Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kromatika


kromatika
veterán

Up.Neki.

(#2) stratova


stratova
veterán

Raven Ridge, 8x5 G5, merre vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) stratova


stratova
veterán

Hmm látom végre HP is meglépte a kis kávás megoldást a 800-as Elitebook sorozatnál és 830 lett a 820-ból.

Zbook 15u belbecs.

[ Szerkesztve ]

(#4) stratova


stratova
veterán

Pardon AMD-t szokásos módon az ezzel megegyező külsejű 700-as sorozatba várjuk. :)

Érdekes húzás hogy a WX3100 ami elvileg pro driveres GPU, fele annyi VRAM-ot kapott, mint a vélhetően szintén Polaris 12 alapú RX 540. Talán a kifejezetten vékony kialakítás miatt nem lett volna elegendő hely, vagy így pozicionálták ezt a modellt, hogy a komolyabb GPU-t a Zbook 14/15 kapja. Ez mondjuk soványka lehet egy Dell Precision 5520/5530 ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#5) stratova válasza stratova (#4) üzenetére


stratova
veterán

Hmm az itteni 14"-os vékony a házban az a szintű hűtés már nem férne el...
Illetve... ha nem tévedek ott lesz még a Zbook Studio (igazából az itteni G4 volt az 5520 ellenfele), és normál Zbook is o_O
Érti a bánat minek ennyi variáció, de hajrá. Csak lesznek szívesek a komolyabb gépeket már mobil Vegával szerelni :D mert ahogy az előző generációs XPS már Pascalt a Precision Maxwellt kapott, úgy a konkurenciánál elvileg most Pascal jön, oda pedig GTX 1050(Ti?) ellen picit több kell.

[ Szerkesztve ]

(#6) MongolZ


MongolZ
addikt

Én is a rizst hiányolom

(#7) And01


And01
aktív tag

A Zen Mobile pro csak tavasszal lesz elérhető, addig érthető
ha nincs rá (üzleti) termék.

(#8) stratova válasza MongolZ (#6) üzenetére


stratova
veterán

Majd befut az is, decemberben már engedélyeket csipegetett össze. AMi még nem szimpatikus, hogy a Zbook 15u-nál bizony térhálós műanyagot látok, nem pedig megerősített megoldást palmrestnél, ahogy az a kissé pufók G4-nél volt.

Mondjuk ez eleve nem az én gépem szóval miért zavarjon de na..

Hmm már a legutolsó Studioban (28. o.) sem volt alaplapi tálca :S a régi 14/15U-val ellentétben (28.o. 14-es elem).

[ Szerkesztve ]

(#9) Bandit79 válasza stratova (#2) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Menj keresd meg a topikját... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) weiss


weiss
addikt

Ez a vékony f*s a Zbook? Minek, miért?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#11) Zanik válasza stratova (#5) üzenetére


Zanik
addikt

A munkahelyemen pont azért rendeltünk most pár Dell 5520-ast, mert a Studio G4-et valamiért nem lehetett rendelni a céges listából, ugyanakkor néhányan (főleg akik gyakran utaznak, meg sokat járnak megbeszélésekre) szerettünk volna valami könnyű, de erős notebook-ot.
Többen viszont kitartottak a HP Zbook mellett, és “sima” 15 G4-eseket rendeltek. Na, voltak is páran akinek elkerekedett a szeme mikor meglátták a mi kicsi, elegáns és könnyű 5520-asainkat.
Viszont ez a 14u a másfél kilójával nagyon szimpi, de a 15u is jó lehet.
Remélem a beszerzés frissíti majd a listát, bár most pár évig nekem úgyse lesz csere, de talán mások már ezeket kapják majd.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12) Hg3X


Hg3X
tag

Tetszetősek

Jeff who??

(#13) -Faceless- válasza weiss (#10) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hát legalább már ketten vagyunk ezen a véleményen...

(#14) pengwin válasza stratova (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Az az EliteBook 7x5 G5 sorozat lesz, eddig legalábbis így csinálta a HP.
Látom közben te is megtaláltad.

(#8) stratova
Nem U-s Zbook már nem is lesz?
Ezek erősen játékgépnek néznek ki így belülről.

