Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) távcsőves


távcsőves
senior tag

Remek! Összefoglalóban a helye!

(#2) Kovbob


Kovbob
senior tag

Jó kis írás, tetszik. :) Éedekelne, hogy ezeknél a videókártyáknál, nem lehet azt megcsinálni, mint a pociknál, hogy alapórajelnek állítja be az ember a boost órajelet és akkor nem tud hova droppolni?

(#3) füles_ válasza Kovbob (#2) üzenetére


füles_
őstag

& távcsöves
Köszi! :R

De meg lehet csinálni, persze. Ha a referencia kártya alapórajelét vesszük, az mindössze csak 926MHz. Ha ehhez igazodunk akkor elég sok állapotot módosítanunk kell, még az is lehet, hogy mind a hetet. Ilyen esetben az alulfeszelést sem hagyhatnánk ki, mert brutális mennyiségű feszültséget kapna a GPU ahhoz az órajelhez. Meg hát ugye a teljesítménye is érezhetően visszaesne.

Az aftermarket kártyáknál olyan 1100MHz körül van a base clock, szerintem még itt is droppolnának egyes példányok power limit emelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kovbob válasza füles_ (#3) üzenetére


Kovbob
senior tag

Értem, köszi. :) Ha majd lesz egy új radeonom érdekes lesz a tuningolgatás a mostani r7 265-höz képest, ezen csak egy csúszkát kell tologatni :D

[ Szerkesztve ]

(#5) füles_ válasza Kovbob (#4) üzenetére


füles_
őstag

Ha tuningolni szeretnél, akkor alulfeszelni nem érdemes, ugyanis sokkal kevesebbet tudsz majd ráhúzni az alapórajelre, illetve a teljesítménynövekedés is jóval kisebb lesz, mint mondjuk az alapfeszültségnél.
Ezt én is ma vettem észre, hogy 950mV/1250MHz-es beállítással nem annyi pontot kapok, mint kéne :D

Ilyen kártyával tuning esetén csak kitolod a power limitet, és mehet is a cibálás. :K

(#6) total90


total90
veterán

nVidia, problem solved ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) távcsőves válasza total90 (#6) üzenetére


távcsőves
senior tag

(#8) domos válasza total90 (#6) üzenetére


domos
senior tag

+1

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) total90 válasza távcsőves (#7) üzenetére


total90
veterán

Ezt a videót senki nem látta, ez nem létezik :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) füles_ válasza total90 (#6) üzenetére


füles_
őstag

Az új NV kártyák közül is vannak olyan típusok, amelyek dobálják az órajeleieket. Szóval ott is ki kell tolnod a power limitet, mert ugyanúgy throttlingolnak.

(#11) Egon válasza total90 (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Blogouton ne flémeljünk már, minimum nem elegáns.
Nekem nV-sként is tetszett a cikk (lényegre törő, jól összeszedett), bár számomra nincs haszna, de attól még megsüvegelendő.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

Nagy mákod van, hogy ilyen alacsony feszkóval elketyeg a kártyád, nekem 1110mV kell az 1300MHz-hez. :) De ez így is 50mV-al kevesebb, mint a gyári állapot.

[ Szerkesztve ]

(#13) füles_ válasza Egon (#11) üzenetére


füles_
őstag

Bár nincs tapasztalatom a zöld gyártó kártyáival, de valószínűleg ezzel az eljárással NV kártyákkal is meg lehet spórolni pár wattot, és megszüntethető a throttlingolás. Mondjuk az NV-k általában alapból kevesebbet is fogyasztanak. :)

(#12) ncc1701
Hát igen, elég jó GPU lapkát fogtam ki :D
Ha lejjebb vinnéd az órajelet 1225-1250MHz-re szerintem beférnél 1050mV alá. 1300MHz-hez már nekem is kell az 1025-1050mV.

[ Szerkesztve ]

(#14) ncc1701 válasza füles_ (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Lehet. De a kiválóan optimalizált ARK survivor ezt is 100%-ra tekeri. :) De legalább nem droppol le a boost órajeléről.

(#15) vaki válasza füles_ (#13) üzenetére


vaki
aktív tag

Szuper cikk, a topikban nekem is ezt javasolták az Asus Strix RX470-hez.

Egy féloff kérdés, hogy lehet hogy kb ugyanolyan konfigunk van, de neked 1000 ponttal többet hoz a Fire Strike. Lehet hogy valami mégsem egészen OK a kártyámmal/driverrel?

