Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Mi ez a variálás a tápcsatlakozók számával? :F

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#2) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

ez most a 8800gt 3. feltámadása vagy a 8800gts ?

(#3) keIdor válasza ADAM1337 (#2) üzenetére


keIdor
titán

8800GTS->9800GTX->GTS250

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) P00By válasza keIdor (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Így, így :K
Ennyi verzió felesleges... :U

(#5) Puma K


Puma K
veterán

This is the new shit! :C

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Gerisz válasza P00By (#4) üzenetére


Gerisz
addikt

Kell ez parasztot vakítani!

(#7) Tomate


Tomate
veterán

"Az NVIDIA a CeBIT alkalmával bemutatja GeForce GTS 250 névre keresztelt fejlesztését"
-
-
-
-
- Öhm... Öhmmm...

[ Szerkesztve ]

(#8) O_L_I válasza Puma K (#5) üzenetére


O_L_I
őstag

This is the old shit in new compact package...

De most komolyan legalább egy Phenom2 szerű ráncfelvarrás vagy valami.
Én elhiszem, hogy anno nagyon jól sikerült ez a chip (nekem is volt ráépülő kártyám) de azért harmadszorra majdnem ugyan azt... :(((

(#9) Abu85 válasza Ricco_hun (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most ez lesz az új marketing ... zöld kártyák a föld megmentéséért. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Abu85 válasza Tomate (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem akarok kötözködni velük, még a végén úgy járunk, mint a HardOCP. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) ADAM1337 válasza Tomate (#7) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

"fejlesztését" :F :U

(#12) oliba válasza keIdor (#3) üzenetére


oliba
őstag

GTX+ nem maradt ki? :)

(#13) Solten válasza Tomate (#7) üzenetére


Solten
addikt

:C

Saor Alba

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aha... :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Legalább a driver már agyon van optimalizálva. Ennyi szoftverfejlesztési idővel könnyen csinálnak "jobbat" mint a konkurencia, akit leköt a hardver fejlesztése :))

<-ƘƘ->

(#16) .mf válasza Abu85 (#10) üzenetére


.mf
veterán

Oh, már értem miért hiányzik a sok idézőjel.

Nem semmi az a történet.. :U

(aki nem tudná: H-ék leírták a véleményüket a tesztben erről az átmatricázásról -- ez annyira nem tetszett az nV-nak, hogy kijelentették, hogy nem adnak nekik többet tesztkártyákat, valamint az összes gyártónak megtiltották, hogy tesztkártyát küldjenek nekik... Gratulálok nVidia, ezt jól megcsináltátok :W :((( )

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) Tomate válasza .mf (#16) üzenetére


Tomate
veterán

H-ék?? Alias?

(#18) ^Clown válasza Tomate (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:C

(#19) zed1983


zed1983
őstag

Hát az biztos, hogy fejlesztés nem sok volt, és ezek a Dark Knight kártyák iszonyat szarul néznek ki :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#20) Ricco_hun válasza Abu85 (#9) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Oké, de akkor ki veszi meg vagy miért venné meg valaki a 2 tápcsatisat?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#21) Ste válasza Ricco_hun (#1) üzenetére


Ste
addikt

Lehet, hogy a selejtesebb magok mennek a 2 tápcsatis megoldásra, amiknek több fesz kell a magasabb óarjelhez
Persze a 2db tápcsati magyarázható a stabilabb fesz szinttel, jobb tuningpotenciállal és miegyébbel
Valamint lehet más nyákkal is üzemel az 1 tápcsatis (kevesebb réteg pl)

(#22) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, csak nem készletkiszórás mielőtt megjelenik a 4750es?:) mert annál sokkal többért a 8800gts512 már eléggé rossz vétel lenne.

mindenesetre ez a nevezgetés kezd rossz vicc lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) Lewzke


Lewzke
őstag

Gusztustalan amit művelnek . :(

(#24) .mf válasza Tomate (#17) üzenetére


.mf
veterán

Ld Abu hsz-ában: hardocp
xs ma egész nap le volt halva, ezért sajnos nem tudom az ott hivatkozott hírt linkelni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) P00By válasza .mf (#24) üzenetére


P00By
nagyúr

Ja, 15 minutes, rebooting :DDD Ez megy 3/4 11 óta :D

(#26) Abu85 válasza .mf (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Itt írja le Kyle az esetet. A fórumban folytatja. Egyébként az infók szerint több dolog volt a HardOCP rovásán. Például Kyle azt írta a Physx-ről, hogy a technika nagyszerű, de az egyoldalú támogatás miatt életképtelen. Persze a legtöbb épeszű elemzőnek ez nem újdonság, csak az NV nem szereti ha hangoztatják.

