Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi a tesztet.

Egy kis elírás, 2. oldal elején
...csapágyazása pedig nem folyados, hanem dupla golyós...

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#2) Borzoló


Borzoló
senior tag

Köszi!
Első gondolatom az volt hogy vízhűtés és... Kàr hogy nem az...
:)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

A vezérelt egyenirányítás és a nagy hatásfok ellenére, látszania kellene a rajta lévő hűtőbordának a képeken :DDD 2-3 W mehet ott veszendőbe, nagyon jó munkát végeztek.

[ Szerkesztve ]

(#4) MK VII


MK VII
veterán

Milyen jó is az amikor az ember "kihúzza a fiókot" és ott lapul egy energiatemető ilyen tesztekhez. :D

(#5) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

"sCrAPXcon" egyik külföldi fórumon egy vélemény erről a gyáróról.. :D Talán épp a monitor kondicserénél bukkantam rá..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#7) Vigilante válasza Borzoló (#2) üzenetére


Vigilante
őstag

Dettó, mivel a Zalman, anno már gyártott vízhűtéses tápegységet.

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#8) Potzee válasza Vigilante (#7) üzenetére


Potzee
addikt

Jelenleg is kapható vízhűtéses tápegység!
SILENTMAXX FANLESS WATERCOOLED 600W
Minőségi SuperFlower belső arany áron :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#9) tailor74


tailor74
őstag

Jó kis teszt lett, köszi. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) Vigilante válasza Potzee (#8) üzenetére


Vigilante
őstag

Wow! Az ám az emberes árcédula! De akinek mindene a vízhűtés, és a memóriától a HDD-ig vizezve van minden, annak ez sem akadály. Csak ne R9 290X CF-et vagy valami hasonlót próbáljon meg üzemeltetni vele. :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#11) _Atesz válasza Potzee (#8) üzenetére


_Atesz
addikt

Szerintem tápegységbe teljesen felesleges a vízhűtés. A korszerűek alig termelnek hőt.

(#12) ViZion válasza _Atesz (#11) üzenetére


ViZion
félisten

Vízhűtést a legtöbben nem a hő, hanem a hang miatt építenek. Hőre elég lenne vmi kompakt is a legtöbb konfigba.

Jók az FSP tápok, de ezek jááájjj, kicsit sokallom az árat. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Potzee válasza _Atesz (#11) üzenetére


Potzee
addikt

Én is csak a technológia miatt linkeltem be a Silentmaxx-ot...nem vagyok nagy rajongója a vizes cuccoknak, de sokan vagyunk sokfélék...biztosan ennek a cuccnak is megvan a piaca.
Inkább a néma PICO PSU-t illetve a Seasonic X400 Fanless Platinum-ot preferálom

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14) Lacok


Lacok
őstag

Jó ez a tápegység és az árazása is korrekt annak fényében, hogy majdnem hozza a Hydro G teljesítményét.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) _Atesz válasza ViZion (#12) üzenetére


_Atesz
addikt

A vízhűtéshez ugyanúgy kell ventilátor. Akkor meg ugyanott vagyunk.
Ami igazán számítana az a fanless kivitel, de az is csak akkor, ha az összes alkatrész passzív hűtésű, ami igen nehezen és költségesen megoldható csak.

(#16) _Atesz válasza Potzee (#13) üzenetére


_Atesz
addikt

Amit linkeltél is egy fanless, csak feleslegesen bonyolítva (és drágítva).

(#17) Scholes9 válasza ViZion (#12) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Sokkal értelmesebb akkor már fanless tápot venni. Olcsóbb is és, ha nem több kártyás rendszert épít az ember, akkor tökéletesen elég pl egy 500-520 wattos is. Én nagyon szeretem az enyémet. Egy csúcs kártyát is simán rá lehetne gond nélkül kötni.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) Chrys_ válasza _Atesz (#15) üzenetére


Chrys_
addikt

De nem mindegy, mekkora méretű ventilátor mekkora fordulaton. Nem ugyanott vagyunk.

(#19) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Hasznos teszt. Úgy gondoltam, hogy a Hyper X = Hyper G - modularitás de lám kiderült, hogy sajnos a gyenge Teapo kondik mellett a még szarabb CapXon kondik használatával is spórol az FSP. Kár, még szerencse az 5 év garancia.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#20) Borzoló válasza Potzee (#8) üzenetére


Borzoló
senior tag

Akkor màr inkàbb ilyet vennék....
[link]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#22) forgonati válasza dementor (#21) üzenetére


forgonati
őstag

Mondjuk a Seasonic is jöhet még azért. Nekem egy 450W S12 Gold van. Tesztekben mindenütt ajánlott, még 500W terheléssel sem bírták megfektetni. Remek táp, jó hogy akadnak még igazán minőségi gyártók.

Emlékeztek még a jó öreg és megbízható vargáné tápokra? :D

Keelah Se'lai!

