Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Keeperv85 válasza Vakegérke (#99) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A kérdés továbbra is az: vajon dönthettél volna máshogy is, HA úgy akarod? Vagy nem döntöttél, csak azt hitted döntesz egy-egy helyzetben... :K

(#102) Vakegérke válasza Keeperv85 (#101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, dönthettem máshogy is, meg is tettem. Akkor még lázadtam a sorsom ellen, ahogy ezt már korábban mondtam. Semmi nem jött be, így feladtam a küzdelmet.

Döntési lehetőség mindig van. Kérdés, hogy figyelünk-e a ...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#103) Keeperv85 válasza Vakegérke (#102) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megpróbálom érthetőbben: mikor máshogy döntöttél egy adott helyzetben, mint ahogy az sorsszerűnek tűnt volna, vajon nem pont a döntésed kimenete volt a valódi sorsszerű cél és nem a ki nem választott lehetőség? Szerintem ezek olyan kérdések, amik felette állnak az átlag embernek. Nem tudod mi lett volna, ha máshogy döntesz, mert az az út soha sem valósult meg. :N

(#104) Vakegérke válasza Keeperv85 (#103) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán tűréspróba volt, amelyet kimért rám a sorsom. Vagy lehetőség, hogy megtapasztaljam, mi vár rám, ha nem követem a nekem kijelölt utat.

Most elégedett vagyok, és ez a lényeg.
Mások által véletlennek vélt események sorozata történt meg velem, és amikor sajnálgattak, akkor is azt mondtam, hogy hiszek a sorsomban, jobban tudja, hogy mi a jó nekem, mint én magam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#105) Dany007 válasza Keeperv85 (#94) üzenetére


Dany007
veterán

Ez szép és jó, de azt hittem adsz minderre egy kis magyarázatot is. Vagy valami gyakorlati példát vagy valami konkrétumot... Amúgy érdekes és jó az elképzelés de egy kicsit több kéne még mögötte.

(#106) Keeperv85 válasza Dany007 (#105) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha be tudnám bizonyítani, vagy cáfolni, akkor tudományos helyeken, valószínűleg a téma szakértőivel kelnék vitára, de véleményem szerint vannak dolgok, amik túlmutatnak az emberen. Ez a kérdés is közel áll hozzá. Mert tulajdonképp arról beszélgetünk, hogy egy feldobott érme fej vagy írás kimenete sorsszerű-e vagy a földet érés pillanatában realizálódik csupán. Ha sorszerű, akkor az érme útja már a feldobás előtt meghatározott idősíkon haladt, amiben mi csak a közvetítő szerepet töltjük be: "Az érme fel lesz dobva és pontosan leesik fej motívummal felfelé". A másik szekvencia az, ami úgy kezdődik, hogy: "Ha az érme fel lesz dobva" és úgy folytatódok, hogy: "akkor és csakis akkor fej motívummal felfelé ér földet"... Ha tudnád melyik a helyes a kettő közül, akkor másképp döntenél. Ám ha másképp döntenél az vajon sorsszerű lenne? :)

(#107) Dany007 válasza Keeperv85 (#106) üzenetére


Dany007
veterán

Na pontosan ez a probléma az egésszel.
Semmit nem lehet belőle bizonyítani se kísérletezni, se kipróbálni se semmit. Gyakorlatilag minden döntésedre, minden eseményre rá lehet mondani hogy csak ez az egy út volt, mert visszaellenőrizhetetlen.
Ez olyan, mint az Isten a vallásokban. Önigazoló és ellenőrizhetetlen. Tehát vagy elfogadod vagy nem. Teljesen mindegy, mert semmit sem tudsz csinálni.
Mintha azt mondanám, hogy létezik a spagettiszörny. És tudom hogy létezik, de nem tudom bebizonyítani. Akkor erre mit tudsz mondani? Semmit. Hiszen nem tudod se cáfolni se megerősíteni. Ergo az egyenlet két oldalát nullára lehet redukálni és a végeredmény pont semmi lesz vagy még az se.

Egyébként amire gondolsz az a fizikában úgy megy, hogy egy adott pillanatban minden lehetőség létezik. Un. hullámfüggvény képében. Mikor döntesz az a hullámfüggvény összeomlik és csak az az egy lehetőség marad fent létező formában. De ez nem arról szól, hogy dönthettél-e volna másként, hanem konkrétan arról, hogy a döntésed omlasztotta össze a hullámfüggvényt aminek hatására beugrott az egyik állapotba és az lett a valóság.
Ezért van az, hogy a Schrödinger macskája abban a bizonyos dobozban egyszerre élő és halott is. De mikor megnézed abban a pillanatban ugrik be az egyik állapotba és lesz élő vagy halott. Ezelőtt a macska az élet és halál szuperpozíciójában van.

Ezt Niels Bohr a koppenhágai interpretáció során azzal magyarázta, hogy maga a tudat az ami eldönti mikor és miként omoljon össze a hullámfüggvény. Az összeomláshoz nem elég csupán a megfigyelés, a mögött tudatos jelenlét szükséges.
A kvantummechanika ezen magyarázata számomra túl sok kérdést vet fel. Többet, mint amennyit megmagyarázna. Főként azért, mert felveti azt a kérdést, hogy mekkora tudatosság kell mindehhez? Elég egy macska? Egy majom? Vagy ember szintű értelemmel kell rendelkeznie? Meg milyen alapon és miért...
Így ezt számomra igen nehéz elfogadni. Hiszen ez pont azt támasztaná alá amiről a Titok c. film is szól. Röviden és nyersen ha eléggé akarod a lottó ötöst akkor meg is fogod nyerni... :U
Hadd ne kelljen sorolnom, hogy a Titok c. filmben említett maszlagot hány ezer oldalról lehet megcáfolni kisujjból is.

Ennél szerintem eggyel jobb magyarázat minderre az időben visszafelé haladó hullámok elmélete.
Schrödinger macskájának gondolatkísérletét biztosan ismered.
Ha nem, akkor annyi a lényege, hogy fognak egy macskát és bezárják egy dobozba egy mérget tartalmazó fiolával aminek elszabadulási esélye 50-50%. Ez valóban egy kicsit komplikáltabb ennél, de a lényeg annyi, hogy a macskának 50-50%-a van "véletlenszerűen" az életre és a halálra. Ekkor a macska az élet és halál szuperpozíciójában van. Egyszerre élő és halott is. Ahhoz, hogy megtudjuk melyik a valóság, meg kell nézni.
Bohr szerint ha megnézzük azzal összeomlasztjuk a hullámfüggvényt és a macska beáll az egyik állapotba. Ami vagy élő vagy halott. A probléma csak az ezzel, hogy a ami technikával már megtudjuk állapítani hogy a macska mikor halt meg. Pontban akkor amikor megnéztük vagy előtte 1 órával? Márpedig ha előtte egy órával már halott volt, akkor ilyen módon nem a megfigyelésünk omlasztotta össze a hullámfüggvényt és nem attól halt meg hanem jóval előtte valami más miatt.
Na erre ad egy jobb magyarázatot az időben visszafelé haladó hullámok elmélete.
Miszerint abban a pillanatban amikor megnézed a macskát (hogy él-e vagy halott) összeomlik ugye a hullámfüggvény és elindul egy "jel, egy hullám" az időben visszafelé! Ami kiváltja a fiola kiborulását és a macska megmérgezését ami ezáltal meghal. Valamikor a múltban persze, de a kiváltó ok az a konkrét megfigyelés volt. És ehhez nincs szükség értelmes, intelligens tudatra.
Ha megnéztük a macskát, a hullám elindul visszafelé az időben, összeomlasztja a hullámfüggvényt mondjuk egy órával korábban így a macska mondjuk meghal - vagy épp él, tökmindegy - és mi már csak a végeredményt látjuk.
Így történhet meg az, hogy az okozat előzi meg az azt kiváltó okot. Így lehet magyarázni az oksági hurok paradoxonát is. Az okozat maga a végkifejlet volt aminek hatására visszament egy jel az időben ami előidézte az okot de mi már persze csak az okozatot látjuk, viszont valójában az okozat volt előbb és az adott jelet az ok létrejöttére.

