Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Csak kis szemfeltárásként megemlítem (szerintem) miért is illegális a legtöbb országban a marihuána.Idézet:"Ha megtermelhetném otthon a kertemben a kendert magamnak, hülye volnék alkoholra pénzt kiadni..."
Google-ban nem tart sokáig rákeresni hány befolyásos magyar személynek van érdekeltsége a szesziparban.Ugyanígy az eu-ban.Ezeknek már megvan a jól kiépített vállakozásuk,hülyék lennének egy konkurenciát megszavazni/tatni.Valamint nagyon kevés ilyen embernek van érdekeltsége közvetlenül a mezőgazdaságban.(nem véletlenül vonják meg hamarosan a földalapú támogatásokat is).Valamint ha Józsi bácsi a 10 hektárján füvet termeszetne,hamar meggazdagodna ugyanúgy mint Pista bá is.Ne is beszéljünk arról aki több száz hektáron tenné ezt...hamarosan a befolyásos emberkék már nem is lennének akkora nagy halak.Valamint ha mindenki füvet fog termeszteni ki fog árpát???...Erre föl gondolják az osztrákok,h a magyrok megtehetik mi miért nem?És így tovább...A sok szarevő jóhogy félti a seggét!
Ezért nem lesz soha a büdös életbe legalizálva,nem azért mert károsabb mint a szesz,ez csak kamu,kell egy jó mese!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#102) Crystalheart válasza Antibazsi (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az kábszer utáni elvonási tünet tudtommal nem szellemi dolog, demindegy, nem ástam bele magam túlzottan, gondolhatod. Attól én még továbbra is gyengeségnek tartom, ha valaki függővé válik.

Ha valaki ilyenekkel él, és tönkre is teszi az életét vele, mondom, hogy nem közvetlenül árt másoknak. Mondhatni, annyival is kevesebbet segít, és ez már árt. Egy társadalomban az emberek nincsenek maguk, csak ha önhibájukból elhidegülnek. A lezüllés pedig, legyen az alkoholtól vagy bármitől, azt okozza, ráadásul a nemzeti kultúrának sem tesz jót.

(#103) tildy válasza Antibazsi (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki be van allva, akarmmitol is, az egyaltalan ne vezessen.... :( :(((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) Crystalheart válasza Antibazsi (#101) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szivem szerint betiltanám a szeszt is, de már láthattuk párszor, hogy akkor nem megszűnik, csak illegalitásba vonul, és az sem jó. (Ráadásul itthon a Tanácsköztársaság ott szúrta el (egyik helyen), hogy betiltotta a szeszt :P) A kábszert még egyelőre jobban féken lehet tartani, mint az illegális szeszkereskedelmet, ráadásul szőlőt termeszteni sosem lesz tiltott. :D

Viszont: ha az egyik már engedélyezett - tudhatjuk, hogy az ital a régi időkben milen jó politikai eszköz volt -, akkor nem az a megoldás, hogy minden ugyanolyan vagy kicsit kevéssé rossz dolgot engedélyezünk.

[ Szerkesztve ]

(#105) euforia válasza Crystalheart (#104) üzenetére


euforia
tag

Te jóég ember milyen életed van neked betiltanád a szeszt is?:O Persze meg gondolom a szórakozóhelyeket is a kurvákat is meg minden egyebet aztán csak dolgozna az ember napi 10órát hétfőtől szombatig vasárnap elmenne misére délután pedig feküdne a tv előtt. Ez lenne az igazi társadalom mi? És már nem is árt senki senkinek. eh vicc az alkohol jó az én szemembe a drogok is csak tudni kell okosan használni és kicsibb szinesebb az életed nem lezüllesz meg rontod a társadalmat és egyebek!

(#106) Crystalheart válasza euforia (#105) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos... nem tudom, ha szerinted az életben nincs semmi több élvezet, mint a szesz és a drog, hát nem irigyellek :)

Ha most hirtelen hatalomra kerülnék, egészen biztosan nem tiltanám be ezeket, azzal elkéstünk :DDD de nem is engedélyeznék a mostaninál többet. A hatásos belpolitikának nem a tiltások és szankciók a kulcsa, hanem hogy rávezessék az embereket a jobbra.

"csak tudni kell okosan használni"
Tudod itt a kulcs, a drogot sokkal könnyebb ész nélkül használni, mint a legtöbb élvezeti dolgot. (Az alkoholt is, de mint mondtam, az már a kultúra részévé vált, főleg itthon a bor, vagy németeknél a sör. Mérsékelni viszont még lehetne.) Ráadásul főleg a fiatalokat veszélyezteti, nem egy totális elzüllésért felelős.

