Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Tanácsot nem tudok adni sajnos, de annyit mondhatok: én is nemet mondok ilyen dolgokra, és nincs belőle semmi bajom. Akik be vannak tépve, azokkal (tapasztalataim szerint) úgysem tudok normálisan beszélni és jól érezni magam, így előbb-utóbb kerülöm is az ilyen ismeretségeket. Neked nehezebb dolgod van sajnos, de ettől függetlenül egyetértek veled abban, hogy csak a környezet miatt nem érdemes neked is beállnod a sorba.

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jól tetted, hogy megírtad.

Ha jól értem, a nővéred még tiszta. Ebbe kéne kapaszkodni. Felfogja egyáltalán, milyen srácot választott? Tegyük fel, gyereket vállal tőle. Normális lesz az a gyerek?
Vagy mégsem tiszta már a nővéred? Annál nagyobb a baj.

Csókoltatom a Kendermag Egyesület-et, akik propagálják az embereket tönkre tevő drogokat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) evR


evR
aktív tag

sztem ne a fűre haragudj. Én nem láttam még ettől leépülni embereket, sok közeli ismerősöm szokott tépni. van olyan ismerősöm, aki pl itt mo.-n dolgozik nagyon felelőségteljes beosztásban, amit maradéktalanul el is tud látni. hanem inkább gondolkodj el azon, h a Tesód most igazán szerelmes... ismerek olyanokat is, aki párkapcsolatban élnek és füveznek. semmi gond nincs köztük, talán jobban meg is értik egymást, türelmesebbek egymáshoz. a kapudrog elméletet tessék elfelejteni, nem a fű miatt fog valaki "keménydrogozni". a témával kapcsolatban nagyon sok jó írás van a neten, ezek legtöbbje érvekkel alátámasztva. a fűtől meg nem fog leépülni az ember (erről is vannak jócskán cikkek), semmilyen fizikai függőséget nem okoz. olyan is van a környezetemben, aki több éven keresztül "szívott", majd abbahagyta. semmilyen rohama vagy ilyesmi nem volt. egyedül azt vette észre, h kb 1-2hétig levertebb volt, nem volt hangulata, könnyebben felbosszantotta magát, illetve a tenyere izzadt. ezen kívül semmi. ez a figura rendszeresen naponta többször "megtekeredett"..
sztem próbálj meg leülni a nővéreddel egy kiadós beszélgetésre. ismerd meg az érzéseit, és ha tényleg a fűtől ment el az esze (és nem a pasitól - amit erősen kétlek), akkor kellene aggódni érte.. mert hiába fentebb leírtam a véleményem a fűről (meg persze amit tudok róla, amit látok és tapasztaltam), de hozzá kell tennem, h aki nem vigyáz ezzel a dologgal, az bizony nagyon durván ellustulhat. :)) ez a legrosszabb mellékhatása... :D

''...trend a lelke mindennek...''

(#4) Native


Native
csendes tag

nem, sokat szívnak együtt, de csak szívnak, más nem megy.

(#5) Blaise


Blaise
veterán

szüleid mit szólnak hozzá ? :o

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Ha a testvéred normálisan gondolkodik, akkor előbb utóbb kiszáll a témából, vagy max szökőévben egyszer nyúl hozzá .

Én is láttam már rengeteg részeget, mégsem mondom, hogy tiltsák be az alkoholt. Mérték: ez az ami sok emberre nagyon nem jellemző,bármiről is legyen szó.
Nem az a baj, hogy szív a srác, hanem az, hogy sokat, ez tölti ki az életét.
Nem az a baj, hogy az ember csokoládét eszik, hanem az ha ebből nem tud mértéket tartani, és elgurul, beteg lesz.
Nem az a baj, ha az emebr játszik játékteremben, vagy otthon, hanem az, ha csak ez van, csak ez tölti ki mindennapjait, a külvilág kizárva szinte.
Nem az a baj, ha az ember iszik a barátaival egy pofa sört, hanem az, ha ezt mindennap teszi, nem kis adagokkal.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) evR válasza Vakegérke (#2) üzenetére


evR
aktív tag

nem lesz semmi baja a gyerekének, ha majd egyszer egy füvestől lesz az..

''...trend a lelke mindennek...''

(#8) evR válasza tildy (#6) üzenetére


evR
aktív tag

egyetértek a teljes hozzászólásoddal..

''...trend a lelke mindennek...''

