Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joe.36


Joe.36
addikt

Lám, lám azért mégse olyan rossz az AMD :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Azt esetleg lehet tudni, hogy mikor várható az Nvidiától a GTX 760 utóda? Gondolom az GTX 960 lenne.

(#4) MiklosSaS válasza Joe.36 (#1) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyaltalan nem. Ha majd megtanulnak drivert is irni akkor komolyan jo lesz. ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Ó, végre egy grafikon, amin még az 5850 is szerepel. Jó viszonyítási alap

(#6) davidsone


davidsone
addikt

Befolyásoló tényező lehet a driver, szolgáltatás (pl,:dsr, experience, shadow play stb), szoftver támogatottság is. Uh inkább a zöld oldal, ami drágább az jobb ;] kivéve amikor nem :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#7) ViZion


ViZion
félisten

Jó kis összefoglaló. 970 csábító, csak kicsit még alakuljon lefelé az ára...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

A radeon R9 270X és a R9 285 vagy esetleg a 7870 XT (bár mondjuk ez utóbbi nehezen beszerzhető)miért maradt ki a listából kiváncsi lettem volna ezekre is ?

Ha már lúd legyen kövér. Mellesleg egy összesítő grafikon tényleg elfért volna .

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#9) LackoMester


LackoMester
addikt

Köszi a cikket, de arra lennék kiváncsi miért lett kihagyva ( vagy lehet, h. vak vagyok :U ) a táblázatból a GTX 970?

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#10) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Érdekes megközelítés. Én még mindig a GTX 970-re tenném a voksom. Bár a cikk ezt cáfolja, de szerintem best buy továbbra is.

(#9) LackoMester
Én sem látom, szóval már ketten vagyunk vakok. :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#11) guftabi96


guftabi96
addikt

Jól felmentek az árak :Y
December elején még 52-ért vettem vatta új R9 280-at apróról (Sipitől), boltban ekkor volt olyan 55 körül.
Most meg 67... :(

#KeepFightingMichael

(#12) MiklosSaS válasza DNReNTi (#10) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En sem lattam a 970-et. Erdekes hogy ki lett hagyva.

Meg az is erdekes hogy a 260X-et ajanljak... Pedig az egyik legproblemasabb kartya...nem is nagyon ajanlja senki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Látszik az ár teljesítmény mutatón,hogy a 290 most a legjobb vétel.A 980 nem szabad nézni,mert top kártya.És még nincs nála gyorsabb,addig az nv kérhet érte 167.000 feletti árat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Yutani


Yutani
nagyúr

A GTX 970 kártyát hiányolók egy kis utánajárással rögtön megtudhatnák, hogy az R9 290 körüli teljesítményével és hasonló, vagy kicsit magasabb árával hova sorolható be.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#15) MongolZ


MongolZ
addikt

Nemár, most komolyan nem lehetett egy táblázatba foglalni az ár/érték mutatót???

(#16) Laja333 válasza davidsone (#6) üzenetére


Laja333
őstag

Ezek vannak Radeonon is. :) Driver probléma meg csak szájhagyomány útján terjed már egy pár éve... Az emberek 99%-ának nincs driver problémája. Többször találkoztam NV driver hibával (az összes céges gép NV-s), mint Radeonéval.

(#17) MongolZ


MongolZ
addikt

Na, megcsináltam, tessék:

A diagram nem 0-tól kezdődő verziója:

[ Szerkesztve ]

(#18) Laja333 válasza MongolZ (#17) üzenetére


Laja333
őstag

Tehát továbbra is a 290 a best buy. :R

(#19) Outsiderman


Outsiderman
tag

Ez a cikk sajnos így még nem teljes. Egy fontos versenyző a GTX 970 már megint kimaradt!!
Akárcsak a 22 FullHD VGA tesztből. Pedig sokan kíváncsiak rá, mit tud. Ezt a komoly hiányosságot pótolni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#20) csiki_92 válasza Laja333 (#16) üzenetére


csiki_92
aktív tag

2 éve van Radeonom, egyszer volt problémám, az is egy béta verzióval, WHQL-el eddig még nem találkoztam, ellenben az nVidia-nál, náluk fél év alatt több hibába futottam, mint az AMD-nél 2 év alatt.

