Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Udv! Mindket varianst 4/64-esnek irtatok

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezek a fotók eddig a Mi5C-hez kapcsolódóan voltak linkelve :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) pusszycat válasza Graphics (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem december 24-re volt ígérve? Ja nem az a Meizu

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Megelégednék a Full HD-val is, csak már látnám.

(#5) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#4) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztos nem lesz 2k a kijelző. Ezt minden évben belengetik és semmi nem lesz belőle. :)

https://utdetailing.hu/

(#6) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Némi zavart érzek az erőben:
"A 4/64 gigabájtos változat kapja a Full HD panelt, a 4/64-esen pedig WQHD kijelző teljesíthet szolgálatot"

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#7) Dr. 444Hertz válasza fornettisuti (#6) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

És lehet, hogy a 4/64-es variáns 4K-s lesz :U :U :U
Sőt, a legdurvább, a 4/64-es pedig 8K-t kap majd.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#8) petrson


petrson
senior tag

Jó volna egy 4/64-es variáns is!

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#9) Xpredi01


Xpredi01
tag

A Mi-nél nem tudják eldönteni, hogy éppen egy A sorozatos Samsungot, vagy egy Edgét/iPhone-t vagy éppen Lumiát koppintsanak le, és szvsz pont ez kölcsönöz kínai "életérzést" a gyártónak.

A Meizunál legalább nagyjából egységes a dizájn.

Ja és Xiaomi-m van, még mielőtt beszólna valaki.

[ Szerkesztve ]

(#10) Dominó85


Dominó85
veterán

Hatalmas NUB taps a Xiaominak... Gyártsatok idén is vagy 15-20 telefont minimum 3 féle variációban, aztán akik nem a legdrágább verziókat kapják... be is kaphatják ha új android jön ki. Végtelenül kiábrándultam a Xiaomiból. Jó pár évvel ezelőtt egy náluk jóval nagyobb piaci tényező, a Samsung is belátta, hogy NEM érdemes 60 féle telefont kiadni Pro, Prime, Plus, Pro II, Advanced, Dual Advanced, Dual Prime és hasonló végződésekkel... Erre a Xiaomi ugyanezt csinálja! Remélem belebuknak a fenébe. Lehet, hogy minden telójuk képvisel egy minőségi szintet, amit egy Elephone, Umi, Zopo, Bluboo, Cubot és társaik sohasem fognak elérni. De inkább hoznának ki évente pár modellt, mondjuk Redmi Note széria tök felesleges. Lenne az alacsony árú, decens hardverrel és anyagminőséggel lévő Redmi, lenne a felső kategóriás Mi Note és a kisebb/kompaktabb Mi széria. És élből elhagynám a helyükben ezeket az apró stikliket, hogy XY csúcshardver van benne, de órajel csökkentve. Továbbá a beéső gap padek minősége is kritikán aluli. A xarul megtervezett hőelvezetéssel egyetemben. Trükközős, stiklizős, szemét cég lett a Xiaomiból. És a tendencia nem javulást mutat. Dícséretes az Mi Mix széria, de abban sincsen sok innováció. Cáfoljon meg engem a Xiaomi, de nehéz lesz.

Mondm ezt jelenleg kényszer időszakos Redmi 4 Prime tulajdonosként. Pofázhatnak bármit, de az Mi5s-t reggelire megette minőségben és sok téren a Zuk Z2-m.

