Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dtomka


Dtomka
veterán

Ha olyan lesz mint annó a hangkártyáik akkor sikeres lehet. Rég nem hallottam erről a márkáról. Nem követem őket..sry
Érdekes a "hang beengedés" funkció és az ára sem vészes, hiszen 20 k fölött kell keresgélni ha valaki minőségibb fülest szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#2) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Nah. Ez se ér még ~5k -et se. Ahogy a többi "VIRTUÁLIS" csodahangzású társai sem. (miért erőltetik ezt a virtuális megoldást? Sose lesz igazi térhangzás). Rgb-t meg nem tudom ki látja a fején, akkor kinek világítson? Engem pl idegesítene ha látnám a monitorban visszatükröződni minimálisan is a fényt, vagy a szemem sarkába is ha csak kicsit is, de beszűrődne.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#3) PrinceHerceg válasza Bajgunar (#2) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pedig a sok agyhalottnak erre van szüksége, szóval gyorsan engedd el a kérdéskört! :K

(#4) hemaka válasza Bajgunar (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

A streamerek fején jól mutat a karácsonyfa. 😂

(#5) pulutodurumo válasza Bajgunar (#2) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez a csinált 3D, virtuális sok.1 tényleg nagy hülyeség. Csak azért lehet még életben mert az Aureal 3D (vagy mi, amit a Creative megvett és kinyírt) óta nincs rendes hang modell a játékokban. Az AMD True Audio lenne helyette most, csak nem kapták fel. Amíg ez így marad, csak a parasztvakítás jut.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6) Kristof93 válasza Bajgunar (#2) üzenetére


Kristof93
senior tag

Pedig a virtuális térhangzás ma már nagyon jól működik. Neked is csak 2 füled van, akkor 2 hangszóró elég, megfelelő feldolgozással. Lehet keresni binaural audio példákat ha nem hiszed el.

(#7) sh4d0w válasza Dtomka (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért, jók voltak a hangkártyáik?

https://www.coreinfinity.tech

(#8) pulutodurumo válasza Kristof93 (#6) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A binaural felvétel teljesen más mint a virtuális 7.1. Nagyjából semmi közük egymáshoz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9) Kristof93 válasza pulutodurumo (#8) üzenetére


Kristof93
senior tag

Azt a felvételt lehet szimulálni. Nem véletlenül játszodják sztereó fülessel az összes kompetitív játékot. De a Razer Surround, Windows 10 Sonic/Atmos is mind jól működnek ha van hozzájuk szabad cpu.

(#10) Dtomka válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen, én úgy tudom volt idő mikor igen. Hirtelen ezt találtam.
Sound Blaster Z szériás hangkártyák – a Creative ismét a csúcsra törne
Asus Xonar -ról hallottam, hogy jó hangkártya.

Én régóta alaplapit használok, engem a látvány mindig jobban érdekelt és vonzott...

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Hálistennek ugyanolyan mint a többi...

(#12) Bajgunar válasza Kristof93 (#6) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Én ezekben a virtuális, megtévesztő, parasztvakító, sztereó fülhallgatókban akkor is sztereóban hallom a hangokat.
Lehet az 5.1,7.1,.8.3,25.7 tökmindegy. Ezek fabatkát se érnek. Parasztvakító, pénzlehúzó 0-ák. Csak a Brand-et megfizetni... PFf. ~2 pálcás a búcsúban..
Míg egy valós 3-3 hangszórós Roccat Kave XTD 5.1 Analóg (szigorúan analóg, gyűlölöm az usb-s megoldásokat /nah erről is lehetne írni egy esszét, ezekről az usb-s oda-vissza konvertálós, jelátalakítós, külső "hangkártyás" megoldásokról, hogy ezek is mekkora hulladékok/ ) fejhallgatóval igenis térhangzás a térhangzás! Ezekkel csak a ~megérzés, az adott látványbeli elképzelés alapján helyezed el az agyadban a hangot a látott "térben". De nem kapod vissza a valós irányt. 2 füled van persze, mégis a moziban is térben hallod, a házimozid is térben szól, és egy valós 5.1-es füles is térben szól. Ez marad sztereó.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#13) janos666 válasza Bajgunar (#2) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is ezt akartam kérdezni, hogy jár-e hozzá tükör, amiben látod a LED-eket. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) Kristof93 válasza Bajgunar (#12) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ha számít a hangminőség én nem szívatnám magam ilyen apró hangszórós marhaságokkal. Nem árt érteni hogyan működik a térhangzás. Mivel csak két fülünk van az előre-hátra és a függőleges térhallás kizárólag 'szoftveres'. Az agy elemzi a fülkagylók által keltett változásokat és rezonanciákat a frekvenciában. Ezeket a változásokat szoftveresen is elő lehet idézni, ezért tökéletesen elég a sztereó füles. Ha nem hallod vagy rosszul állítottad be, vagy sérült/átlagon alatti a térhallásod. Nekem egy Razer Surround tökéletesen elég a 360 fokos lokalizációhoz.

