érdekes gép, de nem kéne.
A héten érkezett meg a HP ProBook 635 Aero G7. Ryzen 4300U, 1x8GB 3200 MHz RAM (+ egy szabad slot), 256 GB NVMe SSD, 13.3" fHD IPS 100% sRGB 400 nit kijelző - tömegben az is elég pehelysúlyú 990 g, de ezzel ellentétben nem nyeklik-nyaklik. Árban pedig ennek a fele volt, mert a Ryzen 5xxxU-s G8 széria érkezésével kiakciózták őket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) CorsairS


CorsairS
csendes tag

Nekem pont jól jönne, csak nem ennyiért.
Munkám miatt sokat utazok, sokat vagyok távol és nem mindegy, hogy mikor szabadidőben filmet nézek vagy excelben dolgozok, akkor 13" vagy 16" van elöttem.

(#16) Alchemist


Alchemist
addikt

Ez a gép unikum a méretei és a könnyűsége miatt, de elég sok kompromisszummal.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Iszonyatosan gyenge cucc. Nálam még kétszázezerért sem elfogadható (bár ott kompromisszumot kell kötni), de fél milla felett meg egyenesen botrány a gyenge zsanér, a hajlítható kijelző (két kézzel lehet hajlítani), a gyenge kamera és mikrofon.
Kuka!

És ezt szánják egy állandóan úton lévőnek, akik egy nap milliószor nyitják-csukják a notit, meg utazás közben használják. Most gondoljuk el, hogy lötyög a kijelző, miközben utazol. Gáz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én pár napja néztem róla a VR-osok tesztjét, ahogy Jani a kijelző "hajlékonyságát" mutatta, elborzadtam.

Aztán megnéztem az árakat és még egyszer elborzadtam, a 14 colos verzió is 460-ról indul (i5/8GB/256SSD/Win10H). Értem én hogy felsővezetők asztalán baromi jól mutat, de mondjuk egy Dell Vostro kb. feleennyiért tudja ugyanezt, jóval masszívabb de mégis elegáns kivitelben - és még LAN csati is van rajta (ami mondjuk egy kevésbé hipermodern irodai környezetben nem árt.) :U

Amúgy meg ha üzleti notinak szánják, ennyiért férjen már bele egy Win10Pro... :(((

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#19) Mike


Mike
veterán

tehát hajlik, nyomódik, de legalább drága

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Klassz gép.
Csak nehogy rászálljon egy légy, mert behorpad a kijelző fedele.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) Yodafon


Yodafon
senior tag

Lajk ha te is azt hitted elsore 16 grammos a laptop :U :C

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#22) Novver válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


Novver
senior tag

Ennyiért máshol laptopot is kapsz.

Life is a game... The game is my life!

(#23) copavimile


copavimile
friss újonc

Az ACER AN515-55-53UZ I5 valóban nagyszerű játék laptop. Kiváló processzor és GPU.

(#24) Duree


Duree
veterán

Van értelme ennyire könnyű gépet csinálni? Szerintem nincs.

duree54

(#25) Hieronymus válasza Duree (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van értelme könnyű notebookot készíteni csak nem így.

A méret és hordozandó tömeg egyformán fontos. A 16" már túl van a könnyű hordozhatóságon. Külön táska kell neki. Jobban kell védi, mint a kisebb notikat. A táska elhasználja a notebookon megspórolt tömeget.

A 13" azért ideális, mert belefér egy teljesen hétköznapi aktatáskába. Nagyjából megegyezik a DinA4 papírmérettel. Két akta között nagyobb biztonságban mint a 16"-os változat. A táskát a noti nélkül is vinni kell, nem jelent többlet súlyt.

Ha valaki asztali gép kiváltására vásárolja, akkor a súly a legutolsó amit figyelembe kell vennie.

De bizonyosan van olyan piaci rés, amit ez a notebook képes kitölteni. A nagy kérdés inkább az, hogy elegendő nagy ez a rés vagy nettó ráfizetés a fejlesztés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Duree válasza Hieronymus (#25) üzenetére


Duree
veterán

Ez pontosan így van, maximálisan igazad van.

duree54

(#27) Zoleee83


Zoleee83
addikt

600.000 , na itt zártam be, ennyiért már komoly gépet is lehet venni..

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28) AxBattler válasza .mf (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez az Aero széria eddig elkerülte a figyelmemet, köszi az infót!
Külföldi HP store-ban láttad ezeket az akciókat?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Éééérdekes.. Én épp a napokban vettem egy készleten maradt Flex 5 laptopot. Igaz az 200 grammal több, de közel 1/3 volt az ára és 2x akkora a teljesítménye. Az árban toll is benne volt.

Ennyi pénzért 13.3" 1kg 5700U kéne hogy legyen

(#30) Busterftw válasza Zoleee83 (#27) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami 16" meretben a vilagon a legkonnyebb? :)
Naugye.

