Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luser2000


Luser2000
addikt

Nem semmi érték, DE:

csak annyit mondjatok, hogy (Note5-höz képest) gyönyörű a készülék? :B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2) DithenS


DithenS
senior tag

Amoledet nagyon szeretem.Igaz nekem egy alsókategóriás samsung telóm van de ennek is hihetetlen szép az amoled kijelzője! Akkor ennek milyen ütős lehet már.

(#3) hwtvennek válasza Luser2000 (#1) üzenetére


hwtvennek
tag

rengeteg kép és videó van a neten róla, te ezt miért nem vagy képes magadtól megállapítani?

(#4) DithenS válasza hwtvennek (#3) üzenetére


DithenS
senior tag

Szerintem élőbe gondolta más véleménye alapján.Képen nehéz megmondani hogy mi szép és mi a csúnya.Lásd az LG G5-öt.Élőben méh rondább.

(#5) Bone123 válasza Luser2000 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nagyon mutatós, de talán ennél is fontosabb, hogy keskenyebb és oldalt tökéletesen kerekded, semmi él.

(#6) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Jó-jó azamoled, szerettem is, ameddig be nem égett :B

Ha valami csoda folytán ezt le tudják küzdeni, az hatalmas lépés lenne. És szerintem nálam hamar beégne, mivel sokat böngészek, így a böngésző ikonjai, és a Messenger chat fej nálam mindig 1 helyen van. Ezért hamar beégne szerintem. S2 is viszonylag hamar beégett, ez már tuti jobban bírja, de akkor is, beéghet. És mivel tényleg, én úgy használom a telót, hogy minden egy helyen van így hamar beéghet.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#7) MittuDomain_ válasza Bone123 (#5) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Örülök hogy itt egy házgazda. :)

Lesz valamikor Vernee Apollo Lite teszt végre? Egy Note7 árából kijönne majdnem 4, sokkal emberközelibb telefon. Az is válasz, ha még vártok, mert a soft nem 100as (bár elég sokan megrendelték már; én MA teszt nélkül nem merem), csak valami info morzsát csepegtessetek pls.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#8) heidrich válasza Luser2000 (#1) üzenetére


heidrich
senior tag

A héten sikerült megnéznem, gyönyörű, fogása sokkal jobb mint az S7 Edgenek, a szimmetrikus íveknek és a kicsit vastagabb oldalkeretnek köszönhetően. 1 kézzel gond nélkül tudtam használni, pl. egy iPhone 6S Plus használata már gondot okoz akkora, ez a cucc fizikailag kisebb mint az iPhone pedig ennek nagyobb a kijelzője... Gondolkodásba estem, hogy váltsak.:D

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#9) janeszgol válasza holozis_HUN (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Én így tudom: Magas fényerőn ég be. Az nem baj, ha statikus a tartalom, csak a fényerő ne legyen mindig csutkán. Sőt inkább soha.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Vikooo válasza holozis_HUN (#6) üzenetére


Vikooo
addikt

Azert ne az S2 -vel hasonlitsd ossze a mai AMOLED panelokat. Az S2 RGB alpixel elrendezest hasznalt egy pixel megjelenitesehez. Azota koztudott, hogy a kek szint kibocsajto szerves vegyulet sokkal hamarabb elfarad ezert tertek at a PenTile elrendezesre (ket pixel egy kek alpixelen osztozik igy a kek pixelek szama a teljes felbontashoz kepest felezodik) tehat csokken a beeges veszelye.

S6 -on nyoma sincs beegesnek, nalam az S2 es az S4 is beegett.

(#11) heidrich válasza Vikooo (#10) üzenetére


heidrich
senior tag

Láttam már azért jópár S6-ot beégve sajnos. :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#12) holozis_HUN válasza Vikooo (#10) üzenetére


holozis_HUN
veterán

"S2 is viszonylag hamar beégett, ez már tuti jobban bírja, de akkor is, beéghet."

Ezt írtam :B Tisztában vagyok vele, hogy jobban bírja, mint az S2. De akkor is, megtörténhet. És mivel nálam Messenger fej egy helyen van és böngészni is sokat böngészek, így ez megtörténhet. Garanciában cserélik azt is tudom. De akkor is, macera.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13) #67656192


#67656192
törölt tag

Várom a tesztet..

(#14) DithenS válasza Vikooo (#10) üzenetére


DithenS
senior tag

Az a baj hogy vannak ezek a berögzült dolgok sok embernél ami miatt félnek az amoledtől :S
Nekem 2 éve lesz meg lassan a telóm még sincs semmi :) S2 meg tényleg rég volt nagyon de még is rányomta a béllyegét sok embernek.