[ Szerkesztve ]

(#108) greenity válasza Dany007 (#107) üzenetére


greenity
aktív tag

Teljesen jó amit mondasz.

Az első részhez, ez számomra olyan, mint a Fermat sejtés. 350 éven keresztül számtalan ember próbálta bizonyítani, amit Fermat mondott mert hittek benne. Annyi a különbség, hogy Andrew Wiles 1993-ban be is bizonyította 6 évnyi munkával :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#109) aggleány válasza Keeperv85 (#98) üzenetére


aggleány
addikt

Ez teljesen igaz. :K Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy amíg nem döntöttem, addig még van választási lehetőségem. Hacsak nem kényszerítenek a körülmények az egyik útra. Bár az is lehet, hogy mégis van abban valami, amit írtál. Nem lehet tudni.

Chaser (#100)

Velem ez még sohasem fordult elő. :DDD Bár, ha azt vesszük, egyszer úgy 2-3 km/h-val "belerohantam" az előttem lévőbe, mivel két gyönyörű kant néztem, akik az út mellett sétáltak. Doberman márkájúak voltak. :B

Akiknek persze csak az létezik, amit kísérletekkel, tudományos úton be lehet bizonyítani, azokkal nem tudok vitatkozni. Nincs miről, mert máshogy látjuk és érzékeljük a világot.

(#110) Chaser válasza aggleány (#109) üzenetére


Chaser
titán

Senki sem tökéletes 😋😈

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) moonlight115 válasza aggleány (#109) üzenetére


moonlight115
tag

"Akiknek persze csak az létezik, amit kísérletekkel, tudományos úton be lehet bizonyítani, azokkal nem tudok vitatkozni. Nincs miről, mert máshogy látjuk és érzékeljük a világot."

Szerintem számtalan olyan dolog van, amit jelen pillanatban nem tudunk bizonyítani, de mivel a tudomány fejlődése nem áll meg, később talán igen.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#112) Geri Bátyó válasza Keeperv85 (#94) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez egy érdekes elmélet, de ez is csak egy elmélet a sok közül.
Ennek az ellenkezője szintén egy érdekes elmélet. Azt mondja, hogy a lehetséges döntéseink mind megvalósulnak egyszerre, egy időben és ezáltal minden döntésünk során több, párhuzamos idősík alakul ki, amik onnantól önállóan léteznek tovább. Ez az elmélet mind az előre elrendelés (avagy sorsszerűség), mind a véletlen lehetőségét kizárja.

Chaser: Sok tudós szerint is rettentő sok véletlen összejátszása kellett a földi élet kialakulásához.
"Lehet épp emiatt gyötörted magad a vérszívóval sokáig"
Fene tudja, hogy ehhez mennyire kellett a vérszívó. Kétségtelen, hogy egy tanulási folyamat része volt, de az az érzésem, hogy mást kellett tanulnom belőle.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#113) Dany007 válasza aggleány (#109) üzenetére


Dany007
veterán

Uh, az ezotéria a kedvencem! :D Persze csakis a horoszkópok meg a tenyérjóslás után! :DDD

" tudományos úton be lehet bizonyítani, azokkal nem tudok vitatkozni. "

Az a helyzet, hogy az elmúlt ~ 6 ezer év tapasztalatai alapján kb mindent be lehetett bizonyítani amit az emberek korábban isteni csodának vagy hasonlónak hittek.
Ugye nem is olyan rég még minden természeti jelenséget, kezdve a Naptól az esőn át a villámokig istenek cselekedeteinek tekintettek. A görögöknek meg a rómaiaknak kb mindenre volt 1-1 istenük.
Aztán az emberiség fejlődésével azért csak kiderült, hogy az esőhöz nem kell isten, ahogy a villámokat sem Zeusz szórja, sőt te magad is készíthetsz ilyet és a Nap sem isteni pillantás. Ilyet is készítettünk már a Földön... Szóval ahogy fejlődik az emberiség folyamatosan bizonyosodik be, hogy amit az emberek valami misztikus természetfeletti isteni dolgonak véltek arra valójában konkrét fizikai bizonyíték, törvényszerűség van amit lehet reprodukálni, és semmilyen istenség vagy misztikus erő nem kell hozzá.

Ellenben egyetlen egy olyan dolog sem bizonyosodott be az elmúlt 6k évben amihez tényleg egy isten kellett.

Tehát nem gond ha a világ még tele van megmagyarázhatatlan dolgokkal, csak idő kérdése és hidd el mindenre lesz tudományos magyarázat. :) Ahogy az eddig is így történt.

Ami pedig a világot illeti sokkal jobban megtudod érteni a körülötted lévő világot és a világ működését ha a tudomány oldaláról vizsgálod. Sokkal egyszerűbb mint ülni a misztikus ködben és gondolkodás nélkül elfogadni a nem bizonyítható dolgokra adott misztikus magyarázatokat bármiről csak azért mert még nem bizonyított.

@#112) Geri Bátyó:

"Ennek az ellenkezője szintén egy érdekes elmélet. "

Teljesen korrekt a megfogalmazás! :R És ez legalább egy tudományos alapokon nyugvó elmélet.

[ Szerkesztve ]

(#114) aggleány válasza Dany007 (#113) üzenetére


aggleány
addikt

Tudod, hogy mi az ezotéria? Ismered olyan mélységben, mint a tudományos nézeteidet? Nem. Akkor talán nem kellene ledegradálóan nyilatkozni róla.

Egyébként semmilyen istenségnek nincs köze az ezotériához, ezért nem igazán értem, hogy ezt miért magyaráztad el olyan részletesen, de azért köszönöm, nyilván erről eddig nem tudtam.

Mellesleg a horoszkóp, ha azt képzett asztrológus készíti el, sokat tud segíteni abban, hogy ez ember megértse, hogy milyen lehetőségei és (esetleg) rejtett képességei vannak. Az ilyen horoszkópnak semmi köze a mindenféle újságokban található hülyeségekhez. Ugyanez igaz a tenyérjóslásra is. :K

Nem tűröm túl jól, amikor egy vadidegen, engem egyáltalán nem ismerő személy azt állítja rólam, hogy ülök a misztikus ködben és gondolkodás nélkül elfogadom a nem bizonyítható dolgokra adott misztikus magyarázatokat bármiről csak azért mert még nem bizonyított. Semmit nem fogadok el csak azért, mert valaki azt mondta, hogy az úgy van, és pont. Az ezoizé ismerősök között sajnos tényleg sok olyan van, aki simán megmagyaráz bármit azzal, hogy "mert xy azt mondta". Nekem ez barokkosan kevés. Én akkor hiszek el bármit, ha én megtapasztaltam, éreztem, láttam stb. Nem tudom, hogy Te milyen önmagát ezoterikusnak tartó emberkével találkoztál, de nyilván nem a gondolkodó fajtával, és az alapján az ember alapján most elítéled és magasról lenézed azokat, akik ezoizék. Ez elég csúnya általánosítás, ráadásul minden alapot nélkülöz. Ha személyesen ismernénk egymást, jó eséllyel soha nem tudnád meg, hogy én ezoizé vagyok, ugyanis megszoktam, hogy hülyének néznek érte. Szerintem mindenki úgy látja a dolgokat, ahogy akarja, és nem fogok senkinek előadást tartani arról, hogy véleményem szerint mi a helyes. Kivéve persze akkor, ha kérdeznek - őszinte érdeklődésből, és nem kigúnyolási szándékból.