(#107) euforia válasza Crystalheart (#106) üzenetére


euforia
tag

nem persze h van más élvezet az életembe meg mindenkiébe csak ezek olyan plusz dolgok amik nélkül lehet kicsit besavanyodna az életem! értsd: átlag havi 3-4szer berugok meg ujabban havi egyszer szivok! Egyébként énsem támogatom a legalizációt a holland emberek "felnőttek" hozzá a magyarok meg szerintem nem.

(#108) Crystalheart válasza euforia (#107) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez olyan dolog, amihez szerintem nem lehet igazán felnőni, épp mert a veszélyeztetett réteg abszolút nem felnőtt. A hollandoknál van még egy csomó dolog, amit nem szeretnék itthon valaha is viszontlátni.

Sajnos az emberek élete itthon már csak ilyen lapos. Nem akarok poltitizálni, de tudjuk, hogy mi vezetett idáig. Én pedig remélem, hogy valami ki is fog vezetni ebből...

(#109) Gambit válasza Crystalheart (#108) üzenetére


Gambit
őstag

Csak egy kérdés. Voltál már Amszterdamban? Tudod egyáltalán, hogy mit nem akarsz itthon viszontlátni? Vagy te is csak hallottál róla?

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#110) Crystalheart válasza Gambit (#109) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha a "csomó"-t "néhány"-ra cserélem a kedvedért, úgy jó? :) Főleg törvényi és jogi intézkedésekről beszélek, amiket én mint vezető semmiképp sem vezetnék Magyarországon be. Nincs egy olyan uniform, amit minden országra rá lehet húzni, és ez nem annak a kérdése, hogy vajon "felnőtt-e a témához". Ilyesmi okokból nem erőltetném pl. a Közel-Keleten a demokráciát, ha annyira nem akarják, vagy ilyen okokból maradnék közelebb a honi nemzeti hagyományokhoz, mint a nyugati hullámokhoz. Az a bajunk, hogy mindig csak másolunk, de sohasem mi mutatjuk az utat, de még magunknak sem. :|

Hogy a kérdésedre konkrétan válaszoljak, nem, 10 éve még Pest megyén kívül sem jártam, nemhogy Magyarországon kívül. Ez azonban a mai információközpontú világban nem feltételez alapból tájékozatlanságot.

(#111) Gambit válasza Crystalheart (#110) üzenetére


Gambit
őstag

Mindegy, hogy hogy fogalmazol, mert amúgy euforiának igaza van szerintem is, a magyar emberek még bőven nem állnak készen ilyesmire. Amíg az emberek nagy része úgy áll hozzá, mint a ******** Motion haverunk, hogy aki egyszer is tép, az szánalmas drogos és függő is, addig nincs is értelme ilyesmiről beszélni. Egy másik része meg biztos megrészegülne a lehetőségtől, és addig nyomná, amíg ki nem készül. A probléma és a kérdés ebben a topicban szerintem nem is ez. Csak az zavar, ha olyanok mondanak nagy bölcsességeket egy adott témában, akiknek egyáltalán semmilyen személyes tapasztalatuk sincs a dologgal kapcsolatban. Én sem kezdek el észt osztani pl. a videókártyás topicban, mert vannak ott olyanok, akik sokkal sokkal jobban értenek hozzá, és csak kiröhögnének.

És hidd el, más dolog olvasni az Amszterdami helyzetről, és más eltölteni ott egy kevesebb időt. Te lehet, hogy tájékozott vagy, én viszont tapasztalt. Nem ugyanaz.

[ Módosította: Racecam ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#112) Crystalheart válasza Gambit (#111) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ha a helyzet az, hogy hazánk még nem nőtt föl ehhez, igazán remélem, hogy az így is marad. De nőjön föl a törődéshez, a felelősségérzethez, a közösségi léthez, az igaz emberekhez, a gyermekekhez - nőjön föl Magyarországhoz! :) Én ebben hiszek, és nem abban, hogy mindent maradéktalanul át kell vennünk a "fejlettebbektől". Nem tőlük vagyunk lemaradva elsősorban - hanem magunktól. Attól, ami bennünk rejlik, amik lehetnénk.

(#113) Gambit válasza Crystalheart (#112) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, persze, ezzel abszolút egyet lehet érteni.

