Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hebry


Hebry
senior tag

Örömteli, hogy nő a 7200-as 2,5-es winyók száma, így már valószínű elérhetőbbek lesznek mindenki számára.

(#2) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ennek a fogyasztásnak legjobban az USB rack-esek örülnek majd....eddig a 7200esek nem akartak menni 1 USB ről,legalábbis nem minden esetben :)

...

(#3) Pufokaboka válasza Devid_81 (#2) üzenetére


Pufokaboka
tag

De mégis miért akarna bárki is 7200 rpm-es lemezt tenni USB rack-be, amikor az olcsóbb 5400-asokkal sem bírja tartani az USB a tempót? :F

(#4) 5xl válasza Pufokaboka (#3) üzenetére


5xl
tag

Ha sok apró fájlt kell összeszedni akkor számít.

maffiozo nick: morr

(#5) HavocS


HavocS
senior tag

Na most én úgy tudtam, hogy a HDD-k életciklusát be/kikapcsolás mennyiségében adják meg, akkor miért olyan nagy szám, hogy 24 órás üzemre vannak ezek tervezve? Vagy ez csak régen volt így?

(#6) Taky válasza HavocS (#5) üzenetére


Taky
senior tag

Sztem a jelenlegi HDD-k ellensége a melegedés...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#7) Coyot válasza HavocS (#5) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem is ez jutott eszembe, desktop vinyóim 1éve mennek 0-24be, és nagyon jól elvannak, esetleg a notivinyóknak hamarabb hal meg a motorja vagy mifene? :F

Má' nem

(#8) Balage76


Balage76
senior tag

Azért egy bankautomatában komoly teljesítmény igények vannak ám... oda kell a vas, meg a gyors elérési idő... különben szaggat a reklám a kijelzőn, meg később jön a pénz! :))

Egy 4200 pm-es vinyóval, jó hűtéssel sokkal tovább bírja a rendszer. Ezek sem bírják a ki-be kapcsolgatást, az a vinyók fő ellensége...

(#9) kem


kem
addikt

Fogyasztásuk (ismét a SATA port 1,5 vagy 3 Gbps-os üzemmódjától függően) 1,9–2,1 watt között alakul írási, olvasási műveletek közben

Na ezt nem hiszem el.
Miért fogyasztana valami többet, aminek megengedem, hogy egy el nem ért sebesség kétszeresével olvasson? De csak megengedem, viszont nem képes rá.

Köszi!

(#10) cyberdog válasza kem (#9) üzenetére


cyberdog
tag

Szerintem az elektronika,gyorsabb uzemmodba kapcsol v valami :) A gyorsabb processzor is tobb fogyaszt elvileg.

(#11) kem válasza cyberdog (#10) üzenetére


kem
addikt

Nincs gyorsabb üzemmód, mert a Sata 1-et se tudja kihasználni.
A fordulatszám sem lesz magasabb.

Köszi!

(#12) kvp777 válasza kem (#9) üzenetére


kvp777
tag

"Fogyasztásuk (ismét a SATA port 1,5 vagy 3 Gbps-os üzemmódjától függően) 1,9–2,1 watt között alakul írási, olvasási műveletek közben
Na ezt nem hiszem el.
Miért fogyasztana valami többet, aminek megengedem, hogy egy el nem ért sebesség kétszeresével olvasson? De csak megengedem, viszont nem képes rá."

Az atviteli sebesseg nem fugg a tenyleges teljesitmenytol. Ha sata2-es modban hasznaljak, akkor az orajelgenerator kenytelen magasabb frekvencian menni. Ez az aramkor mukodik, ha van atviendo adat, ha nincs. 3 gigabithez egyebkent kb. 6 gigahertzes aramkor kell.

ps: A merevlemezek legnagyobb baja a kopas es melegedes. A ki-bekapcsolas mar reges regen nem gond, legalabbis az energiatakarekos merevlemezek megjelenese ota. (ma mar nem a lemezekre parkolnak a fejek, ami regen a gond volt)

(#13) kem válasza kvp777 (#12) üzenetére


kem
addikt

Így már értem köszönöm:))

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.