(#15) Crinos válasza Bajgunar (#12) üzenetére


Crinos
tag

Nálam egy HyperX Cloud I-es üzemel már egy jó ideje.
Nahimic II audio az alaplapi hangkarihoz, és voila, gyönyörű térhangzás.
Software-es emuláció rulez..... Minden játékban adja, alul-felül, hátul, mindent kihallani, csak beállítás kérdése.
Volt fizikai 5.1-es fejesem is, közel nem pozícionált ilyen jól.

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#16) Bajgunar válasza Kristof93 (#14) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Számít a hangminőség. ;) Nem apró hangszórós. ;) Értem és tudom hogy működik a térhangzás. ;)
Gyártottam pár sony, blaupunkt hangfalat, mélyládát! Nem egy botfülű mezei user vagyok, akit meg lehet etetni ezzel a virtuális szutyokkal. Nem egy autó-t be hangszóróztam, nem egy hangnyomás versenyt nyertünk (a csapatom). Ma már kiszálltam ebből. Hallom ezon is, hogy "tér", de mégse tér! És nem 5.1. Virtuális! 2 hangszóró sose lesz neked 6! De te tudod, mert a megmondóember vagy. Nem sérült a hallásom. ;) Sőt! Ha most azt mondanám, hogy a doki is lesett, hogy "átlagon" felüli hangokat is hallottam... Azt mondod hazudok. Ezért nem mondom. Nem tudom mennyi az "átlag", de annál jobb a hallásom.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#17) cskamacska válasza Dtomka (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Ha olyan lesz, mint anno a hangkártyáik, akkor túlárazott középsz@r lesz ez is. :DDD
A DirectSound3D és ezzel együtt az EAX kimúlása óta gyakorlatilag mint túlreklámozott DAC-ok teljesítenek szolgálatot, Creative csak pár szoftveres trükköt(pl sok.1-sztereó oda vissza alakítgatás CMSS-el, DD Live/DTS Connect kimenet optikán) tudott hozzátenni. Hovatovább odáig süllyedtek, hogy az Audigy FX-re "alaplapi" Realtec ALC 898 codec került. :Y

20 k fölött kell keresgélni ha valaki minőségibb fülest szeretne

Nem feltétlen igaz, kis kínai OEM-ek már egész olcsón szállítják a nyugatról másolt hangzást: OMNITRONIC SHP-600 nyitottt Hi-Fi fejhallgató 14490 forint

Ha gémer cuccokról beszélünk, akkor igazad van, a kötelező borzasztó ár-érték arány miatt a legtöbb 20000 alatti gémer fejhallgató pocsék. :(

Creative-ra térve birtoklok egy H5-ös fülest, és rendes 30-35000 forintos áráért rablás, de a készletkisöprés miatt olcsósított Valencia változat felezett ára viszont rendben van, azért ajánlható. Ha ez elfogy, és csak a rendes marad, akkor megint nem lesz jó ár-érték arányú fejhallgatójuk. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#18) Kristof93 válasza Bajgunar (#16) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ha szerinted az '5.1' gamer fejhallgató meg a gányolt autó minőség az kb mindent elárul...