Csak ez továbbra sem oldja meg a topicnyitó problémáját. :)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#114) Crystalheart válasza Gambit (#113) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen, közvetlenül és rögtön semmiképpen sem, márpedig neki most az lenne az elsődleges... :| Sajnálatos, hogy az egyes emberek problémái mennyire elvesznek a világban. És igazából tenni sem lehet vele sokmindent, csak amit leírt, várni, mert a döntés mindenkinek a maga kezében van. (Sosem állnék le drogossal, na már nem mert betépnék én is, hanem mert örökké le akarnám szoktatni, de ez szubjektív.)

Kicsit elrugaszkodtam az eredeti témától, mondhatni. :) Csak most kissé világmegváltósabb hangulatban vagyok, mint egyébként. :)))

(#115) Gambit válasza Crystalheart (#114) üzenetére


Gambit
őstag

Hát igen, de pont ezért lenne lényeges az, hogy leginkább azok adjanak tanácsot, meg osszák az észt, akik már voltak hasonló helyzetben, vagy legalábbis belülről látják a dolgokat, mert tapasztalták az adott szituációt valamelyik oldalról. Ez lenne a mondanivalóm lényege, de egyébként már korábban megfogalmazta ezt más is. Azzal nem sokat ér a topicnyitó, hogy "a biológiatanár mesélte", meg "azt hallottam". Szerintem egyenesen ostobaság, ha valaki csak úgy, a saját elképzelései alapján leáll vitatkozni meg okoskodni ilyen dolgokban.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#116) euforia válasza Gambit (#113) üzenetére


euforia
tag

Szerintem a topiknyitó problémájára nemigazán van megoldás, talán annyira nem is kell. majd megoldódik magától! Ugye ő azt akarja h a nővére ne szívjon: nos ha tetszett neki eddig akkor pár hónap után nemfogja abbahagyni a legegyszerübb megoldás az lenne ha dobná a srácot és kilépne a társaságból erre szerintem a topiknyitó is rájött, és ebből kifolyólag gondolom arra is h ha ezt ő nemakarja akkor kivitelezhetetlen a dolog. Egy 21 éves lányt nem hogy ő de a szülei sem nagyon tudnak eltiltani semmitől. Meg nemis jó lehet csak rosszabb lenne a helyzet. Szvsz ebbe bele kell törödnöd te ne járj abba a társaságba nővéred meg had élje kis életét! Nemtudom mióta lehetnek együtt de gondolom nemrégóta kitudja majd elmúlik a szerelem aztán ejti magától. Szeretnék okosabbat mondani de nemtudok! Szerintem nincs konkrét megoldás a dologra.

Hozzáteszem én most tök örülnék ha lenne egy 21 éves hugom akivel néha elszivhatok 1 dzsoját:)

[ Szerkesztve ]

(#117) Gambit válasza euforia (#116) üzenetére


Gambit
őstag

Persze, már a 25. hsz-ben leírtam, hogy szerintem is idő kérdése az egész. Csak azóta elment a topic egy olyan irányba, aminek nincs értelme, mert jöttek a "szakértők".

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#118) euforia válasza Gambit (#117) üzenetére


euforia
tag

Nembaj engem annyira nem zavar én ugysem mertem hasonló topikot nyitni legalább itt vitázhatok:) Bár a "szakértőkkel":D nemsokértelme van.

(#119) Crystalheart válasza Gambit (#115) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát most érted, ha aki volt már hasonló helyzetben úgymond, mást úgysem mondhat, mint amit akárki, hogy "idő, ki kell várni, majdcsak...", akkor igazán tartalmas volna a topic :)

De ha egyszer pozícióba kerülnék, akkor sem indítanék előbb háborút, hogy aztán pacifista lehessek. :D

[ Szerkesztve ]

(#120) euforia válasza Crystalheart (#119) üzenetére


euforia
tag

Te nagyon hatalomra szeretnél kerülni látom:D Szinte minden hsz ban bent van! De akkor tessék mondj egy épkézláb megoldást a srácnak kiváncsi vagyok én is mit lehet ilyenkor tenni, ha nem várni.

(#121) Crystalheart válasza euforia (#120) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magamat idézem: "aki volt már hasonló helyzetben úgymond, mást úgysem mondhat, mint amit akárki"

:) Ergo ebben az esetben tanácstalan vagyok, mint már leírtam, nem is vagyok szakértő (pszichológus, terapeuta stb.), és nem is vagyok a cikkíró helyében. Mivel azonban ez egy ilyen helyzet, más sem tud jobbat - sajnos. :( Ha a testvére nem képes uralkodni magán, akkor hasztalan próbálná meg lebeszélni róla, lehet, hogy méginkább elmerülne...