(#31) ttt1


ttt1
őstag

Egyébként nekem volt Toshiba Portege R4-500 azoknak is "hajlott" a kijelzője, de sose volt vele baj és a zsanér is sok év után olyan volt mint az elején. Az alja mondjuk fém volt annak is.

(#32) Novver válasza UnknownNoob (#29) üzenetére


Novver
senior tag

Life is a game... The game is my life!

(#33) Zanik


Zanik
addikt

Az LG elfelejti, hogy nem érdekes készülékeket kell készíteni, hanem eladhatóakat. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#34) sb válasza UnknownNoob (#29) üzenetére


sb
veterán

Kötekedés ON:
1. Azért a Flex 5 1.5kg vs 1.18 nem 200gr a különbség...
2. Vannak más tényezők is, pl. a 60% sRGB panel vs 140% (itt ugye a 100% Adobe/DCI P3 a lényegesebb, de a számok alapján így egyszerűbb az összehasonlítás) eléggé vízálasztó.
Keress a Lenovonál 100% sRGB kijelzőt... én is ezt csinálom jó ideje. Az elején volt Ideapadokhoz is de hamar rájöttek, hogy olcsón viszik így is mint a cukrot. Most Yoga Slim 7-ben kapsz ilyen kijelzőt, az 16GB rammal 1000 EUR, esetleg 900 körül kisebb cpu-val.

És akkor még mindig nem 16"-on járunk...

Kicsit általánosítva akik az áron ki vannak akadva: Én is sokallom de nem látom a noti piacon, hogy akkora olcsóság lenne máshol vagy más gyártóknál.
Félreértés ne essék, szerintem is túlkarcsúsították. Ha 16"-hoz feltolják 1.4-1.5kg-ig akkor sokkal jobb/erősebb gép lehetne (meg nyilván Ryzennel).
De ha már az extra kis súly volt fókuszban akkor:
1. Az ilyen prémium árakon szokott menni, 1.3kg alatti és hasonlóan jó notik nem mennek sokkal olcsóbban sehol. (400-tól felfelé) És azok általában kisebbek valamint ugyanúgy barátjuk a throttling mint minden ilyen kis súlyú cuccnak.
2. Vagy megfordítva: ami érvként felmerült, hogy ennyiért "normális" notit is lehet kapni: az nem ez a kategória. A másik oldalon lehetne villantani pl. egy Latitude 5510-et, friss céges beszerzés. Oké, nyilván ez nem "consumer", de látta vki a minőségét? Valószínűleg elbújhat az LG mellett már ez is sajnos. Throttling ugyanúgy van pedig egy is "lassú" Intel, és 16/512 kiépítésben laza 600k éppen az ára. Ugyanez volt 3-4 éve 300-350k. Egyedül a support éri meg ebben a csomagban.

Úgyhogy annyira elborultnak nem látom a helyzetet akkor sem ha nekem sem szimpi ez a túltolt felállás. Vagy csak én nem látom a lehetőségeket hasonlóan minőségi, kicsit nehezebb notikra 2-300k között. :F

(#35) pdave


pdave
aktív tag

Nekem tökéletes céges gép lenne, a 13-as ami van kicsi, de nehezebb ennél. Kár, hogy a feleennyibe kerülő notit se kaphatok :D

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#36) UnknownNoob válasza sb (#34) üzenetére


UnknownNoob
tag

Teljesen igazad van de 3x áron (hivatalosan "csak" 2x annyi) azt várnám hogy egyértelmű upgrade legyen, ne pedig sidegrade (egyiknél a gép "lelke" a jobb, másiknál minden ami körülötte van).

(#37) rozsomak123


rozsomak123
csendes tag

Nekem volt ismerősöm akinek a súly nagyon fontos volt. A vadászat addig ment, amíg 1.2 kg vásárolt, de 13-as képernyő. Majdnem belebújtam a képernyőbe, amíg minden beállítást megtettem rajta.
A 16-os képernyő barátságosan hangzik, ilyen súly mellett, és a célcsoportnak szerintem a konfig is elegendő. Persze nekem is sovány a konfig ilyen ár mellett.

(#38) blueye


blueye
veterán

Végül használ vki ilyen laptopot?
Én most szereztem be egyet, sok minden tetszik, de pl. a billentyűzetet most szokom, kicsit keményebb az eddigi laptopjaimnál.

(#39) yle_greg válasza blueye (#38) üzenetére


yle_greg
tag

Szia!

Én most gondolkozom a vételén.

Ami szempont nekem, hogy utazva mekkora és milyen nehéz, hogy az ölemben tartva vonaton tudok-e rajta írni, otthon mennyire melegíti a combomat, és hogy sötétben menyire látszanak a billentyűi? A nagy képernyő jobb a szememnek, mint az egérmozi, inkább költeném vasra a pénzt, mint dokira.

