Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) ZnVjaw0K válasza bambano (#5) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Első bekezdéseddel tökéletesen egyetértek, a számból vetted ki a szót.
A dev és az ops rettenetesen más terület és egészen más érdeklődési körbe tartozó és egészen máshogy gondolkozó embereket vonz (a masszívan eltérő szaktudás igényen kívül).

Tapasztalatból beszélek, jelenleg épp ezt a devops hype-ot erőltetik ránk. Melósok szintjén kb mindenki egyetért nálunk azzal, hogy mindenkinek jobb lenne, ha mindent hozzáértő ember csinálna (1-2 kivételtől eltekintve, akik jellemzően magukat hackernek képzelő amatőr kis perverzek, akik a terméken maszturbálnak ahelyett, hogy otthon élnék ki a vágyaikat valami proof of concept-en). Én fejleszteni szeretek, ahhoz értek. Persze, bele lehet tanulni az ops részbe is (valamennyire kénytelen is voltam), de az nagyon nem az én világom. Főleg amikor x terméken az azóta már az új filozófia miatt felszántott ops csapat zseniálisan túlbarokkosított taknyolását kell hegeszteni...
Ráadásul (nem rosszbol írom, de) az ops/platform területnek egész más a fejlettségi szintje. A fejlesztésben megszokott rogyásig optimalizált best practice-ek, módszertanok, eszközök és legfőképp a többszintű automatizált tesztelés írmagja se található meg ops oldalon, ilyen szempontból évtizedekkel van lemaradva. És ez a környezet természetesen egészen más hozzáállást, más filozófiát követel meg az embertől. Egy agyrém ezeket ugyanarra az emberre bízni. Mi lesz a következő? Összevonjuk a fejlesztést pl. a mozdonyvezetéssel? DevRail? Vicc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.