Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Neszójábe válasza Totheground (#46) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:DDD

Peace

(#52) #97716736 válasza D.Orion (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Szerintem elég sokan :DDD

(#54) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Na jó, ha én nyertem volna a 3 milliárdot, lehet, hogy elgondolkoznék egy ilyenen...

Peace

(#56) Xero válasza hallador (#41) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan azt a billentyűzetet hoztam példának. A PB G4 és a pre unibody MBP billentyűzet ugyan az.

A support itthon tényleg le van még maradva, de ahol komolyabban jelen van az Apple, ott azért más a tészta, igaz feláras a móka. Viszont ha nagy cégről van szó, akkor kell egy gsx account és kész.

A retina azért sokat javít a felhasználói élményen, legyen az fejlesztés, grafikai munka vagy egyszerű excel tologatás.

A group policy pedig megint csak érdekes kérdés. Ha a cég Apple park köré épít, akkor pont annyira managelhető OS X serverről mint bármi más, sőt akár az iOS alapú eszközöket is be lehet venni a buliba.

A TB valóban nem helyettesíti, de egy elég jó alternatíva (lesz).

(#57) azbest válasza jerry311 (#28) üzenetére


azbest
félisten

Programozó ismerőseim körében is népszerűek az apple gépek. A nyugati fizetéseknél már nem felvágásból vesznek ilyen dolgokat, főleg hogy ez nem is tűnik ki a tömegből. Nemzetközi codecamp-en elég sok macbook air volt jelen. A kis méret, jó üzemidő és megfelelő teljesítmény komoly szempont mellette. Egyik sráccal, aki retina macbook pro-t használ, el is beszélgettem erről. Kiderült, hogy ő (is) thinkpad párti egyébként, csak abban a felszereltségben, amiben neki kellett egy gép, lényegesen drágábbra jött volna ki a thinkpad és ekkor még nem is beszéltünk a nagy felbontású kijelzőről. Az iMac sem áll olyan rosszul az egybegépek kategóriájában, de kényelem/praktikusság terén is jók. A gagyi gaba gépek voltak inkább túlárazva, amelyek pár hónapja szerepeltek az egyik itteni teszben.

(#58) Puma K


Puma K
veterán

Jut eszembe... ezekben még ugye lehet cserélni a HDD/SSD mindegyikét?

Amúgy 2 szemszögből szemet gyönyörködtető ez a gép szemből, működés közben a gyönyörű kijelzője miatt, és hátulról:

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#59) Xero válasza Puma K (#58) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyszerűen nem lehet. A 21-esben semmit, a 27-esben csak RAM-ot.

Egy HDD csere így néz ki a 21-esnél.

[ Szerkesztve ]

(#60) Puma K válasza Xero (#59) üzenetére


Puma K
veterán

Mint mezei felhasználó nem lehet vagy csak érteni kell a gépek szereléséhez, hogy ki lehessen cserélni?

Közben látom, hogy linkeltél egy leírást.... hmm szerintem ezt meg tudnám csinálni, nem nehezebb mutatványnak néz ki mint a laptopom szétszedése amit alaplapig szét kell bontani, hogy a hűtésnél használatos "elfáradt" pasztát kicseréld azaz pontosabban újrapasztázd.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#61) Xero válasza Puma K (#60) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem nehezebb. Kb ugyan az, viszont garanciának hello. Ezért is mondtam, hogy az előző széria némileg barátságosabb. A 21-esnek szerintem nem is áll valami jól a púpos hátsó.

(#62) joysefke válasza Xero (#59) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

31 step... ;]

(#63) Xero válasza joysefke (#62) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony-bizony.
Sokszor elmondtam, de itt hatványozottan igaz már: Ezek a gépek elsősorban azoknak rendkívül vonzóak otthonra, akik úgy tekintenek egy számítógépre mint egy TV-re, vagy hűtőre. Nem érdekli őket mi működteti, nem akarnak szöszölni vele, csak be akarják kapcsolni és használni minél kevesebb gonddal. Na erre hibátlan.

