Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaveForce


RaveForce
veterán

Vajon a következő forradalom a Note széria után? Az elejéne az is különcnek lett elkönyvelve, és úgy hogy se lesz belőle semmi.... és lám.. :)) Én előbb tudnám beilleszteni a hétköznapokba, mint egy mezei tabletet... persze ez igény függő

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#2) vicze


vicze
félisten

Csak azt nem tudom, hogy mi a jó fenének kell a cikkben tabletnek nevezni, mikor a Samsung expliciten nem nevezi annak, mivel nem az. :U

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Egyébként meg mi értelme van - főleg ennyiért? :F

Ennyiből már lehet venni értelmes PC-t, notit, TV-t is....

B.Cs.

(#4) rottenbull


rottenbull
senior tag

A sracok leultek a Samsungnal, es olyat csinaltak, hogy maguk sem tudjak mi az.

(#5) Bone123 válasza vicze (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Minek neveznéd az óriásképernyős, androidos, érintőkijelzős, androidos terméket, amit a The Verge-től GSM Arenáig tabletnek neveznek? A Samsung a phablet szót sem használja...

(#6) vicze válasza Bone123 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Mert ennyi erővel minden tablet, aminek értőkijelzője van. Ha 1 valaki kútba ugrik akkor mindenki ugorjon?
Még egyszer a Samsung sajtóközleményében, nem nevezi tabletnek 1x sem. Véletlen? "Android mobile device" ez van... Ez egy olyan kategória, aminek nincs neve és kész.
Érintőkijelzős streaming kijelző, gyakorlatilag AndroidTV is futhatna rajta, sok mindenre jó csak pont tabletnek nem.

(#7) Syl válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt, legalább 200 darab pizzát, több száz hamburgert, pár ezer hajcsatot... :U

> mi értelme

Sokan ugyanezt kérdezgették amikor Steve Jobs bemutatta az iPad-et is.
Van egy piaci szegmens, ahol a Samsung lehetőséget lát és csináltak egy ilyen öszvért. Majd kiderül bejön-e nekik.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) domerator


domerator
veterán

Értelme konvergál a nullához

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kondizásra teremtve. :)

(#10) guminyúl


guminyúl
tag

Ha szolgáltatónál lesz, mondjuk egy hűségidő meghosszabbítós akcióban (~50% kedvezménnyel), garantáltan veszek egyet. Ezt nekem találták ki!

(#11) Bone123 válasza vicze (#6) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Talán érdemes lehet ezen elbeszélgetni, de már a hír kategóriájának kiválasztásánál döntenünk kell a termék hovatartozásáról. Funkcióban a View egy ugyanolyan androidos tablet, mint a többi, csak van egy multimédiás kezdőképernyője tartalomszolgáltatásokkal, egy lába és egy fogantyúja. Az Alcatel óriásképernyős készülékét is tabletnek kategorizálja a szakma.

Ha kinő egy olyan termékkategória, amelyik ténylegesen megkülönbözteti magát a tabletektől, mint a phabletek tették, biztos kitalál ennek is egy nevet a szakma. A Samsung a phablet szót sem használja, de jelzésértékű az olvasóink számára, ha ezt a szót bedobjuk, mert egyből kiderül, hogy egy nagy képernyős mobilról van szó. A Viewnál a tablet volt a legszerencsésebb választás.

(#12) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Szvsz nem drága, ha azt vesszük, hogy egy flagship teló ára honnan indul. Nekem tetszik, bár szükségem nem lenne rá.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#14) bolvar válasza RaveForce (#1) üzenetére


bolvar
senior tag

Biztos én maradtam de a Note mióta forradalmi?.Egy nagy lapos tepsi pár % használ ilyet mert értelmetlenül nagy egy telefonnak(hiába hívják phabletnek...).
Ez szintén ugyanez a kategória.Elmondhatják megcsináltuk nekünk van ilyen és pont.Szvsz értelme nincs főleg ilyen árral.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#15) #15419392 válasza bolvar (#14) üzenetére


#15419392
törölt tag

aha, szóval ha neked nem kéne màsnak se kelljen? tipikus magyar mentalitàs, még meg sem fogtad de egyből ez szar mert nekem nincs rà szükségem...a piac diktàl nem te és ezért csinàlta meg a samsung, az apple is kiadott egy nagyobb ipadet és veszik/venni is fogjàk a népek

(#16) RaveForce válasza bolvar (#14) üzenetére


RaveForce
veterán

talán onnan, h manapság boldog-boldogtalan nagy és kis gyártó ezeket tolja?! még az Apple is...csak emiatt... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

"Csak" FullHD...bezzeg 5,5"-re megy a QHD.