(#19) cskamacska válasza Kristof93 (#14) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez a leszólós válasz akkor állná meg a helyét, ha lenne érdekeltséged a most használt szir-szar hang middleware-ek valamelyikében. :D
Mert hogy a hardveres idők óta ezeknek lenne feladatuk a korrekt sztereó térhangzás előállítása, amit hol kevesebb, hol még kevesebb sikerrel hajtanak végre, még akkor is, ha egyébként a sok.1 hangzásuk vállalható.
És pont innen ered a Dolby Headphone, meg a többi sok.1->sztereó átalakításnak az ő reneszánsza, amit a cikkben szereplő füles is erősít.

Igen, akár sima sztereó fülessel is meg lehetne oldani(és ha nagynénémnek farka volna, ő lenne a nagybátyám :P ), kiváló példákat láttunk erre az Aureal 3D korában, de jelenleg nem lehet, így jönnek a kényszermegoldások. És ezeknek egyik viszonylag biztos pontja a kis-hangszórós valós sok.1 fülesek, amik nem függenek labilis szoftveres környezettől, általában rossz hangminőséggel tűrhető-egész jó térhangzást produkálnak.

Szegény megboldogult Zalman RS6F fülesem azóta is visszasírom, EAX-es Battlefield 2 alatt centire meg tudtam mondani honnan jön az ellen. Mostani füleseimnek sem kell a szomszédba mennie a stereo soundstage-ért(TS-671, HD650), de hogy egy bekapcsolt Asus féle DH félmegoldás is néha javít a pozicionáláson azért eléggé mutatja hova süllyedtek a játékok. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) travix


travix
aktív tag

Nem vagyok szakértő, de elméletben egyébként meglehetne csinálni a térhangzást a fejesre nem?

(#21) Bajgunar válasza Kristof93 (#18) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Szerintem kattanj le rólam.
1.5M forintos erősítő a kocsiban! Egész európában nincs belőle mégegy! Ebből hozattam mégegyet USA-ból! (mert 2 kellett bele) Szerintem ez mindent elárul... Mihez értek, mihez nem. És ez nem is a legdrágább!
Sony hangfalakat ismered? Jah, hogy valami silány, nevenincs, kínai szar? Hát... Megmutathatnám hány hangfalat, mélyládát gyártottam nekik, amiket egyes Sony boltokban árultak. Hány autó hifi technikát építettem ki/be.
Megmondóember.... (de nem bírom az ilyeneket)
5.1 még mindíg gamer fejhallgató! Nem is a virtuális szutyok, rgb-vel!

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#22) Bajgunar válasza travix (#20) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ezek valódi 5.1 , 7.1 -esek! Nem virtuális, parasztvakító, rgb, 5Ft-os csodák:

Asus ROG Centurion

Sentey Harmoniq 5.1

Roccat Kave XTD 5.1 Analog

Ez egy érdekes megoldás:
Psyko Carbon 5.1

De ezek nem gamer 5.1-ek... Megmondóemberünk megmondta....

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#23) travix válasza Bajgunar (#22) üzenetére


travix
aktív tag

értem, lehet egyszer veszek egyet

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én már annyiszor csalódtam a Creative-ban - főleg szoftveres support terén - hogy már nem vennék tőlük semmit...a kva magas áraikról nem is beszélve. Mondjuk lassan a Logitech is csatlakozik ehhez a nobuy group-hoz. Már a második nem olcsó egerem kattint duplán tőlük szimpla click helyett.

Mi lett ezekkel a neves cégekkel? Felvásárolta őket valami kínai dzsunkacég?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Kristof93 válasza Bajgunar (#21) üzenetére


Kristof93
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy nagyon hangos a 1,5m forintos erősítőd, az összes ablak és ajtó rezeghet az autóban. Dehát ízlést nem lehet pénzért venni.

