Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) f.attila8715 válasza leslien (#2650) üzenetére


f.attila8715
csendes tag

:Y :W Köszi a választ!

Akkor marad még az Alma :DDD

(#2652) sphe válasza leslien (#2650) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi! :R

Kipróbáltam a P3 appot, nagyon jó hogy éjszakai módban is tud AF-t és expozíció kompenzációt. A lens is nagyon jópofa. A videót összehasonlítottam a gyári pités kamera appal kislámpa fénye mellett, a H265 egy hangyányit szaggatottabban, kockásabban dolgozza fel a kamera forgatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#2653) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek egy egy éves 64gb pixel 2 mit érhet most? Gondolkozom pixel 3 vásárláson, black friday akciós áron, de előbb azért beáraznám a mostanit.

(#2654) lenzso válasza the_pimp (#2653) üzenetére


lenzso
tag

Sztem 120 körül, persze ez állapot függő is.Turbadónál most 170 az új.

(#2655) johnsmithnex válasza the_pimp (#2653) üzenetére


johnsmithnex
tag

120 körül.
Ha hibátlan akkor természetesen lehet többet is kérni érte.
Töröttek vannak fent 80-90ért
P2xl 64es volt fent szép állapotban 115ért.

(#2656) SkyS1gn válasza johnsmithnex (#2655) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azta, brutál értékét vesztette, nem is értem ennyire miért! :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2657) the_pimp


the_pimp
senior tag

Köszönöm, a telefon hibátlan természetesen.
Próbálom magam meggyőzni, hogy kell az a p3 nekem, de valahogy nem megy. Nem látok annyira jelentős különbséget, és a jelenlegivel abszolút jól elvagyok.

(#2658) K82 válasza SkyS1gn (#2656) üzenetére


K82
őstag

699$-ra levitte a Google az új árát, várható volt h ez a használtak árának betesz...

Pixel / OnePlus Pad

(#2659) SkyS1gn válasza the_pimp (#2657) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én is venném de csak mert újabb kb... de vaj sima a Panda is szóval nope :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2660) the_pimp válasza SkyS1gn (#2659) üzenetére


the_pimp
senior tag

Na ez az, most azért vegyek csak mert újabb? First world problems..

(#2661) SkyS1gn válasza the_pimp (#2660) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:N ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2662) SkyS1gn válasza the_pimp (#2660) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja meg azért mert kisebb, simát venném, meg van egy vezetéknélküli padom :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2663) lenzso


lenzso
tag

(#2664) the_pimp válasza SkyS1gn (#2662) üzenetére


the_pimp
senior tag

Xl annyira nem izgat, elég nekem a sima, de bármi lehet, még filózom.

(#2665) the_pimp


the_pimp
senior tag

Amúgy tudni lehet meddig tart az akció? Vasárnap éjfél?

(#2666) Thom!


Thom!
veterán

Új Pixel teló

Pixel 3 vs. Lite
-nagyobb kijelző 5,56"(Lite)
-minimálisan hosszabb készülékház
-IPS kijelző OLED helyett (emiatt AOD nincs)
-Széleslátószögű szelfikamera nincs
-Mono hangszorók(Lite)
-Műanyag ház?(Lite)
-Snapdragon 670 SoC(Lite)
-Akku 2,915 mAh(Lite)

A főkamera elméletileg megegyezik, az árazás fogja a sorsát eldönteni, mert Pixel 2 bizonyos szinten jobb és folyamatosan esik az ára..

[ Szerkesztve ]

(#2667) bisket


bisket
csendes tag

Sziasztok, teló vásárlás előtt állok, és pixel 2 is felvetődött nálam mint alternativa, a mostani áresés miatt.
Érdeklődnék, hogy ki mennyire ajánlaná ebben az árkategóriában (másik teló amin vacilálok, a OP6 ).
Föként a teljesitmény kapcsán érdekelne véleményetek, mert több helyen olvastam/hallottam, hogy panaszkodnak ilyen jellegű dolgokra.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2668) SkyS1gn válasza bisket (#2667) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ennyire folyamatos telefonom nem volt még, főleg 1 év után... XL-en gondolkozol?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2669) lenzso válasza bisket (#2667) üzenetére


lenzso
tag

Nem tudom milyen teljesítmény problémákba futottak bele akiket említettél,de én 2XL-en ilyesmivel nem találkoztam még.Hibátlanul teszi a dolgát.