(#10) weiss & (#13) -Faceless-
Írjatok fel harmadiknak... :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) bacsis válasza -Faceless- (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...negyedik :U

(#16) stratova válasza Zanik (#11) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem Zbook G5 és Zbook U G5 közötti aranyközépút lenne az Elitebook alapú Zbook (mint régen) a 15U G4 sem nagyobb sem nehezebb nem volt az 5520-nál ellenben hardveresen gyengébb és elavultabb. Studio G4 HW kellett volna 15u G4 házban :)
A normál Zbook nagyobb és nehezebb ez valóban kevéssé csalogató, bár engem napi szinten sem zavarna egy E6510/30/40 után, ha 130 W töltőt nem viszek (mert otthon és bent is van), néha észre sem veszem :D.

Ez a Zbook U G5 nálam max egy Vostro jobb esetben Precision 3000 ellenfele lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17) stratova válasza pengwin (#14) üzenetére


stratova
veterán

De, természetesen lesz. Gondolom HP úgy látta jónak, hogy itt még elsütheti a kicsi Polaris GPU-t, és a komolyabb mobil WS már Vega/Pascalt kap, hacsak nem húznak le még egy bőrt Polaris 11-ről:
Zbook Studio G4 - Quadro M1200 (Maxwell GM107)
Zbook 15 G4 - WX4150 / M620, M1200, M2200
Zbook 17 G4 - WX4170 / M1200, M2200, P3000, P4000, P5000
Ez a pöttöm P12 az öreg Oland utóda (8730-90, M260X-265, M360, M460-65, ill. M4100, W4170M, W4190M és ez még csak az XT lapka erősebb kivitele).

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez is csak hátracsúszós kijelzős... :(

(#19) Zanik válasza stratova (#16) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem a 8560w után bármilyen notebook csak áldás lehet. Utáltam azt a behemótot!
És persze le kellett volna selejtezni már régen, de persze mi máson spórolnának nálunk is, ha nem a mérnökök legfontosabb munkaeszközén.
Annak viszont örülök, hogy a HP egyeduralma megdőlt (sokáig csak azt lehetett rendelni), és most már Dell-t és Lenovo-t is lehet rendelni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#20) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Az Elitebook sorozat, nagyon ott van. Van egy régi gépem, használtan vettem, de még most is kifogástalan. Ha nem lenne a "vastagsága nem elég mai", senki nem mondaná meg, hogy sokéves, használt darab.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#21) Gargouille


Gargouille
őstag

Szerintem nagyon jók az Elitebook-ok. Egyik nagy cégnél ahol üzemeltetünk, az elitebook a céges policy és teljesen rendben vannak. Egyedül a fél magas ethernet aljzat kényelmetlen nekik.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) Robert_F


Robert_F
tag

Csatlakozom az elottem szolohoz. Akik nyafognak lehet meg nem hasznaltak EliteBook-ot. Jelentem, hogy megbizhato, tartos darabok. Az uj 700-as sorozatra amugy is kivancsi vagyok.

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#23) weiss válasza Robert_F (#22) üzenetére


weiss
addikt

Ja, főleg az 1040 a 8 GB forrasztott ramjával, aztán futtass rajta virtuális gépeket. Nekem munkában probook 640 G3 van, dokkoló, HP monitorok, 2 dokkolásból 1x nem találja meg a monitorokat meg a perifériákat. Hála istennek már nem HP-t rendelünk.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24) Lacc válasza weiss (#23) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hali.

Akkor mit használtok? :).
Én gyűlölöm a HP nyomtatókat. De volt Asus laptopom, Dell is. HP-ból céges Zbook mobile studio G3, és otthon Elite 840 G1 (Ezt a G1-et nincs szívem eladni, nagyon jól bírja, rendkívül masszív). Zbook moible studio hibája, hogy a fényereje gyenge, de 99%-os RGB lefedettség, illetve alvó állapotból felvélesztve a VGA összeomlik, de ettől függetlenül messze ez a kettő legjobb, amivel nekem volt dolgom.
Nekem nincs problémám a VM futtatásával e kettő gépen, sem Windows, sem Fedora alatt.
Valószínűleg nem a HP Probook 640 volt a hibás, hanem a dokkoló ott, a HP dokkolok tényleg rettenetesek tudnak lenni néha.

[ Szerkesztve ]

(#25) weiss válasza Lacc (#24) üzenetére


weiss
addikt

Most már Thinkpadeket, kollégák egyelőre nem panaszkodnak.