A legújabb stratégia a fogyasztás mérséklésére fog épülni ... pl. a 9800 GT Green Edition úgy lesz reklámozva, hogy a HD 4830-hoz képest 25%-kal fogyaszt kevesebbet, de csak 10%-kal lassabb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Abu85 válasza Ricco_hun (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miből gondolod, hogy fel lesz tüntetve a dobozon a tápcsatlakozók száma? :) Erről sajnos még nem kaptunk hírt. De amint befut valami érdemleges infó itt közlöm. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Gave válasza ADAM1337 (#11) üzenetére


Gave
addikt

Majd "fejlesztenek hozza drivert" :DD . Vagy elkezdenek jatekokat optimalizalni , nem lesz 60 liter motion blur/frame meg "lusta programozo megoldasok" aztan meg lehet gyorsabb mint az "elodok". :D

(#29) rocket válasza Abu85 (#26) üzenetére


rocket
nagyúr

Slager tema a fogyasztas mostanaban, es mivel nem nagyon tudnak hova elore lepni meg nehany honapig, igy annyira nem rossz otlet, nyak is rovidebb lesz.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#30) gbors válasza Abu85 (#26) üzenetére


gbors
nagyúr

mindez azután, hogy Kyle-t sokan bírálják, miszerint zöldpárti. na asszem többet ilyet nem mondanak rá :U

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#31) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Ez már gusztustalan. :(((
Fogok egy S3Trio-t, felbővítem 1-ről 4MB-ra, ráírom, hogy "Minesweeper Edition", és újra eladom? (Jó, csökkentem az órajeleit, hogy "green" legyen. Hányás.) :W

MOD: Mielőtt beleköt valaki, "Értsd jól."

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#32) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Fincsi, csak győzzük megjegyezni :)

...

(#33) keIdor válasza oliba (#12) üzenetére


keIdor
titán

De legalább az egy Die Shrink volt, itt viszont absz. semmi se változott.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) gbors válasza gbors (#30) üzenetére


gbors
nagyúr

... és hogy még egy csavar legyen az iróniában, Kyle cikke alatt ezt a reklámot láttam. triple burn! :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) PH-User


PH-User
addikt

Én nem tudom, hogy ennek mi értelme van. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#36) Vitus


Vitus
őstag

Szép a választék. Szerencsésnek érzem magam, hogy nem veszek asus terméket továbbra sem! Nagy bajban lennék a választásnál, mert ennyit nem vagyok hajlandó olvasni, hogy tip top meg mifene a végén úgyis átvernek! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#37) leviske válasza Abu85 (#26) üzenetére


leviske
veterán

"úgy lesz reklámozva, hogy a HD 4830-hoz képest 25%-kal fogyaszt kevesebbet, de csak 10%-kal lassabb."

Azért azt meg kell hagyni, hogy nem rossz taktika... Bár akkor gondolom keményen megmetszették a G92-t. Vagy rosszul emlékszem, hogy eredetileg a 8800GT többet fogyasztott, mint a HD3870? Tomboy tesztjéből pedig nekem az tűnik ki, hogy a HD4830 fogyasztása inkább a HD3850 és a HD3870 közé tehető.

Ennyit számítana az 55nm-es gyártástech.? :F

(#38) KrAt válasza PH-User (#35) üzenetére


KrAt
veterán

Újracsomagolják - megveszik a népek - nvidia pénzt termel.. Régi 9800-as kártyát nem lehet eladni, mert az már réééégi, érted? :)

Magyarul: pénzkeresés, vakítás :)

(#39) Tomate válasza TeeBee73 (#31) üzenetére


Tomate
veterán

:D

(#40) Valty


Valty
aktív tag

GTS 250 can beat 4850 GTS Mióta van 4850 GTS? :DD

(#41) achmed


achmed
tag

up

(#42) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hát asszem eljött az az idő, amikor mr én is ATi-t vennék pedig valaha azt gondoltam ilyen nem lehet. De ez tényleg minden téren túlzás. Egy jó kis 4830 bőségesen elég lenne nekem. De már ilyenre nem kell gondolnom szerencsére. De ha kellene se ződet vennék az tutyi.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#43) Egzee


Egzee
őstag

Hát azért a 88gts 512-nél jobb a 9800gtx, de az is csak tuningolt... Ez meg csak egy 98gtx csak más néven... Ezek hülyék... Ennyi fajtát kiadni tulajdonképp ugyan abból...