(#2670) bisket válasza SkyS1gn (#2668) üzenetére


bisket
csendes tag

A simán gondolkoztam. Legalábbis árban az esik bele a keretembe. Bár ahogy láttam XL is van 170 környékén néhány helyen.

(#2671) lenzso válasza bisket (#2670) üzenetére


lenzso
tag

Feljebb linkeltem(2663),már 166 ért is tudsz venni újonnan XL-t. Szerintem OP 6-al inkább az van pariban.

(#2672) the_pimp válasza bisket (#2667) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nem tudom mire panaszkodnak, de ahogy előttem is mondják, ilyen stabil telefonom nekem is rég volt. Nem hiába a stock android.

[ Szerkesztve ]

(#2673) kerxy válasza bisket (#2667) üzenetére


kerxy
senior tag

Ha fontos a kamera, akkor a Pixel-t kell választanod :) Sebességben és ilyesmikben kb hasonló a két készülék. Nyilván még az OS frissítések a Pixel mellett szólnak, bár a OP sem rossz bennük.

(#2674) sqpp


sqpp
őstag

Sziasztok?

Jól látom, hogy még nincs P3 XL vagy sima P3 fórum?

Ennyire nem tetszene senkinek? Én most fogok venni Decemberben, már a tok is megvan hozzá :)

(#2675) K82 válasza sqpp (#2674) üzenetére


K82
őstag

Gondolom addig nem lesz, amíg teszt nem lesz. Adjam oda az enyémet h teszteljék a P3-at? ;]

Nem arról van szó h nem tetszene senkinek, csak amíg az országban nem kapni, akkor honnan is szerezzenek ilyen telefont?

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2676) sqpp válasza K82 (#2675) üzenetére


sqpp
őstag

Pixel 2-t egyáltalán kapni?

Én eddig boltokban sehol sem láttam, gondolom akkor csak GSM stb?

Azt vágom, én is kint veszem majd.

(#2677) K82 válasza sqpp (#2676) üzenetére


K82
őstag

Ne is csodálkozz h boltokban nem láttad, itthon (sajnos) eléggé rétegtelefonok a Google sajátjai. Mivel alapból SIM-free telefonok (mínusz Verizon), szinte kizárt h szolgáltatói kínálatban megjelenjenek, a (hazai) marketing meg a Samsung/Huawei/LG/Sony/Apple telefonokat nyomatja - a nép meg ezt kívánja, "odaadták 0% hitelre". Aki meg konyít valamit a telefonokhoz, az meg úgysem szolgáltatónál fogja megvenni, maradnak az ilyen-olyan boltok.
P2/XL-t mondjuk kapsz itthon a Turbado-nál akik két év garit adnak rá; a többi boltot nem nagyon néztem de beszerezhető mindegyik ha nagyon akarja az ember.
P3/XL-t viszont még nem láttam, legközelebb a német Google Store/Media Markt/Saturn hármasban elérhető. Ausztriát nem néztem, de mivel az USA-ban vettem az enyémet nem is annyira nézegettem.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2678) sqpp válasza K82 (#2677) üzenetére


sqpp
őstag

Persze, tudom, csak mondom azért N6 topikba is vettek más helyekről, ezért is gondoltam, hogy esetleg valaki azóta vett magának és van teszt meg topik, de ezekszerint..nem úgy tűnik :)

Én is kint USA-ban veszem majd.

[ Szerkesztve ]

(#2679) AdamVonSzabo válasza sqpp (#2676) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

alza.hu-n már lehet rendelni, de elég húzós áron.