A felhasználóbarát felhasználó

(#16) füles_ válasza vaki (#15) üzenetére


füles_
őstag

A Strix pont az a típus amelyik a legagresszívabb gyári VBIOS-t kapta. Nagyon vissza van fújtva a fogyasztása, és a hőmérséket limitje is túl alacsony. Valószínűleg ezért kapsz kevesebb pontot.
Nem tudom milyen beállításokkal használod jelenleg a kártyát, de adok pár tippet:
- thermal target-et állítsd 75 fokra
- power limitet told ki maximumra
- feszeld alul a kártyát amennyire csak tudod, és a gyári órajelein használd

Ha ez sem oldja meg az órajel dobálást akkor bizony a VBIOS-t kell módosítanod, ami kicsit macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#17) Redneck válasza Egon (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is tetszett, szeretem az ilyen írásokat! nV-nél sajnos bonyolultabb a helyzet, de megnézem mit lehet okosítani. Érdekel mi változna, ha fix órajelen menne váltakozó helyett.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

köszi a cikket, megmatattam én is a drágát :DD

nem a leggazdaságosabb, de hát Strix sajnos :U

Grafikus kártya gyártója - Powered by AMD
Grafikus chipkészlet - Radeon (TM) RX 470 Graphics
Eszközazonosító - 67DF
Kereskedő azonosító - 1002
Alrendszer azonosító - 04B0
Alrendszer gyártójának azonosítója - 1043
Ellenőrizte: - CF
Busz típusa - PCI Express 3.0
Aktuális buszbeállítások - PCI Express 3.0 x16
BIOS verzió - 015.050.000.000
BIOS cikkszám - 115-D000PI20-100
BIOS dátum - 2016/08/17 07:16
Memória mérete - 4096 MB
Memória típusa - GDDR5
Memória órajel - 1650 MHz
Mag órajele - 1250 MHz

GPU +10%, 1685 Mhz, Vcore kézi (fix) változatlan értékekkel, kézi 85-75 °C limit, sönt +25%

[link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) nem_tom


nem_tom
őstag

Annyit sikerült elérnem, hogy addig csökkentettem az értékeket az 1. lépés szerint míg ki fagyott a wattman és mindent vissza nem állított eredeti állapotába.

(#20) Mr.Csizmás válasza nem_tom (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) nem_tom válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


nem_tom
őstag

Imádom, hogy nálam mindig minden zökkenőmentesen működik. :DDD

(#22) Mr.Csizmás válasza nem_tom (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fenyegesd meg, hogy beszereled az alfába :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

próbáltál berakni egy extra ventit oldalra? képenfújni a kártyát friss levegővel meglepően sokat segít és annyit nem ront általában a ház szellőzésén egyébként, hogy ne érje meg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) füles_ válasza nem_tom (#19) üzenetére


füles_
őstag

És nem jegyezted meg az értékeket amin kifagyott? :DDD Egyébként az a jó, ha kifagy, mert akkor tudod, hogy hol van a kártya vége alulfeszelésben. Ilyenkor kell arra az értékre egy 20mV-ot rácsapni.

(#23) proci985
Az én házam oldallapjára nem lehet ventillátort szerelni, flexelni meg nem szeretném :D Egyébként nincs bajom a hőmérsékletekkel. A 70 fok terhelés alatt szvsz. nem rossz teljesítmény egy 1 ventillátoros kártyánál.

Tegnap megpróbáltam újrapasztázni, de nem akarnak sérülés nélkül lejönni azok a fránya csavarmatricák, úgyhogy hagytam inkább a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#25) nem_tom válasza füles_ (#24) üzenetére


nem_tom
őstag

Jaaa... a cikk megfogalmazásából azt hittem, hogy a tesztelő proginak kell kifagynia. Na majd akkor újra játszok vele. :D Köszi! :R

(#22) Mr.Csizmás: Fricc pls. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) füles_ válasza nem_tom (#25) üzenetére


füles_
őstag

Az mindegy, hogy a tesztelő progi fagy ki, vagy a Wattman. A Wattman azért fagy ki és állítja magát az alapbeállításokra, mert nem stabilak a beállításaid. Ugyanúgy a 3DMark-nak, vagy amit használsz annak is ki kellene fagynia. Az nem fagyott ki?
Szóval tökmindegy mi fagy ki, nem stabilak a beállítások :DDD

(#27) nem_tom válasza füles_ (#26) üzenetére


nem_tom
őstag

FurMark, de az bírta a strapát. De akkor már világos. Csak akkor megint végig kell szenvednem magam a procedúrán. :D

(#28) Mr.Csizmás válasza nem_tom (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

heaven, meg unigine, yokmen megmondta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) füles_ válasza nem_tom (#27) üzenetére


füles_
őstag

Az pech :D Nem baj, nem tart olyan sokáig a procedúra.
A betonbiztos tesztprogram bizony a Furmark, de ugye tudod, hogy ilyen intenzív terhelést körülbelül sehol máshol nem fog tapasztalni a videokártyád? Vagyis ha Furmark szerint állítod be a kártyádat, akkor valószínűleg fog még benne maradni jócskán felesleges feszültség, ami a játékokat illeti.