Egy gondolattal sem szóltam le a tudományos dolgokat. A tudományos kutatások viszik előre a világot. :K Annyit írtam, hogy aki nem úgy látja a dolgokat, mint én, azokkal nem tudok vitatkozni, mert máshogy látjuk a világot. Ez egyáltalán nem sértő és nem kötözködő, nem lenéző megjegyzés, mint a Tiéd. Azért írtam, hogy egyértelmű legyen, hogy én miért nem szólok hozzá a teljesen tudományos megközelítéshez.

Mellesleg felettébb jól szoktam szórakozni azon, amikor a "csak a tudományosan bizonyított dolgok léteznek" hozzáállású emberek elkezdenek kisregényeket írni annak a megcáfolásáról, amiről fogalmuk sincs. Bátor vállalás. :R

(#115) aggleány válasza Chaser (#110) üzenetére


aggleány
addikt

Hát sajnos nem, de már erősen dolgozom rajta, bár csak a saját mércémnek szeretnék megfelelni. :U

moonlight115

Teljesen egyetértünk. :K Lelkesen várom a pillanatot, amikor néhány ma még nem bizonyított dolgot tudományosan is bizonyítanak. Illetve inkább azt várom, hogy mivel fogják magyarázni azt, hogy előtte azt mondták, hogy olyan nem létezik, és hülyeség. :C Pl. elég sok addigi "tényt" sikerült felülírni, amikor berobbant a tudományos világba a kvantummechanika.

(#116) Dany007 válasza aggleány (#114) üzenetére


Dany007
veterán

Oh nem kell ezt személyesnek venni. Csak egy kis szurkálódós poén akart lenni.
Bár általában senki se értékeli az ilyen poénjaimat, szóval gondolhattam volna rá.

Túl sokat általánosítasz és kevés tényről beszélsz. Ez a gond.
A tudomány meg azért a legjobb módszer a világ megismerésére mert van egy bizonyos módszertana.
Ami a bizonyíthatóságon a megismételhetőségen és a megfigyelésen alapszik. (ugye azt írod hiszed amit látsz)
Hogy mindez milyen jól működik azt mi sem bizonyítja jobban, mint amikor kinézel az ablakon. Szinte minden amit látsz a tudomány diadala. Az utak, az autók, a lámpák, a repülők, a házak, stb az elmúlt párezer év tudományos és technológiai fejlődésének köszönhetőek. No meg valószínűleg sokunk élete is.

Ezek után más megközelítésben hozzáállni a világ működéséhez sosem fog valós eredményt hozni. Illetve nagyon minimális az esélye. Ha elromlik a tv-d szerelőt hívsz, ha beteg leszel orvoshoz mész és így tovább. Ellenben ha a világ működéséről van szó akkor meg az ezotériát "hívod"? Ez így egy cseppet sem logikus.

A horoszkópot meg tényleg hagyjuk. Aki azt hiszi, hogy a bolygók állása a születése pillanatbán befolyásolja az egész életét és meghatározhatja a személyiségét az valami brutálisan naiv és tudatlan ember. És ez nem lenézés hanem puszta tény.

De amíg te bírálsz engem, mert nem ismerem a te nézeteidet, én meg téged, amiért te sem ismered az enyémet, addig úgysem fogunk eljutni sehova. :)

(#117) Geri Bátyó válasza Dany007 (#116) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem véletlen, hogy a bejegyzésben, bár utaltam (burkoltan) az ezotériára, nem tértem ki rá. Gondoltam, hogy ez olyan téma, ami sokak számára nehezen elfogadható. Nem azért, mert ostobaság, hanem azért, mert amit legtöbbször látunk belőle, az tényleg az. A TV-s "ezoterikusok" és az újságok horoszkópjai egy nagy humbug.

Úgy látom, az a gond, hogy te a tudománynak is csak egy bizonyos részét fogadod el, ráadásul a tudományos hozzáállás egy (illetve valójában kettő) fontos alaptételét nem vallod magadénak. Az egyik a kételkedés! Nem fogadom el azt, amit mondanak, mert téves is lehet. Finoman ezt úgy szokták megfogalmazni, hogy "a tudomány mai állása szerint". A másik (valójában ezzel összefüggő) pedig a nyitottság. Sosem tudhatjuk, hogy milyen, ma még nehezen hihető dologról fogja bebizonyítani a tudomány, hogy valójában igaz!
Azzal, hogy a tudománynak csak bizonyos részét fogadod el, arra utaltam, hogy érzésem szerint a bioenergia valamiért nem került a látóteredbe, pedig tudományosan bizonyított tény. Leírtam, hogy a párom gyógyítja a térdemet, de akkor erről most írnék részletesebben pár mondatot, hogy értsd, miről beszélek.
A problémám genetikai eredetű, tehát nem szerzett, hanem velem született rendellenesség. Arról szól, hogy a csontosodási folyamat időben eltolódik (ez legtöbbször a sípcsont felső harmadát érinti). A combfeszítő izmok megnyújtják a még képlékeny csontot, ezzel folyamatos csonthártya-gyulladást idézve elő, ráadásul a normálistól eltérő izomtapadási-pont miatt, az ízület is másképp terhelődik. Minél később következik be a csontosodás, annál nagyobb esély van - a folyamatos gyulladás miatt - csontelhalásra. Namármost. Én vagyok az egyetlen olyan orvosilag dokumentált eset a világon, akinél a csontosodás egyáltalán nem következett be. Már annyira eltért az térdízületeim terhelése a normálistól, hogy a porc levált a csontról.
Ez a betegség 16 éves korom óta (21 éve) okoz súlyos nehézségeket és 25 éves korom óta (12 éve) nem értik az orvosok, hogyan tudok még járni. Ráadásul közel 10 éve abbahagytam a fájdalomcsillapítók szedését, mert már morfium származékot kellett volna szednem, mint a végső stádiumos rákos betegeknek.
"ha beteg leszel orvoshoz mész"
Elmentem. Szart sem tudnak.
Ahogy mondtam is, a párom energiákkal gyógyít. Nem állítom, hogy hittem benne. Nem zártam ki a lehetőségét, de inkább csak úgy voltam vele, hogy rontani nem fog. Ráadásul "nehezítés" hogy nem, vagy nem igazán érzem az energiákat. Aki érzi, annak könnyebb elfogadni a létezésüket. Viszont a kezelések hatásosak voltak. Először az tűnt fel, hogy nem kattog a térdem (a levált porc mozgott a csontfelületen, az okozta a kattogást). Utána az tűnt fel, hogy a "szokásos" rossz időszakok (amikor még jobban fáj) nem jelentkeznek. Nyirkos, hideg időben rosszabb volt és tavasszal hetekre, de az utóbbi években akár hónapokra a mozgásképtelenség közelébe jutottam. Már ez is a múlté. Igaz, hogy rendkívül magas lett a fájdalomküszöböm az évek során, így nehéz megítélnem, hogy mennyire fáj most, de az kétségtelen, hogy több, mint 2 évtized után, most először érzem azt, ami neked és mindenki másnak is normális: fájdalom nélkül élek! Meg tudok csinálni olyan elképzelhetetlen dolgot, hogy leguggolok (sőt, hosszú ideig - percekig - guggolok) és fel tudok állni magamtól.
Hogy mi köze ennek a bioenergiához? Az, hogy a párom az energiákkal nem a fizikai, hanem az energiatestet gyógyítja. A fizikai test problémái az energiatesten is megjelennek és az energiatest gyógyításával a fizikai test is gyógyul. (Aggleány erre a magyarázatra valószínűleg ráncolja a homlokát, mert eléggé elnagyolt, de a lényeg benne van és laikusok számára is könnyen érthető.)
Az ezotéria (az igazi ezotéria) bizonyos részeire már ma is létezik tudományos magyarázat.
Ennek tükrében annyira elképzelhetetlen, hogy a tudomány később megmagyarázza azt, amit ma humbugnak gondolsz és kinevetsz?