Ezek a 6-8 hangszórós csodák mind nagyon gamer, csak hangminőségben kapnak csúnyán ki egy fele annyiba kerülő stúdió/zene fejhallgatótól. A térhangzást pedig azokra is megcsinálja a szoftver.

(#26) Bajgunar válasza Kristof93 (#25) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Másnak építettem be. Nekem nincs erre pénzem. De ilyeneket csináltam. 2 hangszóróból 2 irányból szól a hang. Nem fog elölről, hátulról szólni. Nem tudja úgy mozgatni a mágnessel, hogy merről szóljon. 6 hangszórót, 6 analóg jel mozgat, szólaltat meg. 2 füled van, de hallod ha a szúnyog is a fejed előtt zümmög, vagy ha a fejed mögött. Ugyanígy hallod a hang irányát is. 2 hangszóróból mindíg is 2 irányból fogod hallani. Vagy sztereóban, vagy álsztereóban, vagy monoban. ;) Sohasem lesz neked 6 irány. Szoftveresen mahinálja. De nem az igazi. Doboz, térhangod lesz. Mintha egy üres fürdőszobában visszhangzana minden. Az agyad meg a látvány meg azt kombinálja ki, hogy mögötted van a hang, mert látványban nem látod magad előtt a zajforrást. Direkt 6 hangszóró meg abból az irányból szól, ahonnan a hang forrása van. És a nincs külön oda-vissza konvertálgató szoftver, külső hangkártya a fülesben. Így késés sincs a hangban. (Ami millisecundum. Észrevehetetlen. De nincs. Ahogy jelveszteség sem, se torzulás.).
Na mind1. Befejeztem. Kiszálltam a "vitából". Egy szónak is száz a vége. Ezek a virtális szutykok egy fabatkát se érnek. Se 10, se 20, de még 30k-ért sem érik meg. Az alább linkelt fülesek, miért kerülnek többe? (Azok se érik meg az árukat. De sajnos a minőséget is, meg a brand-et is, meg kell fizetni). Stúdió minőségü füleseket meg már ne keverjük ide. Mert más tészta. Hangfalak is. Videoton-om van. (Nem mintha nem tehetném meg, hogy vegyek 2-300k-es csodákat. De sajnos azok se közelítik meg a Videoton falak hangminőségét, tisztaságát, dinamikáját.
De ez megint más tészta.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#27) cskamacska válasza Bajgunar (#26) üzenetére


cskamacska
addikt

"Szoftveresen mahinálja. De nem az igazi."

És pont ezért tök fölösleges egymás nyakát harapdálni. :P

Ő abból indul ki, hogy a szoftveres machinálás akár igazi is lehetne, nem eleve elrendeltetett hogy az 5.1/7.1 kimenet az működik, de sztereóban ezt nem lehet leképezni, miközben ugyanaz a szoftver szolgáltatja mindkettőt. De le lehet, 20 éve(!!) már bevett gyakorlat volt, most is bárki szerezhet Vortex 2 kártyát, Win98-at alá, és a listából válogathat hozzá játékokat. :K

De úgy alakult kevés kivétellel neked van igazad a praktikus oldalról nézve, mert a játékipar beletojt az egészbe, és leginkább csak az 5.1/7.1 kimeneten van térhangzás(ha van azon is egyáltalán :U ), sztereóban meg nincs, se fülessel, se anélkül, és így kénytelen az ember 5.1->sztereó átalakítással, vagy épp 2x3-4 hangszórós fülesekkel bohóckodni.

És ez abszolút nem ideális állapot, mert ugye a 30-40mm-es csiripelők egy rakáson ugyan adhatnak térérzetet, de "jól" egy 5.1-es füles soha nem fog szólni, fizikai képtelenség. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) Kristof93 válasza Bajgunar (#26) üzenetére


Kristof93
senior tag

Én nem tudom a hangfal összeszerelésnek ehhez mi köze van (semmi), de azt ügyesen bizonyítottad, hogy még mindig nem érted hogyan működik a térhallás 2 füllel.

