Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Én ezt soha nem fogom megérteni...

Peace

(#2) D.Orion válasza Neszójábe (#1) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez esetben már ketten leszünk akik hülyén halnak meg emiatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) lezso6 válasza Neszójábe (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szép, kevés áramot fogyaszt, működik, ennyi. Értöd?! :U ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Neszójábe válasza lezso6 (#3) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nem... :U :DDD

Peace

(#5) lezso6 válasza Neszójábe (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ha olcsóbb lenne biztos értenéd. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) wertigo1984


wertigo1984
őstag

A munkahelyemen 2 db ilyen gep van mint ami a kepen szerepel, sokat netezek vele ejszakankent, es nagyon gyors. Viszont azt nem ertem, hogy a Macintosh mellett Win7 is telepitve van az egyik gepen, ez azt hasznalja alapertelmezettkent. :F

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#7) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem kell ezen semmit megerteni azon kivul, hogy van ra fizetokepes kereselet es ezert az Apple gyartja es el is tudja adni.
Pl 1.5M HUF felett is lehet jonehany karorat kapni, pedig egy 5k HUF-os Casio ugyanugy megmutatja a pontos idot, csak azt nem a Breitling gyartja es nem csilli-villi acel es krom, hanem fekete muanyag kinabol.

(#8) Glenda válasza wertigo1984 (#6) üzenetére


Glenda
addikt

Én is azt raknék rá. Sőt, a MacBook Pro is tetszik, és arra is Win8 kerülne. Van ilyen :p

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#9) arn


arn
félisten

Szepek, a multkor megint vegigszamoltam, hogy mennyi lenne egy megfelelo konfig, es inkabb vettem egy 27es monitort meg egy fractal hazat :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) xedos válasza Neszójábe (#1) üzenetére


xedos
addikt

Még nem használtál ilyet...
Tudod- szinte semmi terhelés mellett nincs hangja...
Nincsenek vezetékek... OSX!

(#12) zserbox válasza #32839680 (#10) üzenetére


zserbox
őstag

ezen mit nem lehet megérteni hogy van olyan ember akinek az a fontos hogy szép legyen és működjön valamint hajlandó megfizetni is(fontossági sorrend is a leírtak szerint) ha pedig elromlik vesz újat és kész?
nem akar szervizeléssel babrálással foglalkozni mert NEM érdekli.
ennyire cső látásúnak lenni... tudod vannak olyan emberek akiknek más az igényük,értékrendjük
(én se tartozok közéjük de el tudom fogadni)

(#13) tDr1v3r válasza #32839680 (#10) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Mini se sokkal jobb szerelés szempontjából... ráadásul annak még az ár-érték aránya is eléggé lólábas.

(#12) zserbox: Plusz elég kis helyet igényel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14) lezso6 válasza #32839680 (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk azt, hogy az iMac olyan mint a Beats Studio, csak nincs annyira túlárazva, szóval még olcsó is. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) tabu3x válasza #32839680 (#10) üzenetére


tabu3x
tag

Egy mac mini egy legalább olyan jó monitorral, mint mondjuk a kicsi iMac-é, már kerül annyiba, mint egy iMac. Teljesítményben viszont hátrányban van, szóval szerintem nem olyan jó buli így. Inkább iMac.

(#17) madgie válasza arn (#9) üzenetére


madgie
titán

Ja, én is. Osztán itt áll a Fractalban az erőmű, eladó és egy nyamvadt Mini dolgozik helyette :D

A 27" monitor még megvan, ez jó hír :))

tabu3x: bizti? egy 21.5" IPS monitor mostanság max 50 ezer pénzecske, tehát mindent újként véve is 290 ezernél tartunk (Mini alapmodell, monitor, bill, egér/trackpad), az iMac meg 430 ezer...
Tudom, az iMac combosabb, de még a négymagos Mini variánst ideszámítva is majd' 100k különbség lenne.

motgyi: gyenge... mire gyenge? Játékra?

[ Szerkesztve ]

(#19) Puma K válasza wertigo1984 (#6) üzenetére


Puma K
veterán

Bootcamp: [link]

Azt hiszem ez az amit fentebb linkeltem.

