Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tényleg nem ez a fő funkciója a gépnek, de biztos lesznek olyan szituációk, amikor jól jöhet. Pl. lemerül a telefon.

(#2) Black Dragon válasza ^Clown (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hát nem tudom...:) Azért ha van nálam egy telo, tegyük fel egy iphone vagy egy galaxy s, akkor nem igen vinném ezt magammal, mivel mindent megtudok rajta csinálni, amit azon, csak nagyobb a képernyő.:)

(#3) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hát igen. nekem alapvető problémáim vannak az egésszel.

persze, hogy fel lehet fogni, ez nem telefon, hanem tablet, és örüljünk neki, hogy ez is benne van. de én nem örülök neki, ha a gyártó a kis hervadt marketing szempontjai miatt engem korlátoz.
azért nem tette bele a fülhangszórót, mert majd milyen ciki lesz, ha olyan képek jelennek meg. kvázi amíg nyer emiatt 2 vevőt, másik 5-öt esetleg elveszít a vicces képek miatt. szerintem egyáltalán nem lett volna az eladási statisztikára negatív befolyással az ilyen képek özöne, de ez magánvélemény.

másik topic-ban szanaszét lett tárgyalva, hogy miért fölösleges ennél készüléknél a normál módon való telelfonálás lehetősége. de nem nekem. de ezt ott sem tudták, (akarták), megérteni többen.

de gyk: ha már van 2 mobil telefonom, nem akarok egy 3. készüléket is. tehát az egyiket, (pont az elsődlegest), ki kéne váltanom. nem fogok mindehová párosított, töltött headset-tel rohangászni, vagy keresgélni, dugdosni, stb. és vannak helyzetek, amik megkövetelik az intimitást. viszont ha már csak ekkora a mérete, (nem a böhöm 10es), hogy kisebb méretű válltáskámban, vagy akár a kabátzsebemben is elfér, mindig nálam lehet, tehát nem csak klasszikus tab, hanem tel funkciója is van, akkor már elvárnám, hogy a gyártó rám bízza, hogyan akarom, (tudom) használni.

bosszantó, dühítő, amikor a marketing szempontból helyesnek vélt út felülírja a vevő érdekét... :(((

ez az 1 oka van, amiért nem veszem meg. minden másban tökéletes. még a qwerty-ről is lemondanék, pedig arra nagyon vágytam. és akkor megint visszakanyarodhatok valami okos telóhoz, aminél meg nagyobbat akarok...

akinek pedig nem hiányzik a kimaradt funkció, az örüljön neki. de ne akarja nekem megmagyarázni, hogy nekem miért is nincs rá szükségem...

szerk:
hopp! most jutott eszembe.
hol van benne most hangszóró(k)?
nem lehet valahoy hardveresen moddolni? kvázi átteni a hangszórót, némi prof gányolással? és minimálisra lehalkított hangszóróval használni.
ugyan garivesztős lenne a megoldás, de elvileg lehetséges? látott már valaki ilyet szétszedve?
ha 2 hangszóró van. balance állítás van?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Hát igen ez nem telefon de jó hogy ilyen lehetöség is van benne mindenképp

(#5) Magnum_


Magnum_
nagyúr

jo ez a termék de én nem szeretem a hedszettes megoldást. szeretem a fülemhez tartani a telefont... :B :B

I humbly and respectfully decline™

(#6) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Használja valaki telefonálásra?

(#7) Black Dragon válasza Magnum_ (#5) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor nem lehet könnyű helyzeted.:DDD

(#8) Magnum_ válasza Black Dragon (#7) üzenetére


Magnum_
nagyúr

?

ezzel nyilván nem telefonálnék így.

I humbly and respectfully decline™

(#9) Black Dragon válasza Magnum_ (#8) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hát egy telefonnal nehéz mindig úgy telefonálni, hogy nincs ott a fülednél.:D

Nem lehet mindig ott a headset a füledben.:)

(#10) Magnum_ válasza Black Dragon (#9) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkó-jóvan-akkó

I humbly and respectfully decline™

(#11) Black Dragon válasza Magnum_ (#10) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem kukacoskodni akartam.:)

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Én már telefonáltam rajta úgy, hogy megfogtam a kezemben, kb. 30 centire az arcomtól és belebeszéltem. Működött. Természetesen headset nélkül értettem.

De nem akarom telefonálásra használni. Ez is úgy zajlott, hogy használt telefonszámot kaptam a t-től és az előző tulajt kergeti a bankja.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) szab.tam válasza bambano (#12) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a belebeszélés persze, hogy működik. a problémát az okozza, ha a hangszóróból jövőt más is hallja.

most néztem meg az itteni nagytesztet újra:

"baloldalt van a mikrofon, alul a már említett töltő- és adatcsatlakozó, valamint két hangszóró látható, jobbra pedig a hangerőszabályzó gombpárost,..."

tehát. mivel közel van egymáshoz a 2 hangszóró, ráadásul nem a hátlapon, vagy valami hülye helyen, így kérdés: megcsinálhatom-e azt, hogy jól levett hangerővel, "fejreállítva" veszem a fejemhez? mert a mic ha kicsit távolabb kerül, az nem érdekes. de a hangszórók így 3-4 centire tudnak kerülni a fülemtől, és kellően lehalkítva én igen, de környezetem nem hallja.

valaki próbálja már ki, akinek van tab-je! :U :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14) bambano válasza szab.tam (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

minek, ha az a gondod, hogy más hallja, használj agydugót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) szab.tam válasza bambano (#14) üzenetére


szab.tam
nagyúr

már leírtam, hogy nem akarok semmilyen + eszközt használni, ráadásul elég bőven kifejtve, kicsit feljebb, (#3). itt 1x, máshol 100x. ne kezd már te is.... :D

egyszerű kérdést tettem fel, arra légyszi.... :R
de újra, kicsit másképp: telefonálás közben, kihangosításnál a hangszórókat le lehet annyira halkítani, hogy a fülemet közel téve én halljam, de más ne?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) Boxi88


Boxi88
őstag

A "Konklúzió"-val teljes mértékben egyet értek! Ez telefonálásra nem igazán alkalmas ebben a formában, de jó hogy tudja ezt is...