(#64) Fryskitt válasza xedos (#11) üzenetére


Fryskitt
addikt

És nem csak ez. A Time Capsule parádés, az újratelepítés, ha egyáltalában kell pofonegyszerű, és még vagy ezer ilyen megoldása van. Ezer és egy ismerős nem tudja feltelepíteni a Windowst, lövése nincs a mentések fontosságáról, stb. Mindenki képzeljen el egy irodát... ha csak egy anyag is elveszik, mekkora kár, a Time Capsule meg ment óránként, pl.
Tudom, hogy drága, de van aza réteg aki meg tudja és meg is akarja fizetni ezt, egyszerűen, mert nincs sem kedve, sem ideje karbantartani egy Windowst, vagy nem akar mélyebb számítógépes ismeretekkel bíró munkaerőt csak ezért foglalkoztatni, netán órákat vagy napokat várnia gépe javítására.
Pont ugyanilyen szkeptikus voltam, amíg nem láttam működés közben. Félreértések elkerülése végett, sajnos nekem nem telik rá... de ha úgy lenne, biztos vennék egyet.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#65) Malachi válasza Puma K (#60) üzenetére


Malachi
addikt

hát, nem tudom milyen felszerelésed van otthon, de a ragasztott!!! monitorral nem biztos, hogy megbirkóznál. lejönni még csak-csak, de hogy nem fogod olyan passzosan visszatenni, mint a gyári, az szinte biztos. egyszer szedtem szét Apple cuccot, egy 3G-n akartam hátlapot cserélni, hát úgy be volt ragasztva a gyári, hogy azt hittem, rosszul látok. nem is ment vissza rendesen az új hátlap, vihettem szerelőhöz.

mondjuk neki hőlégfúvóval "pikkpakk" sikerült a mutatvány, de azért nem egy otthoni könnyű szerelgetés na.

hozzáteszem, hogy több laptopon és netbookban cseréltem már HDD-t, meg egyebeket, amihez a billentyűzetet is ki kellett szerelni, szóval nem vagyok annyira fakezű.

[ Szerkesztve ]

(#66) Neszójábe válasza Xero (#59) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:C

Peace

(#67) joysefke válasza Fryskitt (#64) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

...Mindenki képzeljen el egy irodát...

nekem például itt elég egyszerű feladatom van, hiszen egy nagy nemzetközi cég magyar leányánál dolgozom..

...Time Capsule meg ment óránként...

Kiváncsi lennék, hogy az irodai munkahelyek mekkora részénél alkalmaznak almás infrastruktúrát (létezik olyan egyáltalán?)

Nah mind1 ha fontosak az adatok/ha vannak fontos adatok akkor arra van professzionálisabb központi megoldás egy irodában...

Windows 7 Enterprise SP1 Ebből kb 10E van a cégnél, jelentem működik az adatmentés (nyilván nem lokálisan kell csinálni).

J.

(#68) Xero válasza joysefke (#67) üzenetére


Xero
nagyúr

Mac-es környezetben is lehet kiválóan managelhető központi Time Machine (nem Time Capsule, az az eszköz) backupot használni. Ezen felül ugyebár van még bőven OS X server szolgáltatás, amit még egy hörcsög is tud kezelni.
Én mondjuk itthoni környezetben Time Capsulre backupolok, de ugyan úgy mehetne a MacPro-ra is.

(#69) negyedes


negyedes
addikt

nalunk szeretik a kliensek az imac-ket. :K kicsit tanitani kell oket a gepre de megszokjak.

orvosi kepfeldolgozasra hasznaljuk.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#70) Puma K válasza Malachi (#65) üzenetére


Puma K
veterán

Amit te is írsz, hogy:

"a ragasztott!!! monitorral nem biztos, hogy megbirkóznál. lejönni még csak-csak, de hogy nem fogod olyan passzosan visszatenni, mint a gyári, az szinte biztos"

attól félek csak.

Azt annyira nem szeretem amikor van egy termék ami hibátlanul használható csak már régi és javítani kell rajta valamit rajta vagy bele kell nyúlni, és ehhez szét kell szedni, de az úgy van összerakva, hogy azt csak nagyon pepecselős és időigényes munkával tudja az ember visszavarázsolni a gyári állapotra...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#71) Neszójábe válasza Puma K (#70) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Aki ilyet vesz és késztetést érez, hogy szédszedje, az hüle... :U

Peace

(#72) Puma K válasza Neszójábe (#71) üzenetére


Puma K
veterán

Most miért?

Megveszem a legalapabb/legolcsóbb gépet az adott képernyő méreten belül, megbontom és bővítem:

kicserélem benne a procit i5-helyett i7-re és az SSD-t, nagyobbra, az elérhető legjobb teljesítményűre és olcsóbban mint az Apple által kínált SSD-k.