Mindenesetre több ismerős használja úgy a Mac-es gépét asztalit és, hordozhatót egyaránt, hogy van rajta Windows meg OSX is.

Sokuk OSX alatt dolgozik mint pl: filmeket-videókat vágnak/szerkesztenek, zenét írnak, képet szerkesztenek. Windows alatt meg játszanak ha van idejük.

Lehet azért indul alapból az egyik gép Windows-zal, mert lehet nem tudná használni az OSX-et futtató gépet. Persze fellehet ismerni a Firefox/Chrome vagy bármi más Windows alatt is megtalálható program ikonját, de attól tovább megáll a tudomány egyeseknél.

Minden esetre, ha lenne egy Mac Book Pro masinám akkor én is 2 oprendszert futtatnék rajta. :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#20) rootkiller


rootkiller
őstag

Öröm, boldogság...:D

Artengo TR 990 Pro

(#21) madgie válasza #32839680 (#18) üzenetére


madgie
titán

Kreatív munkákra (fotó, videó, zene) szvsz bőven elég erős az iMac.

(#22) Syl válasza Glenda (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt. A MacBook Pro a legjobb vindózos laptop: [link], [link] ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) Neszójábe válasza lezso6 (#5) üzenetére


Neszójábe
senior tag

AKKOR igen... :P

Peace

(#24) Xero válasza lezso6 (#14) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagyon nem ugyanaz.

Életem legjobb gépe a 2001-es iMac G3-om volt. Hétköznapi dolgokban hozta ugyan azt mint a dual G4, viszont harmad annyi helyen elfért, pofásabb volt (pedig a Studio Display sem volt rusnya) és csendesebb.

Egy 27-es CTO iMac-et pedig még ma is elfogadnék, csak egyszerűen pont abba a légüres köztes szegmensben van, ahol nem nagyon kell nekem gép.

(#25) zetor2000


zetor2000
senior tag

plusz vállalati extraként lehet egyes kereskedőkkel olyant csinálni, hogy 3-5 év múlva visszaveszik a gépet, és kapsz némi térítésért újat. Namost, egy 3 éves Mac használtan majdnem annyi, mint újonnan... szóval eléggé értékálló dolog egy "mezei" (akár brand) PC hez képest.

A túlárazásról: mire egy ilyent összeteszel, a kétharmadát ráköltöd. Mire ilyen igényesen megcsinálod, te is kérsz érte ennyit. Ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26) Glenda válasza Syl (#22) üzenetére


Glenda
addikt

Nem is csodálom, szerintem is kb. Azért is írtam :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) jozsi252 válasza Neszójábe (#1) üzenetére


jozsi252
veterán

Mit??

Én örülnék ha lenne lehetőségem egy 27"-os iMac-et itthon is használni. Bár a gépem jelenlegi teljesítményével nincsen semmi gondom, de egy iMac az iMac :) .

- Load mellett sincs nagy hangja
- kevés helyet foglal
- nincsen tucatnyi vezeték
- illetve egy nagyon jól megtervezett gépről van szó, aminek a kinézete ott van a szeren
- stabilan működik
- OS X

iPhone 13 Pro Max

(#28) jerry311 válasza #32839680 (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyon jó példa volt az.
A másfél milliós karóra is csak annyit tud, hogy megmutatja a pontos időt, akárcsak az ötezres társa.
Ha az a célom, hogy megtudjam a pontos időt, akkor bármelyik jó. Ha meg villantani akarok vele, akkor nyilván azt veszem amelyik szebb és főleg drágább. (vagy egy hamis Rolexet, 10-ből 9 átlagember úgyse tudja megkülönböztetni)

Ha nekem kell egy gép, amiről tudok dolgozni (csak hogy egy olyan egyszerű példát hozzunk, mint a pontos idő, legyen mondjuk távoli hálózat és szerver adminisztráció), akkor veszek egy átlagos laptopot. Telnet, SSH, rcon, HTTP/HTTPS, RDP mind szépen elfut rajta. Nem kell erőmű, meg semmi extra, csak legyen stabil. Ha villantani is akarok vele valahol, akkor veszek egy MacBookot vagy Alienwaret.