Xpredi01
Ugye milyen édekes? Nekem is Xiaomim van (volt is Hongmi MTK, Mi3, Mi4i, most épp Redmi 4 Prime) és már nem vagyok annyira boldog. A Hongmi feltette a lécet igen magasra, amit az Mi3 megugrott minden téren. Majd mikor jött az Mi4i, a kameráján kívül 5-6 lépés visszát éreztem... A Redmi 4 Prime-ommal annyi bajom van, hogy: Ok, fémből van, de abból is egy ultrasérülékeny féléből. (Nem kell messze menni a felső kategóriában sem, ahol az Mi Mix-ek sarka széle reped mint állat egy kisebb esés után, még tokban is). Továbbá a hátlapra tett ujjlenyomatolvasó baromira kényelmetlen és bizonyos telefonméret, FP pozíció és emberi ujjhossz esetén kényelmes csak. Én folyamatosan a kamerát tapogatom... Balfékség. A Redmi 4 Prime IPS-e viszont eddig messza a legszebb, amivel találkoztam, bár félek szépen dolgoztak is rajta, hogy színbő, de nem természetes (már amolyan AMOLED féle) legyen.

Duliee
Nem a Xiaomi esetében írtam a 60 féle telefont, hanem a Samsung esetében. De egyébként elég lenne csak elkezdeni a felsorolást. Redmi 1, 1S, 2, 3, 3Pro, 3Prime, 4, 4X, 4Pro, 4Prime... folytassam? Azért ábrándultam ki belőlük, mert xarnak magasról a felhasználók fejére. Több telóm is volt tőlük. Van amelyikre azóta kijött vagy 20 kisebb frissítés, de az új tulajt megkérdezve még mindig nem javították ki az említett hibát. A fórumuk meg attól zeng lassan évek óta. A szinkronizálásokkal még mindig hadilábon állnak, mint ahogyan a felugró ablakok/értesítések kezelésével, képernyőn való megjelenésével és ezek késésseivel. Nos ha kiadnak egy köztudottan nagy réteget lefedő, főleg fiataloknak szánt Redmi szériás mobilt... Ezek bizony nem kis bakik! Az hogy már túlpörgök a témán pedig azért van, mert tettek róla. Sok kicsi apró dologgal, amik halmozódtak csak az idők folyamán. Ahogy én látom, egy "LG/Sony" féle haldokló vergődés elé néz a Xiaomi hamarosan.

tibcsi0407
Ahogy te is írod. Pont ez a bajom velük. Visszább kellene venniük a tempóból és inkább jobban átgondolt stratégiát kidolgozni. Évente elég lenne egy-egy új Redmi, Mi, Mi Note és esetleg valami különleges készülék, mint a Mix. A másik, meg hogy ugyanabba a telefonházba NE pakolgassanak már 2-3-4 féle hardvert. És az ilyen 4/32GB (uram isten ki ad ki így telefont rajtuk kívül) variánsokat, meg 4/128GB el kellene felejteni. 2/16, 3/32, 4/64 és 6/128GB. Ráadásul össze vissza partícionálják a telóikat. Két azonos szériába tartozó telójuk máshogy van felosztva. Ezzel megölik a könnyed support lehetőségét. Bár szerintem nem is akarnak már supportolni semmit...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#11) Graphics válasza Dominó85 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Samsung nem nagyon látta be szerintem.

Szerintem semmi trükk nincs, én több készüléket is használtam, sőt Te is végtelenül odavoltál értük, így nem is nagyon értem a részedről ezt a nagy fordulatot.

Az elnevezésekből sincs ennyi, csak sajnos a piac nem egységesen, sőt néha félrevezetően nevezi el őket.

Fel kell menni a weboldalra, azok a nevek léteznek, a többi a webshopok hülyeségei :)

Picit túlpörgöd és túlreagálod

Tehát azt mondod 60 féle Xiaomi telefon van forgalomban? Szerintem nincs ... Olyat írj azért, ami valós is.
Azt se értem miért ekkora gond az, hogy elkülönítve meg lehet különbözteti a termékeket...

Egy példa:

Van Redmi 4A - tudvalévő olcsó kategória.
Van Redmi 4 - egyértelmű ez egy sima verzió
Van Redmi 4 Prime - ez magasabb felszereltség..