(#44) [CS]Blade2 válasza leviske (#37) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha megnézed a tesztekben sok esetben a nvidia 65nm-n melegedett úgy, mint az ati 55nm-n.
Szóval azonos technológián simán lehet, hogy ennyivel jobb az nvidia.

(#45) shteer válasza Nyugdíjas (#42) üzenetére


shteer
titán

nem is kapnál ződet, mindegyik kék ;]

..szerintem jónak tűnik

(#46) zed1983 válasza [CS]Blade2 (#44) üzenetére


zed1983
őstag

vagy talán az ATi csinálhatna valami normális hűtőt, nem olyat mint a ref 4850-en is találni...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#47) Kevinmaster válasza zed1983 (#46) üzenetére


Kevinmaster
tag

Az ATI tud GPU-t készíteni, a kártyagyárak meg tudnak hűtőt gyártani. Ez így van rendjén... :K Cipész a kaptafánál...

(#48) proci985 válasza leviske (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a 3870 picit jobb üresben, és ugyanennyivel többet fogyaszt load alatt a 88gtnél. igazából ilyen 100-105W között van mindkettő, szóval gyakorlatilag egyformán fogyasztanak. amikor hűtőt kerestem, én pl a 8800gt teszteket is néztem emiatt, ha elég az egyik karira, a másikra is bőven elég lesz:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) Neoteric


Neoteric
addikt

faja, akkor a tanulság az, hogy még mindig rohadtul nem érdemes lecserélni a GTSem..
(legalábbis olyan más kártyára aminek az ára GTS környékén van..)

PSN: ne0teric_sAN

(#50) rocket válasza [CS]Blade2 (#44) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez teljesen igaz, az ATi amikor csikszelesseg elonybe kerult fogyasztasban nem igazan sikerult kihasznalniuk a lehetoseget, ebbol is latszik, hogy nem erdemes mindenaron a kisebb csikszelesseget eroltetni, raadasul sok olyan GPU-juk is volt a multban aminek a 2-5. revizioja lett vegul a retail, es azoknal se sikerult megoldani a fogyasztasi problemakat,raadasul meg a magasnak mondhato fogyasztas mellett se hoztak a megfelelo teljesitmenyt.
RV740-nel eselyes megtortenik ez a dolog a retail termekeknel, es a 40nm lehetosegeihez kepest sokat fognak fogyasztani, ami a tervezett termekekre is kihatassal lehet, pl. GTS250 ellen 750mhz koruli GPU orajel kellene (memoria 3600mhz), memoria siman meglehet, a GPU orajel nem tunik tul soknak, de ha melle hasonlo fogyasztas parosul mint az 55nm-es GPU-ra epulo GTS250 eseteben akkor bizony az kudarcnak fog szamitani.
Persze ez nem csak az AMD-n mulik a TSMC keze is benne van, a fogyasztast elore megtervezni nem lehet, igy lehet azt mondani kell azert szerencse is.
Egy biztos ha bevallaljak a rizikot a kisebb csikszelesseg kapcsan, a kisebb elerheto core meret az elso szamu prioritas, minden mas csak utana jon, atlag felhasznalok nincsenek ugyse tisztaban a fogyasztasi adatokkal, es sokakat nem is erdekel.

AMD-nek igazabol idle fogyasztasban kene alkotnia valamit a termekek megjelenese napjatol, ott eleg rosszul allnak a HD48xx szeriaval, de elotte jol alltak a HD38xx szeriaval, az eddig mar kiderult ugye HD4870 eseteben, hogy a GDDR5 nem toleralja a tulzottan alacsony orajeleket, azt meg majd meglatjuk sikerul-e valamit csinalni ezzel a "problemaval" az RV740XT eseteben.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.