Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az ember hajlandó azt hinni, hogy a világ legokosabb teremtménye. Ám ha koponya űrméretet nézünk, messze lemarad az általa lebecsült teremtményektől.
Mekkora agya van egy hollónak? Mekkora agya van egy patkánynak? Mindkettő intelligencia bajnok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) gabor85 válasza Vakegérke (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Jajj, dehogy a legokosabb. Számomra akkor is lenyűgöző lenne, ha fele ennyire lenne jó problémamegoldó. Sőt, még az sem zavar hogy halálmadárnak csúfolják.. sokan félnek a beléjük vert babonáktól. És ha már babonáknál vagyunk, a fekete macska mindíg bejön!

Visszatérve a témára: nagy átlagban a kutyák is változó agytérfogattal és változó intelligenciával rendelkeznek. Ugyanez igaz ezeknél a madaraknál is, nem mindegyik példány "zseni". Kutatások szerint a 4/5-ödük tartozik az IQ-bajok kategóriába... A maradék átlagos.

(#3) Vakegérke válasza gabor85 (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

A 4/5-öd nem szép eredmény? Az embereknél ez az arány sokkal rosszabb, legalábbis szerintem.

"A holló az egyik legintelligensebb madár, amely komplex szociális viselkedés és kommunikáció kialakulását teszi lehetőve. Így rugalmasan képesek válaszolni a váratlan kihívásokra, a fejlett problémamegoldó képességüket számos kísérlet igazolta."
Forrás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) gabor85 válasza Vakegérke (#3) üzenetére


gabor85
őstag

Bizony hogy rosszabb.

Egy a baj itt, hogy szeretnék egyet... de hivatalosan nem lehet...

(#5) Vakegérke válasza gabor85 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hivatalosan nem, de van megoldás.
"A fogságban tartott holló egy idő után ragaszkodóvá válik..."
Ha nem tud róla senki, akkor nem érhet baj. Bizonyos idő után már nem fogság számára a környezet, és senki sem szólhat meg azért, mert ragaszkodik hozzád Isten fekete teremtménye.
Ha én hollót szeretnék tartani, akkor kilesném, hogy hol fészkel a pár, és mikor költ.
"A fészek – melyet legtöbbször magas fák koronájába, vagy sziklaszirtekre, ritkábban villanyoszlopra építenek – egy mély, nagy tálat formáz. A szülők fészküket ágakból, gallyakból építik, annak belsejét pedig gyökerekkel, sárral, fakéreggel, sőt, sokszor még lágyabb anyagokkal, például szarvasbundával bélelik.
A tojásrakás általában már februárban elkezdődik, bár ez erősen függ az éghajlati tényezőktől. Például Grönlandon kicsit később, úgy április környékén, míg Pakisztánban már decemberben megkezdődik a költés. A tojók három-hét kékeszöld, barna foltokkal tarkított tojást tojnak, a költési idő 18-21 nap. Csak a tojó költ. A fiatal madarak, kiket mindkét szülő etet, 35-42 napos korukban repülnek ki először, de még hat hónapig biztosan szüleikkel maradnak."

Forrás.
Szóval tavasz/nyár a tett ideje. Elcsórni a kölyköt, aztán etetgetni, szeretgetni. Hatalmas felelősség, hatalmas kalitka. Egy idő után már esze ágában sincs meglógni, tehát szabadon engedhető.

Egyébként nagy svihák. Hallomásból tudom, hogy lazán szétszedi a hangfalat, ahogy a kakadu is. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) gabor85 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


gabor85
őstag

Igen, a terv ez. Vadász haver segít, fát kell majd mászni. ;) Nem lesz könnyű mert magasra fészkel a gané. Lesz időm rá. Apu viszont nem szereti. Anyu sem. Hiába van szép nagy udvar, és hely, neeeem akarják azért sem. Jól van, bolond vagyok tudom. De egy életem van, és ha a dolog a madár kárára válna, hát megválok tőle. Vagy ő tőlem.

(#7) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Szerintem nagyon szépek, én imádom őket. köszi a cikket, érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

(#8) gabor85 válasza vwpolopg (#7) üzenetére


gabor85
őstag

örülök hogy tetszett. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.