Ma már azon nevetsz, hogy valaha azt gondolták, a Föld a világegyetem középpontja, pedig akkoriban ez volt a tudományosan elismert "tény"!

Amikor Hawking felvázolta a húrelméletet, sokan kételkedtek benne. Később elkezdték megérteni az elmélet lényegét és elkezdték tényként kezelni. Egyetemeken tanítják világszerte, pedig azóta Hawking saját maga cáfolta meg a saját elméletét!
Hawking, az általa leírt és azóta bizonyított, róla elnevezett Hawking-sugárzás eredeti elméletét is módosította, az újabb számításai miatt, amit azért kezdett el, mert valaki felvetette, hogy bizonyos szempontból téves.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#118) moonlight115 válasza aggleány (#115) üzenetére


moonlight115
tag

A tudományban minden jelentős új felfedezésnek három fázison kell átesnie. Először azt mondja rá a tudomány, hogy nem igaz. Ha bebizonyítják a felfedezés igaz voltát, akkor azt mondják, igaz ugyan, de nem lényeges. Ha a fontosságot is bizonyítani tudják, akkor az akadémikus nyájasan mosolyogva így szól: de hiszen ezt már a régi görögök is tudták! ;)

Geri Bátyó Az orvosok mit mondanak erre? Konzultáltál velük, mióta jobban vagy?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#119) Dany007 válasza Geri Bátyó (#117) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt nem tudom honnan vetted, lehet így jött le a hsz-ből, de a kételkedés és a nyitottság alap. Tudom jól.
Csak nem szeretem ha az ilyen dolgok már kész tényként vannak beállítva.
Az ilyen dolgokat egyfajta lehetőségként kell felvázolni és kutatni / kísérletezni. De semmiképp sem szabad készpénznek venni.

Mert az ilyenekből jönnek az olyan össznépi átbaszások, mint az "energia karkötő". Amit végül sok sok év után valaki bevizsgáltatott egy rendes laborban és kiderült, hogy nem más, mint egy sima mezei 200 forintos gumiszalag, amit cirka 9-12000 forintért árultak! Vagy pl a mágneses ágytakarók, amiket százezer forintokért árulnak...
Érted mire célzok?

De ott van pl a homeopátia is. Akkora bullshit, hogy szerintem még az űrből is látszik! Ezer kísérlet és bizonyíték volt már rá, hogy nincs érdemi hatása az emberre, többek közt magyar vonatkozású kísérlet is volt rá... Mégis nyomatják ezerrel. Miközben a hatása nem más, mint placebó.
Sose felejtem el... Feleségemnek a szülés után többféle homeopátiás szert is ajánlottak. Tejserkentőt / sebgyógyítót stb... Én meg ugye a kételkedésből adódóan utána néztem az összetevőknek. Leginkább azért, mert tudtam, hogy az asszony egy csomó mindenre allergiás.
Az eredmény az volt, hogy kb az összes bogyóban amit szedettek mindegyik televolt olyan növényi összetevőkkel amire ő pont allergiás.
Fel is hívtuk a dokit, hogy most mi legyen, mert ő ezekre allergiás. Azt mondta nyugodtan szedheti, mert olyan minimális mennyiség van csak benne, ami egyáltalán nem fog számítani.
Szedte is és semmi baja nem lett tőle.
Most gondolj bele, annak aki allergiás a dióra vagy a kivire elég egy nyalás(!) az adott ételből és már dagad tőle a feje a nyelve és mehet a kórházba.
Most akkor gondolj bele, hogy vajon mennyi "hatóanyag" lehet a homeopátiás szerekbe ha két marékkal beszedés után sem okoz semmi allergén reakciót egy olyan embernél, ahol egyértelműen allergiás az adott tartalomra.

Szóval én az ilyenek ellen szólalok fel mindig, nem pedig az egészséges kutatásvágy vagy az újdonságok felfedezése ellen. Nincs azokkal semmi gond, csak ne állítsák be tényként, amíg nem az.

A tudomány pedig pont azért jár ezen területek "mögött", mert ott a lényeg a bizonyíthatóság / megismételhetőség stb... Ehhez viszont idő kell.

"Amikor Hawking felvázolta a húrelméletet, sokan kételkedtek benne."

Tudom nem számít és nem kötekedés de az nem Hawking volt. Hawking pont az ellentétes oldalon állt. Aki mindezt "felvázolta" annak idején az Leonard Susskind volt. És végül Hawking elismerte Leonard igazát.

A Föld a világegyetem középpontja pedig sosem volt tudományos tény. Ez egy a vallások által erőltetett nézet volt, ezért került be a köztudatba és évszázadokon át, akik bizonyítani próbálták ennek a hibás voltát el lettek égetve...

(#120) Chaser válasza Geri Bátyó (#112) üzenetére


Chaser
titán

A sok tudós akkor azt is tudja, hogy ennyi "véletlen" matematikai valószínűsége erősen konvergál a zerohoz. Lehet szegény emberek más területen villantottak, matekot kihagyták ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#118) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Még nem, de idővel erre is sort kerítek. Szinte látom magam előtt szegény dokim arcát, pedig Ő nem kis szaktekintély. Az ORFI főigazgatójáról van szó, aki az osteoporosis (csontritkulás) és az Ostgood-Schlatter syndroma (ez van nekem) nemzetközileg is elismert szakértője. Ráadásul Ő tényleg jó orvos, aki mindent megtesz a betegeiért (manapság egyre ritkább az ilyen) és emellett egy rendkívül kedves és "jófej" ember.

Dany: A geocentrikus világkép már az ókorban is létezett és a kor ünnepelt tudósai állították, hogy így van. A középkori vallási demagógia más lapra tartozik.

A húrelmélettel kapcsolatban valóban tévedtem. :K Hawking "csak" a húrelmélet bizonyítását végezte el és számításai alapján módosította az eredeti felvetést. Abban a tekintetben van igazam, hogy Hawking előtt nem volt több puszta elméletnél, a matematikai bizonyítást ő abszolválta.

"nem szeretem ha az ilyen dolgok már kész tényként vannak beállítva."
Sokáig a Higgs-bozon létezése is ilyen volt. Tudósok százai állították tényként, hogy létezik, pedig bizonyítani csak tavaly sikerült. Illetve, ha jól tudom, akkor a megerősítés még várat magára.

A homeopátia megint érdekes téma, de ebben is sok a humbug. Nem tudom, hogy ismered-e a homeopátia eredetét.
Legalábbis én azt olvastam, hogy: Egy gyógyszerkutató Borneóra utazott, hogy a helyi sámánok gyógykészítményeit vizsgálja. Megkérte a sámánt, hogy a fejfájására készítsen valamit. A sámán mutatott valami gyógynövényt, ami elmulasztja a fejfájást, de közölte, hogy hasmenést okozhat. A hasmenésre mutatott egy másik növényt, aminek megint volt valami mellékhatása és azt megint egy másik növénnyel kompenzálta és így tovább. A végeredmény 38 növény (és állati kivonat) volt, miből csak 1 volt hívatott arra, hogy elmulassza a fejfájást, a többi a mellékhatások kiküszöbölésére volt benne.
Értem én, hogy kevés (tömegarányosan) a tényleges hatóanyag, de a gyógyszertári gyógyszerek nagy része is csak hordozóanyag hatás nélkül, viszont a mellékhatásokat semmi sem küszöböli ki.
Az allergiás reakcióra is van ellenszer (kalcium).