Szoftveres megoldást hármat is felsoroltam - Atmos és Windows Sonic nagyon jól működik, de ugye támogatás nem nagyon van, a Razer Surround pedig mindennel működik, mert direkt 7.1 jelet fogad a játékból/média lejátszóból. Régebb volt a Creative-nak dsp megoldása, de ugye azt a Microsoft kinyírta.

Egy jó studió füles (pl dt990) pedig olcsóbb mint ezek a marhaságok.

(#29) Bajgunar válasza Kristof93 (#28) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Rettenetesen okos vagy. De legyen igazad. Csak hagyd már abba. Azt viszont egy ovodás is megérti, hogy 2 hagszóróból, hiába szól egyszerre 8 csatorna, akkor is 2 irányból a 2 hangszóró szól. Ahoz, hogy 8 irányból szóljon, 8 hangszóró kell. Büdös életbe nem lesz neked tér! Szoftveresen... Faszántosul le emulálja. Te elhiszed h tér. De nem! Nem vagyok kasuki fülű! Eléggé vájt fülem van. Hallom a különbséget mp3 és flac közt is. Hangszóró építés hogy jön ide? Úgy, hogy nem egy mezei user vagyok, aki okoskodásképp próbálja megértetni veled, hogy 2 az nem 6, se nem 8. 2 az 2! De látom nem megy. Úgyhogy itt ki is szállok a vitábol, mert nem éri meg tovább erőlködni. Te még a rákot is kibeszélnéd az emberből, csak hogy meggyőzd az igazadról. Reménytelen. Feladom.
Vegyed csak ezeket a szutykokat, meg a komáidat is tukmáld rá, hogy ezek mennyire király térhangzásúak, ilyet vegyenek.
Studió fejes meg megintcsak más tészta. Ne keverük ide. Gamer 2 hangszórós, térhangzású, rgb-s 2 pálcás búcsú fülesről volt szó.
Kellemes hétvégét. Üdv.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#30) Fecko_78


Fecko_78
tag

Razer Tiamat 7.1 fejesem van. 2x5 hangszóró van benne. Analóg. Na itt van térhatás. Csak gamingre jó. Ehhez képest a virtual surround ócska csörömpölésnek tűnik.

(#31) Bajgunar válasza Fecko_78 (#30) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ugye? Ezt magyaráztam, de nem érti meg. 2 hangszóróból sose jön ki 2*5, vagy 2*3 irányból a hang. Csak 2*1 (sztereó). De állítja h térhang. Anno SpeedLink Medusa-m volt. Cod uo-ban kentem a szájukat. Cheatet-eztek állandóan. Aztán lett Roocat Kave, nemrég meg az XTD. Szintén csakis analóg! Az az igazi! Nem ez az usb-s konvertálgatós, 2 hangszórós "csoda" ketyerék. Gamer, igen game-re. De azért annyira nem rossza film-re, zenére se!
Foobar-al, flac-et, atomra beállítva szól azért ez is elég szépet.
Nem az a lényeg, h kiszakítsa a dobhártyád, hanem h tisztán, szépen szóljon.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#32) cskamacska válasza Bajgunar (#31) üzenetére


cskamacska
addikt

De, kijön. :) Ugyanaz a hang minddleware, ami neked leképezi az 5.1-et, pont le tudná képezni szépen a sztereót is.. már ha tudná és akarná. :DDD
Az hogy se a hangmotorok fejlesztői, sem a játékok hangmérnökei a gyakorlatban nem rakják be az energiát a valósághű sztereó hangfalas, és külön a valósághű sztereó fejhallgatós tér-élmény megvalósításába, az nem azt jelenti hogy nem is lehetséges. :P