Nem tudom, autókra miért nem panaszkodsz, hogy miért van 5 féle motor és teljesítmény moindjuk egy Skoda Fabiában, nem beszélve a felszereltségekről....

szerk.: Azt azért nem igazán értem, hogy miért sorold fel az összes Redmit, bakker, 4-5 éves modellek nem újként vannak kiadva.... Nehogy már az összes modellt felsorold, hogy miért adták ki.. ?

Sajnos most nagyon elbeszélünk egymás mellett, szerintem.

@tibcsi0407: Szerintem nem túlzó a választék, viszont nem is a Xiaomi fog diktálni abban, hogy mennyit adnak ki.. A piac diktál, és ha nem követi a hardverek fejlődését, és csak évente 1 termék 1 kategóriában, akkor lehúzhatják a rolót, mert a kínai konkurencia gyorsabban koptatja a gyártósorokat majd, mint ők.

Ha eladni akarnék én is követném az aktualitásokat, és a hardverkompons árak is havonta változnak.

Innen nézzük lehet sok. De szerintem felesleges ezen rágódni, hogy ki mennyi telefont ad ki... Főleg amíg igyekeznek jobb hardvert biztosítani.

Ott a Lenovo... Semmit ne ad ki, elvesztették a fonalat. Mire kitalálták, hogy a Moto vonal marad csak, addigra a konkurensek szépen elhaladtak mellettük, és visszaestek a Top5-ből is..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Tetszik (már ha olyan lesz a végeredmény, mint a kémfotón).

[ Szerkesztve ]

(#13) tibcsi0407 válasza Graphics (#11) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igaza van abban, hogy a Xiaomi elveti már a sulykot a kiadott telefonok mennyiségében. Még a Redmi 4 most kezd terjedni és már a Redmi 5 szivárgások is elkezdődtek.
Alsó, közép és felső kategóriában is túl sok telefont adnak ki. Legjobb példa a tavalyi év.

Alsó kategória: Redmi 3, Redmi 3 Pro, Redmi 3S (X), Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Pro
Középkategória: Redmi Note 3 Pro, Redmi Note 4, Redmi Pro
Felső-közép: Mi5, Mi5S, Mi5S Plus
Felső: Mi Note 2, Mix

Ez rengeteg telefon egy év alatt.
Ez az egész most ott tart, hogy a Mi Note 2, a tavalyi csúcstelefonjuk még Marshmallow-n van, nincs se global ROM, se support, se normális kiadott források. Erősen gondolkozom rajta, hogy eladom és nem fogok többet csúcs-Xiaomi telefont venni, mert nincs értelme. Hamarosan ez is lejárt lemez lesz a palettán, ha ilyen ütemben haladnak.
Egyszerűen túl sok a kiadott telefon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#14) mizoli válasza tibcsi0407 (#13) üzenetére


mizoli
addikt

Plusz még ott vannak a szinte átláthatatlan kuszaságú MIUI verziók ;]

(#15) Graphics válasza tibcsi0407 (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez 14db modell, ahogy én számolom.

Ez a sok?

Kiszállok most ebből, mert nagyon egymás mellé beszélünk :)

@Dominó85: Akkor írj a Xiaominak, hogy a sok példányszámban eladott Redmi Note széria szerinted felesleges..

Meg írj már nekik, hogy szerinted nem így kéne a tárhelyeket pakolni a telefonba... Alapítani kéne akkor egy telefonmárkát...

Hétfő reggelre nekem ez kicsit sok.. Főleg annak fényében, hogy mennyire toltad anno a Xiaomi-t itt a fórumon, aztán meg most széllel szembe hugyozás van...

