Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

"üzemidő százalékos kijelzése" - értem én, hogy egy kopasz android, de ennyire? Tényleg értelmetlen egy ára van,ráadásul szerintem nem egy szépséges vmi.

(#2) hemaka


hemaka
nagyúr

A kameraja popec, de a mobil maga nem kellene. :)

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Balra el...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) Just_Reboot válasza hemaka (#2) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A kamera hiába pöpec, ha nincsenek manuális beállítások.

(#5) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Alapvetően tetszik, de drága és a kétszínű hátlap szerintem gagyi hatást kelt így képről.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) #16820480 válasza Just_Reboot (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most figyelj, mert varázslat következik: felteszel egy olyan appot, amiben vannak! Voilá :)

Amúgy a hátlap továbbra is csúnya ezzel a kettős kialakítással, de mondjuk ezt még megoldja egy fólia, vagy tok. Viszont az árcédulát már nem oldja meg semmi, sajnos.

(#7) Just_Reboot válasza #16820480 (#6) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Feltehetsz te akármilyen alkalmazást...

[ Szerkesztve ]

(#8) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem mondanám csúnyának, csak nem lett szép. Köszi a részletes tesztet.

(#9) #16820480 válasza Just_Reboot (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van egy rakás kamera app, amiben vannak manuális beállítások, és menthetsz akár raw-ba is. Mégis mit szeretnél, egy blende állító gyűrűt a telefon hátára...?

(#10) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Kamera nagyon ott van, de a többi...ennyiért...

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#11) tomboy0013 válasza #16820480 (#9) üzenetére


tomboy0013
veterán

Long expo képet melyik alkalmazással fogok tudni készíteni? Nekem a Nexus 5X-emmel is csak ennyi a problémám, van egy marha jó kamerája de sehogy nem tudok long expo képet készíteni, mert le van minden app-ban korlátozva negyed másodpercre a záridő, abból meg nem sokmindent hozok ki...

(#12) sipy888


sipy888
aktív tag

"Ennyiért a konkurencia ráadásul mellérak egy másodkamerát, egy optikai képstabilizátort, vízálló borítást, egykezes módot, nyomásérzékelést, napfény alatti extra fényerőt, ívelt kijelzőt, több RAM-ot, nagyobb tárolót, dupla kártyafoglalatot, bővítési lehetőséget, moduláris kialakítást és/vagy tekintélyes szoftver/szolgáltatáscsomagot"

Azért nem tisztességes a teljes konkurencia VS Pixel összehasonlítása. A fentiek közül pl. kíváncsi lennék az Iphone-ban van-e ívelt kijelző, több ram, nagyobb tároló, dupla kártgyafoglalat, moduláris kialakítás, bővítési lehetőség és tekintélyes szolgáltatáscsomag....
Ezeket mind fel lehetett volna sorolni az Iphone 7 Plus tesztnél is, mint az Iphone hiányossága. Ja és az IPhone 7 Plus nyitó ára 100 e-e magasabb volt a Pixelnél, viszont így is kapott tetszett plecsnit :Y
Hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#13) Just_Reboot válasza #16820480 (#9) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hosszú záridőt szeretnék. Vagy te tudsz olyan kamera alkalmazást amivel ezt tudja a nexus!?

[ Szerkesztve ]

(#14) ZolkoW


ZolkoW
őstag

tetszett a teszt, és egyetértek a végszóval is...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#15) szami777


szami777
addikt

Köszi a tesztet, kíváncsi leszek rá, hogy hosszú távon merre fog elindulni a google, mert ez nem csak nekem tűnik kevésnek ennyiért.

Speciel nekem nem annyira jön be, főleg az a hátlap.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#16) #82729984 válasza sipy888 (#12) üzenetére


#82729984
törölt tag

Azért az remélem megvan hogy egy androidos telefonot első sorban a többi androidos telefonhoz fogják hasonlítani.

(#17) kengyel


kengyel
nagyúr

Nekem tetszik a telefon, hibátlan a kamerája. :)

kengyel

(#18) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Köszi a tesztet.Már vártam.Nagyjából osztom is az írtakat,bár egy tetszett plecsnit megérdemelt volna szerintem.Mondom ezt két hónap használat után,ami alatt fel sem merült bennem,hogy bármi másra elcserélném.

[ Szerkesztve ]

(#19) RedSwallow válasza sipy888 (#12) üzenetére


RedSwallow
tag

Jogos és sok mindent ellensúlyoz az időtállóság.

(#20) sipy888 válasza #82729984 (#16) üzenetére


sipy888
aktív tag

ahhoz képest a cikk az Iphone-t is megemlíti, mint versenytársat, így érdemes lett volna az azzal szembeni előnyét is kidomborítani, nem csak a hátrányát: "Összefoglaló. A Pixelek, akár az iPhone, a Galaxy S vagy a Mate, a prémiumkategóriát nézték ki maguknak, és ehhez passzol a 4/32 gigabájtos XL 270 ezer forintos, szürkeimportos ára."

Ja és a SIRI az tud magyarul?

Egyébként meg miért kellene androidot csak androiddal hasonlítani? Évek óta hasonlítgatják az emberek az androidot - iphonne-al...

