Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pengwin válasza emvy (#49) üzenetére


pengwin
addikt

Érdekes mód a Notebookcheck mérései teljesen mást mutatnak: 3GHz-es, sőt, akár 2,6GHz-es órajel is befigyel terhelés hatására. Mindezt természetesen 90°C feletti CPU és 50°C feletti burkolat hőmérséklet mellett.
Ezek számomra sokkal hihetőbb értékek egy 5520-szerű divatgép kapcsán.

(#50) IamMenyus
Lehet, de sok vizet nem fog zavarni 15W-os TDP mellett.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#52) tecsu válasza Zanik (#42) üzenetére


tecsu
addikt

Vagy van egy asztali erőgéped hajtani, meg egy vékony vacak a prezentációra. :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#53) Zanik válasza tecsu (#52) üzenetére


Zanik
addikt

Legközelebb felvetem a főnöknek! Üzleti úton amúgy is ritkán dolgozom CAD programmal.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#54) pengwin válasza Zanik (#53) üzenetére


pengwin
addikt

És a vékony "vacak" pont ugyanolyan használható lesz, mint HQ-s CPU-val, és talán még az akkumulátora is tovább fogja bírni a strapát. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55) IamMenyus válasza pengwin (#51) üzenetére


IamMenyus
tag

Csak jeleztem, mert az érvelésed mentén ilyen alapon bármelyikre írhatunk bármit...

Azért egy 800as szériás HP-t ledivatgépezel mert vékony?

A célközönség ezzel nem videót fog vágni, hanem excelt fog hegeszteni, és a tesztek alapján baromi gyorsan, mert abban nagyon jó ez a cpu, percenként egy-egy frissítés okozta nagyobb terhelést simán el kell vinnie, érezhetően gyorsabban mint a mostani slim gépeknek. Hetek kérdése és tapasztalatból tudok erről nyilatkozni, ilyen terhelésre nem hiszem h gond lesz a throttling.

(#56) stratova válasza IamMenyus (#55) üzenetére


stratova
veterán

Nem. Azokkal a gépekkel szemben volt szerintem jogos kifogása, amelyek két lovat akarnak megülni egyszerre, azaz vékonyak de HQ 4/8 és GTX 1050 / Quadro M1200 (~960M), M2200 (~965M) figyel bennük. Az Elitebook 800 hozza, amit kell 15 W(25) CPU vékony de strapabíró (legalább egy katonainak mondott teszt erejéig :) ) max. belépőszintű alacsony fogyasztású GPU, (alaplaptálca).

(#57) Edge válasza weiss (#25) üzenetére


Edge
veterán

Mi most váltunk vissza thinkpadekről hpra. X250,t460 throtlingolnak keményen, merül a dupla akku mint állat, dokkolásnál sok nem ad képet csak újra dokkolásnál.
Hpval nem volt bajunk csak volt 2 évig egy vezető aki a thinkpadet preferálta mert az szexibb(komolyan ez volt az érve az IT vezetőnek), csak lelépett és thinkpadet soha többet.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#58) emvy válasza pengwin (#51) üzenetére


emvy
nagyúr

Cinebench esetén igen. Ha a CPU-t küldöd elsősorban, akkor nincs ilyen gond. Nyilván akinek gond a -15% CPU ilyen esetekben, az vesz mást. Viszont nem mindenki akarja GPU-t hajtani ezerrel, viszont például hurcolja a gépet.

Viszont a 15 wattos TPD-ju u-s procival egy szinte helyezni szimpla csúsztatás. 8550u négy magot kihasználva 15-30 sec után visszaveszi magát GPU használat nélkül is, ezek meg nem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#59) stratova válasza emvy (#58) üzenetére


stratova
veterán

Emiatt lenne jó egy H verzió fogyasztásban a Kaby HQ és Kaby R között 25(35)W TDP-vel.
Erre a 15(25)W 4/8-ra mondtam, hogy Ryzen legalább nem hazudja be az első fél percre a nagy teljesítményt :)

(#60) emvy válasza stratova (#59) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent az, hogy 'behazudja' az nem egeszen stimmel. Csomo felhasznalasnal bosegesen elegendo a 30 masodperc. Van itthon egy Gen5 X1 Carbon i7-7500U-val meg NVMe SSD-vel, es valami elkepesztoen gyors amikor 'hetkoznapi' feladatokra hasznalod, konkretan a 20 magos asztali gepemnel erezhetoen porgosebb, amikor bongeszel, etc. Egy elmeny hasznalni.

while (!sleep) sheep++;

(#61) stratova válasza emvy (#60) üzenetére


stratova
veterán

Rendben az egy-két szálas turbó legyen is jó, de pattogós akkor is lehet, ha 1-2 szál teker ~4 GHz környékén, viszont a sokmagos turbót 30 secre tartani pont arra jó, hogy egy cinebench multi alapján azt hidd, felér a 45W-os 4/8 CPU-khoz, holott erről azért nem beszélhetünk tartós terhelés mellett, érthető okokból.

[ Szerkesztve ]

(#62) Soldika30


Soldika30
tag

Sziasztok valaki tudna segíteni? feldobtam egy win 10 et HP pavilon DV7-4050 SG-re és csak a gyengébik VGA-t ismeri fel HD4200 de a HD 5000 et nem. hiába megyek rá az eszközkezelőben és frissítenem,azt írja ki már frissítve van. de közben meg nem.. ötlet? ezelött win7 volt rajta azzal jó volt

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#63) stratova válasza Soldika30 (#62) üzenetére


stratova
veterán

Esetleg itt próbálj szerencsét.

(#64) Soldika30 válasza stratova (#63) üzenetére


Soldika30
tag

Köszi szépen

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#65) aemt98


aemt98
újonc

Ahol par eve dolgoztam, ott a HP Elitebook 820 es 840-ek voltak globalisan (60 ezer munkavallalo). Nekem annyira megtetszett, hogy csaladi szinten a 820-as G1 es a G2-es generaciobol (meg a 4 ezres es 5 ezres processzor sorozat) 5 db-ot vettem.

Mondjuk nem a 400 ezres darabonkenti arert, hanem az ebay-en olyan 3 és 500 font kozott egy kivetellel hasznaltat. Magyar klavit meg szinten onnan. A vadi uj volt 500 font.

Ket kozepiskolas diak hasznalja, illetve otthoni hobbi gepkent – bongeszes, irodai szoftverek - szerintem kivallo. 1,5 kg, birja az utest, ezeknek meg a hatlapja egy mozdulattal leveheto. Van M2-es foglalata es 2,5”-os is belemegy es tudja egyszerre kezelni oket. Az enyembe tettem egy 512-es ssd-t az M2-be es egy 2 TB-os HDD-t is. Igy nem kell bohockodni a kulso merevlemezekkel annyit. Ket gepbe van 4G modem is, de a tobbibe is beteheto.

2-3 evig meg nem is tervezek masikat venni.

Egy dolog van, ami nem tetszik, hogy HDMI helyett Display port van, igy kell egy plusz adapter, ha a tv-re kell kotni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.