(#18) RaveForce válasza Szabcsizz (#17) üzenetére


RaveForce
veterán

esélyes, h ugyanarra a látástávolságra tervezték őket használni, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#19) konyi79


konyi79
addikt

No azért ha telefonon 800ppi környékén járunk, elég soványka itt a 120. Ekkorában már lehet zavaró, fájdalmasan ordít, csak azért ennyi lehessen növelni az mk2-ben.

(#20) RaveForce válasza konyi79 (#19) üzenetére


RaveForce
veterán

No azért ha telefonon 800ppi környékén járunk

kérdés, h minek... :U egyedül a VR ami ekkora ppi-ből profitálhat

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#21) Aron1988


Aron1988
tag

Annyiba kerül, mint a 64Gb-os iPad air 2 listaára. Ami pedig már több, mint egy éves, és valószínüleg a kisebb kijelző és társai miatt olcsóbb is előállítani.
Vadiúj, 32GB-os, sok extrával kecsegtető gép ez, várható volt a 600 dolláros cimke. Szerencsére a Galaxy Tab S 10.5 a legnagyobb áruházakból is már 119ezerért elvihető, végül is az is remek alternatíva azoknak, akiknek szűkösebb az anyagi keret.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#22) konyi79 válasza RaveForce (#20) üzenetére


konyi79
addikt

Nem azt mondtam telefonon kell 800ppi, hanem van. Ide viszont kellene 200 körül, mondjuk egy WQHD.

(#23) RaveForce válasza konyi79 (#22) üzenetére


RaveForce
veterán

Én abból indulok ki hogy a TV-m csak FullHD, ami azért ennél jelentősen nagyobb, és még sosem éreztem pixelesnek. Na most ez kisebb méretű, és szintén távolabbról való "bámulásra" tervezték, nem folyamatos kézből használatra, tehát sztem bőségesen elég. Persze ha vki az orra előtt akarja használni, akkor nyílván kevés lesz.. :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#24) konyi79 válasza RaveForce (#23) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, nem távolról bámulva kevés. Ez nem TV. Azt nem fogod ezzel kiváltani.
Adja magát, akár bt billentyűzettel nekiállj vele kiváltani a laptopot, és közvetlen közelről nézd.
De mindegy is, neked elég, nekem nem. Jól van ez így.

(#25) aram01


aram01
nagyúr

nekem kéne, simán jó

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) Szakiii


Szakiii
addikt

Nekem tetszik, élmény lehet rajta hs-t tolni, vagy bármi mást játszani, filmezni szintén jó, ennek inkább látom értelmét mint egy 7 colos tabletnek, win 10es tabot használok de csak 11 colos de bár ekkora lenne ;]

(#27) benike1999


benike1999
tag

Szép-szép de nem sok értelme van! Inkább vennék 100000 Ft körül egy kissebb érintőképernyős AIO-t mondjuk a konyhába, a ház többi részére meg egy 60000 Ft-os tabot és így már két olyan eszköz is lesz a házban amit lehet használni egymástól függetlenül (mivel ilyen eszközt inkább az vesz akinek már családja van) ezzel csökkentve a veszekedések számát (pl.: ha mindkét gyerek szeretné birtokba venni az eszközt...stb)

(#28) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Szívesen megnézném közelről is.

(#29) Szabcsizz válasza RaveForce (#18) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Lehet,hogy egy állat vagyok,de én szívesen használnám az ölemben.Ezért is hozakodtam elő a QHD felbontással.😸
A laptopom 17,3" szóóóval van sejtésem mekkora lehet.
Budira el tudnám képzelni egy jó kis Mérges madaras játékkal karöltve.😹

(#30) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Aki nem tudja mire jó ez, annak megmondom. Ha jön a betörő, mikor ezt használod, csak felkapod és fejbe kólintod vele. Elég nagyot lehet ezzel csapni, több mint 2 kiló. Gondolj bele, ha ipad van a kezedben, az mire elég? ;]

Szerintem a teljesítmény ennyi pénzért harmatos. Nem én vagyok a célközönség.