(#21) #16820480 válasza tomboy0013 (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nekem engedi 30 másodpercig, az elég hosszú?

(#22) Just_Reboot válasza #16820480 (#21) üzenetére


Just_Reboot
addikt

És milyen telefonon?

[ Szerkesztve ]

(#23) xmaas


xmaas
őstag

Kellemes keszulek de van benne par hiba ami azert ennyi penzert szerintem elfogadhatatlan mono hangszorok illetve mono video hangfelvetel 2016-2017 ben szerintem rohejes minimum 270 ezer forintert .Az arazas az meg persze kulon megerdemelne egy par miset annyit tudok mondani hogy horror osszegeket kernek el manapsag egy "csucs" keszulekert

Meg egy dolog amit nem igazan viselnek el hogy az asszistens folyamatosan pasztaza a kornyezetet "hallgatozik" , akkor rendben van ha teljesen kikapcsolhato/kigyomlalhato a rendszerbol semmi root es mas hulyesegek nelkul es majd EN dontom el hogy mikor kapcsolom be mikor hallgatozon de maskep semmi joga hozza hogy figyelje a beszelgeteseket .

[ Szerkesztve ]

(#24) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Wow, ennyiért veszek két OnePlus 3T-t, és még jobb is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#25) #16820480 válasza Just_Reboot (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

OP3. De mivel ez e-shutter, így inkább csak kamera API-tól függ.

(#26) Just_Reboot válasza #16820480 (#25) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor meg ne okoskodj...

(#27) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nagyon korrekt lett ez a cikk!

Na igen a telefon nem kis hazánkban lesz a legnépszerűbb, az biztos, ahol viszont ezeket a plusz funkciókat ki lehet használni, ott viszont egy teljesen vállalható kis telefon a Pixel szerintem.

(#28) Juhaszatti válasza Just_Reboot (#26) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Pixel is tudja a Camera 2 apit, akkor pedig az is tudja a hosszú záridőt ezzel az appal..

(#29) Just_Reboot válasza Juhaszatti (#28) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Igen? A 6P is tudja a camera2 apit és még sincs hosszú záridő.

(#30) Meridius11


Meridius11
aktív tag

900 euróért mono hangfelvétel

nincs több kérdésem

(#31) arn


arn
félisten

500 eur kornyeken erdekes lenne. Ennyiert kenjek a hajukra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) Cifu


Cifu
nagyúr

Szegény Google-nak elgurult a gyógyszere. Ha csúcs tepsifont akar valaki, vannak szebbek és jobbak olcsóbban - az assistant pedig nem ér meg ennyi felárat.

A Nexus népszerű volt, mert a geekeknek szólt, ez viszont a geek gazdagoknak szól, de őket aligha tudja megszólítani...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) #06658560 válasza #16820480 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem egy abszolút felsö kategóriába árazott terméknél teljesen jogos elvárás a felsö kategóriás kiszolgálás alap megléte, nem majd ezer órányi utánjárással.

(#34) taptaq válasza tomboy0013 (#11) üzenetére


taptaq
aktív tag

LCamera az app neve, most 5 sec a maximum, természetes állvány kötelező hozzá, ment raw-ban is.Nem fizetős, nincsenek reklámok.Tedd fel mellé a 60fps + video stabilizátor hacket is.

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#35) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

A hátlapon a fém és üveg kombinációja addig szép és jó amig nem sérült az üveg és véletlen garanciáztatnád, mert ha az megsérül akkor ugrott a gari. Sajnos saját tapasztalat. Csodaszép a P8 üveg plexije hátul amig véletlen pókhálósra nem reped de pedig élnél a garanciáddal egy teljesen más problémával és addig szóba nem állnak veled amíg házat nem cseréltetsz rajta.
Kidobhatnák már ezt kva üveget a telefon hátuljáról... Ha meg tokba hordom, mi értelme a "szép" telefonnak?

(#36) joey04 válasza sipy888 (#12) üzenetére


joey04
titán

Ja és az IPhone 7 Plus nyitó ára 100 e-e magasabb volt a Pixelnél

iphone-nál nincs "nyitóár". A 32 GB-os Pixel XL 900 euro, ahogy az iphone 7 plus is. A szürkeimportos 270-es pixel xl árhoz pedig szürkeimportos iphone 7 plus árat nézzünk, ami 233k.

viszont így is kapott tetszett plecsnit :Y
Hogy is van ez? :F

így.