(#21) MZperX75 válasza MiklosSaS (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

Megtanultak,egy jó pár éve nincs gond!
Érdekes hogy ahogy felmerül ár/teljesítmény amiben,évek óta AMD fölény van,akkor jöttök ezzel a butasággal.
Valós érv hiányában.

MongolZ
+1 :C

[ Szerkesztve ]

(#22) davidsone válasza Laja333 (#16) üzenetére


davidsone
addikt

Sosem állítasz a sötétoldalra ;] Volt nekem dupla gpu-s radeonom is az maga az átok volt. :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) Reggie0 válasza Joe.36 (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Jaja. De a suzuki swift ar/teljesitmeny mutatoja is nagyon jo.:)

(#24) MZperX75 válasza Reggie0 (#23) üzenetére


MZperX75
addikt

Hülye hasonlat,de tetszik......

[ Szerkesztve ]

(#25) davidsone válasza Reggie0 (#23) üzenetére


davidsone
addikt

:C Meg itt szerintem sokaknak nem az új kisker ár a mérvadó akkor nekem se GTX 780 DCUII-m lenne :U

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#26) LackoMester válasza Televan74 (#13) üzenetére


LackoMester
addikt

Volt Sapphire R 290 Trixxx OC- s karim ( köszi, de még 1 x nem kéne, még jó, h. galyra ment ), hát lehet, h. az ára jó, de az általam játszott gémek alatt a GTX970 sokkal jobb, stabilabb ( FarCry4, BF4 ), és mellesleg fullon akár 80 W- al kevesebb a fogyasztása. Igaz drágább egy kicsit. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#27) MongolZ válasza Reggie0 (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Melyiknek? Mert az újnak tuti nem...

(#28) Franklin válasza Laja333 (#18) üzenetére


Franklin
addikt

Szerintem egy 90-100e Ft-ba kerülő kártya nem lehet best-buy. Se a 290-et, se a 970-et nem mondanám annak.

Mindkettő sok full HD-ra (és alá), amit az emberek kb. 90%-a használ.

(#29) Outsiderman válasza Franklin (#28) üzenetére


Outsiderman
tag

Attól még, hogy 100 Ft egy kártya lehet jó vétel, csak nem megfizethető.
Lassan jön a 4k, ideje lesz hozzá alkalmas kártyákat gyártani.

(#30) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Régen volt NVidia kártyám is, már egy ideje ATI/AMD van. Nekem utóbbival eddig nem volt semmilyen driver gond. A legfrisebb driverrel és 5850-el a Skyrim-ben (de semmi másban) adódtak apró grafikai hibák, ment vissza az eggyel korábbi driver, és voilá, probléma megoldva. Ez egyedi eset és ennyi alapján nekem eszem ágában sem lenne azt mondani, hogy driver problémák vannak az AMD háza táján.

(#31) kekegsm válasza Joe.36 (#1) üzenetére


kekegsm
őstag

Játéktól is függ. Pl én 99%-ban World Of Tanks-al játszom, ahol a 750Ti összevissza veri a 260X-et.
Ki lett próbálva, mérések szerint kb 30% a különbség az nvidia javára.

Szóval azért nem olyan egyértelmű egy ilyen grafikon...

(#30) Bloksma: nekem hosszú ideig csak AMD volt, asztaliban és laptopban is, aztán nvidiára váltottam, és most semmi gondom. Baráti társaságban, családban van vegyesen mindkettő, régi, új, és az én tapasztalataim szerint az nvidia kevésbé problémás. Általában a legtöbb hiba nvidiánál a játék oldalán keresendő, amd/atinál a driverben. De ettől még nem különböztetném meg a kártyákat ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#32) Jack@l


Jack@l
veterán

A cikk érdekes és hasznos, csak az a baj hogy eleve egy torz mérésből indul ki. Nem csupa amd-nek kedvező játékkal és beállítással kellett volna mérni, akkor objektív képet adna az embereknek.
De az alapötlet jó, meg kellene ismételni fél évente. (egy grafikon is nagyot dobna az áttekinthetőségen)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#33) kalmani


kalmani
tag

Érdekes összehasonlítás, de csak egy paramétert vizsgált. Ez egyáltalán nem mérvadó egy VGA minősítésénél. Ennyi erővel a CPU-ban levő VGA a legjobb, mert az ingyen van.
Nekem GTX 970-em van, ami rosszul szerepelt az összehasonlításban, de nem szomorkodom, mert a passzív hűtése kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#34) Supr@