Én ha egyszer felköpök, akkor azért utána nem állok alá.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) tibcsi0407 válasza Graphics (#15) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem túl sok 4 kategóriában. Régen nem volt ennyi, ezt Te is tudod. Érdekes módon akkor került fel a Xiaomi a dobogóra világviszonylatban. Elkezdték ontani a telefonokat és most csúsznak le a lejtőn.
Szerintem ezzel a stratégiával a felhasználók járnak a legrosszabbul.
Nem csak azért, mert megveszed a telefont és pár hónap múlva már van egy újabb generáció a palettán (ergo amit vettél elveszíti az értékét és a támogatás is csökken), de ennek az lesz a vége, hogy a MIUI support amit mindenki imád romlani fog.
Én szeretem a Xiaomi-t, de nem hiszem, hogy ez hosszútávon sok jóra fog vezetni.
Ha olyan sok modellt akarnak kiadni, akkor csináljanak egy almárkát, mint a többi gyártó és ott is lehet kiadni telefont.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#17) Graphics válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem azért csúsznak le, mert többféle telefont adnak ki..

Ne feledd a konkurencia sem tétlenkedett...Miközben mondjuk a Xiaomi óriási késésben volt a Redmi Note 2-vel, azalatt a konkurensek rég kiadták a saját modelljüket... / Lenovo K3 Note, Meizu M1/M2 Note, és akkor a Redmi Note még mindig a Snap400-as kiadással dübörgött, óriási lemaradásban... /

Ott is pl nagyot csúsztak...

Sajnos inkább a rossz időzítés miatt csúsztak le. És ez egy ördögi kör, mert ha nem tartják a lépést a kínai márkákkal, akkor ez lesz.

Ez van, nem egyezik a véleményünk.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Dominó85 válasza Graphics (#15) üzenetére


Dominó85
veterán

Amiket ő felsorolt az 14 darab. Egy évben leosztva ez azt jelenti, hogy 4 hetenként piacra dobnak egy ÚJ készüléket. Ami legtöbbször valamelyik másik 2 modell katyvasza/keveréke. Itt a probléma forrása a gyakoriság, nem az hogy Xiaomi a termék. Nem kell ennyi! Meg amit Tibcsi is írt, hogy legyen egy Global rom és csá! Minek van külön CN verzió? Kína nem a világ része? Megéri nekik az, hogy csinálnak egy kínai romot, amit utána meg kell írni a többi nyelvre is és sorra jönnek elő a hibák/bugok? Logikus. :U Ami még jobban nem tetszett, az a B20 kezelése. Nem a hiányáról beszélek, mert a Z2-ben sem volt és tojtam rá magasról. Arról van szó, hogy nyilván tudtak róla, Kínában bevezetik a B20-at 2018-ra. Erre gyorsan kihoztak "International" verziójú telefonokat pofátlan felár mellett, hogy azok tudják a B20-at. Ez szánalmas! És amikor az oroszok próbaként szétbuheráltak pár B20-talanított telót, ráhegesztették az International verzió romját és lőn B20...? Dupla átbaxás! Persze erről mélyen kussolnak és szoftveresen megoldották, hogy már ne lehessen ezt megoldani egy egyszerű romcserével. :U

Duliee
A Xiaomi felépített egy cárat, amivel bebiztosíthatta volna a helyét a kínai piacon. Kialakíthatott volna egy olyan minőségi alapkövetelményt az emberekben, amivel kigolyózta volna a konkurenciát. Még akkor is, ha éppen késik az adott kategóriában. Ugyanis nem hiába vannak Samsung, HTC és iPhone vérPistikék! Náluk elérték a gyártók, hogy mást NE vegyenek az adott márka helyett. Ezt a Huawei már kezdi elérni, míg a Xiaomi már a lehetősgét is látszik hogy elszalasztja. Ők baxták el, nem a többi kicsi kínai márka tehet róla.