Pixel XL:

A rendszersebességre furcsa volna egy referenciamobil esetében panaszkodni, a Pixel XL is roppant fürge és azonnal reagál a legfinomabb érintésre. Ezért furcsa, hogy egyszer-egyszer pár másodpercre is elgondolkozik, plusz ext4 fájlrendszerével egy Real Racing 3-féle 3D-s játékmonstrum 20 másodperccel több idő alatt tölt be, mint a fenti, F2FS-fájlrendszerű riválisokon. A memóriakezelés rendben van, sok alkalmazás a gyorsítótárban marad és zavaró erőforrás-felszabadítási alkalmazások sem zavarnak bele, mindenesetre csúcskészülék és csúcskészülék között is van különbség: a 3T érzésre fürgébb és kevésbé melegszik. A játékok többsége azért panaszmentesen fut és a böngészésé élménybe sem kontárkodik bele komolyabb dadogás, a fenti autóverseny viszont nem megy el tökéletesen.

iphone:

...ezért tapasztalhattunk remek készenléti fogyasztást, miközben a rendszer sebességébe egy pillanat erejéig nem lehetett belekötni: minden villámgyorsan történik, akadozásokkal nem találkozunk, és az iOS továbbra is nagyon stabilnak tűnik, program váratlan bezárásával vagy lefagyással sem kellett szembesülnünk.

A 3 gigabájt RAM-nak köszönhetően ráadásul tucatnyi app a gyorsítótárban marad – több, mint amennyit a OnePlus 3 6 gigabájttal megőriz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) tdhenry válasza joey04 (#36) üzenetére


tdhenry
tag

"plusz ext4 fájlrendszerével egy Real Racing 3-féle 3D-s játékmonstrum 20 másodperccel több idő alatt tölt be, mint a fenti, F2FS-fájlrendszerű riválisokon." Ez nekem kicsit furcsa...
Most én.mint tudatlan kérdezem, hogy akkor ez a Pixel kurva lassú, vagy a konkurencia tölt be másodpercek alatt? Mert a Honor 8-on összesen 20 mp még betölt.

(#38) whatwhatwhat válasza sipy888 (#12) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Sose írtam még olyan kommentet, hogy +1. De most:

+1

Ugyanezt tudnám leírni amit te...
Annyi különbséggen, hogy amúgy megértem, hogy nem kapott plecsnit, amiatt, hogy hivatalosan nem elérhető és hogy nem elérthető minden funkció magyarországon. De ez a sok "extra" felsorolása... És akkor mivan, ha ezek valakinek nem kellenek?? Mennyivel lenne ez jobb egy nyomásérzékeléstől pl?
Ez a telefon valóban az iphone-ra hasonlít funkciók terén, nem sok mindent tud, de azt jól. Érdekes, az iphone-t nem szólják meg emiatt a tesztben.. Még mindig értetlenül állok az előtt, hogy az tetszik-et kapott... ANNYI PÉNZÉRT.

(#39) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Amikor megjelent teccett, és komolyan elgondolkodtam rajta. De még jó, hogy nem ugrottam bele!! Bár nekem fontos, hogy a következő telefonom jó képeket tudjon készíteni, de ez azért kevéske ilyen árhoz!

Szimpi volt a beszélgetősszoftver is, el is kezdtem miatta angolul tanulni, de aztán mivel nem értettem meg a befejezett jelen időt, inkább feladtam.

G6 jöjj!

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#40) #16820480 válasza #06658560 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tényleg nagyon sok utánajárás kellett, beírtam Googlebe, hogy android camera long exposure, ez volt az első találta, feltettem, kipróbáltam, működik. Az egész kb 10 másodpercig tartott. Aki ennyire nem szánja rá magát, az ne vegyen okostelefont, ahol az elsődleges funkcionalitás még mindig az, hogy appokkal bővíthető.

Just_Reboot: Okké, színvonal megvan :U

(#41) Just_Reboot válasza #16820480 (#40) üzenetére


Just_Reboot
addikt

De nexuson nem működik , nem érted??

(#42) #16820480 válasza Just_Reboot (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

És a Pixelen? Mert senki nem beszélt itt Nexusról, egyedül te.

(#43) tomboy0013 válasza taptaq (#34) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hol van itt 5 sec? 1/6-tól nem megy fentebb, ahogy a többi kamera app-nál sem. Manuális fókusz is szürke, nem is fókuszál sehova, tök homályos a kép hiába kocogtatom a kijelzőt semmi sem történik.

41: Write only-ba nyomja.

[ Szerkesztve ]

(#44) Just_Reboot válasza #16820480 (#42) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nexus,Pixel egykutya.

Pixelen próbáltad? Ne hiszem...

A OP3-ad meg alapból tudja, még csak másik kamera alkalmazás sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát igen, sajnos nem sokkal többet ad egy OnePlus 3T-hez képest, ami feleennyibe kerül.

***

(#46) alexandrakis


alexandrakis
újonc

Nem rossz !

http://kerdesek.hu - Ahol bármit megkérdezhetsz

(#47) #16820480 válasza Just_Reboot (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

És te próbáltad? Gondolom nem. Akkor meg? Egykutya, nyilván.

(#48) Departed


Departed
őstag

Látom a cél a legrosszabb ár/érték arány elérése volt, sikerült google (és htc), gratulálok! :K :U

(#49) tomboy0013 válasza #16820480 (#40) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tényleg nagyon sok utánajárás kellett ahhoz is, hogy beird google-ba, hogy pixel long exposure és kidobja, hogy ott is 0,6 sec a max külső app-okkal is... Most már remélem felfogtad miről beszélünk itt neked.

(#50) Just_Reboot válasza #16820480 (#47) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ugyan az a kamera van mind a kettőben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.