(#2680) sqpp válasza AdamVonSzabo (#2679) üzenetére


sqpp
őstag

Lol én a 128Gb-os P3 XL-t veszem még olcsóbban is... (300) ez kész röhej :(

[ Szerkesztve ]

(#2681) Bossi válasza K82 (#2677) üzenetére


Bossi
őstag

Van GSM boltokban már a Pixel 3/XL...

[ Szerkesztve ]

(#2682) the_pimp válasza sqpp (#2680) üzenetére


the_pimp
senior tag

De usaban vett pixel re nincs eu ban gar sajnos.

(#2683) sqpp válasza the_pimp (#2682) üzenetére


sqpp
őstag

Ezt tudom, nekem mondjuk sosem volt bajom még telókkal mióta telefonjaim vannak, csak saját hibából.. Remélem ezután sem lesz :)

Haverral vettem az N6-ot is, neki garanciába kellett küldeni, az enyém tökéletes még azóta is..

Egyébként, engem ez sem zavar, valahogy mindig a külföldi supporthoz fordulok, mert ők segítőkészebbek meg gyorsabbak, mint bárki itthon...

[ Szerkesztve ]

(#2684) the_pimp válasza sqpp (#2683) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én is így vagyok vele, egy telefonnal sem volt bajom, de bármi lehet.
Amúgy most a német store ban volt a legjobb áron. Én majdnem vettem, de végül elengedtem.

(#2685) sqpp válasza the_pimp (#2684) üzenetére


sqpp
őstag

Hát én három hónapig leszek kint, szal nem nagyon tervezek sajnos németbe venni, főleg hogy pont karácsonykor lenne fain a városban :D

[ Szerkesztve ]

(#2686) the_pimp válasza sqpp (#2685) üzenetére


the_pimp
senior tag

És amúgy is vége az akciónak. De én is ott venném a helyedben.

(#2687) sqpp válasza the_pimp (#2686) üzenetére


sqpp
őstag

Lesz nemsokára téli kint is, meg azért évente is járok ki, plusz van pót teló is.

[ Szerkesztve ]

(#2688) Viper26


Viper26
nagyúr

Mi ez a nagy csend? :)

iPhone 14 | FR955

(#2689) K82 válasza Viper26 (#2688) üzenetére


K82
őstag

Ha nincs "baj" a telóval, akkor nincs is nagyon miről írni. ;)

Néha bejárok még a MI8 topikjába, ott azért pörögnek a hsz-ek rendesen. Jó kis telefon csak a MIUI-t voltam képtelen megszokni...

Pixel / OnePlus Pad

(#2690) Viper26


Viper26
nagyúr

AOD magától kikapcsol este?

Egyébként változtatja a helyét?

iPhone 14 | FR955

(#2691) lenzso válasza Viper26 (#2690) üzenetére


lenzso
tag

MI8-ról vissza 2XL-re?

(#2692) Viper26


Viper26
nagyúr

:K

iPhone 14 | FR955

(#2693) Bossi válasza Viper26 (#2692) üzenetére


Bossi
őstag

Én is most vacilálok.... szerintetek Pixel 2 XL 165K körül vagy most Német Saturn Pixel 3 210K?

(#2694) AdamVonSzabo válasza Bossi (#2693) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Én már nem vennék 2-t idén. Lehet, hogy kihúz még két évet, de lehet, hogy nem. A 3 igaz, hogy kicsit kisebb, de jobb a hardver sokkal (kijelző pl) és plusz egy év a támogatottság. De végül is neked kell eldönteni, hogy tudsz-e áldozni rá annyit.

(#2695) lenzso válasza Bossi (#2693) üzenetére


lenzso
tag

Nincs értesítő led,jóval gyengébb akkuidő,kisebb kijelző mint a 2xl-nek.Most,hogy 835 vagy 845 oly mindegy,az előbbi is elég mindenre.Ugyanúgy 4gb ram. A kijelző nem tudom mitől jobb,Lg-Lg,lehet már javítottak a kékesedésen,bár ha jól tudom az technológiából adódóan ilyen.Kamera is megkapta a 3-ból amit lehetett. Max a hosszabb támogatottság sztem ami a 3 javára szól,illetve a kisebb fizikai méret,ha esetleg zavar a 2XL enyhe tepsisége.SZTEM.