(#23) Sz.Péter válasza ViZion (#12) üzenetére


Sz.Péter
tag

Feleslegesen.A szivattyú,és a +venti lényegesen több dB zajt kelt.Ez hangtalan.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) Sz.Péter válasza Qkackca (#1) üzenetére


Sz.Péter
tag

Amit valójában siklócsapácsnak hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#25) takacsbotond


takacsbotond
őstag

A Hydro X ugyanúgy a 80 Plus tanúsítvány arany fokozatát bírja, ahogyan a Hyper G
A Hyper G valami új táp? ;]
Jó cikk, csak kár, hogy hemzseg a helyesírási hibáktól, és az elírásoktól. :(
A táp pedig ennyiért szerintem elég jó vétel, én a nagytesóját, a Hydro G-t használom jelenleg. :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#26) _Atesz válasza Chrys_ (#18) üzenetére


_Atesz
addikt

Processzor - ház és tápegységhűtők is vannak egyaránt 14cm-es ventilátorral, annál a vízhűtés sem halkabb. Igaz adott esetben egy proci hűtő nagyobb helyet foglal.
Ahol igazán van értelme az a VGA hűtés.
Persze a tuning más tészta, oda kellhet a vízhűtés a nagyobb hőleadó képessége miatt.
Egy tápegységnél viszont ebben az esetben sem szükséges.

(#27) Chrys_ válasza _Atesz (#26) üzenetére


Chrys_
addikt

Mesélj még... a lényeg, hogy a vízhűtésnél a hőleadó felület nagy legyen (custom, nem pedig előre szerelt fos). Így több venti nagyobb felületen, ugyanannyi hő disszipációjához sokkal kisebb fordulat is elég, nem is hallod. Míg egy CPU hűtőt, vagy tápot igen. Ja, itt persze közös a hőleadó felület, nem alkatrészenként dedikált.

(#28) ViZion válasza Sz.Péter (#23) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván felesleges... Vízzel mindent hűthetsz, nem kell kilónyi vas a procira, VGA-ból meg játék alatt hangtalan az roppant ritka. Csak táp hűtésre valóban drága lenne a víz, az nálam sem vizes.

(#26) Dospalek: "Processzor - ház és tápegységhűtők is vannak egyaránt 14cm-es ventilátorral, annál a vízhűtés sem halkabb." na, ne viccelődj szakmaiban... nekem BF3 1,5 órát megy passzív vízzel, leszabályozott (hangtalan) szivattyúval. Ha bekapcsolom a 20 cm-es ventit, szintén félgázon, akkor kb. bármeddig játszhatok, nem melegszik, hangtalan. Persze kinek mi fér bele hangban, radi méretben. Ettől még jó és halk is lehet a léghűtés, de nem egy kategória az épített vízzel. :R

Vizes topikban minap volt téma, egy ember jelentkezett, h tuning miatt akart vizet, a többségnek a hang volt fontos.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) _Atesz válasza ViZion (#28) üzenetére


_Atesz
addikt

nekem BF3 1,5 órát megy passzív vízzel, leszabályozott (hangtalan) szivattyúval

Aha persze és az egy custom vízhűtő mi? Ezzel az erővel lehet építeni vízmentes passzív házat is. Nyilván több vas kell bele, ezt nem is vitattam.

(#30) _Atesz válasza Chrys_ (#27) üzenetére


_Atesz
addikt

Gondolom nem szereltél össze mostanában korszerű léghűtést.

(#31) ViZion válasza _Atesz (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, mi ezen a fura? Nem kompakt, ha arra gondoltál, ezen egy Phobya Nova a radi... de logouton vannak képek, írások is, mondjuk 9370-ről már csak topikban írtam sztem. Lényeg, h ez a hűtés még nem is extrém, vizes topikban komolyabbak vannak. ;)
Passzív házast/hűtést Szab-tam kolléga épített "párat", érdemes megkeresni a munkáit. Nem kicsi egy olyan, de passzív.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) _Atesz válasza ViZion (#31) üzenetére


_Atesz
addikt

Arra, csak a blokk 50k. :D
Szóval maradjunk annyiban, nem szokványos, általános blokkod van.
VGA frontom tolnám jobban a vízhűtést, már ami a felső kategóriát illeti. Vannak ugyan fecskék, de még nem valami kielégítő a választék.

(#33) ViZion válasza _Atesz (#32) üzenetére


ViZion
félisten

:U Melyik blokk 50k? Csúcs prociblokkok 25 körül vannak, de feléért is van nagyon jó (pár fok eltérést jelent terhelve és nagyobb ellenállást), VGA blokkok is újonnan 25-35k, de használtban fele sem. Chipset blokkok 10k körül és ezek a tök átlag árak. VGA-nál a blokk ára és a nagy értékvesztés miatt valóban a felső kategóriát jobb vizezni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34) _Atesz válasza ViZion (#33) üzenetére


_Atesz
addikt

A tiéd van 50k körül.

