Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ritka dolog hogy jók vagyunk valamiben, és azokban számok is szerepelnek

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Vezetékesen tényleg jók az árak és elég stabil a szolgáltatás ,de mobilon már csapnivaló a dolog . Lefedettség terén úgy ahogy rendben van szerencsére ,de az árak nem éppen kedvezőek .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#3) kali válasza jozefgucci1 (#2) üzenetére


kali
legenda

A mobilos hálózatunk is a legjobbak közé tartozik, ha a minőséget - főként a sebességet, bár a lefedettség sem rossz - nézzük, de ennek ára is van, részben ezért sem annyira olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#4) .mf válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Egy teljesen értelmetlen, hibás alapvetésekkel operáló felmérésben.
Már ott bukik az egész, hogy csak korlátlant néznek.
Indiában például fillérekért volt gyors mobilnetem (mint mindenkinek). Miért nincs itt a listán? Mert napi limit van, 2-5-10 GB - ami normál használattal majdhogynem korlátlan, de mivel "korlátos", ezért ezt nem számolják. A hazai "korlátlant" meg igen, miközben ott van az ÁSZF-ben, hogy "méltányos" használat, havi 150 GB után korlátoznak - ami kevesebb, mint Indiában a napi limiteket összeadva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) k1ll3rIMi


k1ll3rIMi
csendes tag

Érdekes és torz felmérés, mert az hogy mennyire olcsó csak egy szempont, de én inkább a mennyire megfizethető a net-re jobban kíváncsi lennék
valami ilyenre mint pl a havi nettó minimál vs net ára, hány órát is kell érte dolgozni...
az hogy kilistázza hogy 1Mbps 0,9 eur, na de tudok-e ezen az áron előfizetni 1Mbps-re?? vagy ennek a 10x-15x- 25x- 30x-a csomag ára? és mennyi órát dolgozik érte az ember?

(#6) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Az olcsó is relatív, hisz a lakosság nem ugyanúgy részesül belőle. Területenként eltérő a sebesség és a fizetnivaló is, mert nem mindenütt elérhető a Digi és a UPC. Ahol nincs valós verseny a fogyasztókért, ott bizony elmarad a fejlesztés és az árcsökkentés is. Pl. 20 euroért itt nem 1 gigabit, hanem csak 200 mbit van.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7) Dragon3000 válasza .mf (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy nézem itt kábeles megoldásokat néztek és nem mobilnetet. Így ezek közül melyik afsz-ben van ez benne? Mert havi több terabájt forgalom után se kaptam még korlátozást, vicces is lenne, amikor ha 2-3 játékot vesz meg valaki digitálisan egy hónapban már azokkal össze lehet hozni akár 400GB forgalmat és akkor még nem is játszottál velük. Amúgy inkább abba lehetne belekötni, hogy hiába vannak gigabites csomagok, ha az ország nagyobbik felén még mindig max 30-40-50Mb/s az elérhető sávszél, ami sok helyen alig megy 10Mbittel és a garantált még ennél is kisebb így panaszkodni se lehet és ezek mind drágábbak, mint a nagyobb városokban elérhető gigabites csomagok.

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A vidéki telekomos 25/1 hatezerért beleszámít?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) vicze válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


vicze
félisten

Igen, itt UK-ben annyiért 0/0-t kapsz egész konkrétan. A legolcsóbb 8e és jó esetben 5/1.

(#10) Plazmacucci válasza vicze (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor emigrálhatnak Magyarországra a jobb e-lét reményében.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) vicze válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


vicze
félisten

Lehet poénkodni, rajta, csak ha pofán csap az itteni szoláltatás ár minőség arány az otthonihoz képest, akkor nem olyan vicces. Főleg a kimész a városból és megszűnik a mobilnet dolog elég zavaró tud lenni. (nem a 4G szűnik meg hanem a 3G létezése, na meg hogy épületen belül minek térerő, burzsuj luxus...)

(#12) .mf válasza vicze (#11) üzenetére


.mf
veterán

"Lehet poénkodni, rajta, csak ha pofán csap az itteni szoláltatás ár minőség arány az otthonihoz képest, akkor nem olyan vicces."

És ha pofán csap az itteni fizetés ár minőség arány az ottanihoz képest, akkor sem olyan vicces :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) .mf válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, hogy már nem, de jópár évvel ezelőtt amikor még T-komos voltam, még volt ilyen az ÁSZF-ben, hogy mennyi számít normál használatnak.