tibcsi0407
Az áraikról nem is beszélve. Több nagyobbnak mondott kínai gyártó ZUK, LeEco, LeCool, Huawei stb jóval olcsóbban és arányában kevesebb kompromisszummal vagy éppen anélkül hozza ki termékeit. Nem lenne baj a Xiaomival, de már egy 180 fokso fordulatot kellene csinálniuk ahhoz, hogy az emberekbe vetett, majd elveszni tűnő bizalmukat visszaszerezzék.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#19) tibcsi0407 válasza Graphics (#17) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A rossz időzítésre kíváló példa a Mi4S. Szerintem az az eddigi legszebb telefonjuk. Valamint a Mi Note 2, amit nem a Mix-szel kellett volna bemutatni.
De a nagy paletta sem tesz jót.
Tegyük fel, hogy vettél egy Mi5-öt 500$-ért, mivel a fekete feláras volt és a kerámia miatt legalább 2 hónapig elővételben csücsült a pénzed a kínai boltnál. Majd rá 5-6 hónapra kijön a Mi5S, ami sok téren jobbat ajánl (bár szerintem van, ahol visszalépés).
Nem éreznéd magad elárulva? Mert az én csőrömet bökné. :)
Maradjunk annyiban, hogy középkategória vevői járnak jól a Xiaomi-val a legjobban.
Úton van a Note 4X, meglátjuk, hogy idén milyen az első dobásuk. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#20) Badboys válasza Dominó85 (#18) üzenetére


Badboys
őstag

Szerintem nem kellene vérpistikézni,adjuk meg a tiszteletet mindenkinek. Elképzelhető,hogy vannak itt és olvassák olyanok is a hszkat akik régóta használják bizonyos cégek készülékeit. Lehet régebben mint gondolnád.

(#21) Dominó85 válasza Badboys (#20) üzenetére


Dominó85
veterán

Írhattam volna márkahű embereket is. Igazad van. Amúgy ha a szövegkörnyezet olyan, akkor egy alapból pejoratív szó elveszti a hatását és más értelmet nyer. :R

* Péter - 06302461862 *

(#22) Viktor77 válasza Dominó85 (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, a Note3 Pro esetében arra gondoltak, "basszuk át a vásárlót a B20-szal, de hogy valami látszatja is legyen, csináljuk meg a B20-as verziót 2mm-rel nagyobbra, hogy tényleg elhiggyék". Még hülyeséget pls, még.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) Dominó85 válasza Viktor77 (#22) üzenetére


Dominó85
veterán

Olvass 4pda.ru-t, mielőtt lehülyézel valakit. Bár tény, hogy azt könnyebb. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#24) Graphics válasza Dominó85 (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pofátlan felár?

Miről beszélsz? Ugyanannyiba került kb.

B20 az nem úgy van, hogy le van tiltva ROM-ban és kész... Kell hozzá antenna,modem... ha ezt nem tartalmazza a készülék, akkor nem tudja, hiába tudná a SoC..

Remélem azért ezeket tudod.

Linkeld akkor kérlek ezt a megoldást, hogy hogyan lesz a B20-nélküli RN3 Pro-ból /kenzo/ B20-as, nagyon kíváncsi vagyok rá!

Teszem is fel akkor, ha ez létezik, ha viszont nem, akkor ne írj ilyeneket....

Ezt a vérpistikézést meg szerintem hagyd el, semmi szükség ennél nagyobb feszkót generálni... Én is márkahű vagyok valamennyire, Te is az voltál, és őszintén szólva nem értem, hogy akkor mindenkit le tudtál szólni, aki nem Xiaomit vesz, most meg Mindenki hülye a Xiaomival együtt...

Vagy akkor mélyen csendben maradni, vagy nem generálni a feszkót.. Én se megyek be most minden Lenovo topicba, hogy ejh rohadjon meg, ez egy szemét szar gyártó ,meg fog rohadni mind az összes Xiaomi...

Csak mert Te ezt csinálod... 3-4 évre visszamenőleges telefonnal kapcsolatos dolgokat hozol fel, hogy az MT6589-es Redmi/Hongmi milyen jó volt... / A kamerája annak is szar volt, gyenge volt a hardver is... És akkor még nem volt ekkora APP-méret mint most... Az a telefon akkor helytállt, most meg elvérezne azonos appokkal is.

