Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gfefe


gfefe
őstag

Nocsak.... nem telik el év, hogy az nVidiánál ne legyen valami gikszer mostanság....
Vagy noti vagy asztali vagy professzional szinten..... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#2) I.P@trick válasza gfefe (#1) üzenetére


I.P@trick
csendes tag

Pontosan.
Nekem sem szimpatikus amit csinál, sőt, a miértjét sem tudom.
Engem végülis az nVIDIA körüli sok herce-hurca nem érint.

Megszólnak, ha részeg vagyok. De mit szólnak,ha szomjan halok?

(#3) keIdor


keIdor
titán

Ennyire gyenge lett az A4?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) Sifre


Sifre
senior tag

Ez elég ciki. Eddig a csapból is az folyt, hogy a GF100 nem a játékos piacra készült, de professzionális szinten überbrutál lesz. nVidia párti voltam-vagyok-(leszek?), de még így szemellenzősen is látom hogy a Fermi a jelenlegi állapotában egy nagy rakás ***** :(

(#5) bobalazs válasza Sifre (#4) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ki és miért használna 3-6 Gb fedélzeti memóriát?
Mire jó annyi?
Lehet láma kérdés, de kiváncsi vagyok.

(#6) Abu85 válasza keIdor (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Várható volt, hogy ha három revízión keresztül nem sikerült megoldani a problémát, akkor a negyedikkel sem lesz nagy változás. Silicon Spin kell, de az hónapokba telik, és idő nincs.

bobalazs: A professzionális piacra ennyi memória dukál. Ezek a cuccok nem játékokat futtatnak majd. :)

Sifre: Még így is jó a Fermi a HPC piacra. Bár a nyers számítási teljesítmény gyenge, így helyenként a FireStream a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Pubszon


Pubszon
veterán

A hűtője nem gyenge, enyém elvinné passzívon is. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8) moha21


moha21
addikt

Szegény NV-t még az ág is húzza.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon el van rontva ez a Fermi, legalábbis ha szemellenző nélkül nézzük. Az nV saját előrejelzéséhez viszonyítva, és önmagához képest is...

(#10) zuchy válasza ^Clown (#9) üzenetére


zuchy
őstag

Maga az architektúra nagyon jó, csak hát megeszi a fene az egészet, ha nem lehet rendesen gyártani. :W
Ha a 28nm is ilyen lesz, akkor lesz egy kis megállás videokártyák fejlődésében. :U
Bár ott lesz a GF is már... Reméljük tényleg oda mentek a jó mérnökök a TSMC-ből, ha igaz volt anno az a hír. :)

(#11) gfefe: A hD5970 se fagyoskodik. Annak is 300W-os TDP-je van. Előnye, hogy nagyobb a hűtő rajta, 400W-ot tud eldisszipálni. Fermire is tehettek volna nagyobb hűtőbordát, csak itt lehet megint közbeszólt a HPC piac szabványai...

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#11) gfefe válasza ^Clown (#9) üzenetére


gfefe
őstag

Szerintem nagyobb volt a füst mint a láng.... kevesebb marketingel lehet, hgoy jobban jártak volna....
Engem egy dolog zavar nagyon a fermiben az, hogy gyakorlatilag egy kazán szintjén áll melegedésben. Azért ha az Atit és az nvidiát összehasonlítjuk még ha nem is ugyan arra a terepre játszanak a harcosok ez hatalmas különbség forrófejűségben.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#12) LordX válasza bobalazs (#5) üzenetére


LordX
veterán

Ez nem VGA, hanem gyakorlatilag egy teljes tudományos számításokra kihegyezett célszámítógép. Egy ilyen gépbe a 3 giga még kevés is.

(#13) proci985 válasza zuchy (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, csak az 5970et nem hpckbe találták ki.

75W 24/7ben nem mindegy. adott esetben a hűtést teljesen át kell tervezni.a nagyobb borda nem megoldás, attól még a tápot növelni kell (négy kártyánál ez 300W), valamint hiába fúj ki a kártya, attól még valamennyire a ház belső hőfokait is növeli. és a légkondit/termek szellőzését is erősíteni kell. eléggé sokan megszívhatják (gépépítők/rendszergazdák/üzemeltetők), és ők még mindig dönthetnek úgy, hogy a hűtés átépítésével együtt annyira megnő a beszerzési költség, hogy a konkurencia érje meg (meg van ám üzemeltetési költség is, ami azért megintcsak nem elhanyagolható).

otthoni körülmények között még az ember benyeli az inkompatibilitást (meg hogy a fél gépet cserélni kell ad absurdum), de ez céges szinten nem így működik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) #95561216


#95561216
törölt tag

No lám, mégse olyan kőbe vésett az a 225 watt az m szériát kivéve.

