Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Korrekt kuckó még ha tényleg nem is váltja meg a világot.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Végülis ha azt nézzük, hogy 4db RGB ventiért manapság el tudnak kérni akár még 16-20.000ft-ot is, ahhoz képest még korrektnek is mondható az ár. Ezt leszámítva megintcsak egyel bővült a számítógépház paletta, az egyszeri vásárló meg lassan a haját tépheti hogy ezen a tengernyi modellel végigrágja magát.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) Garfield.37


Garfield.37
tag

És az 5,25"-os helyek száma 0 db :W

Üdv : Garfield.37

(#4) pandras83


pandras83
senior tag

25 rongy, az alján tyúkráccsal ami kb semmit nem szűr....

Cyberfuck Patchrunner

(#5) Chaser válasza Garfield.37 (#3) üzenetére


Chaser
titán

én kifejezetten örülök neki, nem is vennék olyan házat amiben van még 5,25-ös hely, mivel nem használom, csak megnyújtja a mélységet, ez a házikó így elég arányos
halknak biztos nem halk, mivel tiszta lik' az egész, az rgb-k helyett valami értelmesebb ac v noctua ventikkel én el tudnám képzelni magamnak:) akár ventik nélkül is, ha kiszabásak' a hw-ek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) SkS7891 válasza Garfield.37 (#3) üzenetére


SkS7891
tag

Szerintem találsz neked megfelelő házat a piacon. Senki sem kényszerít rá hogy ezt vedd meg. :)

(#7) Kelori


Kelori
tag

A ventillátorokat majdnem teljesen lefojtó üveglap és nincs benne porszűrő sem. Idáig érdekelt.

if it ain't broke, don't fix it

(#8) Garfield.37 válasza SkS7891 (#6) üzenetére


Garfield.37
tag

Nekem még szükségem van az 5,25-ös helyekre.

Üdv : Garfield.37

(#9) #31600896 válasza Garfield.37 (#8) üzenetére


#31600896
törölt tag

Talán felétek még most éli reneszánszát a DVD korszak? :D :P

(#10) Mooka-Miki válasza Kelori (#7) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Részemről is ezek voltak amik azonnal szemet szúrtak. :K

(#11) bill75 válasza Kelori (#7) üzenetére


bill75
csendes tag

Állandóan ezt olvasom önjelölt elméleti fizikusoktól, hogy ezek a megoldások nem működhetnek. FSP 510-em van, saját tapasztalatom az előző saját (szellőzés)építésű házamhoz képest: terhelés nélkül közel azonos, terheléssel 15-20%-al jobbak a mért hőmérsékletek az 510-el. Az üveglap és a ház közötti ~6 mm, az üveg és a lapátok közötti ~1 cm elegendő távolság, ezt bizonyítja a több mint egy éves tapasztalatom, miszerint a hátsó légkavaró kezdett el először hangoskodni, (a terhelés zömét "ő" viszi, nagyon jól tólja ki hátul a hőt) ha az elsők kínlódnának gondolom lenne jele. A ház és üveg között ujjal érzékelhető, hogy szívja a levegőt. Amennyiben most vásárolnám, a kb. kéthavonta esedékes takarítás alkalmával mindig cserélném az egyik elsőt a hátsó ventilátorral.

(#12) haxiboy válasza snecy20 (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem kell mindet végigrágni, csak meg kell venni azt amelyik 1. Jó minőségű 2. Tetszik. Másra nagyon nincs szükség. Átlagfelhasználó általában csak a második szempontot veszi figyelembe.

Van Lian-Li házam is, az én szememben csak az első szempontot teljesíti, ellenben nagyon masszív darab. :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) bill75 válasza bill75 (#11) üzenetére


bill75
csendes tag

"először hangoskodni" (a többi nem követi), és a jól bevált Szovjet koppintós módszerrel befogja a pofáját a csapágy, viszont nyilván nem kerülhetem el a cserét.

(#14) dagonya válasza Garfield.37 (#8) üzenetére


dagonya
aktív tag

vegyél olyan házat amiben van 5,25-ös hely. a többségnek egyáltalán nincs rá szüksége. a többi hozzászólás mehet a "meghajtók i.e." és a "kézműves ventiszabályzás" topikba.

