Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BatchMan


BatchMan
senior tag

Kell. Dokkolóval, tollal. Mennyi?
(de miért én válastom ki, hogy ez most a tablet vagy notebook szekcióba tartozik?)

(#2) Jonesy84 válasza BatchMan (#1) üzenetére


Jonesy84
tag

Mert Te vagy az első kommentelő.

Ezt én is elfogadnám, a válalati Helix 2 helyett. Egyedül a billentyűzet rész ami jobban bejön a Helixben, de a dockoló az mindent visz.

(#3) macilaci78 válasza BatchMan (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tied az első hsz, az árat pedig a cikk is írja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#4) BatchMan válasza macilaci78 (#3) üzenetére


BatchMan
senior tag

Business Tablet. Business Notebook. Das perfekte 2-in-1
Amúgy az ár [sógoréknál: ]
Intel® Core™ i5-6300U-Prozessor (2x 2.4 GHz)
Windows 10 Pro 64-bit
31,8 cm (12,5 Zoll) PLS (Plane to Line Switching) 1.920 x 1.080 Pixel (Full HD)
8 GB RAM, 256 GB Festplatte, 4G/LTE, TPM, NFC
dokkolóval

€1714 Inkl. MwSt, ami nálam 540 eFt-ra jön ki. Az itthoni 460 eFt szerintem ÁFA nélküli, úgy viszont nagyon businessnek kell lennie, hogy megérje.

(#5) rudi válasza BatchMan (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A cikkben elvileg bruttó árak vannak, legalábbis én bruttónak kaptam őket a képviselettől. Elég erősen meg akarják tolni a gépet idehaza, hogy ne csak a tömeges kedvezménnyel érkező cégek vegyék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) oszi666


oszi666
őstag

Sose fogom megérteni, miért nem lehet rendesen, laptopszerű, összehajtható dokkolót tervezni? Ezek a kihajtós izék csak asztalon jók, ölben úton már nem. Ennek valami technikai akadálya van?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#7) kisza25 válasza oszi666 (#6) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van egy csomó olyan amiről beszélsz 2-1-ben gépek :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8) rudi válasza oszi666 (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

A tisztességes megvalósításnak technikai akadálya van. Láttam már többféle Asus, Acer, Lenovo stb. próbálkozást mindnek korlátozott kihajthatóság, extra súly, ronda megvalósítás és a befogatóban lötyögő tablet rész lett az eredménye. Ezért akik a csinosságra gyúrnak (Apple, MS), inkább a kisebb rosszat, a támaszt és laza rögzítést választják vagy csinálnak kétféle billentyűzetet (Dell).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Halkow.


Halkow.
senior tag

Nem rossz, a németek tudnak valamit.

(#10) NandoXXL válasza rudi (#8) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kitámasztós tablet ilyen áron ajánlott munkára? :C

(#11) ankarilla


ankarilla
újonc

Kinek kell ez a szar?

Khápcsúd ki á khámérát

(#12) Kilobeat


Kilobeat
tag

Szerintem ótvar, gagyi és egyáltalán nem bisznisz küllemű.
Portok?
A T302-hoz képest ez is nevettségesen drága.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#13) QwErTy42 válasza ankarilla (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezért az igazán értelmes benyögésért valóban kár volt billentyűzetet ragadnod.
Színvonal az látom van. ;]

(#12) Kilobeat

Hát persze.
Csak éppen itt ennyi pénzért nem CoreM-es procit, hanem Core i3-t kap az ember, van benne 3G/4G modem, dokkoló és nem kettő, hanem három év garancia. No meg Windowsból sem az alap, hanem a Pro verziót adják a készülék mellé.
Szóval egy kicsit el vagy tévedve.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#14) oszi666 válasza rudi (#8) üzenetére


oszi666
őstag

Rendben, ezekben végülis igazad van. Nem vagyok mérnök, de valahogy akkor is nehezemre esik elhinni, hogy ezeket a problémákat ennyire nehéz vagy drága megoldani.

kisza25: igen, igazad van végülis, gondolom Surface meg ezekre gondolsz, ezek valahogy teljesen kimentek a fejemből... :R

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#15) MrPetya19 válasza rudi (#8) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az is jó lenne, ha az MS ötvözné a Book és Pro vonalat.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#16) rudi válasza oszi666 (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Saját csapdájukba estek ezen a téren a gyártók. Elkezdték csökkeneteni a gépház vastagságát meg a súlyát, és arról elfeledkeztek, hogy kellően stabil vázat csak anyagból lehet csinálni, annak meg súlya és térfogata van. A kellően erős zsanérnak meg ellenállása van, míg a kellően elegáns tablet+dokk kapcsolat csak mágnessel oldható meg. És akkor még nem beszélltünk az igényes billentyűzet megvalósításról...

