Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) AAAgold


AAAgold
senior tag

aranyos ez a sorozat

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Azt gondoltam, hogy legalább feliratozva lesz a videó, ha már ezen van a hangsúly.

(#4) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Holland ismerőseink fertőztek meg vele, aztán persze nekünk is kellett öcsémmel. :) Németben vettünk egyet, néhány játékot azért végigtoltunk rajta, amíg megvolt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) Spancho


Spancho
őstag

Mindig is akartam egy GameBoy-t :(
Sajnos sose sikerült szereznem (most már menne ,de annyira nincs rá szükségem)
Életemben egyszer játszottam vele. Metroid-dal és talán a Castlevania-val.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#7) Kasya


Kasya
nagyúr

Sajnos, nekem se volt...mikor kicsi voltam, szuleim amugy se vettek meg, mondvan tul draga es folosleges. Mellesleg most is sokallnam az akkori arat erte (ha a multban lennek) :)
Ettol fuggetlenul mindig nyalcsorgatva neztem, hogy egyesek hogy nyomjak ^^

A videohoz annyit, hogy attol fugg milyen csaladbol jott a gyerek. Mai magyar gyerek lehet mar a Tetrist se ismerne, mert apuka/anyuka okostelojaval jatszik.

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Múltkor 5 éves keresztfiamat leültettem a C64 és Wizard of Wor elé. Néhány perc múlva nyafogni kezdett, hogy ez béna, ő inkább a PC-n játszana Jedi Knigth 2-t. :)

#tarcsad

(#10) Kasya


Kasya
nagyúr

Nem mellesleg mobilon is ezzel nyomom :D

(#11) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Az első Gameboyom egy gameboy advance sp volt 2003-ban 14 évesen. :D

(#12) mentoloshypo válasza Kasya (#10) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Grat.

(#13) TK36 válasza Yutani (#8) üzenetére


TK36
aktív tag

Azért mert nem az üres és felgyorsított pályákat mutattad meg a játékban neki.
Próbáljátok ki PC-n a wizardofwor.krissz.hu oldalon. Elég izgalmas, mivel kurzorral lehet irányítani. ;)

Sajna nekem is kimaradt az életemből a Game Boy. Amikor meg kb. 17 évesen láttam egy középiskolás kirándulás alkalmával egy árusnál, már nem érdekelt, késő volt.
De kvarcjátékaim voltak. :DDD

(#14) james001


james001
veterán

Game Boy volt az első konzolom,és akár még ma is elővenném játszani a sok érintős kütyü mellett,mert pótolhatatlan egy jó Tetris vagy Super Mario Land 2.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Egyik kiskrapek: "my dad had one." Én itt jöttem rá milyen piszkosul öreg vagyok. :K (Habár nekem sajnos sosem volt, bár nagyon szerettem volna.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#16) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Sajnos nem volt Game Boy-om, be kellett érnem egy Tetris-szel. :D

(#17) oriic válasza BulletBill27 (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem sem, én is Tetrissel toltam, de haver egyszer elhozott egy Gameboy Colort suliba, hát szerelmes lettem. (a gépbe nem haverba )

Live-Die-Respawn

(#18) Realradical


Realradical
őstag

Életem egyik legkirályabb játékélménye volt amikor kábellel összekötöttünk két gameboyt és egymás ellen játszottunk tetrist. Ami lement az egyik oldalról az a másikra ment fel. :)

Sajna nekem sem volt sajátom, csak haveroknak.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#19) BulletBill27 válasza oriic (#17) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

:D
Nekem az se volt. De most 3DS-sel tolom. :P

(#20) oriic válasza BulletBill27 (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne már, azt hittem hogy tetris mindenkinek volt. Még a piacon is utánunk vágták egy két ezer ft-ért. :D

szerk:

jahogy GBC: :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21) BulletBill27 válasza oriic (#20) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Tetris volt, csak Game Boy + Color + Advance nem.
Olyan Tetrisem is volt, amin 999 játék volt :D Menő is voltam vele általánosban :DDD

(#22) saelin válasza BulletBill27 (#21) üzenetére


saelin
veterán

Olyat én is láttam... :D

A gameboy kimaradt nekem is, de volt tetrissem, majd jóval később gameboy advance. Kemény 5 db játékkal!

