Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Mindig imádtam a csicsás kamionokat...:P

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#2) aero. válasza gamerkiller (#1) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

én lefesteném porfeketére, fekete felniket alá, sötétített ablakok, aztán kész a minimal kamion :DDD

(#3) Gh0sT válasza gamerkiller (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

És Volvooooo! :D
Kíváncsian várom a tapasztalatokat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4) proof88


proof88
addikt

Az a bagoly! :D az o rly? jut eszembe róla. :D

(#5) gamerkiller válasza Gh0sT (#3) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát most ért haza Angolból, azt mondta nagyon jó autó, a legkényelmesebb mind közül a "kis" fülke ellenére is. Nagyon jól megy ahhoz képest hogy 400-as motor, keveset fogyaszt, és nagyon jó a váltója.. Eddig bejön neki.... :)
(#4) proof88: Azt a bagolyt még általános iskolai ballagásomra kaptam csak nem így nézett ki.. :) A tetején volt ilyen kalap amit a főiskolások szoktak viselni a doktorin, meg volt egy szemüvege..:)
(#2) aero.: :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#6) nyunyu válasza aero. (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

én lefesteném porfeketére, fekete felniket alá, sötétített ablakok, aztán kész a minimal kamion :DDD

Mint Jeremy Clarkson stealth Magnumja a Top Gear-ben? :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) ABE


ABE
őstag

Engem az érdekelne, hogy a 3 közül melyiknek milyen tulajdonságai vannak, mi a vélemény róluk. :)

(#8) tildy válasza gamerkiller (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Minap itt az utcánkból is kifordult egy magyar kamion az egyik udvarról. Nagy megdöbbenésünkre. :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) gamerkiller válasza ABE (#7) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Melyik 3 közül Abe?:)
Tildy: Magyarok mindenhol vannak, olyan ország nincs ahol nem láthatsz 1-1et..:)

Ja most nézem London-ról van szó.. Nem nagy szó, onnan jött apám..:) Képet kértek? Van megint 200 angliáról..:D

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#10) kételkedem válasza gamerkiller (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Én ezzel szemben nem! Viszont nem is én fogok vele dolgozni, maradhat! :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) gamerkiller válasza kételkedem (#10) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Kamionozni fogsz te is?:) Általában azok az emberek akik nem dolgoznak a szakmában valamilyen szinten, nem is nézik a kamionok kinézetét.. Azt mondják mind ugyan olyan, de abba nem is gondolnak bele hogy mindegyik egy 10 keréken guruló otthon...

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#12) kételkedem válasza gamerkiller (#11) üzenetére


kételkedem
addikt

Még jogsim sincs rá sajnos! :(
Mindig érdekelt a kamionos világ és sosem késő, ezért bármi előfordulhat! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#13) ABE válasza gamerkiller (#9) üzenetére


ABE
őstag

Oké, legyen 4, nem vettem észre, hogy TGX és TGA is van... :U

(#14) gamerkiller válasza ABE (#13) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát ez nálam még mindig 5 ne haragudj..:D:D Majd csinálok holnap egy kis összefoglalót ezekről..:)

ABE: Olvasd el a cikkeimet, sok mindent megtudhatsz róla..:)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#15) kételkedem válasza gamerkiller (#14) üzenetére


kételkedem
addikt

ABE: Olvasd el a cikkeimet, sok mindent megtudhatsz róla..

Szerintem ez nekem szólt! :B

És igen, rendszeres olvasód vagyok.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#16) ABE válasza gamerkiller (#14) üzenetére


ABE
őstag

Igen, tudom, hogy 5 különböző darab van itt a képeken, de mondjuk engem az érdekel elsősorban, hogy az alapkonstrukció milyen, és nem az, hogy az Euro3-as és Euro5-ös FH12 között milyen különbség van. Szóval csak egy rövid szubjektív összefoglaló, hogy melyiknek milyen erőssége és hátránya van, melyik a vezetőbarátabb, ilyesmi.