(#35) ViZion válasza _Atesz (#34) üzenetére


ViZion
félisten

Valamit elnéztél, az a proci blokk 15k csak, ahogy a VGA blokk is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) Borzoló


Borzoló
senior tag

Nekem megjött a vízhűtéses hàzikóm.zalman LQ1000 z-machine. Kb 2*240es radi van benne gyárilag kb 20cm-es venti. 300L/ora pumpa.
Gyàri zalman blokkot hasznàljam vagy az Innovatek G-Flow blokkomat?(ez se 50 volt anno,csak 35 :D )

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#37) Chrys_ válasza _Atesz (#30) üzenetére


Chrys_
addikt

Kár volt ebbe belemenned: [link]
És emellett ott a Mo-Ra3 kupplungcsatlakozással. Szerintem te nem folgalkozol vele, csak osztod az észt.
Néhány dolog cserélődött (VGA, RAM, táp) azóta.

[ Szerkesztve ]

(#38) _Atesz válasza Chrys_ (#37) üzenetére


_Atesz
addikt

Léghűtésről írtam és igen, foglalkozom vele nap mint nap, te viszont nem. Jobb lett volna ha nem írsz semmit, mert látszik halvány fogalmad sincs a mai léghűtők zajszintjéről.

(#39) _Atesz válasza ViZion (#35) üzenetére


_Atesz
addikt

A név alapján ezt találtam: link

(#40) Borzoló válasza _Atesz (#39) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ezt mire linkelted?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#41) _Atesz válasza Borzoló (#40) üzenetére


_Atesz
addikt

Ott van kinek válaszoltam.

(#42) Borzoló válasza _Atesz (#41) üzenetére


Borzoló
senior tag

Azt làtom kinek írtad, csak követem a beszélgetést és nem értem MIRE linkeltel ezt a szép nagy radit....
Fullos! :)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#43) _Atesz válasza Borzoló (#42) üzenetére


_Atesz
addikt

Radiátor blokkra, bár ahogy nézem ő proci blokkra gondolt, szóval valami félreértés van. Előtte még arról volt szó, hogy neki passzívan viszi vízzel, erre írtam, hogy akkor nem általános a radi blokk.
Lényegtelen.

(#44) Borzoló válasza _Atesz (#43) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ja szerintem is felreertetted...kíváncsi vagyok nekem is megy e passzívan...jó lenne
Bár nekem nincs akkora radim, mint amit linkeltel.
230*230 asszem. Folyadék áramlás vezérelhető....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#45) _Atesz válasza Borzoló (#44) üzenetére


_Atesz
addikt

A félreértés közös volt.
Ha már van ventilátor a gépedben, akkor a passzív mód kb. felejtős. Próbálkoztam léghűtőknél passzív hűtéssel, de arra jutottam, hogy vagy full passzív, vagy ha nem, akkor igenis kell a hűtőbordára venti, abból kell halkat választani és alacsony fordulatszámon járatni.

(#46) ivana


ivana
Ármester

Minek ennyi sata? Még a 6 is sok. 4 bőven elég, molex ma max. 1...

(#47) Borzoló válasza _Atesz (#45) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen. Kell a venti és a passzivitás ott veszik el.
Mondjuk az àlltalad linkelt radi lehetne passzív...de venti ahoz is kell, mert a cpu körüli egységeknek szükségük van a legkavarasra. Sok vízhűtéses gépbe erre nem gondolnak.
ivana: neked lehet elég(nekem is), de valakinek nem...:)

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#48) ViZion válasza _Atesz (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Áhh, ez a radiátor. Legdrágább boltot linkelted, ez is csak 30k körül van. OK, a víz nem olcsó, de megvan az előnye. Halk ventik olyan 6-8k-tól indulnak, erre meg elég a 2k Ft-os Xilence is, 2 év és kidobod, ha hangos -de nem lesz az, nem kell pörgetni. Szép, halk, jobban odaférni a mobohoz, etc.

sanyiksaborz: igen, nálam is van venti, mert a VGA befűti a házat még vizezve is. De ezek elég sokára kapcsolnak be, talán 45-50°C-re van állítva a mobo mögötti szenzor, 40°C-re a ramon lévő, ha eléri akkor ad a ventiknek egy kis kraftot. Játék alatt fülessel ennyi belefér, toronyhűtőnél azért meg tud rekedni a levegő, meg ott még a proci is a házat fűti.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) Borzoló válasza ViZion (#48) üzenetére


Borzoló
senior tag

30k ez a radi? Fű de baró lenne nekem megfejelni az LQ1000 radijàt. Hol merre van ennyiért?
Igen mindenképp kell a venti. Nekem egyenlőre nincs mert asztalon kiteritve megy a konfig.
Ha belakom az LQ 1000 hàzat viszont lesz.
Tesztekben olvastam, de tapasztaltam is hogy 800rpm szinte hangtalan. Nem hallani.
"Játék alatt, fülessel" úgy végképp! :D

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#50) core i7


core i7
addikt

Nem néz ki rosszul

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.