(#15) holozis_HUN válasza DithenS (#14) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Így áll a telefonom 90%-ban, amikor a képernyő be van kapcsolva.

Ezért félek az amoledtől, sokat lenne egy helyen a messenger fej, és a Chrome felső sávja. Ugyan ez volt S2-nél is. Lehet itt később jön elő, de akkor is, előjön. Ezért lehet várok 1-2 évet, jobban kifejlődjön :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16) Luser2000


Luser2000
addikt

Köszönöm azok válaszát, akik már élőben fogták a készüléket és személyes benyomásukat megosztották!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#17) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Várjuk a tesztet, jövőre lehet ez a teló lesz az i6-om utódja (vagy az i7).

(#18) nebulo


nebulo
tag

Én úgy érzem, hogy ez a fényerő dolog olyan, mintha tűzzel akarnánk a tüzet eloltani: túl világos van kinn, nem baj, még fényesebbre csináljuk a kijelzőt! Mi van az e-papírokkal? Értem én, hogy közel sincsenek azon a szinten sem ahol ma egy legalja telefon kijelzője (színek, képfrissítés, stb...), de emlékszem még az Ericsson T68 kijelzőjére amikor kijött, az sem volt egy eget rengető minőség mai szemmel, de toltak a technológiába pénzt és lám milyen kijelzők vannak manapság. Az e-papírba vagy bármi hasonlóba miért nem fektetnek? Hol van az igazi innováció? Kíváncsi vagyok mennyit menne egy e-papír jellegű kijelzővel egy készülék? Amennyire értem még mindig a kijelző falja meg az aksi nagy részét: már-már érthetetlen felbontásokra van pénz, de arra, hogy energiatakarékos módon legyen megoldva a napsütés alatti használat arra nincs... :(

(#19) Mr.Silkó válasza Mr.Silkó (#17) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy addig nem cserélem az i6-ot, amíg rommá nem megy, mert annyira szeretem. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Weeman1 válasza holozis_HUN (#6) üzenetére


Weeman1
veterán

Nyugi az Ips is beég ugyan úgy mint a Superamoled.
Làsd példának a G4-et.

Xiaomi 11T Pro

(#21) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ezzel a fényerővel, már vallatni lehet.

(#22) GRILLEBAR válasza Vikooo (#10) üzenetére


GRILLEBAR
csendes tag

az s4 és s5 panelek is rendre beégtek... s6 ot még nem láttam beégve.. de azokra se kell sokat várni :P

(#23) GRILLEBAR válasza Weeman1 (#20) üzenetére


GRILLEBAR
csendes tag

vagy a sárgulós G3 at...

(#24) nincskanál


nincskanál
tag

Note3-am van, beégett. Nem zavaró módon, a felső sor, ahol az óra van. De csak egészen sötét kijelző mellett vehető észre. Ennyi belefér, hogy cserébe sokkal jobb, mint az ips.

(#25) Vikooo válasza Weeman1 (#20) üzenetére


Vikooo
addikt

Az nem nevezheto beegesnek ami par percig, oraig szellemkepkent ottmarad. Az LCD ezt jol viseli, eltunik ellenben ha az AMOLED beeg (hagsulyozom S6 on meg nem egett be) az nagy valoszinuseggel ott is marad...

Kijelzo sargulas meg a rossz minosegu ragaszto okozza, magas homersekleten besargult.

(#26) holozis_HUN válasza Weeman1 (#20) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Téves. LCD nem tud beégni. A folyadékkristályok beragadnak, ha sokat van ugyan az a kép. (húgom tabletjénél is ez volt, "beégett". Vártunk pár órát, elfolytak a kristályok és újra jó lett.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#27) Weeman1 válasza holozis_HUN (#26) üzenetére


Weeman1
veterán

Nézzetek be a G4 topikba.

Xiaomi 11T Pro

(#28) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az időtállóságon javítsanak inkább, aztán a fényerő. Remélem bírják már ezek a panelek az ilyet.

