Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) halkow


halkow
őstag

francnak adnak a kölykök kezébe hitelkártyát

Alcatel onetouch idol2s the king

(#2) vicze


vicze
félisten

Gigászi = aka. a napi bevétel, töredéke...

(#3) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Hihetetlen. Persze még a vásárló van kiakadva, hogy mi az hogy a gyerek elvert X összeget az alkalmazásboltban. Kérdem én, hogy minek engedik játszani stb a telefonjukon. Vannak gyerekjátékok, ceruzák, kifestők, stb. ami nekik való.

(#4) #56573440 válasza b4zsi- (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

vagy miért adja a kezébe azt a telefont amin kérdés nélkül vásárolhat bármit bármikor ellenőrzés és megerősítés nélkül...

(#5) ollie válasza halkow (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senki nem ad a kölyök kezébe hitelkártyát.

***

(#6) bélus91


bélus91
tag

Apámtól próbáltam sokszor elkérni a telefonját , válasz : "ez munkaszeszköz fiam nem játék" ennyivel letudta

(#7) saelin válasza #56573440 (#4) üzenetére


saelin
veterán

Egyszerű. Ne ért hozzá, nem gondol bele vagy a gyerek elcseni a szülei kártyáját és beregisztrálja. Rá kell vezetni a felhasználót, hogy igen is, ha már beregisztráltad a kártyádat, akkor védd le jelszóval, és az arcába tolni egy szövegmezőt. Esetleg figyelmeztetni, hogy védelem nélkül van a kártyája stb. Ez igen is a szolgáltatók hibája, mert nem hülyebiztos.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8) Freiherr


Freiherr
őstag

Az egész koncepciót kellene betiltani játékok esetében.(alkalmazáson belüli vásárlás)

XXX

(#9) sixpak


sixpak
nagyúr

Nem kell hitelkártyát rendelni a google account mellé a gyerekek telefonján és meg van oldva a gond.
Nálunk csak az én fiókommal/telefonommal lehetséges a vásárlás...ha pedig valamilyen okból kifolyólag azt nyomkodják a gyerekek, akkor ha valami olyat ír ki, amit nem tudnak mire vélni, akkor hozzák nekem.
Mondjuk google jelszó hiányában nem tudnának költeni sem. :)
Épp elég, amit én költök... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10) vicze válasza saelin (#7) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán fogja fel a nagy többség hogy miről is van szó.
A dolog csak is kizárólag, arról szól, hogy minden egyes már meglévő aktivált és regisztrált bankkártyás accounttal történt vásárlás esetén jelszót kérjen. Ennyi semmi több. Mellesleg annyik kell csinálni, hogy bepippantod az első után, hogy többet ne kérje és nem fogja. A hülyeség ellen ne véd, csak az ellen, hogy ne pereljék őket. (mikró és a macska esete urban legend)

Maga a kártérítés megítélése, az amerikai jogrendszer szegénységi bizonyítéka...

[ Szerkesztve ]

(#11) b4zsi- válasza vicze (#10) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nem értem az olyanokat, aki kikapcsolja vagyis bekapcsolja, hogy ne kérjen kódot. Persze idegesítő bepötyögni az alkalmazás frissítésekor is, de akkor nem esel ehhez hasonló hibába.

(#12) vicze válasza b4zsi- (#11) üzenetére


vicze
félisten

Hiba? Milyen hiba? Kb. 3x kell így is leokézni. Képes vagyok felelősségtejesen báni az eszközömmel, ezért én vagyok a hülye? :F

(#13) Crafter32 válasza bélus91 (#6) üzenetére


Crafter32
őstag

És milyen igaza volt!

(#14) b4zsi- válasza vicze (#12) üzenetére


b4zsi-
őstag

Azokra értettem a hibát, akik kikapcsolják az állandó jelszókérést majd odaadják a pici gyereknek a telefont játszani.

(#15) vicze válasza b4zsi- (#14) üzenetére


vicze
félisten

Az a macska és a mikró esete, most már. :)

(#16) ollie válasza b4zsi- (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem volt mindig alapértelmezett playen az állandó jelszókérés.

***

(#17) MARTIN970215


MARTIN970215
tag

Képen rajt van, hogy mindig kapcsoljuk ki a Wifi-t. A 3 éves kis tesóm, az Androidos táblagépén, amelyik játékhoz kell internet, azt jelzi a játék. Hiába kapcsoljuk ki a Wifi-t meg a mobilnetet, ő tudja, hogy hol kell bekapcsolni mindkettőt, és be is kapcsolja. De vásárolni, már nem tud, mert miután a tudtunk nélkül elköltött ilyen alkalmazáson belüli vásárlással közel 1000 Ft-ot - egyszer rajtakaptuk -, beállítottuk a jelszókérést. Azóta nem tud "vásárolni"!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.