Kiskoromban is minden autómat szétszedtem ami csavarhúzóval szétszedhető volt és megnéztem milyen alkatrészek vannak benne, miért fordul a kereke és a kormánya, hogyan működik.
A visszahúzhatós autóm meg miért működik hogy ha párszor hátrahúzom majd elengedem és elgurul jó messzire. Azt is szét szedtem és a fémtekercs jól el is vágta párszor a kezemet, mert majdnem minden autómat szétszedtem és összeraktam, de azokat még úgy össze lehetett rakni újból, hogy nem is látszott rajta hogy szét volt szedve darabjaira.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#73) Neszójábe válasza Puma K (#72) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:DDD
Akkor miért veszel iMac-et? :DDD

Peace

(#74) Xero válasza Puma K (#72) üzenetére


Xero
nagyúr

Procit nem fogsz cserélni.

(#75) xedos válasza Neszójábe (#71) üzenetére


xedos
addikt

Korábbi fehér műanyagban én is cseréltem procit és HDD-t.
Az aluban már csak winyót...
Ezekben már csak RAM-ot lehet :-( szinte minde az alaplapra van integrálva.

(#76) joysefke válasza xedos (#75) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ergó ha csak egyvalami tönkremegy gari időn túl, akkor kuka mert gondolom alaplapot cserélni az összes integrált cuccal egyetemben többe kerül mint a gép használt értéke. Ilyesmit nem hogy alap egy év garival, de még hárommal sem vennék.

A minnél kissebb méret és a mutatósabb design az egy dolog, de abban a pillanatban, hogy masszívan a tartósság és javíthatóság rovására megy nem kérek belőle, főleg úgy, hogy néha már az az érzésem, hogy azért van a fene nagy integráltság, hogy ne lehessen a gariidőn túl tönkremenő cuccost költséghatékonyan javítani.

Ez persze csak egy vélemény abból is a kihalóban lévő fajta ami az élettartamot és az újrafelhasználhatóságot előbbre helyezi mint a designt.

Vicc az egész, annyiból amibe az alap-alap modell kerül szinte kijön az ami az adatlapomon van, meg egy értelmes monitor hozzá, azt keresztben lenyeli ezt a műanyag kacatot (mert gondolom i7-ből is csak a hiper szuper energiatakarékos jutott bele-amúgy érthető okokból).

J.

[ Szerkesztve ]

(#77) lezso6 válasza joysefke (#76) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Notebook hardver van benne, ez a mindent egybeintegrálunk dolog nem új. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78) tDr1v3r válasza joysefke (#76) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"műanyag kacatot"

lol?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#79) xedos válasza joysefke (#76) üzenetére


xedos
addikt

Volt pár iMac-em.. 17"-osból vagy 4db...
Itt 3db-nál 4év után jött elő képernyő csíkosodás -APPLE cserélte!
20"-osból volt 2db-om semmi baj nem volt velük.
21.5"-osból is 2db. Itt volt képernyő porosodás.
De másoktól sem nagyon olvastam tömeges hibákról.
Amúgy anyagi okokból én is egy Hackintoshra váltottam :-(

(#80) Puma K válasza Neszójábe (#73) üzenetére


Puma K
veterán

Azért mert szükségem van az OSX adta előnyökre?

Plusz ha értek hozzá akkor fel tudom turbózni még jobban a teljesítményét, ha belepiszkálok kicsit.

Én ilyen vagyok, hogy elkezdek használni egy gépet, és már rögtön nézem milyen hardver van benne és elkezdek azon agyalni, hogyan lehetne rajta még javítani, hogy gyorsabb legyen vagy valamilyen más szempontból jobb legyen mint az aktuális állapota.

(#74) Xero :

Miért nem?

Nem úgy van az All-in-One gépekben mint a laptopoknál, hogy az alaplapon van egy foglalat abban csücsül a proci amire rá van rakva egy hűtőrendszer ami a dedikált VGA-ról és a CPU-ról vezeti el a hőt?

Ezek a procik nincsenek az alaplapra forrasztva, ergo csak egy foglalatban vannak amiből ki lehet őket "bányászni" és cserélni őket.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81) xedos válasza Puma K (#80) üzenetére


xedos
addikt

ebbe bele van forrasztva...

[ Szerkesztve ]

(#82) negyedes válasza joysefke (#76) üzenetére


negyedes
addikt

i7-3770 van az 27-es imacben.

nalunk az i5-sok teljesitenek, kepalkotasi feladatokat es valahogy nem vallanak szegyent. :U

amugy meg full fem es uveg.