(#9) Blaise válasza evR (#7) üzenetére


Blaise
veterán

ajánlott elrettentő videó a témában [link]

:((

(#10) Native válasza evR (#3) üzenetére


Native
csendes tag

nem is a fűtől épültek le, csak azzal kezdték...
csak rossz érzés kirekesztettnek lenni, azért mert te nem vagy olyan.

(#11) divot válasza evR (#3) üzenetére


divot
veterán

Én meg olyat ismerek, aki fűvel kezdte, és ma egy szemétkupac, mert embernek már nem nevezném. Ráadásul kb. ugyanez volt a történet: fiatal lány, szerelem, majd megváltozom, kurva nagy ígéretek, aztán még a nagymamától örökölt egyetlen aranyékszert is eladta, hogy belőhesse valami szarral magát.

Szóval nem kezelném ilyen könnyedén a dolgot.

A konkrét esethez pedig annyit, hogy nem sok jó néz ki belőle: az én történetemben majdnem tragédia lett a vége, az utolsó előtti pillanatban tudott kimenekülni az átkozott kapcsolatból a lány.

(#12) tildy válasza divot (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is szabad könnyen kezelni. Az írásban írt fiú függő, szvsz nem ártana neki dokitól segítség . Bár a problémák gyökere sok esetben máshol keresendő, persze ennek beismeréséhez és meglátásához kell az is, hogy az illető odarakja magát... Jahm divot és szerintem ellenpéldát is ismersz;) Nem minden borivó alkoholista pl.;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) divot válasza tildy (#12) üzenetére


divot
veterán

Én kb. egy szinten kezelem a füvet meg az alkoholt: mindkettőnél láttam már ismerőseimet nullára redukálódni. A különbség, hogy a fűnél gyorsabb szokott lenni a leépülés.

(#14) #47053824


#47053824
törölt tag

"A marihuana az nagyon súlyos személyiség torzító hatást eredményez. Lassan, idővel, mondjuk akár 5, 8, 10 év alatt - mindenkinek más a megrohadási ideje - egyszerűen kifordítja a személyiséget..." by Csernus Imre

(#15) divot válasza tildy (#12) üzenetére


divot
veterán

Persze, de mondjuk épp az elég nagy különbség a két szer között, mert a fűnek nincs gasztronómiai célú felhasználása.

(#16) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Jó, hogy leírtad, sokan tanulhatnak belőle.

Nekem egy 19 éves húgom van, vele ilyen nem történne meg, mert van egy apja, és vagyok én . Nem hagynánk eddíg fajulni a dolgot, az biztos. Sajnos ilyen esetben keménynek kell lenni, akár a szeretteddel is, a saját érdekében.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#17) Native


Native
csendes tag

azért nem olyan durva a helyzet az egésszel, csak sok

(#18) tildy válasza divot (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Sipi16 válasza tildy (#6) üzenetére


Sipi16
senior tag

Havi 1 berugás elemegy. Havi 1 szívás elmegy, de az, hogy minden nap. Vagy naponta többször az már nem.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#20) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én világ életbe elitéltem a füveseket, vlt olyan osztálytársam aki óra közben, amikor kiment a tanár akkor tekert magának egy füves cigit. Meg persze azt mondják mennyire egészséges, aha persze egészen addig amig nem jut el arra a szintre, hogy nincs pénze rá és muszály szereznie cuccot bárhogy is.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) commanDOS válasza Jégkokó (#20) üzenetére


commanDOS
senior tag

Azért ez nem egészen így van.
Ha egy illető nagyon akar v.mit, legyen az narkó, cigi, pia, akár autó, ékszer stb, akkor képes lopni azért, hogy megszerezze azt a dolgot. Szerintem az egyértelmű tiltás sose vezet eredményre, egyszerűen az emberi természetből fakadóan. Mert a tiltott gyümölcs mindig édesebb ugyebár. Döntse el mindenki saját maga, hogy h teszi tönkre az életét, persze szomorú, hogy ezzel másokat is magával ránthat, de ezért nem csak a narkó a felelős, mert ha az az ember alapvetően gyenge jellemű, könnyen befolyásolható, akkor bármikor letérhet az útról és elzűllik. Ezért a hülye emberek a felelősek, nem az anyag.
Érdekesmódon hollandiában működik a dolog és nem halottam még, hogy mennyivel több ember halt volna meg túladagolásban vagy egyéb drogok okozta betegségekben.
A kulcsszó mindig és mindenben a mérték Ellenben azért van egy határ, semmiképp nem engedélyezném a kemény drogokat, ismerni kell a cuccoknak a hatásmechanizmusát stb, nem egy kalap alá venni mindent. Ettől még nem egészséges dolog, csak korántsem egy szinten van a marihuána meg a kokain.
Más dolog, hogy nálunk Mo.-n nem működne ez a dolog, tekitnve, hogy nálunk semmisem működik...

