Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) anjani182 válasza szente (#145) üzenetére


anjani182
őstag

Hehe, ez jó vicc...a dízel olyan kis tartományban dolgozik, hogy muszáj vagy váltani előzés KÖZBEN, főleg ha 2 járművet előzől, nem előtte ez tény...(persze most ne a nagypapi típusú előzésről beszéljünk! Fabia ezerkettes 5.-ben....)

Viszont az a nem mindegy, hogy én visszaváltok előtte, de ugyanazon lendülettel 50km/h pluszt megyek váltás nélkül egy adott sebességben...amivel megelőzök egy buszt meg 2-3 kocsit! ;]

(persze nem 70-80 lovas gépről van szó!)

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#152) szőröscica válasza anjani182 (#151) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez tény. Elkezdek egy előzést negyedikben 80-nál, legkésőbb 120-nál már mindenképp ötödikbe kell váltani. Viszont a 80-120-at annyival gyorsabban teszi meg egy dízel egy benzinesnél, hogy belefér a váltás. Szóval a végeredmény kb. ugyanez lesz.

De ha nem nagyon forszírozott az előzés, akkor 90-nél csak ötödikbe dobom vissza, és az a fokozat 160-ig simán jó.

[ Szerkesztve ]

(#153) anjani182 válasza szőröscica (#152) üzenetére


anjani182
őstag

Mi, 80-120 annyival gyorsabb? Mitől lenne gyorsabb? :U :DDD

mod: amúgy milyen kocsiról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#154) szente válasza .bableWes (#149) üzenetére


szente
addikt

joamilestoné:12 éves b vectrám van.akkor? :R
anjani182:vissza váltás nélküli gázadást leginkább,az emelkedőre értettem,nem az előzésre.bocs,ha félre érthető volt.

[ Szerkesztve ]

(#155) .bableWes válasza szente (#154) üzenetére


.bableWes
őstag

szerintem gond nem lehet belöle. ha télen 10 literhez keversz fél litert. de inkább kérd ki egy szaki véleményét.
én szivbaj nélkül beleöntöm a 20éves peumba mert ennek már mind1, de azért a 12 éves vectra fiatalabb

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#156) Kickass


Kickass
őstag

annyit tennek hozza idezet formajaban:

'A dízelmotor olyan mint a homoszexualitás. Egyre többen elfogadják, de nem az igazi.....'

;] ;] ;]

(#158) szente válasza .bableWes (#155) üzenetére


szente
addikt

hát,mivel nem volt gond a téli indítással,inkább nem próbálom ki. :R

(#159) dízelracer válasza anjani182 (#151) üzenetére


dízelracer
senior tag

Minden csak nézőpont kérdése. Egy jobb gyári dízel 1800ford/percnél már szépen tol és csak 4500ford/perc körül kezd drasztikusan elfogyni. Vagyis a teljes fordulatszám tartomány java részében jól használható. Utolérsz két 90km/h-val szüttyögő kamiont. Turbódízelnek visszapakolod 4.be (kb. ~2400ford/perc) kirakod az indexet és csak nyomod a gázt. Manapság 150-160km/h-ig simán elmegy bármelyik 2liter körüli dízel negyedikben szóval baromira nem muszáj váltogatni előzés közben. :N

(#160) anjani182 válasza szente (#154) üzenetére


anjani182
őstag

Ok! :))

Forever and ever, let's make this last forever.

(#161) anjani182 válasza dízelracer (#159) üzenetére


anjani182
őstag

Okok, de én most azt mondom amikor a legtöbb teljesítmény kiadja magából, tehát mondjuk ahogy gyorsulnak vele! Az mondjuk 3000-4800....

Forever and ever, let's make this last forever.

(#162) szőröscica válasza anjani182 (#161) üzenetére


szőröscica
addikt

Inkább 2000-4000, tehát egy szűk sáv, ez tény.

(#163) Sandrew válasza anjani182 (#161) üzenetére


Sandrew
őstag

3000?

1500-4000ig kb jó.

(#164) anjani182 válasza szőröscica (#162) üzenetére


anjani182
őstag

Hát neten néztem, így vált a DSG...az talán csak tudja hol jó neki?! :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#165) tomcsi23 válasza anjani182 (#164) üzenetére


tomcsi23
veterán

Normál módban nem pörgeti halálra, mert minek. Sport módban engedi feljebb is a fordulatot.