(#31) cozmo


cozmo
őstag

Tömören: Megveszed százezrekért, használod bő 1 évet, android elavul, gyártó nem ad ki frissebb androidot rá, eret vágsz hogy ennyi pénz kidobtál rá pár éve. :W

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#32) Dr.Anonymus válasza rottenbull (#4) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

szerintem a fő motivációja ennek a terméknek az volt, hogy:
"héé skaccok, kijött az iPad Pro, ki kellene adnunk valami még nagyobbat"

a notenál ez az "innováció" már bejött ;]

(#33) RaveForce válasza cozmo (#31) üzenetére


RaveForce
veterán

teljesen jogos, emberek tömegei dobják ki a telefonjaikat, csak mert 6 helyett 5.1, 5.0, 4.4, ne adj Isten 4.3 futkos rajtuk... oh wait.. :U

#32
egy másik topikban is ki lett már tárgyalva, hogy a 2 gép tökéletesen más koncepció és más felhasználást céloz meg, ha nem világos, itt ne kezdjük megint..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#34) Dr.Anonymus válasza RaveForce (#33) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jól van na, már trollkodni se szabad? :DDD ;)

(#35) RaveForce válasza Dr.Anonymus (#34) üzenetére


RaveForce
veterán

csakis a sokdiplomás értelmiségi apple usernek megengedett :DDD csodálom h most nem jelent meg :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#36) Dr.Anonymus válasza RaveForce (#35) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

akkor még fel kell nőnöm a feladathoz :DDD

(#37) cozmo válasza RaveForce (#33) üzenetére


cozmo
őstag

Mondom ezt úgy, hogy egy hajdanán jobb sorsra érdemes TF101G a fiókomban rohad. :W
Mérhetetlenül csalódtam az androidban. :((( :W
Addig nem veszek android táblát ameddig nem megoldott, hogy én telepítem fel mindig a legujjabb oprendszert. Ahogy ezt már évek óta lehetővé teszi a windows. KÖVETENDŐ!
Mert nem vagyok kiszolgáltatva, annak hogy belassul a szar android.
Csak is windows tabletem lesz, ameddig nem lesz "nyílt" az android. Hogy bárki bármire maga felrakhatja ha a hardver elég.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#38) mazsi


mazsi
senior tag

Bazi kevés ekkora méretben ez a felbontás, ez a vas elbírna nagyobbat is :(
Azonos tévé remek példa, mennyire nem látja ennek a szerepét valaki. A flancos tévét 3-10 méterről bámulják a népek, ezt meg 1-2 méterről. Ha nem lenne éjszaka tolnék egy fotót a pixelhegyekről 1 méteres távolságról, mert pont annyira lesz a szemedtől a cucc, ha bökdösni fogod.

Viszont sört adnék annak, aki privátban dob nekem táskához linket, mert én nem találtam sehol. 19"-os laptopok is másfél centivel kisebbek ennél.

Az ára pedig reális sajnos, tessék rákeresni hasonló méretű érintős monitorra, 130 alatt nehezen találni értelmes panelt.

Ettől függetlenül legyen még sok ilyen, hogy többen ráérezhessenek az ízére! :Y

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#39) GALARDO válasza domerator (#8) üzenetére


GALARDO
addikt

Pontosan, ennek már aztán tényleg nincs értelme.

(szvsz)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#40) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Ertem en, hogy a kijelzo nagy es az uvegnek sulya van, de azert 2,5+ kg...es csupan 5600mAh, es nem is fem, hanem muanyag hazzal... Kicsit durva. (Kivancsi lennek majd egy szetszerelos videora, ekkora meretben mivel telitik ki azt a sok helyet? Olomgolyokkal? :D) A 15,6"-os laptopom nincs ennyi, pedig abban van sulya a 44000+mAh-es aksinak :) sok mas gyarto kisebb meretbe meg tudta oldani a ~10000mAh-t, ide siman befert volna 15-20000 is. (Persze az is dobott volna a sulyan, de 2,5+ kilonal mar nem mindegy? :) kiviszem a szabadba, kertbe, nyaralas alatt es baratokkal, csaladdal egesz estes filmezes pl. de max fenyeron egy TFT panel zabalhat rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#41) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Kövezzetek meg, de nekem tetszik...a koncepció!
Már csak valamelyik értelmesebb gyártónak kell megcsinálnia egy erősebbet, olcsóbbat, jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az árazása mondjuk kicsit fura, mert több termékszegmens találkozásának metszetében helyezkedik el, amiket eltérően áraznak. Gyakorlatilag valahol egy tablet, egy okostévé és egy all-in-one számítógép háromszög közepén foglal helyet.