(#15) CsendesMark válasza Pubszon (#7) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

esetleg üresjáratban ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#16) #95561216 válasza proci985 (#13) üzenetére


#95561216
törölt tag

Legújabb ati firestream 220 watt mellett hozza a c2050 teljesítményének felét, ráadásul ha megvan az alkalmazásod cudaban, akkor még portolhatod is. Kétlem, hogy rohanni fognak érte a csalódott vevők.

(#17) proci985 válasza #95561216 (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha tényleg ennyire gyenge a firestream, akkor meg azis meglehet, hogy nem váltanak, ez is természetesen egy opció.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) bobalazs válasza LordX (#12) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Okés, utánanéztem, most már értem mire van kihegyezve.
Ez a tesla computing solutions, nem gyenge egy mutatvány.
Már ha hinni lehet a "reklámoknak".

(#19) zuchy válasza proci985 (#13) üzenetére


zuchy
őstag

Persze, de én az asztaliakra gondoltam, a 225W-osok gondolom olyan forrófejűek, ha a hűtés megmaradt. Meg hát szabványba le van írva, hogy ennyi lehet a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#20) Med1on válasza Abu85 (#6) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szerinted B1 vagy 28nm jön már? Vagy most jót kérdeztem? :D

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#21) zuchy válasza zuchy (#19) üzenetére


zuchy
őstag

Na ezt sikeresen elírtam. Naszóval.

Persze, de én az asztaliakra gondoltam, a 225W-osok gondolom nem olyan forrófejűek, ha a hűtés megmaradt. Meg hát szabványba le van írva, hogy ennyi lehet a fogyasztás.

PC-STYLE.hu

(#22) CsendesMark válasza Med1on (#20) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

ha jelenlegi méreteknél is gyalázatos a kihozatal, akkor szerinted milyen lenne 28nm-en az eredmény?

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#23) #95561216 válasza CsendesMark (#22) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jobb? :DDD

(#24) vanhalen


vanhalen
senior tag

Szerintem az nVidia hasonló vesszőfutásba kezdett a mostani (új fejlesztésű) kártyáival, mint egy hasonlattal élve a Phenom-Phenom II. kapcsán anno az AMD. Kérdés, hogy ez mennyire hat "vigasztalóan" azokra a cégekre, akik most megveszik az ócskavasat jó pénzért, hogy aztán fejüket verjék a falba félév, egy év után (ha minden jól megy) amikor kijön az új, javított, nagyobb teljesítményű széria.

[ Szerkesztve ]

(#25) wad válasza #95561216 (#16) üzenetére


wad
tag

A legújabb FireStream még a 4870-en alapszik. Egy 5870 viszont gyorsabb ezeknél a Tesláknál, single precisionben biztos. Az egyetlen épeszű indok a memória mérete, ha valaki be tudja érni kevesebbel, akkor nincs túl sok oka, hogy ne Radeont használjon HPC-re.

(#26) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Az ilyen videó kártyaméretről mindig a régi szép idők jutnak az eszembe mikor még Vesa-local buszos videokarik voltak. :B Milyen jó is volt akkor. :DD

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#27) FRENK1988 válasza vanhalen (#24) üzenetére


FRENK1988
veterán

hát akkor cink lesz. :DDD
Az nVidiának már lassan az ION marad csak amiben nyereséges még.

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#28) Móci


Móci
addikt

Hát, ha már a céges vonalon is gond van, akkor tényleg nagy a kaki. Bíztam benne, hogy azért lesz ebből valami, de szerintem jó sokat kell várni, mire a javított, normális kártyákat kiadják.
Vállalati környezetben meg aztán pláne nem mindegy, hogy mire mennek el súlyos százezrek, úgyhogy nem tudom, hogy ki fog ezek után még is ilyen kártyákat venni.
Bár lesznek olyanok, az fix.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) #95561216 válasza wad (#25) üzenetére


#95561216
törölt tag

És a vevőket érdekelni fogja, hogy majd egyszer kiadnak egy jobbat? Az 5870 kb annyit tudhat double precisionben, mint egy fermi, csak sokkal rosszabb "memóriakezeléssel" (fixme Abu, te írtál vmi ilyet :) ). Minden esetre valami oka van, hogy papíron fele akkora sp teljesítménnyel a gtx480 veri az 5870-et.

A single precision tudományos számításoknál keveseket érdekel. A memória meg nem beérés kérdése, kell. Az a kép sincs előttem, hogy a gyakran megszokásból még mindig fortrant használó profok a kész cuda alkalmazásaikat 5-10%-ért átírják opencl-be.