Csak a köd megszépíti a dolgokat úgy néz ki...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Viktor77 válasza Dominó85 (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Ha idelinkeled, hogy a Note 3 Proból hogy lesz SE, csak szoftveres módosítással, bocsánatot kérek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Dominó85 válasza Graphics (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

Bírom, amikor valamiért elnézést kérek, de még belémrúg valaki. Akit érdekel a téma, keressen rá. Rájöttem már rég arra, hogy más miatt nem fogok felelsleges köröket futni. pá, béke.

* Péter - 06302461862 *

(#27) Graphics válasza Dominó85 (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kerestem, nincs ilyen, ha van, akkor linkeld.
Mert így ez akkor csak felelőtlen kijelentés.

Olvasom a 4pda-t, de amit állítasz, ott én olyat nem találok...
És őszintén szólva én elég sokat bújom a netet különféle megoldások után... :)

Senki nem rúgott beléd, de őszintén szólva lehordtál mindenkit a Xiaomival együtt... :(

Nem elnézést kell kérni, hanem előtte átgondolni, amit írok ,az úgy oké-e...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Viktor77 válasza Dominó85 (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Ok, akkor eddig ott tartunk, hogy állítottál valamit, aminek semmi alapja nincs.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Drenadar válasza Viktor77 (#28) üzenetére


Drenadar
veterán

Akkor kaptunk még időt gyűjteni rá... Én már nagyon várom tuti nem lesz rossz.

Sorry ez nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#30) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a Xiaomi honlapja nekem nem tűnik valami mérvadónak a termékeiket illetően, eléggé sokminden mintha nem is létezne az alapján, pedig valójában van (nem csak telefon, apróbb kacatok is).
A frissítésikről nekem is van véleményem: elég sokáig támogatott minden (?) típus, igaz, hogy Android főverzióból nem biztos, hogy mind lépést tart, de MIUIból igen, van akinek ez baj, van akinek kevésbé.. viszont igen, én sem érzem, hogy a frissebb verzió automatokusan kevesebb hibát jelentene, jobban örülnék, ha inkább ezekre mennének rá. ennek meg biztos nem kedvez a sok modell.

Kínai és internesönel verzió gondolom azért van a ROMokból, mert a kínaiban nincs Gugli.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#31) Dr. 444Hertz válasza Dominó85 (#26) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha egy szakmai fórumon állítasz valamit, és ha a többiek nem értenek egyet veled, minimum elvárható az, hogy linkeljél.
Ha nem megy, alaptalan mellébeszélésnek fogják fel a többiek, és jogos a támadás, hogy maradtál volna csendben.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#32) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Amugy igaza van annak aki a variansok kihozatalanak feleslegesseget mondja.
A redmi 4-esbol is 3!!! verziot hoztak ki. Minek?
A mi5s pl bazi jol helytallt volna kulon telefonkent, a mi5s plust nem is ertem.
A note-ok... eh.

Also kategoria:
Redmi + Redmi Note
Kozepkategoria:
mi es a Note szeriak
Csucs:
Az egyeb.

Mindegyikbol egyet egyet evente. Total folosleges tobb. csak huzzak szet az evben es jo lesz.
De kis redmibol is van 3 fele verzio. mind ugyanakkora. Akkor mar lenne kis kepatloju, hogy azt az igenyt is kiszolgaljak, de neeem.
Tul gyors a tempo