Finn the human

(#29) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon rendben van ez a telefon. Sikeres lesz nagyon.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) #24536576


#24536576
törölt tag

Valahol meg lehet fogdosni kicsiny orsóágunkban? :U

Ennyire még nem vártam telefont, nem tudom, hogy bírom ki 31-ig. :Y

(#31) hwtvennek válasza #24536576 (#30) üzenetére


hwtvennek
tag

azért fel ne vágd az ereidet. :)

(#32) Weeman1 válasza #24536576 (#30) üzenetére


Weeman1
veterán

Nyomtas ki róla egy képet és fogdoshatod. ;]

Xiaomi 11T Pro

(#33) Luck Dragon

Nem semmi hova jutott ez a kijelző technológia.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Vikooo válasza Weeman1 (#27) üzenetére


Vikooo
addikt

#25

(#35) #24536576 válasza hwtvennek (#31) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azt meghagyom neked(persze a saját ereiddel). :)

(#32) Weeman1: Szerintem az nem lenne az igazi. :O

(#36) Weeman1 válasza #24536576 (#35) üzenetére


Weeman1
veterán

Akkor nyomtasd 3D nyomtatóval. :)

Xiaomi 11T Pro

(#37) kchris78


kchris78
veterán

Mi értelme van ennek? Felbontás növelésére már nincs lehetőség most a fenyero... ez a dolog olyan mintha az autót 5-6ezres fordulaton pörgetné az ember. Van rá lehetőség de mi értelme? Ilyen fenyeron nem fogja használni az ember sokat a telefont mer kifolyik a szeme... fotózni meg hasonló gyors infokra a 6-700 mit is megteszi. Nem beszélve a fogyasztásról. De ebben az iparágban a fejlődés sosem arról szólt hogy ha valami megteszi akkor az elég, mindig több és több kell akkor is ha "nincs " rá szükség...

[ Szerkesztve ]

(#38) holozis_HUN válasza kchris78 (#37) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Elolvastad a cikket?

Minél kisebb a fehér a képernyőn, annál erősebb. Szóval teljes képernyőn lehet ez csak 750-800 nit, vagy kevesebb.

De miért baj??!! Akinek sok, az lejjebb húzza, ennyi. Azért van, akinek kell, használja. Most ha neked nem kell ujjlenyomat-olvasó, akkor egy telóban se legyen?

Én örülnék azért, ha erősebb lenne a képernyő fénye, direkt napban nehezen látni...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#39) ctvagyok


ctvagyok
őstag

A displaymate szerint most sem történt előrelépés a fogyasztás tekintetében. Hát kár. Azért jó lenne feltornászni annyira, hogy APL 85%-nál már egyenlő legyen a fogyasztása az IPS-el.
Mondjuk szerintem nem is kell olyan magas fényerőn használni, mint egy IPS-t ugyanazon a körülmények között (alacsony tükröződés,szuper kontraszt). De attól még jó lenne látni egy kis hatékonyság növekedést. A Note 5 óta nem volt ilyen tekintetben előrelépés.
Ez a kijelző jobb lett, mint az S7-ben a mérések alapján. Azért ez nem hangzik rosszul szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#40) DemonDani


DemonDani
addikt

Egy gondolat bánt engemet,
Beég mint a rettenet.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#41) Deck válasza holozis_HUN (#6) üzenetére


Deck
titán

Ejj ha mennyi szó ismétlés.. ;]

Igen beéghet majd egyszer talán.. De van garancia, futár viszi és hozza. Anyum S4-e több mint 1 éves semmi baja.

Viszont.. Xperia P, S, Z, Z2, Z3on is volt sárgásodás a kijelzőn ami folyton terjedt és 2 hétre kellett leadnom.. Volt amin 2xer is. Pedig ezek nem amoledek..

Öcsém jövő héten adja le a Z2-öt a fehér szín sárgás neki.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#42) Fall-N válasza holozis_HUN (#6) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Ameddig be tud égni, addig nem izgat milyen. A rekord fényerő is pont jót tesz a beégésnek, azaz elősegíti, hogy előbb bekövetkezzen.

Weeman1: Dehogy ég az be ha normális minőségű! G4 egyedi eset. Ahány telefonom volt egynek sem égett be a kijelzője. Pedig minden feltétel adott volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#43) holozis_HUN válasza Deck (#41) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Valahogy le kell írni... :P

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#44) Fall-N válasza Fall-N (#42) üzenetére


Fall-N
veterán

Lejárt a szerkesztési idő.

Ahogy írták az csak memória effektus azaz szellemkép. Már a CRT-nél is fennállt ez ha konstans részek voltak. Magától eltűnik. AMOLED szerves alapú ezért is tud beégni. Kémiailag változik és úgy is marad. Véleményem szerint sosem fogják tudni ezt kiküszöbölni, előbb fogja más technológia leváltani.