Valószínűleg nem a HP Probook 640 volt a hibás, hanem a dokkoló ott, a HP dokkolok tényleg rettenetesek tudnak lenni néha.

Lehet, de ha minden egy cégtől van, elvárom, hogy működjön.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) Gargouille válasza weiss (#23) üzenetére


Gargouille
őstag

Én biztosan nem egy notebookon akarnék virtuális gépeket futtatni, hiszen nem arra van. Ezen kár kiakadni szerintem.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#27) Perdedor válasza Zanik (#19) üzenetére


Perdedor
tag

Nekem pl. pont az ilyen behemótok hiányoznak a mostani kínálatból. Mostanság aki nagyteljesítményű lapost akar az kénytelen gémert venni. Workstation fronton is már jóformán csak ilyen herélt processzoros gépek vannak. A bővítęsi lehetőségek is egyre szűkebbek.
Oké hogy hordozhatóság, meg üzemidő, de na.... :-)

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#28) weiss válasza Gargouille (#26) üzenetére


weiss
addikt

Én sem, elhiheted mennyire voltam boldog, mikor a i7-4790-es desktop helyett 6200u-s notit kaptam, de az a céges policy, hogy a mérnökök notit kapnak, hogy tudjanak meetingelni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#29) emvy válasza Zanik (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak épp az 5520-as tele van QC problémákkal. (Ezért nem mertem én sem venni.) Meg a G4 4 TB3 lane-el rendelkezik, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#30) Aljasvip válasza bacsis (#15) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ötödiknek jelentkezem.

Jelenleg egy Zbook G3-on dolgozom, mint tervező mérnök. Szegény vékonyított konstrukciós gép már egy Outlook+Skype+Excel+Adobe DC kombinációjánál is melegedik rendesen, a CAD szoftver alatt pedig már felpörög a venti.
Ilyet én a Zbook G2 és a lassan 6 éves Lenovo Y580 alatt sem tapasztaltam. Mondjuk lehet könnyebb dolga lenne a hűtésnek, ha nem lenne a gép alján körbe egy gumi perem, ami miatt bent reked a meleg. De hát ki vagyok én, hogy a piaci igényeket meghatározzam...
A Thunderbolt csatlakozós "dokkoló" doboz pedig egy vicc. Nem értem mi volt a gond a korábbi bepattintós dokkolóval, de hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#31) Gargouille válasza weiss (#28) üzenetére


Gargouille
őstag

Sok esze volt az it vezetésnek, mit ne mondjak... ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#32) Robert_F


Robert_F
tag

Jogos a vad az egycsatornas RAM miatt, plusz ha meg forrasztott is az tuti... Mivel en mezei user vagyok nem rendszergazda, ezert nem tudok a kiegeszitok meg egyebek tartossagarol nyilatkozni... (Az enyemben nem forrasztott a memoria, szoval ez bovitheto.)

[ Szerkesztve ]

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#33) emvy válasza Aljasvip (#30) üzenetére


emvy
nagyúr

Studio-rol beszélsz?

while (!sleep) sheep++;

(#34) Ringman


Ringman
nagyúr

nem értem miért fáj a trackpoint alá a középső gombot odatenni.

a nyomorított up/down billentyű továbbra is pokol.

szerk:
az meg az ergonómia megcsúfolása, hogy numpad van a laptopon és nem lehet úgy gépelni, hogy középen ülsz és szembenézel a kijelzővel.
de ez minden thinkpad w530 és hp 8530w utáni notebookra igaz

[ Szerkesztve ]

(#35) stratova válasza Ringman (#34) üzenetére


stratova
veterán

Studio-nál és Precision 5520-nál nincs numpad. Plan B: 14" (E74x0 esetén megvan a középső gomb is a trackpoint alatt).

(#36) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ilyet kiadhatnának Ryzen alapokon is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Aljasvip válasza emvy (#33) üzenetére


Aljasvip
senior tag

HP ZBook 15 G3, nem Studio. Xeon+Quadro és SSD+HDD kombóval.
De mit szeretnél tudni?