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#23) Chapel


Chapel
addikt

Hehe, nálunk a szomszéd külföldi "gazdag" család gyerekének volt, nyálcsorgatva néztükahogy olvasom kb. eddig jutott mindenki. :D

Nekünk ilyenünk volt, 3 játékkal. Istencsászárcucc volt :)

Tetris alap, iszonyatos időt csesztünk el vele. :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#24) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes videó. Nekem meg is van még a Gameboyom.Nem is akármilyen... Zöld színű, és kamerás kazettám van hozzá. Még működik, de a kijelzőn vannak hibák.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#25) burriebonz


burriebonz
tag

Game Boy-ban az volt a legjobb hogy amikor bevittem a suliba kb. én voltam az egyetlen aki egy percet se játszott vele! :DD Meg hát ugye akoriban a zsebpénzem igen jelentős hányadát költöttem elemre! :)

(#26) ImpersonatoR

92-93 ban kaptam egy super mario land boundle-t Metróból születésnapra. Elég sokáig vágytam rá de végül is megkaptam. De sokáig emlékszem képtelenség volt rá kapni játékot itthon szerintem csak Pesten lehetett. Mondjuk érdekes mert tisztán emlékszem hogy tölthető aksikkal toltam mar akkor is. Sot volt hozza ilyen "4 elem egymás mellett" alakú adapter is.
Egyébként 92-93 ban mennyiért vesztegethettek ? 96 -ig ez volt a top nálam de akkor jött a PC....

(#27) marositech


marositech
senior tag

Meh...93-ban megkaptam a sega game geart.
Mekkora PIMP volt a szines kijelzo. Minden gemboyos utanam figyelt. SZÉÉÉGÁÁÁ. ;)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#28) ViZion


ViZion
félisten

Vettem tavaly a fiamnak egy olcsó wayteq játékbigyót, ilyen kézit. Tele van régi NES játékokkal, legalább így ismerje meg a történelem egy részét... :K

Tényleg durva fejlődés volt, hatalmas érintőkijelzők, minden ~2000-ig megjelent játék elférne egy micro SD-n, etc... ejj, a "karcjátékokat" sem felejtem, azok de királyok voltak :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ami a videót illeti, inkább "hogyan reagál rá egy mai seggbuta gyerek?" lehetne a címe :K Van még néhány hasonló videó a kölkökkel, és hát ezeknél, eddig csak 300%-al leleményesebb gyerekeket ismerek :B

Ami meg a GB-t illeti, kedvet kaptam most hozzá :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) stefi76 válasza #20749568 (#1) üzenetére


stefi76
tag

Én Carmen Electrával voltam így.... :((

(#31) kriszpontaz válasza marositech (#27) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szerencsés voltál, én is vágytam egyre de sose jött össze. Viszont az elemet úgy tudom rendesen zabálta, vagy tévedek?

(#32) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Az a videó... Jézusom.

Bár én fiatalabb vagyok 6 évvel a Game Boy debütálásánál, általános alsóban nálunk is nagy divat volt a Color. Mindenki azzal akart játszani, külön táblázatot írtunk, mikor ki játszik. Mondjuk a tulaja okos volt, mert ha előbbre akartál kerülni a listán, az 1 elembe került. :D Aztán később már 2-t hoztak be, és naphosszat ment a Pokemon. Majd felsőben már volt a telefonra Pokemon emulátor. Mindig irigykedtem osztálytársamra, mert neki egy SE K770i-je volt, nekem meg csak egy K750i-m, és az övén futott csak jól. :(((

Nyugodj békében Integra!

(#33) hyperspace válasza Szatyor95 (#32) üzenetére


hyperspace
őstag

régi sebeket tépett fel ez a cikk, sajnálom.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#34) Szatyor95 válasza hyperspace (#33) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hát igen, mély fájdalmak voltak ezek gyerekként. :D De mennyivel jobb volt az, hogy egy játék volt a legnagyobb bajunk, nem pedig a megélhetés, és hasonlók.

Nyugodj békében Integra!

(#35) #75376384


#75376384
törölt tag

Super wario land 3... Sose felejtem el mennyit rohangáltam kulcsokért, hogy a végén, a dzsinn legyőzése után megkapjam a legnagyobb kastélyt... Bár lehet rosszul emlékszem, mert az is mintha számított volna, ahogy a végén legyőztem. Vagy az a pálya, ahol "üldözött" a víz és nem lehetett hibázni. Elképesztő mennyiségű tartalom volt benne. A mai napig ott pihen a fiókomban a játék, ahogy a donkey kong 2 is.
Azóta imádom az ilyen fajta játékokat. Anno mikor vettem egy pspt egyszerűen bántott, hogy nem készült rá hasonló stílusú cucc. Egyedül a patapon, ami tetszett, illetve a chinatown wars (bár annak nem sok köze van ehhez a stílushoz).