(#33) kriver


kriver
tag

Igen, túl sok a variáció. Valószínűleg Mr. Barra sem tudott szót érteni a kínai vezetéssel, azért is dobbantott. Xiaomit elkapta a gépszíj, mint anno a Samsungot. Aztán most szívják meg, hogy havonta dobálták ki az újabb variánsokat. Azaz csökkenő eladás, és szoftveres támogatás hiánya (bugos verziók)
Maradjanak inkább az Apple filozófiánál. Persze ne az árazással. Minden Redmi, Redmi Note, Mi, Note, Max, Mix -ből évente egy típust. Max a RAM-ban legyen eltérés. Az, hogy hetente esik a komponensek ára, és ezért "gyorsan átállunk új néven egy frissített verzió kiadásra" nem működik. Vagy akkor tessék almárkát létrehozni (ZUK, Honor...) és a Redmi, Max variációkat más néven értékesíteni. Xiaomi név alatt maradna a Mi, Note, Mix. Őszintén remélem, hogy a MI6-tól már global verzió lesz (B20). 5.2"-on én hagynám a QHD-t. Samsung S7 recept szerint karüljün bele microSD foglalat, legalább IP68, infra. Kamera szoftban is kellene valami fejlődés végre. Az edge vonalat én kihagynám, ahogy a Note pro féle dual kamera opció is teljesen fölösleges.
OP csinálja jól (ha maradunk android vonalon)

(#34) slimshady


slimshady
senior tag

Csak fekudjenek ra a kamerara illetve IP vedettseget is szivesen latnek, foleg, hogy mar ezek semi filleres cuccok.

üdv.: SlimShady

(#35) Graphics válasza ThorsHUN (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondd a konkurenseknek, hogy ne adjanak ki közben más termékeket.

Ez verseny... Ha nem nyújtanak semmit, akkor nem is fogják még ennyire sem venni őket... Amelyik cég nem tartja a lépést az lemarad.

Leírom ,mert ezzel sajnos nincs mindenki tisztában.

A Xiaomi az éves adatok alapján tervez egy gyártásmennyiséget.

Tegyük fel Redmi 3 esetén 1 millió, mondtam egy számot, amikor ez gyártásba került, még csak a Snap616 volt elérhető, így ez került ki.

Amikor fogy a mennyiség , akkor már nem ezzel indult újra a gyártás, hiszen piacra került a Snap430-as is, amit kedvezőbb áron kaptak meg, viszont a teljesítmény egálban volt, így ezzel indult újra a gyártás.

És ez minden modellnél így van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) tibcsi0407 válasza Graphics (#35) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A konkurenciánál egyedül a Meizu csinálja ezt. A Meizu fix sehova nem haladó piaci pozíciójából kiindulva nem jó ez a taktika.
Kínában az abszolút követendő példa a Huawei szerintem. Ott sincs ennyi telefon egy évben.
Vagy vegyünk a Samsungot. Veszel egy adott kategóriás telefont és mondjuk évente lecseréled. S széria egyszer van évente, Note széria szintén. A5, stb szintén csak egyszer (ugye azok évszámot is kapnak).
Tökéletesen lefedik a piacot és nem érzed magad sz@rul, mert a telefonod után kategórián belül fél év múlva érkezik még egy.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#37) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#36) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ez rossz a vevőknek? Az a baj, hogy nem kell 2 évet várni, hogy a csúcs olcsó legyen? Szerintem meg had nyomják a variánsokat, mert ha meg vagyok elégedve azzal amim van, akkor nem veszem meg az újabbat.

(#38) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Évente 1 készülék/kategória. A fent felsorolt 14 helyett évente lehetne 5-6 darab is lehetne a palettán.
Idén kiadnak még 14-et, aztán a MIUI támogatást sem fogják úgy végezni, mint amikor alig volt pár modell évente.
Véleményem szerint rossz a vevőnek, ha az 500$-ért vásárolt telefonja fél év múlva fele annyit ér, mert jött egy új helyette.
Egész más, ha nem félgenerációs váltás van évente.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#39) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#38) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem kell eladni fél év múlva, főleg ha mindenre elég, aki meg nem bír magával, az megfizeti, hogy mindig a legújabbat akarja. A telefon nem egy befektetési alap, főleg nem egy Kínai telefon. Mia baj a MIUI-val? Milyen támogatás nem elég? Ja, hogy nem azonnal van Nugat? Máshol sem. Aztán ha nincs Nugát, akkor mi van? Nem elég a MM? Mire nem?