"az ilyenekből jönnek az olyan össznépi átbaszások, mint az "energia karkötő""
Na, erről beszéltem, mint az ezotéria kicsúfolása! Aki nem ért hozzá és hiszékeny az bedől ezeknek, aki nem hiszékeny, az nem és jó eséllyel elítéli miatta az egész témát.
Nem véletlen, hogy aki komolyan foglalkozik komoly ezotériával, az nem reklámozza.
Ezért volt az, hogy ahogy amíg én a térdem állapotát használtam elriasztásnak, addig a párom az ezotériát.

Csak úgy mondom, hogy Aggleánnyal már máshol sokat beszélgettem és sok privátot is váltottunk. Ő eléggé otthon van az ezo-témában (én csak érintőlegesen, bár a páromtól sokat tanulok). Nem olyannak ismertem meg, mint a kamuzós, TV-s ezo-bohócokat. Komoly, megfontolt és logikusan gondolkodó ember, aki nem fogad el minden, amit mondanak neki, hanem megfontolja a dolgot. Hogyha egy kicsit is érdekel a téma, akkor fordulj hozzá privátban. Nem akar majd meggyőzni az "ostoba" igazáról, csak elmondja, hogy Ő mit tapasztalt, mit tanult és ebből milyen következtetéseket vont le. Más kérdés, hogy amíg nincs hasonló tapasztalatod, addig nehezen fogsz elfogadni ilyesmit.
Adott esetben majd írok neked az "elemző üzemmódról" ami az én egyik érdekes tapasztalatom.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#122) Geri Bátyó válasza Chaser (#120) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"ennyi "véletlen" matematikai valószínűsége erősen konvergál a zerohoz"
Ez kétségtelen, de mennyi a valószínűsége, egy óraszíj nyomtalan eltűnésének? 3 tanúm van rá! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#123) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#121) üzenetére


moonlight115
tag

Az én barátnőm belgyógyász és háziorvos, aki maga is tisztában van az úgynevezett tudományos orvoslás határaival, és mindig keresi azt a módszert, amivel segíthet a betegein. Akupunktúra, homeopátia, ezeket mind megtanulta, és szerinte hatásosak.
Én abban hiszek, hogy a lélek és a test egy egység, nem lehet őket különválasztani. Egyszerű példa: Megvágod a kezed, vérzik, ott a seb, ez testi. De a fájdalom, amit közben érzel, az lelki. Kezeled a sebet, ez testi. Közben múlik a fájdalom, ez lelki. Miért nem működhet ez fordítva? Ha hiszel valamiben - legyen az homeopátia, mágneses karkötő, vagy az orvosod -, akkor elindítasz magadban egy folyamatot, ami esetleg tudományosan is igazolható, pl. vércukorszint, vérnyomás (ezek is változnak pl. stressz, tehát lelki tényezők hatására), ezek mind mérhető adatok. Szerintem a hit így tud gyógyítani, a tudat által. De mivel nincs két egyforma ember, ami jó az egyiknek, az hatástalan lehet a másiknak. Az egyik ebben hisz, a másik abban.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#124) Chaser válasza Geri Bátyó (#122) üzenetére


Chaser
titán

Semennyi, nem is véletlen volt. Attól még nem tudod az okát volt rá magyarázat, akár fizikai akár más magyarázat...

moonlight115: Ez azért nem egészen ennyire egyszerű. Pl megfelelő gyakorlással átmenetileg meg lehet szüntetni az agyban fájdalomérzetet, jó, nyilván nem mindegy milyen fájdalomról van szó. Meg attól hogy valami betegségem van én még nem depizek be. Sőt. Hozzátartozik az élethez, majd elmúlik, de legalább élek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#125) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#123) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez jó példa (bár nem tudom, hogy mire), mert az öngyógyítás valóban létezik! Az orvostudományban is ismerik a placebo-hatás fogalmát. Az ezotéria szerint ez is az energiákkal van összefüggésben: a pozitív gondolatok pozitív energiákat vonzanak, de ez fordítva is igaz: negatív gondolatok, negatív energiák.
A párom szerint nekem nagyon erős képességem van arra, hogy energiákkal foglalkozzam. Ezt azzal példázta, hogy nem hittem el az orvosoknak, hogy tolószékbe kellene ülnöm. Én járni akartam és jártam is! Függetlenül attól, hogy ez orvosilag lehetetlen, ráadásul a fájdalmat sem tudtam volna elviselni.
A tudat képes befolyásolni az energiákat és az energiák által lehet befolyásolni az energiatestet, ezáltal a testet.
Megint más kérdés, hogy ezt az egészet képes befolyásolni a pszihé. A pszihikai problémák fizikai tünetet okozhatnak. A pszihé, az energiatest és a fizikai test képez egy egységet és ebből - talán - a pszihére és az energiatestre ható probléma az, amit lelki eredetűnek nevezünk.
Ettől függetlenül, a fájdalom igenis, hogy lehet fizikai fájdalom. Kétségtelen, hogy extrém esetben a lelki (pszihikai) fájdalom okozhat fizikai fájdalmat, de a testi fájdalom is okozhat lelki (pszihikai) problémákat (ezt tapasztalati úton állíthatom).

Chaser: "Semennyi, nem is véletlen volt. Attól még hogy nem tudod az okát volt rá magyarázat, akár fizikai akár más magyarázat..."
Ez is egy felfogás, az kétségtelen! :K Ráadásul úgy látom, hogy nem utasítod el a jelenséget, csak azért, mert te magad nem tapasztaltad meg! Ez az a hozzáállás, amit Dany-nek is próbáltam magyarázni.
A nézőpont egy dolog, a nyitottság meg egy másik. :)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#126) moonlight115 válasza Geri Bátyó (#125) üzenetére


moonlight115
tag

Hát épp ez az, hogy orvosilag lehetetlen, mégis létezik. És a párod gyógyító energiája hatott rád, mert erre vagy fogékony. Más ember meg másra. Szerintem nem létezik univerzális, mindenkire egyformán ható módszer. Hogy valaki rátalál-e pont a neki valóra, az sokszor a véletlen műve. :)

Chaser Ez addig rendben is van, amíg nincs valami igazán komoly, az életviteledet jelentősen befolyásoló betegséged.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#127) Chaser válasza moonlight115 (#126) üzenetére


Chaser
titán

De van/volt olyan is, sz@rok rá:) Régen nem sz@rtam, akkor más is volt a helyzet. Innen szép nyerni ahol én vagyok ;] :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#126) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Félreértesz! Nem a párom gyógyító energiája hatott rám, hanem egy olyan energia/módszer, amit a párom is tanult és használ. Óriási a különbség! Nem a párom miatt gyógyulok, hanem a párom által!
Bármilyen módszert nézünk, hogyha elutasítod a hatását, akkor bevonzod a negatív energiákat és hatástalan lesz. Hogyha hiszel benne, tehát elfogadod, akkor erősíted a hatását, ha pedig úgy vagy vele mint én, hogy akár igaz is lehet és rontani nem fog, akkor "csak" hatni fog.

Chaser: "De van/volt olyan is, sz@rok rá:) Régen nem sz@rtam, akkor más is volt a helyzet. Innen szép nyerni ahol én vagyok ;] :K"
Erről beszélhetnél, ha gondolod, akár privátban is, ha nem akarod a nagyközönség elé tárni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#129) Dany007 válasza Geri Bátyó (#121) üzenetére


Dany007
veterán

"Sokáig a Higgs-bozon létezése is ilyen volt. Tudósok százai állították tényként, hogy létezik, pedig bizonyítani csak tavaly sikerült. Illetve, ha jól tudom, akkor a megerősítés még várat magára."