De sokszor van egy pont, mikor az illetőnek elege lesz az egészből, és le akarna állni, csak nem tud. Ilyennel már volt dolgom, egyik osztálytársam. Ilyenkor mindig jól jön, ha nem hagyja el mindenki (teljesen), és van, aki legalább szóban támogatást nyújthat. Az is jó, ha a szülők tudnak segíteni, azért őket csak tiszteli a legtöbb ember.

Hatalom, perszehogy - úgy lehet a legtöbb emberen segíteni, ha hatalmunk van, nem ha kimegyünk önkéntesnek valami szeretetszolgálatba :) Bár az sem lebecsülendő, de aki bevállalja a kockázatot (pl megölhetik, túszul ejthetik, utálhatják rengetegen), az miért ne? :)

[ Szerkesztve ]

(#122) Peet210 válasza Antibazsi (#100) üzenetére


Peet210
őstag

Sőt aki be van szívva,sokkal óvatosabban és körültekintőbben vezet mint az aki józan!

Szerintem ez így ahogy van hülyeség. Olyan mintha azt mondtad volna, hogy beszívva biztonságosabb vezetni. Akármilyen szer (legyen az alkohol vagy fű) hatása alatt állsz nem olyan mintha józanul vezetnél az érzékeid tompulnak és a reakcióid se lesznek olyan gyorsak.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#123) euforia válasza Peet210 (#122) üzenetére


euforia
tag

szerintem meg teljesen igazat mondot mert aztmondta h óvatosabban és körültekintőbben mint józanul! És ez sztem is teljes mértékben így van! Nem azt mondta h biztonságosabban persze h nem. Mert ettől függetlenül neked is igzad van h "érzékeid tompulnak és a reakcióid se lesznek olyan gyorsak."

A másik h alkoholnál nemhogy óvatos és körültekintő nem vagy de még vakmerő is és még jobban is tompul minden érzéked....

(#124) Gambit válasza Crystalheart (#119) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, de most valószínűleg tényleg az a megoldás. Érted, ez olyan, mintha egy szakmai topicban a hozzáértők mind egyetértenének, hogy mondjuk újra kell húzni a drivert, és az megoldja a problémát. Mert ők már találkoztak hasonlóval. Viszont jönnének mások, akik ugyan még nem találkoztak soha az adott problémával, de azért lenne ötletük, pl. hogy jól meg kell ütögetni az adott alkatrészt, meg ilyenek. És persze a tapasztaltakat jól elküldenék a halálba, merthogy az nem létezik, hogy ez úgy van, mert ők mást hallottak. Na, itt is valami hasonló történik. A topic nem attól lesz tartalmas, hogy hülyeségeket beszélnek benne az emberek. Néha a legegyszerűbb megoldások a legjobbak. És most nem Mr. Primitívről beszélek.

És nem is arról beszélek, hogy ne lehetne bármit megbeszélni a témával kapcsolatban, csak azért hülyeségeket nem kéne szajkózni. Azért kérdeztem tőled is, hogy voltál-e Amszterdamban. Mert ha lettél volna, és úgy elleneznéd, akkor máris meg tudtuk volna beszélni a dolgot, még akkor is, ha nem értünk egyet a végén. Mert simán lehet, hogy ugyanarról a dologról két embernek más a véleménye. Ez tök természetes lenne. De úgy, hogy te nem voltál ott, ez a megbeszélés halott próbálkozás.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#125) dezz


dezz
nagyúr

Nos, szakértő én sem vagyok, de tapasztalatom van a témában.

Talán el kellene gondolkodni itt azon is, tényleg a fű körül forognak-e itt a dolgok, vagy csak egy plusz körülmény. Az élet rendje a felnőtté válás, önállósodás (saját hibákból tanulás is ide tartozik), saját útra menés, szülőktől és testvérektől való eltávolodás (csak akkor van baj, ha túl nagy lesz a távolság, de ez is bekövetkezhet csak úgy "magától").

(Ezért is van kulcsszerepe a - korábban is pedzegetett - "útravalónak". Ez nem csak holmi tanácsokból és intésekből áll (most őszintén, mennyire vesszük mi komolyan szüleint elavultnak gondolt intéseit?), hanem sokkal többől, ami kisgyerekkortól kezdődően alakul ki. A mai világban nem igazán a merev nevelési elvek válnak be.)