Valóban olyan gyenge az anyaga, mint mondják, vagy csak kárognak? Ha fényes dolog van mögötted, akkor mennyire zavaró a tükröződő képernyő? Neked hogy vált be eddig a gép?

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#40) blueye válasza yle_greg (#39) üzenetére


blueye
veterán

Nem bántam meg a mostani best buy-os áron, az eredeti árat nem fizettem volna ki érte.
Kicsit melegedik az alja, engem nem zavar. A képernyő könnyen mozog a zsanéron, ez zavarhat (engem nem).
A billentyű világítás erős második fokozatban de a korábbi XPSemhez képest zavar hogy látom a kiszivárgó fényt a gombok aljáról.
Tükröződik a képernyő, cserében nagyon szép a képe (ilyenkor kicsit változtatok a szögön és már rendben is van).

(#41) yle_greg válasza blueye (#40) üzenetére


yle_greg
tag

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos már nem látom jóárasítva.
De még reménykedem, hátha valahol újra elkezdik akciózni. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#42) blueye válasza yle_greg (#41) üzenetére


blueye
veterán

Szívesen, remélem még kérdezel mert találsz jó áron, már sokkal több tapasztalatom van :)

(#43) yle_greg válasza blueye (#42) üzenetére


yle_greg
tag

Szia!

Szembejott az emagon egy ujracsomagolt hirdetes, kicsit felve ugyan, de lecsaptam ra.
Eddig nagyon tetszik, nem tudom, hogy miert kuldte vissza az elozo tulaj. Talan csak nem tetszett neki a szine, nem tudom. :-)

Az epitesi minosegere szerintem nem lehet panasz. Mokany "kis" gep, nem recseg, nem ropog, meg ha az ellentetes sarkainal megfogva akarom osszecsukni, akkor is siman le lehet csukni a fedelet, maximum ha gyorsan csapom le a sarkanal fogva, akkor lehetne baj, de ki az az a hulye, aki ezt erolteti?

Mostanaban az olbevevos gepem egy Acer es1-131 volt. Durva hogy annak a kepernyoje cirka 15x26 centi, ennek meg 22x35 centi korul van, szoval a felulet 390 cm2 versus 770 cm2, vagyis tobb mint ketszer akkora a kepernyofelulet. A felbontas meg tueles, nem ugy mibt az Acer, ahol siman latni a pixeleket. Mikozben a ket gep sulya cirka ugyanannyi, 1140 versus 1177 gramm, es ebben mar benne van, hogy az LG -be mar beleraktam a masodik SSD-t, amit a nagy gepembol bontottam ki.

Nagyon halk, ha nem teszem perf uzemmodba, akkor alig hallom neha a ventillatort. Masfel-ket meterre tolem mar nem hallhato, hogy megy a gep. A sok csatlakozo rohadt jo, most telepitesnel orultem, hogy nem csak USB-C van rajta. Mar csak azert is, mert sok evig szeretnem hasznalni, es ha csak egy csatlakozo lenne rajta, akkor mindig azt piszkalva sokkal hamarabb tonkremenne, nem mindegy, hogy egy csatlakozas forasztasara hany toszogatas jut, hiszen semmi nem birja a vegtelensegig, jobb ha el tudom osztani a mechanikus terhelest tobb fele.

Egyszer mar a HEV-en is probaltam, ahol azert van zotyoges, ott sem bolintgatott akkorat a kijelzi, mint amit elotte gondoltam a tesztek alapjan, ahol lehuztak a merevseget a gepnek.

Ctrl-Shift-Alt-F7 -el mar a BIOS -ban is megvan minden beallitas, igy minden f4sza. :-)

Eddig nagyon tetszik, olbe vele a kis Acer utan eg es fold. Hatalmas a kepernyo, ezen mar rendesen lehet dolgozni, es nem kell meresztenem a szemem. A magas kepernyo eleve optikai tuningnak hat, az olemben tartva hatalmasnak latom a kepernyojet.

Szoval, eddig nagyon jo, nagyon tetszik, megerte. 155 ezerrel volt leakciozva, mivelhogy ujracsomagolt, de nem lattam rajta semmilyen kulserelmi nyomot, mondjuk az akku felol nem nagyon tudok nyilatkozni, merthogy a sok install meg USB kis vinyok porgetese ette az ampert, nameg en virtualis gepekben elek, igy alapbol tobb processz fut mint egy sima irodai/otthoni felhasznalas eseten. De igy sem ereztem, hogy nagyon enne az aksit, szoval szerintem az is jo. Foleg ekkora mozivaszon mellett. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#44) blueye válasza yle_greg (#43) üzenetére


blueye
veterán

Őrülök, en is szeretem :)

[ Szerkesztve ]

(#45) blueye


blueye
veterán

Még mindig szeretem a gépet de megvolt az első hibája. Garanciában cserélték a ventilátort benne, LG gyári szerviz, 1 hét alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.