#80, bele van forrasztva minden, Airben ramot sem lehet cserelni mert az alaplapon van rajta.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#83) tDr1v3r válasza Puma K (#80) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De elvileg úgy van, vagyis az újabb iMac-eknél (2012 végéig bezárólag) biztos cserélhető a CPU (aktuális PC-s socketek szerint), a GPU meg MXM-es (legalábbis a 2011-es 6970M olyan), ugyanúgy cserélhető.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#84) Xero válasza tDr1v3r (#83) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezeknél már nem.

(#85) xedos


xedos
addikt

Igen. A 2012-esben még cserélhető a GPU és CPU. A 2013-asban már egyik sem :-(
[link]

[ Szerkesztve ]

(#86) madgie válasza joysefke (#76) üzenetére


madgie
titán

Nem, a vicc az, hogy az én adatlapomon lévő PC meg körberöhögi a tiédet, mégis elégedett vagyok egy Mac Minivel...

Tudod, az ember idővel rájön, hogy a fütyihosszabító gyerekes.

(#88) negyedes válasza #32839680 (#87) üzenetére


negyedes
addikt

TM mindenre kepes csinalni de meg kell formazza elotte, nalam van 1 tb vinyo fele a mac-nek fele a win-es gepnek, nem vesznek ossze. Utemezett, problemamentes backup sok funkcioval. Ez nagyon tetszik az os X-ben. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#89) hallador válasza Xero (#56) üzenetére


hallador
addikt

Hát nézd én Apple terméknél ilyet nem láttam:

Configurable- HP Z1

Aztán kezdjük talán ott, hogy az iMac-ban bele sem nyúlhatsz, még egy Z1-ben pl bármikor, amikor szimpi. Nem beszélve arról, hogy azt teszel bele amit akarsz. Az Apple a kanyarban sincs support-ban. Nem Magyarországon sehol.

A retina azért sokat javít a felhasználói élményen, legyen az fejlesztés, grafikai munka vagy egyszerű excel tologatás.

Alapvetően a felhasználói élmény, nem szempont egy munkahelyen. Pláne egy olyan helyen, ahol termelés is folyik. A Művész viágban ez még ok.

A group policy pedig megint csak érdekes kérdés. Ha a cég Apple park köré épít, akkor pont annyira managelhető OS X serverről mint bármi más, sőt akár az iOS alapú eszközöket is be lehet venni a buliba.

Szóval akkor egy központi gépről 10 000 gépet tudsz úgy managelni Hogy akár userenként külön policy-t vagy képes húzni a User gépére? Valamint egy/pár domain-ban meg tudod oldani egy komplett vállalat vezetését? Úgy, hogy a levelezőrendszer teljesen kompatibilis lesz szinte mindennel ami létezik a földön? Valamint 20 országban van telephely? CRM-el RMS-el stb. Nem hiszem el.
A Szomorú, hogy a Microsoft RMS pont ugyanazt tudja Az IOS eszközöddel, mint a Windows-al...

A TB valóban nem helyettesíti, de egy elég jó alternatíva (lesz).

Ha lesz dokkoló csatlakozó gépeken, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#90) madgie válasza hallador (#89) üzenetére


madgie
titán

Ja, ilyen konfig biztos nincs, HD2000 nem volt soha iMac-ben (HD3000 talán? nem is tudom), 4 giga ram meg már az alapmodellben sincs, mert baromi kevés.

(#91) tDr1v3r válasza madgie (#90) üzenetére


tDr1v3r
veterán

HD3k se volt, ami korában leglassabb GPU volt egyedül az a 9400M.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#92) hallador válasza madgie (#90) üzenetére


hallador
addikt

Supporttól beszélgettünk, amúgy Xero-val, szóval jó látni, hogy a jó régi arcok mit sem változtak...

Ha már belekeverték az üzleti gépeket csak azért.

Persze mások az arányok, meg az ár, de ha más komoly support is kell, akkor nem az apple lesz a legjobb választás. De próbálj meg vissza olvasni esetleg, hogy miről volt szó, mielőtt megint bedobsz valami komoly érvet... ;)

Amúgy marha kíváncsi lennék, hogy megnézted-e az oldalt amit linkeltem, vagy csak mondtál valamit...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#93) madgie válasza hallador (#92) üzenetére


madgie
titán

Végül is, inkább dolgozz sz@ron, de azt cseréljék másnap :K

szerk: ismerem a Z1-et, itt van a szomszéd utcában egy tucat (internetszolgáltatómnál).