Sose volt tényként állítva. Ebben megint tévedsz. Vagy ferdítesz, nem tudom. A higg mindig is csak egy un. feltelezett részecske volt. Ami pedig a húrelmélet matematikai levezetéséből következett. Úgymond kidobta a gép, hogy ha a húrelmélet valós, akkor léteznie kell a Higgs bozonnak.
Majd eltelt 30-40 év és végre a CERN-ben tavaly sikerült megtalálni és a létezését igazolni.

De a húrelméletnek - ami egyre inkább bizonyítottnak látszik - van sok más hozadéka is, nem csak a higgs. Ilyen például a graviton vagy épp az enerigahúrokból, membránokból felépülő világ. Miszerint minden legeslegalapvetőbb építőeleme a tiszta energiából álló húrok sokasága és rezgése.
De még ezeket se kezelik tényként annak ellenére sem hogy egyre több dolog támassza ezt alá. Viszont az egyik ilyen a higgs már megvan.

"A homeopátia megint érdekes téma, de ebben is sok a humbug. Nem tudom, hogy ismered-e a homeopátia eredetét."

Nem, nem ismertem, de megint tanultam valamit! :)

Nem az a gond egyébként ezekkel, hogy mi a valódi, mögöttes tartalom, hanem az, hogy mit lát belőle az átlagember. Ezotéria / homeopátia / vallás stb... Mindegyiknek van értékes és hasznos tartalma, de a valóságban ez nem igazán mutatkozik meg. Tehát én megfordítottam azt, amit te eddig mondani akartál. Elfogadható, hogy ezek mögött valós tudományosság illetve működőképes rendszer áll, de mit sem ér ez amíg bizonyos emberek gumiszalagot energia karkötőként árulnak horribilis összegekért.
A homeopátia is olyan. Nincs róla egyetlen egy hiteles, kontrollcsoportos vizsgálat sem. Ellenben minden gyógyszernek több ilyenen is végig kell mennie mielőtt a boltokba kerül, ami több évet is igénybe vehet akár és persze milliókat dollárban.
A gyógyszerekben szépen le van írva milyen hatóanyagot és mennyit tartalmaz. Nem olyan elenyésző az.
Ellenben hiába minden ha a homeopátia ilyen módon nem működik. Tudom, mert szedtem én is, asszony is, még van is otthon belőle! Brutál drága, jóval drágább, mint a hagyományos gyógyszer és semmi eredményét nem tapasztaltuk. De ez egyébként megér egy külön témát. Volt is róla sok, ki lett beszélve. Fölösleges újrakezdeni.

Csak arra célzok, hogy rendben van amit mondasz, de amit az átlagember lát a valóságban az bizony ennek homlokegyenest az ellenkezője. Mert ugye a gyógyfüvek meg hasonlók pozitív, gyógyító hatásait senki sem tagadja. De azokat a kis cukorgolyókat amiket brutális pénzekért homeopátiás szerként árulnak, azt már igen.

(#130) Geri Bátyó válasza Dany007 (#129) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Amennyire én tudom, a Higgs-bozon nem a húrelméletből következik (természetesen tévedhetek, hiszen nem vagyok fizikus) és valóban úgynevezett hipotetikus részecske volt, de nagyon sok tudós mondta, hogy léteznie kell, mert nélküle egy csomó elmélet téves lenne.

"Miszerint minden legeslegalapvetőbb építőeleme a tiszta energiából álló húrok sokasága és rezgése."
Függetlenül a húrelmélettől, ez az, amit mondtam a bioenergiáról és az energetikai gyógyításról.

A homeopátiával meg az a baj, hogy a készítmények nagy része a gyógyszergyártók kezében van, akiknek nem a gyógyítás az érdekük, hanem a bevétel és ez máris megmagyarázza, hogy miért nem olyan, amilyennek lennie kellene.

"Csak arra célzok, hogy rendben van amit mondasz, de amit az átlagember lát a valóságban az bizony ennek homlokegyenest az ellenkezője."
Hát ez az! És ez nem csak a homeopátiára igaz, hanem az ezotériára is! Meg még sok másra is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#131) Dany007 válasza Geri Bátyó (#130) üzenetére


Dany007
veterán

Léteznie "kell" mert az az elmélet amire nagyon sokat építettek ezt megjósolta. Mármint a higgs-et. Ha nincs higgs akkor borult volna az egész.

"Függetlenül a húrelmélettől, ez az, amit mondtam a bioenergiáról és az energetikai gyógyításról."

Na de azért ez nem olyan egyszerű mint ahogy a köznyelvben ismert. És ha működik is, akkor biztos, hogy mérhető. Vagy legalább megismételhető kontrollcsoportos vizsgálati körülmények között. Elvégre a placebó hatást se lehet másként "mérni" csak konkrét megfigyelésekkel.

"A homeopátiával meg az a baj, hogy a készítmények nagy része a gyógyszergyártók kezében van, akiknek nem a gyógyítás az érdekük, hanem a bevétel és ez máris megmagyarázza, hogy miért nem olyan, amilyennek lennie kellene."

No hát akkor ennyi. Sose voltam konkrétan a gyógynövények ellen. De hát ugye ez közel sem az...

"Hát ez az! És ez nem csak a homeopátiára igaz, hanem az ezotériára is! Meg még sok másra is."

Oké, de ahogy látom nem nagyon lehet mit tenni. Homeopátia kb egyenlő a köztudatban azokkal a kis semmirevaló placebó golyókkal és kész. Az ezotéria meg az ezotévével meg a leültetett csaló jósokkal.

Ezért sem értem ha ennek van egy tényleg komolyabb működő vonulata is, akkor mért nem áll ki egy csapat és veti alá a tudását klinikai kísérleteknek, vizsgálatoknak. Pillanat alatt kiderülne az igazság.

Szegény Vágóéknak kellett a múltkor pl benyelni 5-6 doboz(!) homeopátiás szert. Amire előzőleg az összes homeopata azt mondta, hogy mindenféle bajuk / mellékhatásuk lesz, de minimum furcsa érzések, rosszullét.
Az eredmény semmi nem lett.

Szal csak azt mondom, hogyha valakinek tényleg a birtokában van olyan valós tudás, legyen az homeopátia vagy ezotéria, akkor miért nem áll ki a nyilvánosság elé egy komoly tudományos alapokon történő vizsgálatra? Hiszen ha tényleg működik akkor nincs mitől félni. Nem lesz kiröhögés meg hasonlók. Még csak az sem akadály ha az adott hatásmechanizmust nem lehet mérni, hiszen kontrollcsoportos kísérletről van szó. Mérni se kell semmit csak dokumentálni a kezelés hatására gyógyultak számát, összevetve a placebót "kapott" kontrollcsoportéval valamint azokkal akikkel semmi nem történt.

(#132) aggleány válasza Dany007 (#116) üzenetére


aggleány
addikt

Ha személyeskedsz, akkor azt nyugodtan lehet személyeskedésnek venni. Ha a másik személyéről nyilatkozol ledegradálóan, az személyeskedés. Ha a viselkedéséről, az nem az.

Mellesleg a technológiai fejlődésnek köszönhető az is, hogy elég komoly összegeket kell fordítani a Föld megmentésére. A tudományos kutatók erre miért nem gondoltak? Ja, hogy nem látták előre? Vajon miért nem? (A kérdés költői volt, nem kell rá válaszolni.)

Ha beteg leszek, nem megyek orvoshoz. Nincs rá szükségem, hogy teletömjenek mérgekkel.