(#15) Barret001 válasza dagonya (#14) üzenetére


Barret001
addikt

Lassan már semmilyen meghajtó hely nem kell.SSD bárhol elfér.Évek óta kulső vinyót használok,mert az hordozható,az sincs a gépben. Már nem divat a toronyház!

(#16) Chaser válasza Barret001 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Nekem se lenne a gepbe semmilyen 5,25/3,5" eszkoz, lehet csak egy szem m2 ssd, satas eszkoz nem is
Ez tetszik, de atx sem kell, nem neztem van-e ebbol matx verzio
Akinek meg kell optika akkor nyilvan vesz olyan hazat ami meg fogadja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Chaser


Chaser
titán

Ami nagyon tetszene, ha lennenek olyan kialakitasu lapok, ahol alaplapi es cpu csatik a pcb hatoldalara lennenek kivezetve , es olyan hazak is amik ezeket tudnak dogadni, max a vga tap kanoc maradna lathato a gepben, bar sztem az is megildhato lenne laprol mi t a cpu-nal, ugy lehetne franko designokat csinalni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Pete55555


Pete55555
addikt

Biztos leírta már más is, de:

"...három darab előre beszerelt ventilátorral találjuk szembe magunkat, ezeket nem védi porszűrő, így a szennyeződések akadálytalanul süvíthetnek a ház belsejébe"

Eddig olvastam. Kuka.

(#17) Chaser
Ez am jó ötlet. VGA esetén sem atomfizika megoldani, egyszerűen nem felülről bedugós kéne, hanem alulról, az alaplapi tálca felől.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#19) #65675776 válasza bill75 (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha egy zárt előlapú ház ennyivel jobb hőmérsékleteket produkál, mint az előző, saját építésű házad, akkor a saját házad nagyon rosszul volt megtervezve.

(#20) aginor


aginor
addikt

Ez a ház, mintha nem lenne befejezve. Nincs elől porszűrő, ventilátorok fordulatszáma nem szabályozható, táp porszűrője igénytelen, stb.. :F Kár érte, mart amúgy mérete alapján szerintem lenne helye a piacon.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#21) Dobrika válasza #65675776 (#19) üzenetére


Dobrika
tag

Nem zárt az előlapja. Nekem végig rácsos elejű házam van, a porszírűt is kivettem belőle, de mégis nagyon folytja a légmozgást, ha csak az elejét leveszem 4°C-al lejjebb megy a vízhőmérséklet, simán elképzelhető, hogy bármelyik FSP ház, amin csak oldalt van nyílás az üvegnél jobb az enyémnél például.

A tápra meg felesleges tovább drágítani a szűrőt, mert nem látszik, eléggé nevetséges hiszti megy itt. :(

[ Szerkesztve ]

(#22) #65675776 válasza Dobrika (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, annak a háznak majdnem teljesen zárt az előlapja. Az a pár milliméternyi rés nem tesz nyitottá egyetlen előlapot sem. Ha annál a háznál rosszabbul szellőzőtt egy állítólag légáramlatra tervezett ház, akkor annak a háznak igen súlyos konstrukciós problémái voltak.

Egy rossz porszűrő nagyon meg tudja fogni a légáramlást. Az Evolv X esetén is ez az egyik legnagyobb hiba, akárcsak a Lian Li O11 Air-nél. Persze hiába tolod befelé ezerrel a friss levegőt, ha nem távolítja el semmi sem bentről.

(#23) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Alapvetően nem is lenne rossz ez a ház, ha jó lenne. Az 5.25" hiánya pl. kizáró ok, a többi már nem is érdekes. Pedig lenne neki hely, pl. alul a táp előtti helyet erre pl. értelmesen fel lehetett volna használni. Aztán ha már ez megvan, akkor egy kis magasítás, hogy az alaplap fölé behelyezhető legyen egy vízhűtés. Mert ha előre teszem, akkor a 350 mm-ből már levesz annyit hogy pl. egy 2080Ti már nem fér be, akkor meg ezért lesz kuka. 3.5" vinyónak meg sokfelé lehetett volna helyet szorítani, pl. az alaplap mögött, a kábeleknél, a tép feletti vaslapon, vagy az előlapi ventik elé beelógatva. És akkor ekkora helyen egy egész kompakt, HASZNÁLHATÓ házat kaptunk volna. Kár érte, kiváló ügynök volt...