(#38) Ringman válasza stratova (#35) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor a studiot és a precision 5520-at megnézem.
az e74x0-t néztem már, most e6430-am van, aminek a billentyűzete alapvetően ok nekem.

szerk:
studionál és 5520-nál nincs trackpoint, ez a hagyjuk már kategória nálam (igazából a hozzá tartozó gombok, amik kellenek, t61-nél használtam trackpointot utoljára, hp 6930p/dell e6430 nem volt jó használni.

5520-nál ethernet port sincs, wtf?

[ Szerkesztve ]

(#39) pengwin válasza Ringman (#38) üzenetére


pengwin
addikt

munkaállomás™ ;)

Üdv, pengwin

(#40) stratova válasza Ringman (#38) üzenetére


stratova
veterán

FYKI
Az utolsó ehhez hasonló felépítésű és billentyűzetű gép az E6440 utána ezt a szintet az E7000 váltotta és kapott szigetes billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ringman válasza stratova (#40) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, azt néztem is (illetve az e7440 még nem szigetes). az e74xx-ek tetszenek egyébként

(#42) Zanik válasza Perdedor (#27) üzenetére


Zanik
addikt

Mindenhol kell kompromisszumot kötni. Ha az erő a legfontosabb, akkor ott vannak a desktop gépek. Ha kell némi mobilitás, de nem számít a súly, akkor jöhetnek a desktop replacement 17”-osok (e7720 vagy Zbook 17). Viszont ha naponta cipelned kell a gépet (meeting-re, haza), vagy céges utakra kell magaddal vinned, akkor baromira nem mindegy hogy mennyit nyom a gép.
Nem egyformák a preferanciáink. Nekem egyelőre bejön ez a karcsúsított design.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43) Robert_F


Robert_F
tag

Kicsit kutakodtam es az en masinam fo gondjai: (745 G3 - Carrizo 8800B) a 15 W TDP limit miatti throttling es a lassu DDR3 RAM. Az elsovel nem nagyon lehet mit kezdeni a hoatadasi korlatok miatt (azt irjak, hacsak nem csinal hozza a user vmi barkacs hutest...) A masodik is oboa, (mik vannak...) de legalabb az enyem dual-channel es van egy szabad slot meg 8 GB-nak... Ennek ellenere napi hasznalatban nem ereztem soha hendikepesnek...

[ Szerkesztve ]

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#44) Robert_F


Robert_F
tag

Ellenben 1.5 kg a femhaz ellenere.

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#45) pengwin válasza Zanik (#42) üzenetére


pengwin
addikt

Nincs baj a kis vékony divatgépekkel, de lassan már csak olyanokat lehet kapni és még a komoly gépeket is vékonyítják.
Meg az pl. nevetséges, hogy mondjuk ilyen 5520-szerű gépeket munkaállomásnak hívnak meg beleraknak egy négymagos CPU-t, ami nagyon jól mutat, csak épp használni nem lehet.

Üdv, pengwin

(#46) stratova válasza Robert_F (#43) üzenetére


stratova
veterán

Azért picit talán meg lehet zabolázni a 8800B-t igaz szoftveres finomhangolás miatt kicsit pepecselős/időigényes kiismerni mit tud valójában az APU-d alulfeszelve (a legalacsonyabb stabil feszültséget minden p-state-hez megkeresve).
Erre jó a K15TK nálam asztali Kaverinél szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#47) emvy válasza pengwin (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért nem lehet használni?

while (!sleep) sheep++;

(#48) stratova válasza emvy (#47) üzenetére


stratova
veterán

Ha nem átgondolt a hűtése, nem lehet kihasználni. Lásd Precision 3520 ami egy izmos hardverrel megpakolt E5580.
Az sem lehet véletlen, hogy a Zbook U modelleket 15 W-os 2/4-es CPU-val kínálták. Talán ezen vékony gépek számára aranyközépút lehet a 15(25)W-os 4/8-as Ryzen és Kaby Lake.

[ Szerkesztve ]

(#49) emvy válasza stratova (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, ez nyilvánvaló. Viszont az 5520 esetében tesztek tucatjai bizonyítják, hogy hozza a papírformát, 3.3 GHz-ent is stabilan tartja.

Egyéb baj van vele persze, de amire a kolléga lent céloz, az csak FUD.

while (!sleep) sheep++;

(#50) IamMenyus


IamMenyus
tag

I7-8650u turbo órajele el lett írva, 4.2GHz az nem 3.9.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.