Soha nem hívom az ezotériát, mivel nem kell hívni. Csak úgy van. Ingyen, és még a levegőt sem szennyezi. Nálam az ezotéria témakörébe tartozik pl. a kézrátételes gyógyítás is, amivel olyan eredményeket lehet elérni, ami a mai orvostudomány szerint nem lehetséges.

Én nem Téged bíráltalak, hanem a stílusodat, és azt, hogy olyan dologról mondasz véleményt, amiről nem tudsz semmit. Én nem szóltam le a tudományt, pedig lehetne sorolni a tényeket, hogy a kutatók milyen dolgokban fogtak mellé. Komoly, nemzetközi szinten elismert kutatók.

Megint tényként közölted, hogy ha valaki hisz a horoszkópban, az valami brutálisan naiv és tudatlan ember. Másodszor bizonygatod, hogy Te mennyivel okosabb vagy, én meg csak egy tudatlan, ostoba valami. Legyen igazad, örülj magadnak. Részemről további kellemes kioktatást kívánok.

A békesség érdekében a továbbiakban kérlek ignoráld a hozzászólásaimat, nem neked fognak szólni. :N

(#133) aggleány válasza moonlight115 (#118) üzenetére


aggleány
addikt

Ez így van. Ehhez képest sokan hülyeségnek tartanak mindent, amit a tudomány nem tud bizonyítani, mert (egyelőre) nincsenek meg hozzá az eszközei. Ez van. Én remélem, hogy nem fognak tudni mindent bebizonyítani, mert ha nem lesz mit kutatni, akkor szépen leáll a fejlődés.

Nem is olyan régi példa az orvostudomány területéről:
Sok-sok éve: ha beteg vagy, edd meg ezt a gyökeret!
Kicsit később: idd meg ezt az italt!
Nemrég: edd meg ezt a gyógyszert!
Ma (a modernebb társadalmakban): edd meg ezt a gyökeret! (Idd meg a gyógynövényes teát, a természetes akármi kivonatát, stb.)

:))

(#134) Geri Bátyó válasza Dany007 (#131) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Léteznie "kell" mert az az elmélet amire nagyon sokat építettek ezt megjósolta. Mármint a higgs-et. Ha nincs higgs akkor borult volna az egész."
Erről beszélek! A tudósok azt mondták, hogy léteznie kell! Elfogadták tényként, mielőtt valójában felfedezték volna!

A bioenergiára vonatkozó klinikai kísérleteket már évtizedekkel ezelőtt elvégezték. Ezért mondtam, hogy tudományosan bizonyított.

A gyógynövények és a homeopátia összefügg, de attól, hogy a homeopátia a gyógyszergyártók kezén van, a gyógynövények hatása nem változik. Persze a mellékhatásokra oda kell figyelni (főleg az allergiára), de attól még hatásosak.

"Ezért sem értem ha ennek van egy tényleg komolyabb működő vonulata is, akkor mért nem áll ki egy csapat és veti alá a tudását klinikai kísérleteknek, vizsgálatoknak"
Amit erre válaszolok, az nagyon hülyén fog hangzani, de gondolkodj el rajta, mielőtt reagálsz rá, mert tényleg komolyan gondolom, függetlenül attól, hogy én éppen csak beleszagoltam a (komolyabb) ezotériába.
Aki ezzel foglalkozik, az nem akar senkit meggyőzni arról, hogy ez az igazság. Mindenkinek saját magának kell eldöntenie/rájönnie erre, mégpedig azért, mert ez a fejlődés egy bizonyos szintjét feltételezi. Aki még nem tart ott az életében, vagy életeiben (igen, itt a reinkarnáció is bejátszik bizonyos értelemben), az nem fogja megérteni. Ez nem lenézés részükről, hanem ők már átélték a fejlődés ezen szakaszát és elfogadják, hogy ezek a nézetek nem biztos, hogy mindenki számára érthetőek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#135) moonlight115 válasza aggleány (#133) üzenetére


moonlight115
tag

Ez tényleg így van. :K
Nekem az a bajom a kismillió mai csodaszerrel, legyen akár gyógynövény, akármi, hogy olyan sokféle van, olyan sokan akarnak - érthető módon - üzletelni vele, megélni belőle, hogy már nem tudom, melyikben higgyek, így előfordulhat, hogy azzal sem élek, ami tényleg hatna. Kísérletezgetésre meg túl drágák, vagy az én pénztárcám laposabb a kelleténél... :U

Geri Bátyó Érdekes, amit írtál, egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#136) Geri Bátyó válasza moonlight115 (#135) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Annyi mindent írtam, hogy nem tudom, mivel értesz egyet! :( Én csak egy szimpla hímnemű vagyok és nem tudom követni a női gondolkodást! (A párom gyakorlatoztat, de még nem megy, bár magamhoz képest fejlődtem.)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#137) aggleány válasza moonlight115 (#135) üzenetére


aggleány
addikt

:R

A legegyszerűbben úgy választhatod ki azt a gyógyakármit, ami jó lesz Neked, ha egyszerűen azt veszed, ami a legjobban tetszik. Ez így elég hülyén hangzik, de működni szokott. Mondjuk azt, aminek a legjobban tetszik a doboza, vagy az üvege, vagy a hozzá adott színes papír. Ez így kicsit talán vadul hangzik, de az ilyen apróságok nem véletlenül ragadják meg az ember figyelmét. Lehet, hogy más észre sem venné, de Neked valamiért szemet szúr. A tudatalatti szokott így jelezni, és ha Te kapsz ilyen jelzéseket, akkor csak hallgatnod kell rájuk. :K Biztos volt már Veled is olyan, hogy valamit nem puszta logika alapján csináltál, hanem csak úgy, talán kissé a logika ellenére is - és mégis jó lett a vége, jobb, mint azt vártad. Akármilyen apróság. Történt Veled ilyesmi?

A barátnőd nyitott hozzáállásáért pedig minden elismerésem. :C Az orvosok általában mereven elutasítanak minden olyan dolgot, amit nem tanítottak nekik az egyetemen.

[ Szerkesztve ]

(#138) aggleány válasza Geri Bátyó (#121) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm az értékelést. :R

Azért írtál pár kissé zöld dolgot. :Y A fájdalom mindig az agyban keletkezik. Ha pl. megégeted magad, az égésnél lévő neuron (idegsejt, illetve idegszövet) fogja fel az ingert, képzi és továbbítja az ingerületet. Az ingerület az egyik idegsejtről a másikra terjed át, eljut az agyig. Az agy felfogja, hogy hoppá, megégtem, és az fájdalmas dolog. Nosza, már küldi is vissza a fájdalomingert. Ez a folyamat nagyon gyorsan megy végbe, ezért érzi az ember, hogy abban a pillanatban, ahogy megégett, már fáj is. :K Valós, fizikai fájdalomról van szó, de az agy generálja.