Aztán a tervezők és marketingesek választhatnak egy kompromisszumos kombinációt ezeknek a lehetőségeknek a halmazából. Egyelőre itt tart a tudomány. Talán majd az OLED-del, új akkutechnológiával, új térvázas kompozit anyagokkal és még alacsonyabb fogyasztású hardverrel lehet majd közelebb jutni a könnyű, vékony, jó billentyűzetes, tisztességes akkuidős, jó zsanéros 2in1 eszközhöz. Ami persze kezdetben bőven félmillió fölötti magyar pénzbe kerül majd. Addig meg marad az XPS 12, a MacBook Air és a ZenBookok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) MrPetya19 válasza rudi (#16) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mágnessel is lehetne jót csinálni szerintem.
De a régi, megnyomsz egy gombot se volt rossz.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18) Kilobeat válasza QwErTy42 (#13) üzenetére


Kilobeat
tag

Az U mennyivel drágább?
És a 4G modem se 200000 HUF.
El vagy tévedve!
Beszoptad, hogy 1-1 azonos felszereltségű üzleti és kommersz laptop között, tényleg van kétszeres bekelülési költség?

[ Szerkesztve ]

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#19) Kilobeat válasza MrPetya19 (#17) üzenetére


Kilobeat
tag

Szerintem a Yoga és másolatai vagy a néhai Flip Waio az ésszerű megoldás.
11" felett ígyse-úgyse tartod sokáig a kezedben, szóval felesleges szétszerelgetni.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#20) MrPetya19 válasza Kilobeat (#18) üzenetére


MrPetya19
addikt

Jóval drágább, és egy ilyenben sokkal több fejlesztés van és anyag és támogatás.

Nem rossz a yoga elképzelés, de próbáltam, és sokszor zavart a billentyűzet.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#21) panaro


panaro
csendes tag

Nem rossz, nem rossz... A felszereltségéhez képest az ára sem rettentően magas. Csak a pénztárcámhoz képest. :D

(#22) QwErTy42 válasza Kilobeat (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az ember maga a stílus, Teeeee.... :W

Milyen kétszeres különbségről beszélsz?
Úgy látszik nem csak stilisztikai problémák vannak nálad.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#23) Kilobeat válasza QwErTy42 (#22) üzenetére


Kilobeat
tag

A személyeskedéset elárulja, hogy érdemben nem tudsz vitatkozni,
ezért vagy hülyének tettetve magadat terelsz és mellédumálsz esetleg szövegértési problémáid vannak.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#24) QwErTy42 válasza Kilobeat (#23) üzenetére


QwErTy42
addikt

Neked vannak szövegértési problémáid illetve figyelmen kívül hagytad amit korábban írtam, helyette továbbra is csak fröcsögsz:

"Az U mennyivel drágább?
És a 4G modem se 200000 HUF.
El vagy tévedve!
Beszoptad, hogy 1-1 azonos(Hol azonos? Talán egy másik bolygón)felszereltségű üzleti és kommersz laptop között, tényleg van kétszeres bekelülési költség?"

Fujitsu:
- i3 a core M helyett
- 3G/4G modem
- dokkoló
- drágább előretelepített oprendszer
- 2 év helyett 3 év gari

Árak:
390/265=1,45 Szóval ha számolni tudsz, akkor a másfeles árkülönbözet még mindig rohadt messze van a kétszerestől.

Azért jó lenne, ha itt és most abbahagynád a hangulatkeltést...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#25) rudi válasza Kilobeat (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Vannak egyéni igények, amiket nem lehet általánosítani. Neked meg szerinted a hátrafordítós bill. a megoldás, más meg jobban örülne, ha a fölösleges nehezék billentyűzetet nem kellene megával vinnie, amikor csak a tablet kell neki. Te nem tartanád sokáig kézben tabletként, más meg (mondjuk ingatlan bemutatásánál vagy kárfelméréskor) órákig kézben tartaná.

A notebook/tablet/bármi ára pedig egy olyan tényező, amit a használója által termelt bevételre is célszerű levetíteni. Ami otthonra neked vagy nekem drágának tűnik, az simán lehet filléres tétel valakinek a munkájában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Gusztáv válasza oszi666 (#14) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem volt szerencsém mindkét megoldást használni, akkus billentyűzetes dokkolós (HP Elite x2), meg a filp-es kitámasztóst (Surface pro 4). Sőt a Dell Venue 11 pro-hoz van mind a kétfajta billentyűzetem. Nekem a kitámasztós megoldás vált be jobban.
A dokkolós billentyűzetnél az a baj, hogy viszonylag nagy súlyúra kell csinálni az alsó részt is, mert különben felbillen az egész. Ezért nem lehet nagyon hátradönteni a kijelzőt sem. Így viszont már 1,5 kg körül járunk, aminél sok 12"-os subnoti is könnyebb. Ilyen probléma a kitámasztós megoldásnál nincs, ráadásul a klaviatúrával is bőven 1 kg alatt marad a Surface pro 4. Plusz én a notebookomat sem szoktam ölben használni.

Laci

(#27) kisza25 válasza Gusztáv (#26) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

meg ölben használás helyett pont ott van a tablet mód

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#28) MrPetya19 válasza Gusztáv (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem Pro 3-am van, és én is szeretem, főleg, hogy vihetem magammal egész nap, mert meg se érzem kb a hátizsákomban.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#29) dstern


dstern
tag

Wow ez igazi munkas tablet ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.