(#36) marositech válasza kriszpontaz (#31) üzenetére


marositech
senior tag

Igen zabálta, nem kicsit, nagyon. :)
Ne úgy képzeld el, hogy utcán a villamoson nyomtam. Hanem suliban, otthon a konnektor mellett nyomtam. Mert képes volt így működni.
Ja, még most is megvan!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#37) TK36


TK36
aktív tag

Akkor a Game Boy nem csak elemről, hanem tápról is üzemelhetett? Vagy az első széria(k) még csak elemről?

Valaki a múltkor írta - vagy valami hasonlót, hogy régebben a játékok grafikája nem volt olyan nagyon szép, de legalább volt mondani valójuk, történetük. Nagy igazság.

Mondjuk pár évtized múlva az akkori gyerekek is így fognak "rácsodálkozni" a mai játékokra, mint a videón szereplő gyerkőcök.

(#38) Dr.F.E.R.I. válasza TK36 (#37) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Volt az egyik oldalán adapterbemenet, úgyhogy lehetett hálózatról is játszani. Ez jól jött, mert a tartós elemeket is leszívta egy idő után. Túlzott nosztalgiával nem gondolok vissza rá, mivel a strapabíróságot leszámítva a mai kézi konzolok minden téren jobbak nála. A 3DS-re pedig a legnépszerűbb GB játékok napjainkban is letölthetőek. Ezt tartom a modern értelemben vett első játékkonzolnak, a mai leszármazottak pedig nagyjából elérték azt a határt, amit egy ilyen hagyományos felépítésű kézi konzolból ki lehet hozni. A PS Vita képernyőfelbontása, picit erősebb processzor, és a Nintendo DS gépek dupla képernyős elrendezése jelentené az abszolút csúcsot ezen a családfán szerintem. Ezek után már csak egyéb innovációkkal lehetne a játékélményt fokozni, illetve a minőségi játékok további fejlesztésén, amiben a Nintendo szerencsére nem adja alább ma sem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#39) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Old Ds... :) hatalmas... :)

A.

(#40) burriebonz


burriebonz
tag

Tényleg egy Tamagochi ismertetőt nem ír valaki? Az is egyfajta kortünet volt! :))

(#41) Balathruin


Balathruin
veterán

Én 10 évvel vagyok fiatalabb mint a Game Boy, de úgy emlékszem még volt olyan akinek volt akkor is. Talán még próbáltam is valamikor, de nekünk az egyetlen konzol ami volt, az valami occó kínai izé volt, volt, gagyi Super Mario-val és valami sport játékkal. Egy nagyon apró fekete fehér TV-n próbáltuk a bátyámmal, kb. 4 menet után szétment az egyik kontroller, aztán nem sokkal utána a másik is, majd aztán már a gép se ment. Ez max. 8 éve volt. Ezen kívül még PS1 volt a nagybátyáméknál, oda évente talán 3-szor lejutottam, de sajnos már az is eléggé haldoklós volt a végére, a lemezolvasó + a lemezek is eléggé ramaty állapotban voltak. 2007-2009 közt lett meg az első gépem, internet még max. a szomszédban volt, a gép kemény 500MHz Cerkával és Voodoo 3 2000-rel ment, aztán volt váltás AthlonXP-re, volt videokártya, monitor halál, majd jött Prescott Cerka, meg van most az FM2. Ha nagyon unatkozom, akkor elindítom a SMB 3-mat, az elsőt már kitoltam, kb. 20 perc volt...

(#42) burriebonz válasza Balathruin (#41) üzenetére


burriebonz
tag

Habár az már 15 éve volt, mi úgy hívtuk hogy rambós játék (Mert általában Rambo lőtt a dobozán) De egyébként valami atari 2600 utánzatok voltak. De rohadt sokat toltunk azokkal is ahhoz képest hogy volt mindenkinek vagy sega vagy nintendo, mert az egyszerűségük ellenére rohadt élvezetes játékok voltak ezeken! :))

[ Szerkesztve ]

(#43) konci79 válasza burriebonz (#42) üzenetére


konci79
őstag

Ó.a nintendo és társai :)
Régi idők mikor még kölcsönzők voltak,mennyi focit nyomattunk ott a tulajjal meg a haverokkal :DD

[ Szerkesztve ]

(#44) burriebonz válasza konci79 (#43) üzenetére


burriebonz
tag

Az volt felénk is, emlékszem még gépet is lehetett kölcsönözni! Nagy vadnyugat ment azokban az időkben! :DD

(#45) burriebonz válasza burriebonz (#44) üzenetére


burriebonz
tag

Szegény unokabratyóm meg nagyüzemben javította a gamepadeket amiket szétzúztunk! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.