(#30) Mackósajt válasza Abu85 (#6) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Abu85

Többször is olyasmit írtál VGA topicokban, hogy az nVidia ezen a piacon elvágja magát a vevőknél, ha TDP-t emel "utólag". Most majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#31) KevinMulder válasza bobalazs (#5) üzenetére


KevinMulder
tag

A Tesla teljesen mas vevokort celoz meg mint az altalanos videokartya. Itt a lenyeg a nagy sebessegu parhuzamos szamitason van. Mondok egy peldat : www.rigsofrods.com

Ez egy total open source szimulator. Minden jarmu kb 500-6000 egymashoz valamilyen modon kapcsolt pontok "csovazabol" all. Hogy fizikailag hitelesen lehessen szimulalni, masodpercenkent 2000-szer kell futtatni a fizikai szamitast es a pontok egymasra hatasat.

CPU-nak ez irdatlan feladat, raadasul egyszerre csak annyi pontot lehet szamolni, amennyi core-od van, illetve az alaplapon talalhato memoria es a CPU kozotti savszelesseg - a strukturabol adodoan - elegge gyer.

Ha GPU-t hasznalsz (CUDA, OpenCL) akkor a grafikus processzor kepes egyszerre 32-512-2048 pontot kiszamolni, sokkal gyorsabban, mint a CPU (mivel a GPU ugye sokkal specializaltabb processzor).

Egy problema meg mindig marad: ha az adatokat a GPU-nak az alaplapi memoriabol kell vennie, akkor az lassu, mert vegig kell verni a buszokon, a memoriavezerlon, stb. Sokkal jobb lenne, ha valami olyan memoriat hasznalna, ami kozel van ... hol is .. hol is? Bingo! Magan a videokartyan. S minel tobb van rajta, annal tobb adattal tud dolgozni a kartya, annal kevesebbszer kell varni a rendszermemoriara.

Mi ennek az ertelme? Az elobbi jateknal meg messze vagyunk ennek a kihasznalasatol, azonban mondjuk egy F1 csapatnal, ha szelcsatorna modellezest akarnak hasznalni, s tegyuk fel magat az F1 versenyauto kasztnijat 10-100 millio pontbol epitik fel (hiszen minel tobb pont van, annal realisabb az eredemeny) akkor lassan eljutunk addig, hogy 3-6 GB fedelzeti memoria is keves.

[ Szerkesztve ]

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Kicsit túlméretezték ezt a chipet...
Nagy segítség lenne a 28 nm - feltéve persze, hogy maga a gyártósor megfelelően működik.

(#33) tsi


tsi
tag

Kár érte... Sajnálom az nVidiát, mert eddig majdnem mindíg az ő kártyáikat vettem (egy 9600XT kivételével anno), de ez most nem igazán jött össze. Elég sokáig próbáltam elhalasztani a videókártya cserét, vártam a fermire, de ez most nem sikerült. Remélem azért majd lesz egy új generáció belőle, mert szeretnék majd én is egyet...

(#34) Abu85 válasza Med1on (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem hiszem, hogy lesz B1. Szerintem itt nem teljesen specifikus problémáról van szó a TSMC-nél. Kisebb lapkával lehet ez ellen küzdeni. Ez a GF100 ilyen marad ... tömeggyártásra nem igazán lesz alkalmas. Le kell cserélni valami másra, ha van rá esély.
A 28 nm még nagyon messze van. Jövő év első felében lehet belőle valami, de tömeggyártás csak a második negyedév végétől lehetséges, legalábbis a TSMC ütemterve szerint.

flimo: A Cypress-es FireStream szerezhet piacot, hiszen az teljesen OpenCL kompatibilis. Főleg azokat érdekelheti, akik az SP teljesítményre hajtanak. Nyilván be kell kalkulálni, hogy ez egy gaming architektúra, így nincs ECC támogatás és írható többszintű cacheszervezés. A vásárlás attól függ, hogy a futtatni kívánt programok mennyire haklisak ezek hiányára.

Mackósajt: Az M szériánál azért tartották meg a 225 wattot, mert kőbe véset paraméter. Ha megemeli elveszti az eddigi projekteket. Mivel még az Oak Ridge sincs olyan állapotban, hogy kellenének a termékek, így az NV-nek van ideje a gyártás során keletkezett legjobb lapkákat kiválogatni. Persze ha nem igazak azok a pletykák, hogy a projektet már leállították.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) #06658560 válasza wad (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

CUDA, driverek azért elég nyomós indokok. Support is az lehet-nem ismerem. Radeont vagy GF-et pedig hpc-re csak otthon csóróéknál éri meg, normális helyen nem. Ugyanis jelentösa gyorsulások vannak az eltérö driverek miatt.