(#17) rob400


rob400
csendes tag

Valahogy csak rá lehet venni, hogy észrevehető legyen a bejövő hívás és akkor kell csak a headset-et a fülbe tenni és úgy már kibírható szerintem.

Bazinga!

(#18) szab.tam válasza rob400 (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem tudom, hogy nekem írtad-e. de ha igen, akkor n+1-edszer is mondom: neeeem akarok headset-et....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) Luser2000 válasza szab.tam (#3) üzenetére


Luser2000
addikt

" ... én nem örülök neki, ha a gyártó a kis hervadt marketing szempontjai miatt engem korlátoz. azért nem tette bele a fülhangszórót, mert majd milyen ciki lesz, ha olyan képek jelennek meg...."

Ezt a kijelentést ("ciki") mire alapozod?
Teljesen hülyének ne nézd a gyártót. A lehetséges profit érdekében igyekszik mindent elkövetni.

Ez a termék (kategória) nem telefon. Van benne egy plusz lehetőség erre is (hiszen - leegyszerűsítve - ha nem lenne benne GSM modul, akkor csak wifi maradna adatkapcsolatra).
Viszont ha már benne van, akkor aki megbirkózik a headsetes vagy kihangosítós nyavalyával, az használja...

Ne gondold, hogy a meglévő készülékeidet hosszú távon, jó szívvel lecserélnéd egy TABos telefonra. Hiányozni fog, hogy nem fér bele csak (az extra méretű) kabátzsebedbe, zavarni fog a súlya / mérete (tartsd a füled mellett mondjuk 5-10 percig), stb.

Szerintem.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#20) ArchElf


ArchElf
addikt

SMS-re viszont kiváló a telefon készülék... Mondjuk nem nehéz ezt megvalósítani egy GSM képes készülékben, de azért a telefonfunkciókba ez is beletartozik.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Videotelefonálásra jó lehet, meg ha van headset úgy is. Én szívesen kipróbálnám :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) FTeR


FTeR
addikt

A Samsung mérNökei összevonták

(#23) Alukard válasza szab.tam (#18) üzenetére


Alukard
senior tag

1 rád, jut még 100 másik akinek semmi gondot nem jelent a headset koncepció, mert már korábban más telefont is azzal használt, legyen mazzag vagy BT...

@rob400: ha vezetékest használsz a csengőhangot a fejesben is lejátsza (ha zene megy akkor meg lehalkítja)... BT esetén már érdekesebb a helyzet, ott nagyon sok múlik a headset tipusán

Én elsődleges telefonként használom és nem okozott gondot a headsetes használat (az első bekezésben leírtak miatt)

@BITBOYS: A video telefonálás egyelőre drága dolog a tab által támogatottat illeti... ha VoIP megoldáshoz társítjuk (álá skype) akkor csak 1etlen használható program van (egyelőre) a TANGO, de mobil netet használva eléggé kiábrándító az eredmény és terheli is rendesen

@ArchElf: Vannak nokia készülkék amelyeknek az összefűzött sms-ek gondot jelentenek, nem tudják jól megjeleníteni

https://blackfyre.ninja

(#24) BITBOYS válasza Alukard (#23) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amúgy ha 3G képes a tablet, akkor már telefonálni is lehet vele? Mit kell figyelembe venni választáskor, azon kívül, hogy fogadja a sim kártyát.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) ArchElf válasza BITBOYS (#24) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem micro-sim-es, szóval mármi belemegy, ha nem simlock-os (szolgáltatófüggő).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#26) BITBOYS válasza ArchElf (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszönöm :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27) Ba.G válasza szab.tam (#3) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Kb. egyetértek, bár azt még mindig nem tudom, hogy "nyári ruházaton" hová tudnék tenni egy ekkora telefonszerűséget. (Nem járok táskával.) Úgy látszik, pilótazsebes ruhatárra kell váltani. :)

A Nokia N-Gage lebeghetett a marketingesek szeme előtt

talán ezért nem mertek beépíteni egy filléres telefonhangszórót...? A szoftveres moddolás (lehalkítás) tényleg nem járható? Jó, mondjuk úgy fejjel lefelé kell fülhöz tartani a készüléket: (ha jól látom, az alsó élén vannak a hangszórók, a mikrofon meg felül.

Na mindegy, ugye a 10-esből már a GSM modult is kihagyták a fejlődés érdekében...

(#28) Ba.G válasza szab.tam (#15) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Az nyilvánvaló, hogy a hangszórók nem az élükre állítva vannak a lapos házban, tehát esetleg 1 mikrofonnyi likat fúrva eléjük...? Erre gondolsz moddoláson? Nem tűnik rossz ötletnek.

(#29) Ba.G válasza Luser2000 (#19) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Ezt a kijelentést ("ciki") mire alapozod?
Teljesen hülyének ne nézd a gyártót.

A cikk első bekezdése erről szól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.