Én nem javasolnám egy 21 éves lány életébe való drasztikus beavatkozást (főleg ha igazi érzelmekről van szó), csak ha ez teljesen elkerülhetetlen. Annak megítélését, hogy erről van-e jelen esetben szó, nem önjelölt "szakemberektől" kell várni, akiknek se tapasztalata, se szakmai tudása. Hanem pl. valódiaktól.

Sok - talán a legtöbb - ember életében eljön egy "rázós" időszak, rendszeres ivással, bulizással, esetleg mással. Ez így van, talán mióta világ a világ. Ilyenkor közel kerülhet igazán veszélyes dolgokhoz is (komolyabb keménydrogok), amiket egy amúgy nagyjából egészséges és értelmes ember szerencsére elkerül. Vita tárgya, hogy a fű ide tartozik-e. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül az. Akkor lesz igazán az, ha túlságosan hatalmába keríti az embert, és nem tud mértéket tartani, azaz erősen függővé válik. (A fű esetén sokkal erősebb lehet adott esetben a pszichikai függés, mint a fizikai -- t.i. újabb kutatások szerint itt is kialakulhat fizikai függés, csak nem olyan erős. A kettő persze összeadódik.)

Amíg kellemes, és nem látja különösebb kárát, nyilván nem akarja abbahagyni, ha már elkezdte. De előbb-utóbb eljön egy az idő, amikor megszűnik kellemes lenni, legalábbis a korábbi árnyéka lesz a dolog, és erősödő rosszkedv követi. Ez az a pont, amikor 3 választás elé kerül: 1. abbahagyni, leállni; 2. ennek ellenére folytatni (ami könnyen felgyorsult mély depresszióba eséssel jár); 3. komolyabb drogokra váltani. Ezen a ponton van a legnagyobb esély segíteni. Illetve a 2-es esetén általában vevőbb marad az illető a segítségre, legalábbis egy darabig.

Az illető (főleg testvér) viselkedésének teljes elutasítása csak addig "hatásos", amíg közelebb van hozzád, mint a másik oldalhoz. Utána ez csak jobban eltaszítja. Akkor már az a jobb, ha őt magát így elfogadod, miközben persze nem támogatod a füvezésben. Ne éreztesd vele (ilyenkor már), hogy elítéled, csak hogy neheztelsz rá a dolog miatt. Tudja, hogy hozzád fordulhat, ha rosszabbra fordul a dolog, és nem fogod azt mondani, hogy "én megmondtam, te hülye állat!".

Hasonlóan csak a legelején érhetsz el vele valamit, ha "miatta teljesen tönkremész". Utána már a bűntudat inkább rosszabb irányba viheti. Illetve az érzelmi eltávolodást fokozza, mert így akarja elérni, hogy ne foglalkozz vele.

Nem lenne rossz, ha valahogy meg tudnád értetni vele, hogy a barátja már túl sokat szív, és hogy ő legalább ne mennyen ennyire bele.

(#126) Crystalheart válasza Gambit (#124) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja hogy neked most konkrétan a Hollandiás dologgal van problémád... :) Aszittem konkrétan a beszívással, hogy azt próbáltam-é? :) Mert azt legtöbbször még azok sem csinálták, akik azt gyógyítják úgymond.

Egyébként meg szerintem egyértelmű, hogy mivel kapcsolatban említettem Hollandiát. Abszolút nem becsmérlően, vagy akármi ilyesmi felhanggal, hiszen mindigis egy igen fejlett vidék volt. De vannak dolgok, amiket ott elnéznek, itthon viszont ugyanaz, ami jelen is van, ergo itthon is láthatom, nem férne össze a hagyományainkkal. Ennyi... Hollandiára egy rossz szót nem mondtam.

(#127) Gambit válasza Crystalheart (#126) üzenetére


Gambit
őstag

Félreérted, Hollandiát csak példaként hoztam fel. Arra céloztam, hogy akkor lehet normális párbeszédet folytatni egy adott témáról, ha mindkét fél konyít valamit hozzá. De mindegy, túlragoztuk már nagyon.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#128) Native


Native
csendes tag

köszönöm mindenkinek! valóban nem tudok semmit tenni, mindenhogy én jönnék ki belöle szarul sajnos :( egyszerűen hagyom, és tényleg nem leszek ott abban a társaságban... a szerelem nem hinném h el fog múlni egy hamar, csak reménykedem, belerondítani, azt meg sosem tenném. csak próbálok magamhoz térni, h h juthattunk idáig :O
hiába 21 éves, a gondolkodása a kanyarban sincs, ezt mutatja az is h a barátja 18 éves

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.