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#22) Vamp


Vamp
senior tag

Ne gyertek nekem ezzel a szarral, hogy a fű nem veszélyes, minden, ami pszichikai/tesi függőséget okoz, az előbb-utóbb le is épít. Bezony a fű intenzív használata is meglátszik az emberen (ha cigivel tolod, a füstszűrés teljes hiánya miatt az arcod lesz hasonlatos pár éven belül enyhén híg állagú, anno gondosan becsomagolt, bár néhány hónapja a hűtőben felejtett közönséges házisajtéval, egyébként meg a szemeden látszik meg hogy tolod/toltad). Meglátszik, más kérdés, hogy azonos mennyiségre mindenki másképp reagál, igen, ismerek én is jófej gyereket, aki minden nap 2x betép 3 éve, és semmi baja, ismerek olyat is, mint pl. az egyik barátom, aki a fűről való leállás után hónapokig mindenféle baromságot álmodott, felb*szta az agyát a legkisebb, legótvarabb hülyeségen is (pl. egyik szilveszterkor ilyenen agyalt, hogy a vakvágányokon miért nem tisztítják a sineket minden nap - jó, mi?).

Sokan azt hangsúlyozzák, hogy a fű kevésbé káros, ill. jobb mintha piára költenénk a pénzünket. Ez az egyik kedvenc magyarázási módom nekem is (értsd: no comment...), avagy hogyan érveljünk egy káros dolog mellett egy másik dolog szintén ártó hatását lebegtetve.

Visszatérve a témához, a húgodat hosszú beszélgetéssel, a barátját pedig komoly retorziókkal, fenyegetésekkel, karókkal, csákánnyal, husánggal való fenyítésekkel bírnám jobb belátásra. Részéről az nem elfogadható érvként, hogy mégiscsak a húgod barátja, mert TE a TESTVÉRE vagy! Innentől kezdve egy valahonnan előkerült jóféle füves-tekerős legény ne irányítsa az életét, pláne, mert elmondásod alapján igen rendszeresen gandzsázik, azaz akkortájt nem épp beszámítható. A húgod részéről a hasonló cselekedet egyyfajta védekezés lehet, így akar megfelelni az elvárásnak, illetve mintegy megadóan belemegy ő is a játékba.

A kapudrog-effektus pedig minden tudatmódosító szerre igaz lehet, hangsúlyozom LEHET. Kétségkívól azonban könnyebb "betörve" keményebb cuccokhoz nyúlni, mint szüzen.

Végül elrettentésképp:

Googleba tessenek beírni: "Faces of Meth" és a képtalálatokat kihozni. Előtte ne egyetek!

(#23) Vamp válasza commanDOS (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Ezzel valamennyire egyetértek, azonban szerintem nem a tiltás vezet eredményre, hanem a tájékoztatás. Ez bizony itthon "hiánycikk". A szülő azzal engedi el a gyereket a buliba, hogy ne csináld ezt, meg azt, azt nem mondja el, miért.

Ha tételesen elmagyaráznák a gyerekeknek, hogy a pia amellett hogy kellemes, leépít, fogyaszt, butít, elsavanyít, de csak ha azt mondod, hogy erős sejtméreg, máris megfordul a gyerek fejében, hogy leküldje-e azt a másfél liter égetett szeszt, avagy ne. Hogy ha füstöt leszívsz a tüdődbe, elősegíted az amúgy is városi "hegyilevegő" romboló hatását. Hogy ha benyomod az X-et, leépülnek a csontjaid, a fogaid lassan kihullanak, izomzatod vézna lesz. Hosszú távon persze. Próbálja ki, szívjon vele. De TUDJA hogy milyen következményekkel jár ha nem bír leállni!

(#24) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

ó, egy újabb flémkezdemény-totyik...

itt jön mindenki, h így kapudrog, úgy függőség, így ismerős, úgy ismerős...

ehh...

Akkor kapudrog, ha az illető olyan, tehát a személyisége gyenge/alkalmatlan/stb (kinek mi tetszik)...
Bevallom, néha haverokkal tekerünk egyet..
Persze, régen meghaltam, már hernyóval tolom magam, az arcom elfolyott, rémálmodok, hülyeségeken agyalok, satöbbi...