(#15) Barret001:
"Lassan már semmilyen meghajtó hely nem kell.SSD bárhol elfér."

És a hotswap vinyórack?

"Évek óta kulső vinyót használok,mert az hordozható,az sincs a gépben."

Ha elég az USB 2.0 sebessége, akkor lehet, de sok TB-os szinten már elég nehéz órákat várni, az USB 3.0-val meg 1 nagyobb filet nem tudsz átvinni, állandóan leszakad az egész port.

"Már nem divat a toronyház!"

Már hogyne lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Chaser válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Chaser
titán

nyilván rengetegen vesznek 2080ti-t és még többen vannak, akik még 5,25-ös meghajtót is akarnak használni abban a gépben ( :
sztem, aki 2080-ra kidobja a pénzt, nem ilyen árkategóriás házikóban fog gondolkozni...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) kromatika válasza Pete55555 (#18) üzenetére


kromatika
veterán

Plusz 1.

(#26) guftabi96


guftabi96
addikt

Ritka hülye divat lett ez a teli üveglapos előlap...
Kitalálhatnának valami olyat is a gyártók, aminek értelme is van.
Arról ne is beszéljünk, hogy egy nyamvadt porszűrőt nem tudtak volna rakni elé. A táp alatt is vicc, ami van. De legalább jól telepakolták rgb-s ventilátorokkal... :W

#KeepFightingMichael

(#27) Dobrika válasza guftabi96 (#26) üzenetére


Dobrika
tag

Nem értem a hisztit, kapsz olyan háűzat amit szeretnél, de háromszorannyiért. :) Hová lyukadna ki a világ, ha egy dácsiában is ugyanazok a kényelmi extrák lennének, mint egy hetes bömbiben és mindez ugyanazon az áron. :)

(#28) akaido


akaido
addikt

Az SSD rögzítési módja tetszett!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) dagonya válasza guftabi96 (#26) üzenetére


dagonya
aktív tag

gagyiergégbé = gémer = nagyon jó

ergo világítson minden szirszar, amit eddig látni se szerettél volna és ha már világít tedd láthatóvá. ez az egyetlen tervezési irányelv, a többi nem számít. az a szerencse, hogy ez még csak az ámítógép-iparban szabadult így el. remélem hamarabb kihal, minthogy elterjedjen az ergébés tévé tápegység is, meg az ergébés ruhásszekrény, meg az ergébés gémer nemiszerv.

(#30) guftabi96 válasza Dobrika (#27) üzenetére


guftabi96
addikt

Már ne is haragudj, de ez így hülyeség.
Nem azért van így megcsinálva ez a ház, mert ennyiért ezt lehet kihozni, hanem mert a sok hülye az edzett üvegre meg az rgb-re ugrik. Az már másodlagos, hogy ezért a lényeges tulajdonságokban mit tud.

#KeepFightingMichael

(#31) zooliii


zooliii
tag

Ha a leírtak igazak, én tuti nem venném ennyi pénzért, ha épp szükségem volna gépházra. Egyszerűen túl erős a konkurencia. NZXT H500/Phantom 410, Fractal Design Meshify C, Phanteks Eclipse P400(S), be quiet! Pure Base 600, lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#32) hegezsolti válasza aginor (#20) üzenetére


hegezsolti
csendes tag

Gondolom ennél is molexes a gyári venti :(

(#33) Dobrika válasza guftabi96 (#30) üzenetére


Dobrika
tag

Itt RGB-t kapsz olcsóért, a lényegtelen dolgok túltervezése nélkül. De most komolyan, ki nem szarja le, hogy hogy néz ki a porszűrő egy nem látható helyen? Ez a ház pontosan azt tudja, ami várható tőle, mellesleg én inkább kiszedek minden porszűrőt és havonta takarítok, mint álandóan a lefolytott levegőáramlással kínlódjak és pörgessem a ventilátorokat orrvérzésig.