Mindkét esetnél ugyanaz a két kérdés:
- elvégzi a feladatot, amit kell? - Igen.
- lehet vele villantani?* - Az egyikkel igen, a másikkal nem.

* Ez is csak bizonyos körökben megy. Nem működik ott, ahol nem ismerik a státuszszimbólumként vásárolt cuccot, de ott sem, ahol túl sok embernek van belőle.

(#29) Stanley-B. válasza jerry311 (#28) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ennél sokkal apróbb részletekről is szó lehet, pl nekem már önmagában az eldönti, hogy OSX kell, hogy a scroll olyan amilyen és nem olyan, mint kíndows alatt, stb.

(#30) lezso6: szeretem az OSX-et (vagy inkább az egész ökoszisztémát egyben), wint meg nem, jó nagy szar vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#30) lezso6 válasza jerry311 (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Villantani a piros gammer notival szokás. :DDD Az alma az osx miatt hasznosabb is lehet bizonyos esetekben.

(#29) Stanley-B.: Na az aláírásod tökéletesen lefedi a villantóművészt, vagy legalábbis nekem ez jön belőle, ha így van ha nem. :D A kíndózozást meg inkább hagyjuk, mert annak nem sok értelme van.

(#29) Stanley-B. szerk: "Valaminek szarnak kell lennie, ha a windows nem lehet, akkor én leszek az". :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) jerry311


jerry311
nagyúr

Nekem meg egy fekete alapon szürke szövegű konzolhoz marhára mindegy hogy milyen a scroll vagy hogy Win/Linux/OS X alól indítottam az SSH kapcsolatot. Ugyanolyan stabil, ugyanúgy néz ki, ugyanazt tudom vele csinálni a távoli eszközön.
Sőt kifejezetten idegesít ha pl. az egérgörgő lassú vagy gyors tekerésére különböző számú sort görget a rendszer. Továbbá ha megnyitok egy menüt/ablakot/akármit az legyen ott, ne 3 másodperces animációval csússzon elő... Stb, stb...
Engem nem fogott meg az eyecandy, mert csak lassítja a munkát.

[ Szerkesztve ]

(#32) Stanley-B. válasza jerry311 (#31) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mások meg kreatív munkákat végeznek parancssor helyett, pl fotóznak meg kiadványt szerkesztenek, zenélnek.

vagy lehet, hogy csak interneteznek, arra is jobb egy 13as air 12 órás akkuval, mint bármi más szerintem, már csak a trackpad és scroll miatt is (méret miatt is.) és mégcsak villantó szándék sincs benne feltétlenül, mert nemigen van alternatívája.
Pedig csak netre kell.

(#30) lezso6: egy otthoni iMac pl. aztán valóban alkalmas a villantásra.

[ Szerkesztve ]

(#33) lezso6 válasza jerry311 (#31) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem nem mindegy, mert Thinkpad kell, mert ebben van a (számomra) legjobb bill és trackpoint, összeszerelési minőség, üzleti feature-ök, szolgáltatások. Bár ezzel csak bizonyos közegben lehet villantani, mások szerint meg ronda régi szar gépek. :DDD Node ez az üzleti szegmens, nem a top konzumer kategória, így egy lapon nem említhető a macbookokkal, egyik alma, másik terminátor. A tiltott gyümölcsöt a precíz tömegpusztító fegyverrel nem sok értelme van összehasonlítani.

(#32) Stanley-B.: Nem is a cuccra mondtam a villantást, hanem az aláírásra. De tökmindegy, hagyjuk ezt, mert ebből jó nem sülhet ki. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) lezso6 válasza #32839680 (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs benne trackpoint, írási sebességre kihegyezett billentyűzet, billentyűzet megvilágító lámpa, matt kijelző, magnéziumváz, valódi dokkoló, modularitás, 3-4 év helyszíni garancia stb.