EMBERFÜGGŐ az egész - és amikor valaki beböfögi a Csernusos dolgot, meg ezt hallott, azt hallott...

Native tesójának a pasiját meg agyturkászhoz kell küldeni, mert itt PSZICHIKAI függőség esete forog fenn...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) Gambit válasza Native (#4) üzenetére


Gambit
őstag

Ha ez tényleg így van, akkor szerintem nem sok jövője van a kapcsolatnak úgysem. A közös tépésekre azért nem lehet tartós kapcsolatot alapozni. Szóval szerintem idő kérdése az egész.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#26) Pukkancs


Pukkancs
tag

Mond azt a nővérednek, hogy választhat közötted meg a fű és a füves pasija között. Szevasz ennyit kell tenni, ha szörnyű helyzetbe hozod is, késöbb hálás lessz neked miatta, ha viszont rosszul választ, ott már nagy a baj.

(#27) bolondember válasza Pukkancs (#26) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

vagy ha nagy a szerelem, nem Native-et választja, akkor viszont... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) Gambit válasza Pukkancs (#26) üzenetére


Gambit
őstag

Ez nem jó, mert ha nem magától jön rá, hogy ez gáz, akkor mindig azt fogja érezni, hogy megfosztották valamitől. Zsarolással amúgy is nagyon kevés dolgot lehet elérni. Szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#29) Pukkancs válasza bolondember (#27) üzenetére


Pukkancs
tag

Akkor fel kell ébreszteni a lelkiismeretfurdalást benne, az a leghatásosabb fegyver ilyen esetekben

(#30) Pukkancs válasza Gambit (#28) üzenetére


Pukkancs
tag

És ha már annyira benne van, hogy rá is jön, de nem bírja abbahagyni? Minél késöbb lépünk, annál veszélyesebb

(#31) Gambit válasza Pukkancs (#30) üzenetére


Gambit
őstag

Olyan szerintem nincs, hogy nem bírja abbahagyni. Főleg azért, mert ha jól értem, csak a fickó miatt tolja. Majd lesz másik fickó, és nem is fog többet a zöldre gondolni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#32) Pukkancs válasza Gambit (#31) üzenetére


Pukkancs
tag

Hogyne volna olyan, hogy nem bír leállni. Hallottam már olyat, hogy valaki a méltóságát is eladta a drogért, bizonyára inkább leállt volna az anyaggal, de nem bírta már, viszont az ilyenek évek óta intenzíven kábítószereznek. Akiröl mi beszélünk, az valószínüleg még le bírna állni a fűvel, csak meg kéne jönni hozzá az eszének.

(#33) Gambit válasza Pukkancs (#32) üzenetére


Gambit
őstag

"Hallottam már olyat"----> Ok, akkor nem is vitatkozom tovább, jobban tudod. :DDD

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#34) Motion_Blur válasza Gambit (#31) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Olyan szerintem nincs, hogy nem bírja abbahagyni."

De van.

"Majd lesz másik fickó, és nem is fog többet a zöldre gondolni."

Egy új kapcsolattal egyik pillanatról a másikra elszáll a függés, ugye?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) Pukkancs válasza Gambit (#33) üzenetére


Pukkancs
tag

Akik ilyeneket mondanak, azok nem olyano9k, hogy egész nap a kocsmában ülök, és lököm a hantát, én pl. az általános iskolás biosztanártól hallottam. Más a véleményünk, ennyi, senkit sem érdekel, ne itt vitatkozzunk erröl, részemröl a téma lezárva.
Mod:Motion_Blur: :R

[ Szerkesztve ]

(#36) Gambit válasza Motion_Blur (#34) üzenetére


Gambit
őstag

Látom, te is nagyon vágod a témát. Mint minden más témát is. Csak így tovább. :K

Azt mondjuk nem tudom, milyen függésről beszélsz, de mindegy, te biztos jól tudod.