Amúgy az 5.1 fülesek szinte ökölszabályként sehogy sem szólnak egy jó sztereó füleshez képest(egyszerű fizika, ugyanakkora helyen kell 3-4 kis hangszórót elhelyezni, míg a sztereóknál egy-egy nagyobb minőségit tetszés szerűen állítgatva és körítve), így ha a szoftveres-DSPs urak összekapnák magukat, akkor jobban járnánk a sima audiofül Beyerdynamic és Sennheiser fülesekkel. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Srácok! Jól egymásnak ugrottatok, csak azért nem tudtok megegyezni, mert almát hasonlítotok körtéhez. Alapvetően a maga szempontjából mindegyikőtöknek igaza van. A valódi 5.1 vagy 7.1 tényleg jobb a virtuálisnál. Viszont sztereó fülessel is lehetséges a tökéletes térhangzás. Csak azt pszicho-akusztikus avagy binaurális 3D technikával lehet elérni. Azzal pedig nem(csak) virtuális hangszórók fix pozícióját lehet szimulálni, hanem konkrétan a hangok valódi forrását a 3D tér bármely pontján akár mozgás közben is.

A lényege, hogy ugyanazt a hangot az ember két füle a nagyon picit, de különböző időben kapja meg, ha annak forrása nem pont egyforma távolságra van mindkét fültől. Ehhez jön még hogy a fülkagylók és a fej is torzítják a hangot bizonyos irányokból. Az agy ezen különbségek összegzéséből következteti ki a hangok forrásának térbeli pozícióját. Ezt lehet szimulálni szoftveresen is (HRTF - Head Related Tranform Function), viszont nagyon számításigényes. Ráadásul a tökéletes hangzáshoz szükséges a hallgató pontos fejmérete és a fülkagylók formája. Ennek áthidalására találták ki köztes megoldásként a HRTF táblákat. Ezek egyfajta preset-ek, különböző fejméretekről és fülkagyló formákról vett mintákkal. Ezeket használva meglepően jól megközelíthető a valós szimuláció minősége sokkal kisebb számításigénnyel. Ezt a technikát használta anno az A3D és most az AMD True Audio megoldása is. Ezenkívül létezik az OpenAL-hez is HRTF mód, amivel minden régebbi játék, ami még ezt a technikát használja felruházható egy sokkal pontosabb térhangzással.

Jobbára ártalmatlan...

(#34) Linem válasza cskamacska (#32) üzenetére


Linem
senior tag

Ez így van, én is kipróbáltam már kétféle valódi 5.1-es fejhallgatót. A legnagyobb problémám az volt velük, hogy a megszokott mély hangok hiányoztak. Ezért visszaálltam 2.0-ra. Persze ez szubjektív vélemény, de nekem nem jött át a hangminőség rovására a valódi térhangzás fejhallgatónál.

(Sajnos nincs pénzem a legdrágább cuccokra, de a fejhallgatókból általában a középkategória alját próbálom beszerezni. Számomra a legfontosabb a frekvenciatartomány, hogy ne csak beállítható legyen a mély-közép-magas tartomány EQ-val, hanem a hardver is meglegyen hozzá. Ezért már egy ideje csak Hi-Res Audio fejhallgatót veszek, ami kapható elérhető árkategóriában is.)

A hozzászólásokra is reagálnék, mert itt sokan azon fennakadtak, hogy a H6 csak viruális térhangzású. Ezt nem értem, hogy miért ezen van a hangsúly, hiszen létezik egy tucatnyi valódi 5.1 és 7.1-es fejhallgató, azon kívül az összes kapható gamer fejhallgató virtuális 5.1, 7.1. Szóval emiatt kár bántani a creative termékét, mert ő csak egy a száz gyártó közül.
Akik nem naprakészek a Creative cég termékeiről, azoknak említem, hogy ebből már létezett a H3,H5,P6,H7 verzió is. A H6 viszont már az RGB Lighting irányt képviseli. Aminek annyi értelme van, ahogy előttem is írta valaki, hogy ma már szinte az összes gamer streamel. Nem biztos, hogy ettől magasabb lesz a nézőszám, de hát ebbe az irányba tart a világ. Engem sem érdekel az RGB, de ettől még a gépemben több hardver is van, amin bekapcsolható lenne. Sok gamer ajánlja a creative fejhallgatóit, szóval nem lehetnek rosszak. Viszonylag nem is drágák. Például én kipróbálnám egy ilyennel az SB hangkártyámon elérhető Scout Mode hangzását. Gondolom saját termékén jobban kihasználható.