Helyette van prémium szoftverminőség, könnyű használhatóság, populáris minimalista dizájn, stb.

Lehet választani. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) lezso6 válasza #32839680 (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor nevezzük optimalizált szoftvernek, igaz. A thinkpad nem csúnya, nagyon is szép (egyszerű), már ha nincs droid trendkövető ízlésficamod. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) Xero válasza lezso6 (#35) üzenetére


Xero
nagyúr

- Ez szokás kérdése. Nekem pl kényelmesebb a régi pre unibody MBP billentyűzet, de még az éppen aktuális is, mint a TP billentyűzetek. Nem is szólva a mostani TP-ről.
- A trackpoint jó dolog, de ha valaki megszokta a kényelmes trackpadet, akkor nem vágyik rá vissza.
- A thinklight-nál megint csak jobb megoldásnak tartom a MBP világítását.
- Kijelző tekintetében tényleg fájdalom a matt hiánya napjainkban, de kárpótol a retina pl.
- A dokkolhatóság valóban hiányos, de erre gyógyír a thunderbolt.

Azt az apróságot pedig ne felejtsük el, hogy jelenleg egy gépcsalád van amin hivatalosan fejleszthetünk mindegyik népszerű mobil platformra, ez pedig a Mac.

(#39) Totheground


Totheground
addikt

Nem értem, mit lehet ezen nem érteni. ;]
Csendes, gyönyörű, gyors gép, kis helyen, kábelek nélkül, piszok jó monitorral es a szokásos Apple minőségben, na meg OSX.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#40) hallador


hallador
addikt

Nekem eddig egy Egybegép jött be HP Z1

Szép az Apple, de ennyiért van olyan is ami már nem csak internetezni, meg alapvető video, és kép munkára jó, hanem másra is.

Aztán ne is beszélgessünk a support közötti szakadékról.

Az Apple szebb, és csendesebb nem is vitás, minden másra ott a Z1

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) hallador válasza Xero (#38) üzenetére


hallador
addikt

A Régi PoweBook (Ha nem így hívták, biztosan jobban tudod hogy én nem ismerem a mac-et csak dolgoztam velük, de az nem azt jelenti, hogy értek hozzá.) sokkal jobban meg voltak csinálva, mint a mai gépek billentyűzet szempontjából. (A régi ThinkPad is)

A Mai ThinkPad-et hagyjuk.

Az üzleti gépek legerősebb szempontja a support. Az az 5 évig helybe mennek aminek nem kicsi az ára de van lehetőség. Ezt az Apple nem biztosítja.

A ThinkLight pont azért volt praktikus, mert nem csak billentyűzetvilágításra alkalmas, hanem másra is, azon lehet vitatkozni, hogy billengyűzet világításra melyik a jobb megoldás, valamint nem nagyon látom vita tárgyát abban sem, hogy a ThinkLight műszaki bonyolultsága a faékkel egyenértékű = a büdös életben nem megy tönkre. Ellentétben az alulról világítós billentyűzetekkel.

Mivel nem elterjedt már szegény, ezért erről felesleges is beszélni.

A Retina nem lesz egy egész nap a képernyő előtt Windows előtt dolgozó embernek a szemében, főleg mert a MacOSX ritkán lesz kompatibilis az éppen aktuális Group Policy-val = MacOSX alkalmatlan vállalati felhasználásra, ahol központi rendszer adminisztráció van.

Igazából ha azt mondod, hogy ott a Google, vagy nagyobb Webes cégeg, de valljuk be őszintén egy Webes feljesztéshez ritkábban kellene egy Windows központi adminisztráció ellentétben egy iparvállalattal.

A Thunderbolt nem helyettesíti a dokkolót, már csak azért sem, mert a dokkoló az dokkoló, az általad emlegetett dolog jó eséllyel egy replikátor, nem ugyanaz.