Pukkancs: Ja, ha áltis biosztanár, akkor valóban autentikus hírforrás. ;)

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#37) bolondember válasza Pukkancs (#29) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

"fel kell ébreszteni a lelkiismeretfurdalást benne, az a leghatásosabb fegyver ilyen esetekben" - ja, a leghatásosabb, h meggyűlöltesd magad egy életre... :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#38) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lelki erőnlét kérdése. mondjuk füvet még nem próbáltam, konkrét terveim között nem is szerepel, de nem tudom 1005-ig kizárni, hog egyszer, talán kipróbálom. magamat ismerve nem leszek függő.

a függőségről, saját tapasztalatból: majdnem minden este megiszok 1-2 sört. szigorúan este, 6 után. nem minden este. van, hogy csak úgy, azt mondom, "no, a köv. hónapban nem iszok". és a következő hónapban nem iszok egy korty alkohol tartalmú italt se. és nem úgy é véget a hónap, hogy remeg a kezem, hogy mikor ihatok mááán. ez úgy érzem, elég messze áll az alkoholizmustól.

az, hogy évente 2-3 alkalommal "mélyebbre süllyedek" belefér. utána hosszabb sszünet, nem az undor miatt, hanem mert nincs rá szükségem.

más: nem dohányzom. pontosabban a dohányzás európai "normál" formáit nem űzüm, nem cigizek/pipázok/szivarozok. de ha van normális társaság, egy (2-3-5) vizipipát megtömök, és szívom is. egyrészt nem ugyan az (a ohányosok szerint se), másrészt jól esik. utána másnap, harmadnap, egy hét múlva nem akarok csak úgy tömni egyet, mert KELL. mérték. a "néha egy joint" belefér. a "tekerek egyet, mert KELL" nem. élvezd a dolgot, mert egyszer élsz, de NE LÉGY FÜGGŐ!

(#39) Pukkancs válasza bolondember (#37) üzenetére


Pukkancs
tag

Én csak tanácsot adtam, nem muszáj betartani, azt meg már Native tudja, hogy ettől meggyűlölné-e Őt vagy nem.

bocs, muszáj volt belejavítanom, mert bántotta a részeg szemem... NG

[ Módosította: ngabor2 ]

(#40) Motion_Blur válasza bolondember (#37) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jobb, mintha esetleg tönkretenné a saját életét, jövőjét.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#41) Gambit válasza Pukkancs (#35) üzenetére


Gambit
őstag

Erről a hajlongó szmájliról valamiért egy híres idézet jutott eszembe: "Minden ostoba talál egy még ostobábbat, aki csodálja őt." - (Boileau-Despréaux)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#42) Motion_Blur válasza Gambit (#41) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szemelyeskedest mellozik legyel szives, meg egy alkalom es pihensz par orat.
Elore is koszonom az egyuttmukodest!

[ Módosította: tiv83us ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#43) ngabor2 válasza Motion_Blur (#42) üzenetére


ngabor2
nagyúr

asszem az itt emlegetett csernus doki mondott olyat, hogy a földre került embert egy jó nagy rugással lehet felkelteni. lehet, hogy van benne igazság. ha maradt benne valami önbecsülés, akkor fel akar állni, és onnantól segíteni kell. de ha az elején elékezded pátyolgatni... az semmi jóra nem vezet. ha le akar állni, akkor egy kis segítséggel le is fog. ha csak lassítani akar, de drasztikusan, az is jó megoldás.

(#44) bolondember válasza Motion_Blur (#40) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát, egy jövőt tönkre lehet tenni, de a gyűlölet - az mélyen gyökeredzik, és nagyon rossz vért szül...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#45) DeadMeat válasza Motion_Blur (#34) üzenetére


DeadMeat
veterán

El.Hidd el en tudomMert tapasztaltam,magamon.Nem hallottam.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#46) feel good


feel good
aktív tag

Az igaz, hogy csontvelőből egész életedben ki lehet mutatni akár egy vicces cigit is?
(nem érint személyesen, csak érdekel, és reménykedem, hogy valaki tudja)

(#47) evR


evR
aktív tag

nocsak kérem! kb az kerekedett ki ebből a témából, amit vártam.. először szerettem volna mindenkinek külön-külön válaszolni, de azt hiszem felesleges..

nem néztem át csak félig-meddig a hszeket. az viszont látszik (amit vártam), h. megoszott a "tömeg". látszik az is, hogy vannak itt páran, akik minimum alkalmi fogyasztók. nem nevezek meg senkit sem (hogy kit képzelek..).. ugye vágjátok? ;]

a téma, ami fura, van itt minden: hollandia, kapudrog, nemisdrogcsakolyanmintazalkohol, összerak-szédszed, jó-nemjó stbstb..