On: Átlagos előzésnél (80-90-ről) 1-2-3 kocsinál vissza se váltok, simán megvan a benzines talicskámmal. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#166) dízelracer válasza tomcsi23 (#142) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az már amúgy is 10.84 :D

(#167) tomcsi23 válasza dízelracer (#166) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elég komoly. :R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#168) Sandrew


Sandrew
őstag

Fain... Tankoltam a motorba 5liter benzinhez 3liter E85-t. Olyan királyul megy, hogy csak tövig kihúzott szivatóval tudok menni rendesen vele :D Jó szar szaga lett a kipufogónak is. Azt várom mikor fog már kifogyni és tudjak tankolni rendes benzint bele :W :DDD

(#169) dízelracer válasza Sandrew (#168) üzenetére


dízelracer
senior tag

Tankolj rá benyát. Legalább 10litert had keveredjen. Ezt az E85 dolgot utcára sosem értettem. :D

(#170) Lenry


Lenry
félisten

minden értelmes jármű elektromos árammal üzemel

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#171) Sandrew válasza dízelracer (#169) üzenetére


Sandrew
őstag

Kiakartam próbálni... Motor, csak 10literes a tank. De vagy 20percet szenvedtem mire rájöttem hogy kell menni így a motorral. Rajtam röhögött mindenki. Még a benzinkutas is megkérdezte mit tankoltam bele :DDD

Csak úgy tudok most menni ha tökig ki van húzva a szivató egyébként csak pöfög és lefullad... De még a szaga sem a régi...

Fogyasztásra leszek kíváncsi. Eddig 100km-en 2,5-3literből elvolt átlag 60-70km/h mellett. Most biztosan lesz 4 esetleg 5L mert fel-alá motoroztam üveghangon 100-110el hogy fogyjon kifelé belőle ez a répalé :D

[ Szerkesztve ]

(#172) dízelracer válasza Sandrew (#171) üzenetére


dízelracer
senior tag

Jah... az más. :)

(#173) Sandrew válasza dízelracer (#172) üzenetére


Sandrew
őstag

De áldom én .bableWes-t :D
Tőle merítettem az ötletet mart azt írta benzines autóba mehet 50-50-be. Gondoltam motorba is :O

(#174) 33as válasza Sandrew (#173) üzenetére


33as
senior tag

De hülyék vagytok bzd...eg! :DDD Szétröhögtem az agyam rajtatok! :))

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#175) koshmar válasza Lenry (#170) üzenetére


koshmar
őstag

Fog majd tizenöt-húsz év múlva.

Úgy tűnik, hogy az "emberiség" az összes kőolajat el akarja használni.
Aztán majd akkor kezdenek bele az elektromos autók komolyabb fejlesztésébe/gyártásába, ha már úgysem lesz más. Rossz hozzáállás.

Jó, kicsit túloztam.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#176) adyz. válasza Sandrew (#173) üzenetére


adyz.
aktív tag

kétütemű? :DDD

(#177) Sandrew válasza adyz. (#176) üzenetére


Sandrew
őstag

Az. De az olajnak külön tartály van.

(#178) adyz. válasza Sandrew (#177) üzenetére


adyz.
aktív tag

akkor próbáld meg kisebb arányban :D

meg általában utánaállítanak a karburátorban is, más fúvókák pl.

(#179) Sandrew válasza adyz. (#178) üzenetére


Sandrew
őstag

Jó lesz a sima 95-s is :D

(#180) Depression


Depression
veterán

Napi 5000-ért tankoltam benzint, hidd el, az igazi autó gázolajjal megy, de a jó autó árammal menne.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#181) DEJVID válasza Depression (#180) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem.

(#182) Depression válasza DEJVID (#181) üzenetére


Depression
veterán

Igazad van, a legjobb auto vízzel menne, csak az még nem megoldott. Meg gyorsan kiürülnének a tengerek. Marad a napfény, vagy a szél. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#183) DEJVID válasza Depression (#182) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem, ezek szarok.

(#184) Csemike válasza Depression (#180) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én meg sose értettem ezt a "benzin fűnyíróba való" vs. "gázolaj meg a traktorba" vitát. Egyszerűen vannak otto- és dízelmotoros autók is. :D Épp a minap számoltam össze, eddig már 17 különböző autót vezettem, benzinest is, dízelt is, de mindegyiket ugyanúgy élvezet volt hajtani. Vrruummmmm, vrruuuuuummmm. :C Vezetni jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.