(#30) nem_tom
Igazán nincs mit :B :R

[ Szerkesztve ]

(#30) nem_tom válasza füles_ (#29) üzenetére


nem_tom
őstag

Jó akkor majd kipróbálom azt amit a bejegyzésben írtál. Köszi! :R

(#31) proci985 válasza füles_ (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, akkor hagyjad és örülj a kártyádnak:). flex általában ronda lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) nem_tom


nem_tom
őstag

Továbbra sem stimmel valami. Eljutottam odáig, hogy lefagyott a teszt program és a driver is, hozzá adtam húszat majd stressz teszt. Minden oké. Akkor jött a játékos teszt. Fél perc után kifagyott a játék és a wattman is plusz vissza állt a gyári beállításokra.

Alulfeszeléshez ezek az értékek jöttek ki nekem.

[ Szerkesztve ]

(#33) füles_ válasza nem_tom (#32) üzenetére


füles_
őstag

Nem véletlenül a VRAM túl alacsony feszültsége miatt? Látom azt is csökkentetted 50mV-al. Nekem a VRAM nagyon nem bírja az alulfeszelést és az OC-t sem.
Próbálj meg több feszültséget adni a VRAM-nak.

(#34) nem_tom válasza füles_ (#33) üzenetére


nem_tom
őstag

Csak a feszültségszabályozáshoz nyúltam hozzá ahogy az 1. lépésben is leírtad, semmi máshoz.

[ Szerkesztve ]

(#35) füles_ válasza nem_tom (#34) üzenetére


füles_
őstag

Milyen játékban próbáltad, és próbáltad más játékban is? Kártya pontos típusa, ASIC Quality mennyi (GPU-Z-ben meg tudod nézni), és mik voltak az alapbeállítások? (gondolok itt az órajelekre és a feszültségekre)

Nem próbáltál többet rátenni, mint 20mV? Ha kifagy nyugodtan mehet több, akár 30-40mV is.

(#36) nem_tom válasza füles_ (#35) üzenetére


nem_tom
őstag

Csak a The Forest -el próbáltam. MSI RX 470 Armor 4GB OC.

Ezek közül nem tudom melyik az ASIC Quality:

Alap beállítások:

Nem próbáltam. De akkor majd ezt is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#37) füles_ válasza nem_tom (#36) üzenetére


füles_
őstag

Az ASIC Quality-t ott a jobb felső sarokban lehet megnézni a GPU-Z-ben. Nekem 86%-os, a gyári feszültségeidből kiindulva neked ettől jóval alacsonyabbnak kellene lennie.

Az lesz a gond, hogy a te kártyádon a GPU szilícium lapka eléggé szivárgós, ebből következik, hogy neked több feszültség kell ugyanahhoz a frekvenciaértékhez, mint példaul nekem. Az az 1020mV túl kevés lesz, ez a te esetedben -130mV-ot jelent, ez elég sok. Nálam -75mV-tal működik.

Próbáld meg így:
Állapot 7: 1050mV, állapot 6: 1020mV, állapot 5: 990mV, állapot 4: 960mV, állapot 3: 940mV, többi maradhat
1050mV-on szerintem stabil lesz

[ Szerkesztve ]

(#38) nem_tom válasza füles_ (#37) üzenetére


nem_tom
őstag

67,3%.

Ez akkor most mit jelent? Teljesítményben sokkal rosszabb ez a kártya, mint a többi RX 470? Vagy csak a fogyasztása magasabb?

Mindjárt kipróbálom.

(#39) Mr.Csizmás válasza nem_tom (#38) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak nem olyan retek, mint az én strixem :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#40) nem_tom válasza Mr.Csizmás (#39) üzenetére


nem_tom
őstag

Mi baj azzal a strix-el? :D

(#41) Mr.Csizmás válasza nem_tom (#40) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyventis

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) nem_tom válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Melegszik nagyon?