Ha tabletként nézzük, nem drága a többi tablethez képest, ekkora méretben
Ha AIO-nak nézzük már kicsit drág, mert elég gyenge vas ennyi pénzért (igaz hordozhatóbb is sokkal)
Ha okostévének nézzük szintén drága, mert ennyi pénzért már sokkal nagyobbat is lehet kapni, amin ugyanezek az androidos appok futnak.

Amúgy meg önmagában egy új szegmens, nem lehet ráhúzni a korábbi kabátokat.

Az 100% hogy ha az Apple jött volna ki ezzel, akkor kapásból milliókat adnának el belőle az első hetekben ilyen áron. A Samsung esetén viszont lehet akár bukás is. Furák az emberek. Ha iOS lenne rajta, már ma elő is rendelném...de az androidtól továbbra is tartok biztonsági szempontból. (ez az én fóbiám) :U

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) vicze válasza Bone123 (#11) üzenetére


vicze
félisten

Jó megértem, hogy nincs szó rá, de akkor meddig tablet a tablet? 24",27",32"?
Amúgy sok ilyen lesz a jövőben, mert maga a TV megy ebbe az irányba, ez csak az első fecskék között van, ahogy az Alcatel is.

A kommentekből látod, hogy miért lenne fontos nem tabletnek nevezni, mert egyszerűen nem érti a többség, hogy mit is szeretnének vele, és túlnyomó többségben csak az értetlenkedés folyik, már csak a miért nem Windows fut rajta kommentek hiányoznak kb...

(#42) Tigerclaw: Félted a palacsinta receptet mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) Marshall7 válasza RaveForce (#1) üzenetére


Marshall7
csendes tag

Full Hd?! Ez most vicc?A Samsung megint fénykorát éli,és csak Full Hd kijelzőt valamint csak 2 gb RAM-ot bírnak belerakni?Nekem kicsit csalódás.

Never Settle

(#45) tjb007 válasza mazsi (#38) üzenetére


tjb007
nagyúr

A vas pont nem bírna el nagyobb felbontást.

(#46) dajkapeter válasza Marshall7 (#44) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Azért nem tesz bele nagyobbat, mert majd jön egy másik modell QHD felbontással és jön egy harmadik 3 Gb rammal és egy negyedik QHD felbontással 3 Gb rammal... :DD Nem ment el az eszük, hogy csak egy készüléket dobjanak a piacra...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#47) bolvar válasza #15419392 (#15) üzenetére


bolvar
senior tag

Igen fóbiás lehetsz...rettentő irigy vagyok erre elhiheted...ja izé nem :D.
Ez egy totálisan értelmetlen termék ebben a formában és nem csak én vagyok ezzel így.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#48) Tigerclaw válasza vicze (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem, de ha már van egy ilyen tableted, miért ne használnád komolyabb dologra, pl. netbankolás, vagy netes vásárlás...Ott már azért fontos, hogy kifejezetten biztonságosnak tartsam szoftveresen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Amióta léteznek tabletek, azóta várok egy ilyen nagy képernyősre. Az Acer és Asus nagytáblái igen drágák voltak és nem is pont ezt a vonalat képviselték, a Panasonic asztala már túl nagy, ez tökéletes volna.
Ha nem lenne 2,5kg és nem 5,7Ah-s akkuja lenne.

És hogy mire jó? Egy A3-A4 közötti méretű tablet, üzleti felhasználásra tökéletes, de otthon is csak ezen neteznék. Ha lerakom a konyhapultra, látom távolabbról is a receptet... Lehet két embernek is egyszerre használni. Ez egy nagyon nagy piaci rés szerintem.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#50) flexxx2 válasza cozmo (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

A Windows-t pénzért veszed, az Android ingyen van, ez az ára, valahol mindig megfizeted az árat.

A Samu szerintem ezzel csak próbálkozik egyet, ha fogy, akkor lesz Ver2.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.