Sokféle energetikai gyógyító módszer van. Aki bioenergiával kezel, az a saját energiáját adja át, miáltal elfárad a kezelés végére. Én ennél kényelmesebb vagyok, én más energiákat irányítok oda, ahol szükség van rájuk. Ezek a módszerek nem hatnak mindenkire, mivel aki teljesen elutasítja őket, ahhoz nem fog menni az energia, hogy az illetőnek megmaradhasson a szabad akarata. Ha szenvedni akar, hadd szenvedjen. Aki meg gyógyulni akar, az hadd gyógyuljon. Ennyire egyszerű. :K Tehát az, hogy ha valaki elutasít egy általa nem elfogadott módszert, nem fog bevonzani negatív energiákat, szimplán csak nem fog hatni az általa elutasított módszer, ami az elutasító illető számára tökéletes igazolása annak, hogy ez az egész marhaság. Ha az illető nem mereven elutasító, hanem olyan "fene se tudja, mi ez, de próbáljuk ki", mint amilyen állításod szerint Te voltál, ott már működni fog a dolog. Ha pedig az illető pozitívan áll a dologhoz, és elvárja, hogy működjön, akkor gyorsabban fognak hatni az energiák. A szabad akarat mindennél fontosabb, és ez minden területre igaz, nem csak az ezoizére. Ha valaki nem akarja érezni a hatást, akkor nem fogja. Ettől még semmi rossz nem fog történni vele. :N

A negatív és pozitív hozzáállásról: ha valaki folyton mindenre panaszkodik, semmi sem jó neki, annak lesz is oka a panaszkodásra, hiszen a rossz dolgokon jár az agya, azokat erősíti magában. Aki a jó dolgokra figyel, azokkal gyakrabban történik jó dolog. Az ilyen emberekre mondják, hogy szerencsések, minden sikerül nekik. Tévedés, nekik sem sikerül minden, de ha valami nem sikerül, akkor nem kezdenek el dagonyázni az önsajnálatban, hanem legyintenek, és mennek tovább. Meg sem említik, hogy mekkora gáz volt, mintha nem is lett volna, nem azon jár az agyuk, nem azt erősítik - ezért az agy "ráér" a következő feladat megoldásával foglalkozni, és nem játssza újra a kudarcot.

Van valalmi abban, amit írtál a vizsgálatok nem felvállalásával kapcsolatban, de teljesen nem értek egyet. Ha így fogalmazod meg, az kissé nagyképűnek tűnik, mintha a nem ezoizék le lennének maradva néhány brossúrával. Még ha ez így is lenne, akkor sem szép dolog ilyet mondani. Ezért szoktam inkább azt mondani, hogy máshogy látjuk a világot. Ők azt látják, amit az orruk elé tesznek, mi pedig néha a dolgok mögöttes jelentését is láthatjuk. Ennyi. Ehhez nagyon sok mindenre nyitottnak kell lenni, és rengeteget kell tanulni. Ha valakit ez nem érdekel, és nem nyitott a témára, akkor minden egyes szót meg tud cáfolni logikai alapon. Én is ezt csináltam anno, amíg nem történtek meg velem bizonyos dolgok. Úgy tudnám megfogalmazni, hogy hithű ateista voltam a témában. Aztán amikor többedszerre beleverték az orromat abba, hogy mennyire rosszul látom a dolgokat, elkezdtem utánajárni a témának. Ha valaki nem érdeklődő alapból, akkor valami nagyon komoly traumának kell történni ahhoz, hogy megváltozzon a látásmódja. Akivel nem történik ilyesmi, és nem is nyitott alapból, annak ezzel a jelenlegi inkarnációjában nem kell foglalkoznia a témával, neki más a feladata. Ilyen egyszerű. :K

A másik ok, ami miatt senki nem áll ki (pedig ismerek pár embert, aki nyugodtan megtehetné), az az, hogy az önmagukat ezoterikusnak valló emberek durván 90-95%-a konyhaezoterikus (pár dolgot olvasott, és ettől már nagy szakértőnek tartja magát, és úton-útfélen osztja az észt) vagy csak egyszerűen kókler, szemfényvesztő. Hülyítik a népet, a butábbak pedig simán bekajálják a marhaságokat. Pl. a műanyag karkötőt és társait, az újságokban lévő horoszkópokat, a tévés jósokat, stb. Részemről nem óhajtom mások hazugságait megmagyarázni, és olyan dolgokkal szemben védekezni, amikhez semmi közöm. Ha valakivel dolgom van, azzal találkozni fogok, bármilyen valószínűtlen legyen is a dolog. Nemrég egy ex-kolléganő keresett meg azzal, hogy van egy pici daganata, amit meg akarnak műteni, de ő nem szeretné, ha vagdosnák. Járt egy reikishez (energiával gyógyító személy), aki sikeresen csökkentette is a daganat méretét, de valahogy nem volt az igazi. Egy mostani munkatársától hallotta, hogy én foglalkozom ilyesmivel, ezért keresett meg. Anno úgy két hónapot dolgoztunk egy munkahelyen (kb. 8 éve), és nem emlékszem, hogy valaha beszélgettünk volna (nagy cég volt). Kétszer találkoztunk, megoldottuk a problémát, azóta sem beszéltünk. Illetve írt egy e-mailt, amiben megírta, hogy a röntgenen nincs meg a csomó, a doki pedig hörög, mert az ugye nem lehetséges. Miután a harmadik röntgenen sem lett meg, már elhitte. :DD

A női gondolkodást követni? Magadnál vagy??? Az még nekünk sem megy! :DDD

Bocs, úgy látom, ez kissé hosszúra sikerült. :B

[ Szerkesztve ]

(#139) Dany007 válasza aggleány (#132) üzenetére


Dany007
veterán

Azt hiszem ebben a részben végre egyetérthetünk.
Ezek után tényleg nincs miről beszélnünk.

(#140) greenity


greenity
aktív tag

Nem szeretem ezt, mármint amikor a tudomány összecsap az ezotériával és a homeopátiával és társaikkal.
Talán az aláírásom is mutatja, hogy én a tudomány oldalán állok, nem véletlenül, én a tudomány hívője vagyok.
Szerintem nem kéne összeveszni, mert nem érdemes, kinek ez, kinek az a véleménye.
Személyeskedni nem kell egyik oldalról sem.. szerintem nem feltétlenül csak Dany tette...
A lényeg a lényeg , igazi véletlen nincsen, max szemszögtől függ.

Szép estét mindenkinek!

"Egy mosolynál jobb a több"

(#141) Chaser válasza Geri Bátyó (#128) üzenetére


Chaser
titán

Nem publikus, nem privátikus:) Motivációnak jók az ilyesmik, így jobbnak lenni valamiben mint egy teljesen egészséges ember, na ez motiváló tud lenni. Ki tudja, lehet sokkal bénább lennék ha nem lenne 1-2 nyűgöm.
Amúgy nekem pollenallergiára bejött egy homeopátiás csoda, csak sajnos egyszer tudtam venni utána már nem volt sehol. Fél évig kerestem aztán el is felejtettem, most jutott eszembe:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142) aggleány válasza greenity (#140) üzenetére


aggleány
addikt

Akkor legyen igaza a tudományos nézetet vallóknak. :R

További minden jót mindenkinek!

(#143) greenity válasza aggleány (#142) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem mondtam, hogy csak nekünk van igazunk, csak azt, hogy nem így kell intézni..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#144) Chaser válasza greenity (#143) üzenetére


Chaser
titán

Mindenkinek igaza van..a saját szemszögéből nézve. A netto igazságot meg úgyse tudja senki pontosan:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#145) aggleány válasza greenity (#143) üzenetére


aggleány
addikt

Pl. nem kell lehülyézni azt, aki más véleményen van, és egy rossz szót nem szólt? Szerintem sem kellett volna. :) Ez természetesen nem Rád vonatkozik.

(#146) Geri Bátyó válasza greenity (#143) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szívesen válaszoltam volna, Aggelány hozzám intézett hsz-ére, de elkeserít az, hogy a nézőpontok eltérése idáig fajult. Nem érzem azt, hogy bárki is érdemben személyeskedett volna, de az számomra nyilvánvaló, hogy két ember eltérő nézetére te úgy reagálsz, mintha az egyikük leszólta volna a másikat.
Ráadásul Aggleány felé intézted az a "leoltást" amit Dany pont úgy megérdemelt volna, illetve pont úgy nem érdemelt meg.

Mivel nem szeretném, hogy a dolgok ebbe az irányba mozduljanak, záratom a topicot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.