(#43) Csapoati válasza Mr.Csizmás (#41) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt hogy csinálod? Nekem is Asus Strix RX470-em van ,de az kétventis. Nem is láttam még egyventis változatot: [link]

Amúgy az enyém is 69% ASIC quality-s.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) füles_ válasza nem_tom (#38) üzenetére


füles_
őstag

Teljesítményre nincs befolyással az ASIC Quality.

ZoloMan írása: ASIC Quality magyarázat

(#45) Mr.Csizmás válasza Csapoati (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tényleg

akkor miért ilyen ótvar?? :D 25% söntöt enged csak

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) nem_tom válasza füles_ (#37) üzenetére


nem_tom
őstag

Azt elfelejtettem megkérdezni. Honnan fogom tudni, hogy az általad megadott értékek jók lesznek e?

(#47) füles_ válasza nem_tom (#46) üzenetére


füles_
őstag

Ha ugyanúgy fog működni a kártya, mint az alap beállításain. Gondolok itt arra, hogy nem fagy ki a driver resetelve a Wattman beállításaidat.

(#48) nem_tom


nem_tom
őstag

Most nézem csak, hogy nem a gyári beállításokon van miközben hozzá se nyúltam. Gondolom mióta legutóbb hozzányúltam. Nem történt semmilyen fagyás se. Akkor így jó, vagy inkább azt próbáljam amit Te írtál?

(#49) füles_ válasza nem_tom (#48) üzenetére


füles_
őstag

Ha ezekkel a feszültségértékekkel nem fagyogat akkor jó lesz, hagyd így.

(#50) vaki


vaki
aktív tag

Nos, ma ünnepnap lévén szórakoztam kicsit a kártyával és valószínűleg megtaláltam az okot, amiért nem tartotta sem az órajelet, sem a Wattmanban a Power limitet. Fülesnek igaza volt, a végén sajnos(?) BIOS moddolás kellett...

A probléma szerintem az alábbi képeken jól látszik. A felső képen az Asus Strix RX470 eredeti BIOS-a, míg az alsó képen egy Sapphire Nitro+ RX470 BIOS látható. Bekereteztem a lényeget.

Jól látszik, hogy a TDP értékek egyeznek, de a max power limit az Asusnál 95W, addig a Sapphire kártyánál 130W és ennek megfelelően a Power Control Limit sem egyezik, az Asusnál 25%, a Sapphire nál meg 50%.

Itt a droppolás magyarázata is szerintem, ez pedig az, hogy Asus alapon 85W, ha erre rádobom a 25%-ot Power Controllal, az 106 lesz, de a kártya a BIOS miatt 95-nél többet nem vesz fel, ezért áll vissza alapra a Wattman Power Control. Az órajel dobálás gondolom ugyanezért van, merthogy a 95W nem elég neki az 1250Mhz stabil tartásához, ezért szépen visszaveszi az órajelet... A középső TDC(A) érték nem tudom mit takar, ha valaki tudja, akkor felvilágosíthatna.

Úgyhogy ha már ilyen okos voltam, szépen át is írtam a Strix BIOS-át a Nitro+ értékeivel, meg 50mV alulfeszeléssel, plusz a memóriát felvittem 1750Mhz-re, mert ott még gyors időzítésekkel dolgozik.

Így már Fire Strike alatt stabilan tartja az 1250-es GPU órajelet, igaz, hogy a bűvös 10ezer pontot így sem értem el vele, de már nem sok híja van (9816) :DDD

3 BIOS-t néztem meg a kutakodás során: MSI Gaming X, Sapphire Nitro+ és XFX Black Edition és az MSI-nak voltak a legdurvább power értékei, de az már nekem picit soknak tűnt.
Érdekes, hogy az XFX BIOS-ban a 2000Mhz-es memóriasebességhez is ugyanazt az időzítést írták, mint az 1750-hez, így ha valakinek van ilyen karija, az bátran húzhatja a memóriát :D , ugyanakkor az MSI már 1500 felett lentebb veszi az időzítést, annak elllenére, hogy 1650 a memória alapbeállítása...

[ Szerkesztve ]

A felhasználóbarát felhasználó

(#51) negasonic válasza vaki (#50) üzenetére


negasonic
tag

Szervusz Vaki!

Egy ideje már hogy megírtad ezt a hozzászólásod.

A kérdésem az lenne hogy ezzel megszüntek a gondjaid a kártyával?

Nekem is strix rx470 van és ma tervezek jól belenyúlni az ismert gondok miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.