(#34) guftabi96 válasza Dobrika (#33) üzenetére


guftabi96
addikt

A porszűrőnek nem az a dolga, hogy szép legyen, hanem hogy el tudja látni a feladatát.

Tehát az nem baj, ha az edzett üveg miatt nincs normális légáramlás, de ha a porszűrő miatt egy kicsit rosszabb, mint nélküle, akkor az probléma. Értem. Egyre jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#35) Dobrika válasza guftabi96 (#34) üzenetére


Dobrika
tag

Miért ne lenne légáűramlás? :F

(#36) dagonya válasza Dobrika (#35) üzenetére


dagonya
aktív tag

hát van egy szabad szemmel is jól látható ellentmondás abban amit mondasz. az nem zavar, hogy a gémer kirakatüveg komplett meggátolja a légáramlást, de a porfiltereket meg kidobálod, mert azok meg lefoJtják (nem foLYtják!).

(#37) Dobrika válasza dagonya (#36) üzenetére


Dobrika
tag

Nem gyanús, hogy az üveg körül végig van nyílás, ahol teljesen szabadon áramlik a levegő? Biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban áramlik a léevegő, mint a porszűrővel!

(#38) Chaser válasza dagonya (#36) üzenetére


Chaser
titán

ha megnézed van ré az üveg és a mögötte levő előlapi rész közt, pont így működnek a modern páraelszívók is, a venti előtt ott van egy üveglap, ránézésre azt sem mondom meg h az egy elszívó lenne - azok általában fekete üveget kapnak amik nem látszanak át semennyire -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Chaser


Chaser
titán

az kimaradt a cikkből, h ezek nem kommersz rgb ledes ventik, hanem programozható ledek vannak rajtuk, így már némi hackeléssel lehet is játszani velük ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Aprósólyom válasza #31600896 (#9) üzenetére


Aprósólyom
addikt

DVD? A Blu-ray miért nem jutott eszedbe? Vagy Audio CD? Amerikában tavaly pl növekedett a fizikai hordozók piaca. Tudom, mi csóró ország vagyunk. De vannak akik nem csak megtehetik, hanem igényük is van rá, hogy tulajdonokban legyen valami és ne csak hallgatási jogot vegyenek stream play formában. A birtok igény, mindig meg fog maradni. Ha másoknak nem, akinek elég pénze van, hogy birtokoljon, legyen az bármi: kis játékautótól milliárdos ingatlanig.

Jevons paradox

(#41) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

"Az üveg természetesen nem zárja el teljesen a levegő útját, hiszen nagyjából 1 cm távolságra van a váztól." Én ezt egy kicsit felületes információnak tartom, hiszen alapvetően fontos egy ház esetében a szellőztetés. Centivel hasonlítva az USB csatlakozóhoz, inkább fél centinek tűnik a rés, ami a kerület és rés keresztmetszetét figyelembe véve, soványkának tűnik.
(Ha a fél centi igaz, akkor kb. az egész rés keresztmetszete, egyetlen 12cm venti keresztmetszetének nagyjából, csak a fele.
Jó lenne, ha esztétikusra tervezték volna az üveglap mögötti felületet, hogyha valaki lecsavarozná az üveglapot. vagy biztosítanának egy olyan lapot, ami szabadabb légáramlást biztosít a ventiknek. (Vagy gyárthatunk magunk.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#42) Chaser válasza Aprósólyom (#40) üzenetére


Chaser
titán

létezik ezekből usb-s verzió is
de nagyon egyszerű, ha valakinek akkora hatalmas birtokási vágya van, és naponta 20x használ optikát, akkor vesz olyan házat ami fogadja, ez a házikó nem neki készült, hanem pl nekem, aki csak mosolygott már az optikán 5 éve is? :)
nem lehet olyan házikót gyártani, ami mindenkinek megfelel, illetve de lehet, opciós előlapokkal, opciós belső vázakkal, csak akkor nem 25e lesz a cehhen', hanem százezer
az a kis rés valószínűleg bőven elég teret biztosít a légáramlatnak elöl, valószínűleg nem 2080ti kategóriás vga-t raknak ilyenbe a vásárlók, ott már lehet neccesebb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.