[ Szerkesztve ]

(#2696) lenzso válasza Viper26 (#2692) üzenetére


lenzso
tag

Húzott vissza a noccstalan stock droid? :D

(#2697) Bossi válasza AdamVonSzabo (#2694) üzenetére


Bossi
őstag

Hát igen újabb hardver meg a támogatottság ez +, de egyébként mi a kijelzőben ami sokkal jobb az újban arról nem nagyon tudok semmit...

(#2695) lenzso most is tepsim van és volt P2XL már a tulajdonomban, nagyon szerettem.
Nem bánnám a picit kisebb méretet, de csak azért nyilván nem éri meg a + 45k felárat.
Bár még van vezeték nélküli töltés is a 3-ban Értesítési led nincs a P2XL-en sem, ha jól emlékszem.

(#2698) lenzso válasza Bossi (#2697) üzenetére


lenzso
tag

De van,én azt használom AOD-ot nem. Tudom U12+ :) A Q-t meg jövőre még 100%,hogy megkapja+ még egy évig a havi patchet is. Persze lebeszélni nem akarlak mert én is simán venném a 3-at ha nem lenne most megint 2XL-em. Filóztam rajta én is két hete amikor visszaváltottam,de nekem nem ad többet a 3.Persze kinek a pap,kinek a paplan :)

[ Szerkesztve ]

(#2699) Viper26 válasza lenzso (#2696) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hiányzott a stock feeling azért, viszont ahogy látom a glance ua. szar mint volt, eltűnik az időjárás, de legalább törölni sem lehet, hogy mást használjon az ember. :D

MI 8 egyébként nagyon rendben van.

iPhone 14 | FR955

(#2700) K82 válasza Bossi (#2693) üzenetére


K82
őstag

Rendszersebességben általános feladatoknál szinte észrevehetetlen a különbség; játszani nem játszok (kivéve Ingress) de ott van/lehet a P3-nak előnye az SD845 és az újabb GPU miatt.
Ami a P3 mellett szól:
- jobb, HDR-képes kijelző (igaz h ez is LG, de idén végre nincs fordítva polarizálva, nincs színeltolódás, a színhűsége kiváló, alacsony fényerőnél a black smear is jóval kisebb, teszt: [link])
- a hangszórók megdöbbentően jól szólnak telefonhoz képest, pedig a P2XL sem volt már rossz
- kamerában kicsit jobb, élénkebb színeket produkál
- van vezeték nélküli töltés (ráadásul 10W-os megfelelő töltővel)
- jobb GPS; hiába támogatja a P2/XL is a Galileo műholdakat, alig használja őket
- a 18W-os gyorstöltést kihasználja végre (2XL csak 10.5W-ot vett fel, azt is csak 20°C feletti hőmérsékleten)
- korlátlan Google fotó tárhely 2022-ig
- +1 év támogatás a P2XL-hez képest
P3 hátrányai:
- egyértelműen az akkuidő, ebben a P2XL nagyon jól szerepelt; a P3 sem rossz mert nap végéig általában bőven kihúzza
- üveg hátlap ami törhet

Értesítési LED nincs (nekem nem is hiányzik), de van Pixel Pulse amivel bőven ki lehet váltani.

Szűk hat hét alatt kb. ennyi tapasztalat gyűlt össze nálam a P3-ról, én nem bántam meg a cserét. Nyilván jobban örültem volna +2GB RAM-nak, de egy kernelcserével megoldódott az agresszív memóriakezelés. Rootolni ugyanúgy egyszerű, a bibi viszont h jelenleg a Magisk-ot nem lehet elrejteni mert akkor meghülyül a program; hiába a patchelt boot image, restart után nincs root. A Magisk Hide megy, a hide Magisk viszont nem.
A hozzá kapott Pixel Buds hangminőségétől nem vagyok elájulva, még mindig az ezer éves Oppo Find7 gyári fülesével hallgatok zenét.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.