Nem csak vidéken, Bp belváros szélén is. Kb 5 éve váltottam, mert bekötötték az UPC-t, de addig csak T volt (meg Digi koax max 8/2-vel), úgy emlékszem max "30/1.5", amiből jó esetben tudott 24/1.2-t; és arra is csak pár éve fejlesztették, sokáig "20/1" volt a max, kb 15/0.8 valóssal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) Dragon3000 válasza .mf (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még a nagy adsl idejében az 1 megabites T-s nettel is átlag havi 300GB forgalmam volt és soha nem volt korlátozásom, pedig ez már nagyon régen volt, akkor 3Mb/s volt itt a max lehetőség :D

(#15) vicze válasza .mf (#12) üzenetére


vicze
félisten

Ahhoz mérten mondtam...
A lakosság túlnyomó része nem Londonban lakik és nem véletlen, hogy felerősödtek a szélsőségesebb nézetek és egyéb apróságok. De inkább hagyjuk a politikát.
Maradjunk annyiban hogy a telekommunikáció sokszorosan többe kerül és sokszorosan rosszabb minőségű országos szinten.

[ Szerkesztve ]

(#16) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a flip egy barom, bedobta nekem a reklámját hogy 4000ért tévé meg 150/50es net.
Ami nem lenne rossz, ha nem gigabitest kapnék egy hete digitől 3200ért. haha.

(#17) dajkopali válasza bobalazs (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

úgy látom, ez tendencia Magyarországon - magam is mostanában néztem végig ajánlatokat, és nagyon úgy tűnik, hogy a vezetékes szolgáltatók a tévére mentek rá: a tényleg jó minőségű és nagy kapacitást biztosító internet-hozzáférés ára szinte bagó ahhoz képest, amennyit a kábeltévéért kérnek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) bobalazs válasza dajkopali (#17) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát nekem ez csak jó, iptvm van, tévé előfizetésem meg nincs.

(#19) Nite


Nite
őstag

"A lista végén kullog Tádzsikisztán, Türkmenisztán és Vietnám, ott még a 100 Mbit/s sebesség sem elérhető mindenki számára."

az a nagy gond, hogy magyarorszag jo reszenek sem elerheto a 100 Mbit/s, szoval mirol is beszelunk?

Paid my dues!

(#20) janeszgol válasza k1ll3rIMi (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

6 ezer ft 100 giga a Telenornál. Ez egy értelmes ár. Az ilyen 10 giga per 4 ezer ft na az marhaság (pl Voda).
A 6 ezer forintot 5-6 óra alatt meg lehet keresni, és ez egy alacsony bér még. Szóval szvsz nem vészes.

A vezetékes net az, aminek az árával lehet trükközni. Még a mai napig is több település van, ahol ADSL megy 8-10 ezer forintokért. Én azokért egy büdös forintot nem adnék. Ismerem az ADSL-t, és annak megbízhatóságát. Kereken nulla forintot ér az egész.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) hunluki válasza Trailblazer (#6) üzenetére


hunluki
senior tag

I can feel that. BP-n gigabit/250 netem volt 4k-ért, vidékebbre költözve (pest megye) 9 rugót fizetek 100/3-ért amiből jó ha a fele el is ér idáig, az upload pedig vicc. Főleg plex miatt fáj, régebben lazán streameltem otthonról az egész családnak akár HD-ban is, most egy egész darab 480p folyamot tudok stabilan biztosítani, ha a második elindul akkor elkezdenek pufferelgetni.

Kérdeztem hogy a nagyobb csomaggal mi a helyzet, technikus srác jófej volt és mondta hogy upload miatt nem érdemes, letöltést tudják növelni, az upload a szerződéses minimumot (1,5) hozza mindegyik csomagban kb :(((

(#22) atike


atike
nagyúr

"de lehet olyan nézőpontot választani"

Mint mindig.

(#23) vicze válasza Nite (#19) üzenetére


vicze
félisten

A senkinek se elérhető és a 30%-nak elérhető között van egy jókora különbség...

(#24) redgreg válasza vicze (#11) üzenetére


redgreg
tag

Jaj ne írj ilyet, mindjárt jönnek és elmagyarázzák, h de Budapest és Szeged között a vonaton Kistelek és Szatymaz között meg Kecskemét után a puszta közepén csak 3G volt vagy még az sem, és szutyok az egész.

(#25) Amerigo57 válasza .mf (#4) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1
A korlátolt mobil internetért , a Német székhelyű
Telekom , ugyanazon árért Németországban,
32 X annyi időt ad , mint Magyarországon.
Lásd : A Magyar Telekom tulajdonosi szerkezete.