[ Szerkesztve ]

(#94) hallador válasza madgie (#93) üzenetére


hallador
addikt

Tényleg :D

Na csak a kedvemért nézd meg már azt az oldalt :D

Mert kb az jön le, hogy fogalmad nincs erről a gépről.

HP Z1 ENERGY STAR Workstation
Windows 7 Professional 64
Intel® Xeon E3-1280v2 3.6 GHz (up to 4.0 GHz) 8MB 69W GT0 4C HT CPU
HP ENERGY STAR Qualified Configuration
HP Z1 Country Kit
NVIDIA Quadro K4000M 4GB Graphics
32GB DDR3-1600 ECC (4x8GB) Unbuffered RAM
512GB SATA 1st Solid State Drive
512GB SATA 2nd Solid State Drive
Slot Load 8X SuperMulti DVDRW Drive
HP Wireless Keyboard and Mouse
Z1 No Included Mouse
Windows 7 64 Bit Factory Image Recovery (Supported with Win8 Downgrade. Supported on Window 7 Operating System.)
HP 5/5/5 Warranty

$8,850.00

24x7 4-Hour Response On-Site Coverage with Disk Retention, 5 Yrs ~ 400 $

Számoljunk ez mennyibe kerül az Apple-nel, ha már ennyire vágod, Persze iMac-ban?

Semennyibe, csak azért írtam Xero-nak, mert képes értelmesen válaszolni. (Sokan vannak ezzel így.)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#95) hallador válasza madgie (#93) üzenetére


hallador
addikt

Nem úgy tűnik...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#96) madgie válasza hallador (#94) üzenetére


madgie
titán

Belinkelsz egy konfigurációt, megemlítem, hogy ennyire le még az apple sem tudott soha menni hardverileg (pedig a 2012-es Mininél azért volt itt-ott visszalépés), erre válaszul te jössz a HP warranty-val meg összelegózol egy izomkonfigot.
Hogy van-e ilyen iMac-ben? Nem tudom, nem érdekel... a fütyiméregetést meghagyom neked.

Segítek: válaszoltam a konfigos részre (talán nem azt kellett volna elsőre linkelni), értelmes válaszod erre nem született. Úgy tűnik, neked sem megy ez...

[ Szerkesztve ]

(#97) hallador válasza madgie (#96) üzenetére


hallador
addikt

Szóval azt az oldalt még mindig nem nézted meg.

Aztán nem veled beszélgettem beleszóltál valamibe, amiről nem sok fogalmad van.

Legózni max te szoktál az Apple, HP ritkábban.

Még mindig ott tartunk hogy belekontárkodtál valamibe....

Segítek: válaszoltam a konfigos részre (talán nem azt kellett volna elsőre linkelni), értelmes válaszod erre nem született. Úgy tűnik, neked sem megy ez...

Segítek konfigos részről szó sem volt.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#98) joysefke válasza negyedes (#82) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja, de én a legkissebbhez hasonlítottam, nem a legnagyobbhoz....

ezt találtam:
http://www.apple.com/imac/specs/

Honnan derül ki, hogy melyikben milyen processzor van? Úgy látom, az Apple nem akarja a rajongóit technikai részletekkel fárasztani. Másrészt hogy tudja ez a vékony masina egy i7 3770 és egy diszkrét GPU hőjét elvezetni, ha 100%-on teker? Gondolom folyamatosan throttling van.

Másrészt pedig a spec szerint az alapfelszereltség háttértár téren 1TB 5200rpm HDD, ami ugye minden csak nem gyors, kényelmes meg fusztrációmentes. Tudom mert a munkagépemben is egy 5200rpm-es notivinyó van.

Szóval nekem eléggé úgy tűnik, hogy az alapkonfikuráció az almánál sem valami acélos. 2013-ban egy 1300 dolláros desktop gépben 5200rpm HDD...
Hmm..

(#99) joysefke válasza madgie (#86) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nézd az a gép csak játékra van, ott meg egy i5 3550 a játékok döntő többségében többet tud mint egy i7 2600...

J.

(#100) Puma K válasza xedos (#81) üzenetére


Puma K
veterán

Most egy világ dőlt össze bennem :O

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.