(#35) cskamacska válasza Linem (#34) üzenetére


cskamacska
addikt

Felkaptam a fejem erre a Hi-Res Audio névre, ez meg mi lehet ez, milyen cég ez, vagy mitől magas felbontású egy tök analóg füles. :F Aztán kiderült, hogy egy nagy marketing koalíció az egész, az audiofülek eladás fokozó és árfelhajtó LED fényei. :D

"Például én kipróbálnám egy ilyennel az SB hangkártyámon elérhető Scout Mode hangzását. Gondolom saját termékén jobban kihasználható."

Nem, ez nem így megy. A scout mode egy flancos marketing név arra, hogy equalizerrel megpróbálják kiemelni a lépések hangjának frekvencia tartományát(tehát konkrétan minden hangot, ez nem nyúl a játékba) több-kevesebb sikerrel, illetve szabályozza a leghalkabb és leghangosabb hangok mértékét. Na most ez minden fülessel működik, max nem minden fülesnek van rá szüksége, mert azokban nem túl hangosak egyes frekvenciák mások kárára.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#36) Linem válasza cskamacska (#35) üzenetére


Linem
senior tag

Azért ez nem teljesen igaz. Valóban van olyan Hi-Res fejhallgató, aminél én sem értem, hogy miért kapott ilyen minősítést, de a többségénél azért Te is láthatod, hogy milyen frekvenciatartomány van megadva. (Általában 3Hz-100KHz) Most ebből, hogy ki mit hall meg, az teljesen egyéni adottságtól függ. Én például simán hallom a mély és a magas hangok közötti különbséget a sima és a Hi-Res között. A mélyek teltebbek, a magas hangok tisztábbak, sokkal jobban elkülöníthetőbbek a hangszerek. Szóval ezért is szubjektív, mert kinek milyen érzékeny a füle a frekvenciákra. Egyébként a Hi-Res fejhallgatók megjelenése előtt is 5Hz körüli alsó határértékű Technicseket vettem, mert a 15-20 Hz-es fülesek nem voltak elég mélyek a fülemnek. Szóval ez egyéni tapasztalattól függ, hogy kinek mi. Emiatt is örültem, amikor pár éve megjelent a Hi-Res szabvány, mert végre teljes spektrumú cuccokat is elkezdtek gyártani elfogadható áron.

A Scout módnak a kártyámnál azért ettől komplexebbnek kellene lennie, mint amit írtál. Most kipróbáltam kíváncsiságból, az EQ-val nem történt semmi bekapcsolás után, maradt a beállított értékeken. Szóval ahhoz nem nyúl. A leírását én is olvastam, a reklámszöveg szerint intelligensen folyamatosan figyeli és vezérli a játék hangeffektjeit és real timeban kiszámolja, hogy mi az amit ki kell emelni, hogy jobban hallható legyen. Passz. Egyre ritkábban van időm játszani, de azért majd valamikor tesztelem a különbséget. Sajnos a gamer fejhallgatóm meghalt, ezért csak a Sony Hi-Res MDR-1AM2 maradt, és ezen nincs mikrofon sem.. Éppen vásárolni akarok valamilyet, így keveredtem ide a fórumra, a creative tesztek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#37) Mentolka


Mentolka
senior tag

Ha már így összeverődött a hozzáértő közönség, akkor engedjetek meg egy teljesen OFF kérdést.

CallofDuty: BO4 FPS játékkal játszanék, és szeretném hallani, hogy merről közeledik az ellen. Mi a számomra legjobb füles megoldás?

Jelenleg, egy Superlux HD669-et használok Xonar DX hangkártyára kötve (és azon virtuális 7.1 van beállítva).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.