Mondhatnám, hogy az Almát a Körtével nem kell összekeverni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) Malachi


Malachi
addikt

egybegépet: SOHA. mindegy, hogy Apple, vagy más, nekem nem fér bele, hogy egy részegység csere miatt napokat várjak (de akár csak órákat is) a szervizre. tetszik az iMac, szép, de semmi előnyét nem látom, átlagos felhasználás mellett.

a notikkal más a helyzet, ott már kérdés nélkül elfogadnék egy MacPro-t - csak arról meg a numerikus billentyűzet hiányzik, az meg nekem kell, szóval sajnos az is kilőve. bár, ha lehet rá csatolni rádiós numkey-t, akkor tökmindegy valóban, és mégsincs kilőve. :)

(#43) Totheground válasza Malachi (#42) üzenetére


Totheground
addikt

Pont egy átlagos felhasználás mellett nem értem minek cserélhettni a hardvereket a 2-3 éves gépváltások között. Ha meg hiba van, akkor vagy szervíz, vagy ugyanúgy rá kell szánni az időt, kikeresni, megvenni, beszerelni az alkatrészt, driverekkel pöcsölni, etc.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44) Malachi válasza Totheground (#43) üzenetére


Malachi
addikt

nem, úgy értem, ha valami bekrepál. az én kis dobozomból csak kikapom a ramot, vagy amit akarok, és eldöcög bárhogy egy átmeneti megoldással. a lényeg, hogy ne álljon nekem napokig, ne kelljen szaladgálni vele, vagy plusz pénzért szervizt házhoz hívni. ez nem fér bele sajnos, nem állhat le a munka. több gépre meg akarok költeni, szóval ez van.

(#45) madgie válasza Malachi (#44) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, az új iMac-nél hogy van, de a régebbieknél a ram pont cserélhető volt házilag :) Persze a többi nem, meg számomra elve nincs olyan Isten, amiért lebontanám a kijelző felől a fél gépet bármi sz*rért, de azt hiszem, hogy az átlagjúzer pont így van a dobozpécével is: ha elromlik valami benne, nem tudja, mi a hibás, szakit kell hívni hozzá (és a mostani nagy kompatibilitási érában valószínű, hogy ha alaplap, akkor már újonnan nem lesz olyan foglalattal).

Szóval kocka szemmel problémásabb az AIO, az tuti, de a kevésbé rutinos felhasználó csak annyit lát ,hogy nem kell legózni, szép, egyből működik. Már persze ha van pénze rá :D

(#46) Totheground válasza madgie (#45) üzenetére


Totheground
addikt

Nem mondanam magam rutintalannak, de miutan megepitettem a htpc-t, megfogadtam, hogy en soha tobbet nem fogok ilyennel szarozni (minden legyen kompatibilis, csendes, ne egyen sokat de azer a teljesitmeny meglegyen, aztan vegult kb 1 mm miatt a huto nem fert el a ramok bordajatol. Na itt ereztem ugy, hogy kikurom az egeszet az ablakon. :DDD ), es inkabb tobbet fizetek egy komplett megoldasert.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#47) madgie válasza Totheground (#46) üzenetére


madgie
titán

Két HTPC-t építettem az utóbbi másfél évben, mindkettőnél pont ezt éreztem :) aztán maradtam a Popi A-210-nél...

De az asztali PC legózását is mostanában untam meg, bedobtam egy Mac Minit a 27" monitor alá oszt csók. Nem azért, mert OSX, hanem mert hasonló (ár, méret, csendesség) Win alternatíva a mai napig nincs.

(#48) siti válasza madgie (#47) üzenetére


siti
senior tag

öregszünk, ez van :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#49) Malachi válasza madgie (#47) üzenetére


Malachi
addikt

kocsim nincs, máshoz nem értek, mit szereljek, ha rám tör a vágy? :D mindig lesz itthon egy sufni PC, kell.

(#50) madgie válasza Malachi (#49) üzenetére


madgie
titán

Megértelek, én is régebben szerettem mókolni, a fényképező firmware-én át a PC-t, monitor drivert, mindent piszkáltam.

Mióta kertes házban lakom, nincs erre időm :DDD Most is itt áll 2-3 hetes elmaradással a feldolgoznivaló fotó, arra nincs időm, nemhogy bütykölni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.