Plazma TV-knél szintúgy ez volt a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#45) ctvagyok válasza Fall-N (#44) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ma szinte senki nem használja addig a készülékét, hogy a hétköznapi használatban zavaró legyen a beégés. Persze ettől még téged zavarhat. Csak nem értem az ellenszenvet. A piac talán legjobb kijelzőit rakja a Samsung a csúcs telefonjaiba. Ma már szinte csak a beégést lehet felhozni ellenpéldának ellenük.

Szerintem a magas fényerő sem véletlen. Eddig is simán felment jó magasra a SAMOLED, csak visszafogták a kijelző élettartam miatt. Nyilván ha most engedik felfelé, az azt jelenti, hogy javítottak a várható élettartamon. Aztán majd meglátjuk, lehet fél év múlva ezt visszavonom, mert minden Note 7 kijelző be fog halni.

Be fog égni? Az tuti. Észre fogom venni az -2 éves termékciklus alatt? Csak ha ezt sasolom egész nap?

Cserébe megkapom a legjobb betekintési szöget, kontrasztarányt, fényerőt, legkevesebb tükröződést, legjobb feketét. Ha garancia idő alatt beég akkor cserélik. A Samsung egyszerűen úgy tervez, hogy két évente cseréled a telefonját. De a 2 éves s4 minim, automata fényerős használat mellet 2 évig kibírta látható beégés nélkül. Bár ha te max fényerőt nyomatsz állandóan akkor valóban hamar be fog égni.

Ettől még lehet utálni az AMOLED-et, megértem. De az emberek 99%-a nem azt nézi mikor ég be, hanem azt, hogy milyen szép a kép. Na ebben viszont az amoled a toppon van. Ha valakinek túlszaturált kell megkaphatja, akinek meg srgb az is.

Persze lehet venni egy szarul kalibrált IPS-es telefont is. Ha éppen ez a te zsánered. Az nem fog beégni. Kivéve ha G4 vagy G5...

Ettől még ott van rengeteg másik gyártó, onnan lehet IPS paneles készülékeket kapni. Szerintem felesleges ezen a beégésen rugózni minden amoled topicban. Van és kész, de cserébe rengeteg előnye van már a legkorszerűbb SAMOLED paneleknek.

[ Szerkesztve ]

(#46) Deck válasza ctvagyok (#45) üzenetére


Deck
titán

Lehet venni +1 év garanciát. Akkor 3 év :)

Ips meg sárgásodik és terjed..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#47) RaveForce válasza ctvagyok (#45) üzenetére


RaveForce
veterán

Hatalmas +1! :R Ez az aminek lusta voltam nekiallni leirni :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#48) stewe780 válasza ctvagyok (#45) üzenetére


stewe780
őstag

Nem kell ehhez csodabogárnak lenni, heti 10 óra navigáció nappal melegben, nagy fényerőn, hogy lássam is, egyetlen nyár alatt beégeti a navi nyomógombjait. Nincs mit tenni, sajnos ez ilyen. Bármilyen más használattal el lehet érni a 2 éves életciklus végét látható beégés nélkül, de a navigáció simán hazavágja. A pontszerű magas fényérték pedig csak elősegítí a beégést. Az amoled a legékesebb példája a telefonok tervezett élettartamára. Jobb paneleket sikerült létrehozni? Adjunk neki magasabb fényerőt, nehogy tovább használják már...

Tabletnek simán megvettem az S2-t, és tényleg gyönyörű az amoled képe, meg nem is aggódom a beégés miatt, lévén, hogy kültérben nagyon ritkán használom. De telefonnak nem venném, nem is vettem, és aki a navigációt gyakran használja nem is ajánlom.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#50) kchris78 válasza Deck (#46) üzenetére


kchris78
veterán

de a sárgásodás nem függ attól hogy mennyit hajtod a kijelzőt, és jellemzően inkább 3-4 év alatt jön elő.
A beégés dolog meg hiába nem nálam jön elő, nekem azért számít, ha eladom a telefont 1-2 év között.. Hogy egy beégett, ezáltal leamortizálódott telefont adok el tiízezrekkel olcsóbban vagy egy újként muzsikálót... Azért nem mindegy. Most lehet jönni hogy minek veszek 200ezres telefont ha nincs ennyi, de nyilván senki sem a saját pénzének az ellensége, nem vennék 200-ezres telefont ha 1-2 évente teljesen újonnan kellene megvenni, a régi meg menne a levesbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.