(#26) vicze válasza redgreg (#24) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen a jó világot könnyű megszokni.
Páran csodálkoznának a fejlett nyugaton.

(#27) vicze válasza Amerigo57 (#25) üzenetére


vicze
félisten

Esetleg valamivel alá is támasztanád? Vagy csak random benyögés?
Telekom HU korlátlan net: 16e
Telekom DE korlátlan net: 85EUR

Már csak az a kérdés miről beszélsz? Azt nem teszem hozzá hogy draszikusan kisebb lefedettség mellett, még az ország méretéhez mérten is.

(#28) mepet


mepet
addikt

A magyarok az elmúlt 10 évben egyetlen kérdésben álltak ki magukért egységesen.

(#29) janeszgol válasza vicze (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Ahol olvastam az angliai és német lefedettségről, hát nem csodálom, hogy azért a sz*rért keveset kérnek el. Csak az a baj, hogy sokan az összegig jutnak el.
A percdíj drága, de amióta elérhető a szolgáltatók által az ,hogy magánszemély nevén lévő simek ingyen beszélnek, és ebből max 5 lehet, ma már tökre mindegy, mivel általában a családjával beszél az ember. A Tiniknek lehet zavaró a magas percdíj, de ők meg használják az IP hívást és kész.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) janeszgol válasza mepet (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, és ez egy gumicsont volt a kormánytól. A sok hülye meg beszopta. Ennyit erről.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) mepet válasza janeszgol (#30) üzenetére


mepet
addikt

"Igen, és ez egy gumicsont volt a kormánytól."
Egyetértek.

"A sok hülye meg beszopta."
Nem értek egyet. Beszopták? Tehát megszívták? Mit? Kik? Az internetadót biztos nem, mert az nem lett. A tüntetők biztos nem, mert ők elérték a célt, amiért tüntettek. Továbbá értem én, hogy te nem vállalsz közösséget azokkal, akik nem szerettek volna netadót fizetni és idejüket és energiájukat nem kímélve tettek is ezért, de úgy gondolom elég hülye dolog őket lehülyézni.

"Ennyit erről."
Nem értek egyet. Szerintem ez egy fontos esemény volt a magyar történelem elmúlt 10 évéből, amiről érdemes beszélni. Most és a jövőben is.

(#32) vicze válasza mepet (#28) üzenetére


vicze
félisten

Nagyszerű példája volt az emberi butaság mértékének, és hogy mennyire kevés félrevezetés kell, hogy bekapcsolja a birka módot.

(#33) mepet válasza vicze (#32) üzenetére


mepet
addikt

Tehát az 1956-os forradalom gyökéroka az emberi butaság volt? Úgy gondolod, hogy a forradalmárok birkák voltak, akikről megemlékezünk minden évben október 23-án?

És a Francia forradalomban anno? Ők is? Vagy a napjainkban franciaországban a nyugdíjkorhatár emelés elleni tüntetők is birkák, amiért nem hagyják veszni mindazt, amit elődeik kiharcoltak? És a Hong kongiak?

(#34) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Internetadó ugyan nem lett, de "on the other hand", az internetáfa-csökkentést sem érezzük meg.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#35) totron válasza mepet (#33) üzenetére


totron
addikt

Hagyjuk már ezt a baromságot. Nézz körül a világban, annak országaiban, történelmeiben, messze pehelysúlyú eseményen agonizál a magát együttérző értelmiséginek betudni akaró réteg itt nálunk, NAGYON UNCSI. A vidékről miért nem esik szó soha '56 kapcsán? Megint csak azon fajta lakosok túltolt kesergése ez, akik szerint a főváros egyenlő az országgal. Igen, történtek szörnyűségek, mégis, más nemzetek más polgárai akár egész életüket élik le fegyverropogás mellett, de legalábbis jóval nagyobb dózisokat kapnak és kapnak, mert bizonytalan, hogy békében vagy elnyomás-mentességben létezhetnek-e valaha is, ezeket meg megcsapta kicsit a szele, aztán máris több, mint fél évszázados rinyába kell kezdeni, meg szétszóródni a világban és persze onnan visszarinyálni, amin a közmédia előszeretettel csámcsog is a végtelenségig. Nem elvéve az érintettek, akár megerőszakoltak tragédiájának élét, de messze túltolt és felfújt lufi ez, főleg ahogyan a politika fújja egyre és örökké.

(#32) vicze1 az eleve ki sincs kapcsolva, azért buggyan elő olyan könnyen, várja a lehetőséget, mikor léphet elő főfolyamattá, elnyomva minden más erőforrást.