(#17) bnss válasza ABE (#13) üzenetére


bnss
veterán

TGX fogyasztás szempontjából nem a legjobb választás, persze ez nagyon sok mindentől függ (pl. adott terepviszonyok, a rakomány, a sofőr "lábmérete", stb.).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18) gamerkiller válasza kételkedem (#15) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igen ez tényleg neked szólt, bocsi..:) Örülök hogy olvasóm vagy..:)

ABE: Nem csak az a különbség, a fülkéje is más egy kicsit, és a motorja is erősebb..:) Egész más a technika..:)

Bon3ss: TGA - TGX-ben ugyan az a motor duruzsol, de a többi dologban egyet értek..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#19) bnss válasza gamerkiller (#18) üzenetére


bnss
veterán

A motorblokk bizonyos keretek között választható, de most két azonos típusú blokkal szerelt TGA és TGX fogyasztására gondolok - az előbb a TGA lemaradt. Ugyanazon útvonalon, kvázi azonos sebesség és rakomány mellett utóbbival rosszabbul lehet kijönni fogyasztás szempontjából, legalábbis számomra ez tükröződik a tapasztalatokból és a számokból.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#20) Móci


Móci
addikt

Szép nagyon, nekem tetszik így 'kicsicsázva'! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) nyunyu


nyunyu
félisten

Mennyire tettenerheto hosszabb tavon a gyartok kozti stilusbeli/felfogasbeli kulonbseg?

Regebben pl. a Volvo sokkal jobb volt ergonomiaban, minden a pilota kore tervezve, atgondolt muszerfal, mig ezzel szemben a Man inkabb egy minimal fapad munkaeszkoz, ami arra van kitalalva, hogy elvigye A-bol B-be az arut, semmi tobb. (Legrugos pilotaules? Felaras extra...)

Vagy 3 tengelyes alvazaknal Scania-nal alapertelmezetten kormanyzott a hatso tengely, Volvo-nal asszem valaszthato, Man-nal meg meg nem is hallottak ilyenrol.
Elesebb kanyarban nem mindegy, mennyire radirozza a gumit...

Meg ilyen finomsagok is elofordulnak, mint a Volvo a hajtott tengelyen meri a teljesitmenyt, mig a tobbiek a fotengelyen mertet adjak meg.
Igy gyakorlatban nem biztos, hogy a 400LE-s Volvo gyengebb, mint pl. a 440LE-s Man.

(Faterom epitoanyagkereskedo, volt par fele teherautonk az evek soran: XF elotti nyerges DAF 95.350, platos DAF 95.380, 1. szerias Magnum, Volvo FL12.380, Scania 124, Man 8.160, Man 24.valami, meg valamikor az oskorban Liaz :DDD
Most persze a valsag miatt ~1 eve all a 3 auto a telep sarkaban, rendszamok leadva, soforok elbocsatva :( Olcsobban jon ki, ha megkerjuk a helyi fuvaros ceget, hogy nehanapjan hozza el az arut, mint fenntartani teherautokat.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) nyunyu válasza bnss (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

most két azonos típusú blokkal szerelt TGA és TGX fogyasztására gondolok - az előbb a TGA lemaradt. Ugyanazon útvonalon, kvázi azonos sebesség és rakomány mellett utóbbival rosszabbul lehet kijönni fogyasztás szempontjából, legalábbis számomra ez tükröződik a tapasztalatokból és a számokból.

Nem lehet, hogy a TGX-etek sporolas aldozata lett, es olcsobb, kevesebb sebesseges valto van benne, mint a regebbi TGA-ban?

Nalunk pl. a soforok mindig szidtak emiatt a kis Man-t. (Ilyesmi, csak a mienk platos.)

Gyari default 6 sebesseges valto lenne, de valakinek a rendelesere legyartottak egyet 5 sebessegessel, de raktaron maradt, aztan a Man forgalmazo jol ratukmalta fateromra, o meg laikuskent nem foglalkozott azzal, hogy melyik mit tud, lenyeg az, hogy guruljon.

5 sebesseges gyengesege ott mutatkozik meg, hogy pl. mesz Aszofo felol a komphoz, Tihany tablanal van egy combosabb domb.
3-asban bog a motor, 4-esben viszont nincs eleg nyomatek az emelkedohoz, tul nagy az attetel kulonbseg a ket fokozat kozott.
6 sebesseges valtoban egyenletesebben vannak elosztva a fokozatok, konnyebb idealis fordulaton tartani a motort egy adott uton. -> kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) bnss válasza nyunyu (#22) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm a technikai információkat, ezekkel tisztában vagyok. :P

Természetesen 6 sebességes TGA-hoz képest a szintén 6 sebességes TGX-et hasonlítottam, szemléletesebb lenne a megfelelő dokumentumok, számok ismeretében, de ezek bemutatására nem hiszem, hogy lenne lehetőségem.

Személyes véleményemet írtam le, biztos, hogy van, aki más álláspontja van.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#24) bnss válasza bnss (#23) üzenetére


bnss
veterán

A szmájli a végén félre ment, hála a "kódok" variálásának...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#25) talmida


talmida
Közösségépítő

Én is szeretem a kamionokat! Tiszteletet követelnek. :D

Köszi a beszámolót!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#26) kpal


kpal
veterán

Milyen jó lehet kamionozni. :B ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.