(#36) oPalRx7


oPalRx7
tag

Igazából magán a híren nem kell meglepődni vagy hasraesni.
Ami inkább kellemetlen a "mezei" GF vásárlóknak, hogy az igazán jól sikerült chipek tuti nem oda kerülnek - bár egy teljes 512magos gpu-ra itt azért még számítottam. de ha nem akkor nem :)

(#37) P00By


P00By
nagyúr

Ez várható volt. Csak a "mértéke" volt kérdéses.

(#38) Duree


Duree
veterán

Az Nvidia sorba lövi a bakokat.
Ez a Fermi architektura egy nagy melléfogás,tovább fejlesztése 40nm lehetetlen.

duree54

(#39) Probber


Probber
őstag

Akkor most következhet az ATI, mondjuk úgy válasza.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#40) Ste


Ste
addikt

Az a fontos, hogy ha a paraméterek csökkennek is, az árakat szinten tartja :)

Ha egy kártya 250W körüli Tdp-vel rendelkezik, akkor 4db ilyen kártya Tdp értéke hogy lehet 900W?

(#41) Zeratul válasza Duree (#38) üzenetére


Zeratul
addikt

Maga az architektúra nem teljes melléfogás csak a monolitikus felépítés a TMSCvel párosítva totális bukta. Ha követik az AMDt a kis chip multi-GPU úton szvsz sokkal sikeresebbek lehettek volna.

(#42) freelancer válasza #06658560 (#35) üzenetére


freelancer
tag

A supportrol professzionalis szinten annyit, hogy 10-es skalan, nVidia 10/10, AMD 10/3, csak az cafoljon aki hasznalt(hasznal) Quadro, Tesla es AMD rendszereket is. A tobbiek nem erdekelnek.

(#34) Abu85
A kicsi occso lapka, es multi gpu rendszerek nem elonyosek bizonyos szintem, de gondolom te is tudod.

[ Szerkesztve ]

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#43) Abu85 válasza freelancer (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Professzionális szinten nyilván nem, de az AMD elsősorban a játékos piacra koncentrál, és ott ez a Multi-GPU-s stratégia a nyerő.
Természetesen ha előnyt élvezne a professzinális és a HPC piac, akkor az AMD is bazinagy, a szuper TSMC-s gyártósorokkal kvázi gyárthatatlan termékeket tervezne, mert a tömeges elérhetőség csak a játékos piacon szempont. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) LordX válasza Abu85 (#43) üzenetére


LordX
veterán

Eh? Multi-GPU-t pont hogy könnyebb tömbszámításokra használni, mint grafikára, mivel akkor "csak" a kernelek szétosztása a kérdés, nem kell (illetve kevésbé) olyanokkal foglalkozni, mint képkockánként szinkronizálni, meglegyen a textúra mindkét GPUn (a kernel saját memóriaterülete csak azon a GPU-n kell, amin fut), jóval kevesebb a GPUk közötti kommunikáció (egy grafikai shader általában minden részeredményére igényt tart, míg ha jól van megírva a kernel, csak pár másik kernel outputja kell hozzá, egy kártyával is sokkal jobb eredményt lehet elérni így, legalább is ez a tapasztalatom).

Nem véletlen, hogy a Teslát is úgy árulják, hogy 4 egyben, 8 egyben, és nem az 1 kártya az "általános" konfiguráció.

(#45) freelancer válasza LordX (#44) üzenetére


freelancer
tag

Leulhetsz ... 1-es

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#46) Raymond válasza Abu85 (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a hardware miat a nyero az NV a professionalis piacon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Elég drága grillsütő lesz ez ha elkészül :U

...

(#48) Abu85 válasza Raymond (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért ezzel szerintem lehetne vitatkozni. Nézd meg az AMD és az NV nyers számítási teljesítményét. Több területre még a számszerűen sokkal rosszabb érték is hatásosabb. Maga az architektúra cache szervezése sokat segít (főleg Ray-Tracing vonalon). Nyilván ezek nem érnek semmit a megfelelő szolgáltatások, SDK-k, support nélkül, de bőven ott van a jobb hardver is. A gaming piacra egyáltalán nem ez az ideális ... működik, de nem hatékony, és ezt az NV is tudja.
Hasonló az AMD oldala is a professzionális piacon. Van pár terület, ahol előrébb járnak, de összességében az NV új megoldása jobb, és ezen jobb support sem változtatna komoly mértékben. A fermis cacheszervezést, valamint az új setup motort nem lehet hatékony supporttal pótolni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) #06658560 válasza LordX (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nana. Azért igen jelentös mennyiség van egy kártyás is. Illetve ha adatokat kell a "magok" között mozgatni, akkor többmagos rendszerben roszabb lesz a végeredmény, mint a nagy chip egységes memóriájával.

(#50) HummeRC válasza KevinMulder (#31) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm a linket. Eddig nem ismertem, de tetszik. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.