Supr@
senior tag

Ezr a driveres hulyeseget sztem el lehet felejteni mar. Kb keteve csak amd/ati kartyat veszek, egyszer sem volt driver gondom, csak a watch dogsban nem akart menni a cf, de ez is a jatek hibaja volt. A mostani kartyamnak is egy vagyis igy ket hatranya van: sokat eszik, ergo fut mint az alat, ergo hangosabb a hutes mint egy 970en (bar ez engem nem erint). Na meg a 290 miota van a piacon es a 970? A 780akkal voltak azok meg pariban, azok meg az ar miatt elbujhattak a 290ek mellett.

(#35) Franklin válasza Outsiderman (#29) üzenetére


Franklin
addikt

Persze, lehet jó vétel, de akkor se best buy. Legfeljebb a kategóriájában (~100e HUF)

Szerintem best buy-nak a nagyközönség által megfizethető és kiváló ár/érték arányú "népkártyákat" szokás hívni, de javítsatok ki, ha tévedek.

(#36) kekegsm válasza Supr@ (#34) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem a CF/SLI konfigokat felesleges belekeverni, mert azok szinte mindenhol problémásak. Akár saját, akár fórumok tapasztalatait nézem, mindenki szív velük. Meg egy átlagfelhasználónak olcsóbb 1 erős kártya mint 2 gyengébb, ha ugyanazt a teljesítményt kapja a végén

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#37) Supr@ válasza kekegsm (#36) üzenetére


Supr@
senior tag

Ez ketsegtelen, azert is csereltem le a cf-et egy eros kartyara. Viszont se ezzel, se elotte a 7970el nem talalkoztam driver gondokkal, pedig az rts es rpg-ket leszamitva (kiveve skyrim) mindennel jatszok.

(#38) PiTM0N válasza SaGaIn (#8) üzenetére


PiTM0N
tag

Én a cikk megjelenése előtt kerestem új videókártyát, és arra jutottam, hogy az R9 270X 2GB-os elég jó vétel a GTX 760-hoz képest, mivel annál kicsit gyorsabb, ugyanakkor közel 7000Ft-al olcsóbb. Remélem ez segít valamit.

A másik két kártyát viszont nem ismerem sajnos.

(#39) MongolZ válasza Jack@l (#32) üzenetére


MongolZ
addikt

Miért AMD-nek kedvezőek a beállítások?
Mik az nVidiára kedvező beállítások?

Kíváncsivá tettél...

(#40) FollowTheORI válasza Franklin (#35) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy írtad is nincs olyan hogy egy kártya a best buy... és népkártyák közötti kártya sem lehet amolyan mindenes best buy sosem.
Kategóriákban van mindig best buy, pl van ennyi pénzem azon belül mi a legjobb vétel (a pénzemért kapott legjobb teljesítmény). Vagy nekem x teljesítmény kell, ahhoz mi a best buy (legolcsóbb de már jó teljesítményt ad pl).

Tehát pl hiába best buy mondjuk egy 750Ti, ha én 1080p Ultra maximális beállításokkal akarok játszani minden játékban ami van és jön akkor nekem a felső kategóriában kell vásárolnom (és annyi pénzt rászánnom), tehát nekem a 290/GTX900 szériában kell keresnem a legjobb opciót.

Vagy ha van 80 ezrem kb, amiből a legtöbb teljesítményt akarom, akkor a 280/5/X/GTX760/770 szériában pl.
És nekem ott lesz best buy egy kártya.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#41) Locutus


Locutus
veterán

Pont azt a cikket kellett ide beismételni, amiből már akkor is kínosan kimaradt a 970? :U

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#42) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem is Nvidia kártyám van (GTX580 OC) de amit egyesek a zöld szemüvegen keresztül művelnek az már vicc. Akkor sem az volt a legjobb ár érték arányú, de úgy álltam anyagilag, hogy simán belefért és hosszú távra akartam vásárolni. 3 éve megvan és kb a 750Ti felett van 10%-al úgyhogy mai napig elég nekem ahhoz amire kell. fHD felé meg nem nagyon fogok menni még pár évig, úgyhogy ha csak valami támogatási gond nem jön közbe még marad ez addig.