(#36) totron válasza k1ll3rIMi (#5) üzenetére


totron
addikt

Eleve a 20 euró alatt megkaparintható csomagokra szűrt a felmérés.

(#37) mepet válasza totron (#35) üzenetére


mepet
addikt

Olyan példákat kerestem a hasonlatomhoz, melyek ismertek. Mivel '56-ot a propaganda valóban túllihegi, így úgy véltem kitűnő példa lesz, hiszen ismert. Valóban nem volt szerencsés a francia forradalommal és napjaink megkérdőjelezhetetlen súlyú eseményeivel egy hsz-ben említeni, ezért elnézést kérek!

(#38) redgreg válasza janeszgol (#29) üzenetére


redgreg
tag

Konkrétan ugyan nem Anglia v No, de Athén belvárosában annyira nem volt mobilnet, hogy nem tudtam yt videókat nézni.

(#39) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nalunk (Svajc)

UPC 1 Gbit/s (100 Mbit up) 99 CHF

Korlatlan mobilnet 40 CHF (10GB Roaming)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40) arnyekxxx válasza jozefgucci1 (#2) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"de az árak nem éppen kedvezőek ." Különösebb utánajárás nélkül tudsz 15€ körüli összegért korlátlan mobilnetet venni. Azért ez annyira nem a világvége.

(#41) arnyekxxx válasza Trailblazer (#34) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az internetáfa-csökkentést sem érezzük meg.

nekem 4362-ről 3881-re csökkent az áfaváltozáskor a mobilnetes havidíjam és azóta is annyi.

(#42) #89309696 válasza arnyekxxx (#41) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem is ugyanannyi maradt, de nálam emeltek a sebességen és eltörölték a sebességkorlátot is. Úgyhogy ez szolgáltatófüggő. De biztos voltak olyan cégek is akik fogták és az adócsökkenés különbözetét behúzták szépen az alapdíjba emeléssel.

Amúgy ha már szóba került, USA szinten is elég komoly gondok vannak a vidék mobilinternet lefedettségével. Több fórumról is beszéltem emberekkel akik edge szintű szarokkal nyomultak, mert az van és kész. Itthon meg falu szinten is 4G száll a levegőben. Persze mások a területi adottságok és a népsűrűség, de azért nagyon sok mindenben jó dolgunk van és becsülni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#43) nyisziati válasza #89309696 (#42) üzenetére


nyisziati
veterán

Bizony. Pár hete láttam, hogy a Hírességek Utcájában, Hollywoodban 50 Mb/s sebességű 4G-t mértek... :Y

(#44) hypno skate


hypno skate
senior tag

Most a lengyelek adták hírül, hogy milyen nagyszerűek vagyunk, majd legközelebb a Századvég viszonozza valami hasonlóan magas ívű "kutatással".

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#45) Tüzi

Ausztráliában sok helyen még mindig betárcsázós net van, de az olyan nagyvárosokban mint pl Sydney, valami 60 dollárért (12k huf) kaptam 15 giga netet négy éve, ami tudott valami 2, vagy 5 megát :D
Amikor elfogyott, akkor meg jött a korlát.
Elég nehéz volt rászokni arra a f-sra a magyar háromezerforintoskorlátlannet után :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#46) vicze válasza Tüzi (#45) üzenetére


vicze
félisten

Hehe, a ausztrál NBN elég hírhedt bukás világ szinten.

(#47) Tüzi válasza vicze (#46) üzenetére

telstra :Y :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#48) vicze válasza Tüzi (#47) üzenetére


vicze
félisten

Lényegtelen a végszolgáltató.
"NBN Co has stated that there is no significant demand for wired connections above 25 Mbit/s and consideration of upgrading the network will not be undertaken until demand for high-bandwidth services is proven."- 2017, ez máig nem változott.

Persze az 5mbit is túlterheli a csodás hálózatokat. 25milliárd AUD-ért...

(#49) GSP


GSP
aktív tag

Olcsó, vagy nem olcsó, gyors legyen!

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#50) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Ez az összehasonlítás így elég értelmetlen.....

Vegyük hozzá azt is mekkora bérből fizetik ki, átlag/minimálbér országonkénti lebontása a fizetés hány százalékába kerül viszonyításban már közel sem lenne ilyen "rózsás" a helyzet.

Ez ugyan az mint amikor arra hivatkoznak Bécs belvárosába pl 180 000 az albi, BP meg 110 000 és akkor BP "olcsó".
Azt nem veszik hozzá a 110 et 200 ból fizetik (55% a lakhatás) a 180 at meg 500ból (36% )
Akkor hol olcsóbb a lakhatás? :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.