(#40) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#39) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van egy Xiaomi telefonom, ami elvileg a Xiaom-nál a ranglétra tetején van. (Mi Note 2)
Miért ne várhatnám el, hogy legyen rá Nougat? Itt elvi dolgokról van szó, nem arról, hogy van-e rá szükségem, vagy nincs. A gyártók között presztízskérdés, hogy milyen a főverziós támogatásuk, a Xiaomi ezen a téren el van maradva.
Főleg annak fényében, hogy az össze-vissza fejlesztés miatt már jópár telefonra elérhető, de úgy látszik a csúcstelefonra nem. Nem beszélve arról, hogy global sincs rá, a magyar fordítás pedig "nemmondjukki" okok miatt ugye nem publikus, ezért az EU ROM-ban sincs.
A pár évvel ezelőtti üzletpolitika miért nem volt jó? Valahol a Mi4 után gurult el a gyógyszer és sorra tolják ki magukból a telefonokat.
Nekem ez nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#41) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#40) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Miért, azt mondták a MiNote2-re nem lesz Nugát? :D
Mint Xiaomi-s biztosan észrevetted, hogy a MiNote sorozatot az elejétől fogva lesz@rják. Persze, jogos, elvárhatod, de szerinted ez érdekel valakit is náluk? Fogyasztói társadalomban élünk, te főleg tudod, mert lassan többet cserélsz telefont mint én. Semmi nem arról szól, hogy hosszútáv. Nálad sem, mégis ágálsz ellene. :)

(#42) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#41) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem ez a gond. Hosszútávon még ez a hozzáállás is romlani fog sajnos.
Én pedig ennek nem akarok a részese lenni. Ha a Mi6 nem gurít nagyot, akkor a Mi Note 2 után egy darabig biztos nem fogok Xiaomi-ra pénzt költeni. :)

https://utdetailing.hu/

(#43) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#42) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ott a megoldás, nem Xiaomi-t kell venni, csak akinek megfelel. Nagy a választék. Én veszem továbbra is. :)

(#44) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Majd ha a jelenlegi üzletpolitikával mélyebben lesznek, akkor lehet Te sem fogod venni. :)
Az a véleményem, hogy csak középkategóriában érdemes Xiaomi-ban gondolkozni, felsőben nem igazán.

https://utdetailing.hu/

(#45) Graphics válasza tibcsi0407 (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felsőkategóriában szerintem amúgy sem.

Ott már magas árat fizetünk..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) tibcsi0407 válasza Graphics (#45) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az ár az egy dolog, ha rá is szánja az ember. De ezért én már kicsit többet várnék. Főleg a kamera és a ROM támogatás terén. Romlanak a fényviszonyok és a kamera minősége pocsékká válik.
A többivel elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#47) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#44) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem egyenlőre semmi gondom velük. Persze ha nem fog tetszeni, keresek mást, nem nagy kaland. :)

(#48) ZolkoW


ZolkoW
őstag

sztem a Xiaomikat meg lehet venni, de főleg a tetejét, és a középkategóriát, azokra azért az eddigiek alapján eléggé van támogatás. csak aki bír magával egy kicsit, vár fél évet, és voilá :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#49) ThorsHUN válasza tibcsi0407 (#38) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nana.
Huaweinel nezd meg. Ugyanaz a telefon kb. p9 lite, p8 lite (2017), honor 7 v 8 lite, nova.
4 telefon ugyanarra a resre.
No meg az ezerfele kb emlitesre sem melto varians az alsokategoriabol.
iznogud

(#50) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mi5-öm van Nougattal. Nincs elmaradva a Xiaomi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.