De ami itt megy: 970 best buy. Kiderül nem az. Akkor szar a Radeon driver. Nem az. Akkor sokat fogyaszt. Meg amúgy is ki vesz új kártyát. Mindenki hardveraprórol vásárol.... Csak azt nem tudom ha mindenki onnan vásárol akkor hogyan keletkeznek a használt kártyák? Szóval azt felhozni, hogy de a zenvídía használtan olcsóbb szerintem elég baromság. Ha lopod még olcsóbb....

Valamilyen módon össze kell hasonlítani a kártyákat és ehhez igenis a kiskereskedelmi ár a jó szempont, mert azon az áron (+/-1-2k) bárki megveheti míg a szerencsés használtpiaci, garis ár meg max 10 embernek adatik meg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#43) Jack@l válasza MongolZ (#39) üzenetére


Jack@l
veterán

Mantle(de csak ott ahol jobban fut mint a dx beállítás), meg 9 ből 7 amd promótált játék. Bf4, far cry, crysis meg sehol.
Csodálkozom hogy ez elég kevés embernek tűnt fel.
Remélem kielégítettem végtelen kíváncsiságod :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#44) Pug válasza Locutus (#41) üzenetére


Pug
veterán

Miért, melyik 22 vga-s aktuális PH! tesztet citáljon rudi? :W

Tényleg ennyire sötét a PH! fórum? :(

(#45) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Jólvan, jókora vicc ez a cikk. Valakik itt kiadták utasításba, hogy az AMD-t kell nyomatni.

A valóságban (ami nem a prohardver honlapja) a GTX 970 és az r9 r290x teljesítménye megegyezik 2560*1440 felbontásba, efölött az r290x a jobb, alatta meg a gtx 970. Ha hozzátesszük, hogy a gtx 970 erősebb gyári tuninggal és tuningpotenciállal jönnek ki, akkor meg egyértelműen gtx 970 > r290x.

Az is vicces, hogy az r290-hez hozzáteszik, hogy jújj de jó 90k alatt is meg lehet venni, pár ezressel olcsóbb mint a gtx 970, de azt elfelejtik hozzátenni, hogy az amd +100w fogyasztás, ami 2 évre számolva már bőven drágábbra jön ki. Az AMD mellé nem árt egy nagyobb PSU is és egy jobban szellőző ház is. Aztán a GTX-hez ottvan a full dx12, physx, g-sync + jobb driverek + halkabb működés. Ha így nézzük az ár/teljesítményt akkor már senkinek sem marad kétsége, hogy melyik a jobb.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#46) Csabro válasza hunspirit (#45) üzenetére


Csabro
tag

Nem volt ketseges, hogy a gtx 970 jelenleg a legjobb ar/fogyasztas/teljesitmeny bajnok... :) Es tenyleg kicsit gaz, hogy pont ezt maradt ki a tesztbol.... :U

(#47) Csabro válasza Csabro (#46) üzenetére


Csabro
tag

Jo lenne egy sli belole... :)) Csak elobb el kene passzolni a 780ti classi-m :U

(#48) csiki_92 válasza hunspirit (#45) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Már bocsi, de a Maxwell-ek dx12 terén csak a Tier 1-es szintet ütik meg, míg a GCN-ek élveznek full, Tier 3-as támogatást...

[ Szerkesztve ]

(#49) MongolZ válasza Jack@l (#43) üzenetére


MongolZ
addikt

Felhozod a Mantlét, amikor MI, kedves olvasók szavaztuk meg, hogy AMD-nél legyen Mantle.

BF4-et hogy tesztelsz multiban? Crysis? Az AMD-k még mindig 2x renderelik a nem látszódó föld alatti részeket?

2014-ben hány nVidia által promótált játék készült és hány AMD által?

[ Szerkesztve ]

(#50) Locutus válasza Pug (#44) üzenetére


Locutus
veterán

Ez a reakciód kínosabb mint maga a cikk...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.