nem kapudrog! valaki jelezte, h inkább az erre való hajlam, ami befolyásoló lehet. én is így gondolom. a hajlam az nagyon fontos meghatározó. de nem csak ebben a témában.. nem nevezném kapudrognak, mert van tapasztalaton. ilyen is, olyan is. a rosszabbik. ezzel kezdte, de csak mert ezt is kábítószernek hívják. szerintem az alkohol is kábítószer. akkor lehet hogy ezzel kezdte?? huhh! így már nem is tudom.. izéé... de előtte szokott rá a cigire.. az meg egy elég népszerű drog, mint a kávé...jajj! mennyi idegbeteg kávéfüggő van a világon... fúúújjjj sok drogos. enyje. amikor a témához először szóltam hozzá, akkor legyezgettem ilyeneket, hogy vezető beosztású haverom van, aki füves (???)... stbstb... mint aki az ájbííemnél tengeti a napjait. angol-orosz perfekt, diplomázott figura, aki elcseszte az életét, mert 16 éves korától "tágul a tér"..... szerencsétlen. ;] na mind1.

ne füvezzetek gyerekek. rossz.. ne cigizzetek, ne egyetek ekit + gombát,ne kávézzzatok, ne igyatok (alkoholt)... egyetek zöldséget. ;]

arra szeretnék rámutatni, amire már mások is, hogy aki MÉRTÉKKEL csinálja a dolgokat + ameddig el tudja látni a mindennapi teendőit (mint máskor), akkor miért ne tegye. legfeljebbb az Ő egészsége bánja.. ha bánja..
egyetek süti, mondjuk SpaceCake-et.. ;]

[ Szerkesztve ]

''...trend a lelke mindennek...''

(#48) ngabor2 válasza evR (#47) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mihelyt valaki határozottan meghúzza a határvonalat a hobbi és a függőség között, meg lehet mondani, hogy mi hova tartozik. ha pl. nekem a netezés mellett a munkám el van végezve, akkor az hobbi, vagy függőség? ha pár napig nem jutok nethez, hiányzik.

a másik a függőség a szenvedély és a szenvedélybetegség. netfüggő vagyok, de abból a fajtából, aki nem érzi annak szükségességét, hogy le kellene szoknia. no akkor most mi van?

megj.: tavaly a ph-táborban fel se merült, hogy "netezni, ph-zni kellene", hisz a ph ott volt irl.

kapudrog: van egy bezáratlan kapu. aki akar, elmegy mellette. aki akar bemegy. nem egyenes út, csak lehetőség. aki normális, elmegy mellette. aki nem, az a kapudrog nélkül is oda ment volna, legfeljebb később. ennyi. a kocsma előtt is el lehet menni, mégis milywn sok alkoholista van. cigit se muszáj venni, mégis mennyi a dohányos.

(#49) Cloud válasza divot (#15) üzenetére


Cloud
tag

Már ne haragudj, de tudod hogy mit beszélsz??

szerk: látom már tildy-nek is feltűnt...

[ Szerkesztve ]

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#50) SLYM


SLYM
veterán

ú bazz... mi meg ittunk, mégse történik semmi ha valaki közülünk nem iszik, ettől még nem lesz kiközösítve. csajok alig ittak meg 1 pohár pezsgőt, egyik haverom meg jelenleg nem ihat alkoholt így ő is csak 1 kis pezsgőt ivott. van aki cigizik... szóval kit érdekel, hogy most páran szívnak, isznak, cigiznek egy társaságba? most mitől érezted magad szarul?

egyébként, hogy nővéred barátját védjem az, hogy valaki füvezik úgy egyébként, nem egy nagy dolog. rengeteg ember emelett elvégzi a munkáját, kötelezettségeit. de ha a fű ezek rovására megy, akkor már tényleg gond van. de mondom, attól mer valaki megiszik 1 nap egy üveg sört még nem történik semmi. illetve persze, hogy nem kell meginni 1 nap 1 sört se, meg nem kell 3 naponta eltolni egy 0.5-ös cigit se, de attól még tolerálni kell a másik dolgát. nyilván ha naponta 1g-ket tol el akkor ott már baj van, de nem hinném, hogy a nővered barátja ennyit szívna. eleve pénze se lenne rá. szóval gondold át először, hogy tényleg jogos e a parád a csóka felé

amit írtál, hogy a tesód megváltozott az viszont gáz. de a probléma könnyen orvosolható. le kell ülni vele beszélni. ha kell többször. tuti meg tudjátok beszélni a dolgokat. viszont ha csak beszólogatsz neki, vagy ordibáltok az nem old meg semmit. max felidegesítitek egymást

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.