Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Az eredeti cikket jó lenne belinkelni, mert így magyarra zanzásítva nehezen értelmezhető, 5x elolvastam, de hiába.

[ Szerkesztve ]

(#2) Lacok válasza #16939776 (#1) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) mepet


mepet
addikt

Két gondolatom támadt:
1. Ez az első értelmes dolog, amire az emberiség AI-t használ.
2. Minek ide AI?

A második gondolatként felmerült kérdésre nem találtam választ a cikkben (az eredetiben sem). Pont ez lenne az érdekes szerintem, hogy milyen szempontok voltak azok, amiket nem lehetett matematikai nyelven leírni a gép számára, hanem meg kellett tanulnia...
Amikor emberek végzik a vizsgálatot, akkor nyilván nem néznek meg minden négyzetmillimétert, hanem a sokéves gyakorlat alapján csak adott részeket. (Legyen mondjuk 20%. Ez reális.) Ezt nem lehet leírni valahogyan? Ehhez AI kell? Vagy teljesen másról lenne szó?

(#4) #16939776 válasza Lacok (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

köszönöm!

(#3) mepet: Más költsége van ha 5 képet kell készíteni és bevinni az adatbázisba, vagy egy mérnök-gárdát igénybe kell venni ahhoz, hogy egy hibásnak bizonyult munkadarabról készült képet körülüljenek, pontosan definiálják mi utal azon a hibára, és mi lényegtelen a képen. Majd a programozó megírja azt a szűrőt, ami alapján ki lehet egy ahhoz hasonló részletet választani egy másik képről.

Ezen túllépve, alkalmas arra az itt szerzett ~100%-os információ, hogy alapján a be tud avatkozni a gyártósor működésébe az AI. Rövid idő alatt, akár az 5 kép elkészülése után, az ultrahang előtt. Mondjuk tudja korrigálni a hegesztőgép sebességét, áramát és a következő munkadarabnál láthatja hogy a gép a hibás, vagy a beállítást kell tovább korrigálni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Lassan ezt is át lehet nevezni Lenovo blogra. :( Azt hittem a Thinkpad tönkretétele után legalább a Lifebook jó pótlék lesz, hát már az se. Ha még a Latitude is elesik, megszűnik a business class.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.