Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Letezo legjobb helyre jon mindketto, tetszik! Nagyon kivancsi leszek ra, mar nagyon varom, hogy megerkezzenek. Egy haromszereplos VGA piac, ahol mind a harom erdemleges, valami isteni lenne.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) paprobert


paprobert
senior tag

Csóválom a fejem, mert a táblázat már kimondatlanul is hozzá árazza az Intelt másik két gyártóhoz.

Agresszív árazás nélkül pedig nem lesz jó ajánlat, maximum most, a feje tetejére állt időkben.
Ha pl. hozzászámítom a már kint lévő Xe GPU-k 1%, 0.1% low eredményeit, a fanboyokon kívül nem tudom kit tud meggyőzni egy akadozgató kártya.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#3) Petykemano válasza paprobert (#2) üzenetére


Petykemano
veterán

Az intel is megtehetné, hogy raklapon átadja a gpu-kat a bányászoknak.
Az aggresszív árazás az, hogy prebuilt/OEM Intel gépekben a többiekéhez hasonó msrp áron megkapod, nem pedig annak 2x-ért a piacon. Tessék értékelni.
Egyébként meg nem szeretetszolgálat, alig van profitjuk szegényeknek. Gondolj bele, milyen rég nem volt lehetőségük árat emelni!

/sarcasm/

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A 75W-os kisebbik változat, ha hozza a HDMI 2.1/ Displayport 1.4 esetleg már a 2.0 szabványokat, akkor igen csak best buy lesz az tuti, mint "olcsóbb" HTPC. Remélem így lesz :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) paprobert válasza Petykemano (#3) üzenetére


paprobert
senior tag

Valóban. Mindannyian félve reméljük, nem követ el az Intel olyan őrültséget, hogy 500 dollár alatt hoz ki VGA-t. Még a végén a teljes ipar csődbe menne. Köszönöm hogy emlékeztettél az egyetlen helyes, céges nézőpontra. :)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#6) opr válasza paprobert (#2) üzenetére


opr
veterán

Ha el lehet majd erni oket MSRP aron, akkor olyan szinten lesz agressziv az arazas, amit meg talan soha nem is lattunk VGA fronton. :U

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) paprobert válasza opr (#6) üzenetére


paprobert
senior tag

Én értem, hogy nagyon kikészíti az embert az elmúlt év hardver rosszhír-cunamija, de ettől még nem válik kiváló ajánlattá egy első-generációs, gyenge driveres VGA, mondjuk beárazva a Turinghoz, csak azért, mert elérhető.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#8) opr válasza paprobert (#7) üzenetére


opr
veterán

De, sajnos de. Pont azért, mert elérhető. Ha nem tudsz helyette mást venni, akkor a létező legjobb ajánlat, mert más ajánlat nincs.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) Juhaszatti válasza opr (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Amikor ezt el lehet majd érni, akkor valószínűleg már a többit is.
Ezért sem bánom hogy belép egy harmadik szereplő, mert van rá egy csekély esély, hogy hárman már ki tudják elégíteni a bányász igényeket annyira, hogy mindegyikből jusson máshova is, még ha nem is normális mennyiség.
Olyan viszont szerintem nem lesz, hogy ez elérhető, a többi meg nem, ha csak ez nem lesz kimondottan rossz hatásfokú bányászatra.

(#10) opr válasza Juhaszatti (#9) üzenetére


opr
veterán

Nem hiszem, hogy a bányászok rá fognak repülni, legalábbis eleinte. A bányászat egy befektetés. Ha nincs elegendő adat, tapasztalat pl hosszútávú megbízhatóságról (ami a másik két gyártónál azért bőven van), akkor elég nagy extra rizikót ad az amúgy is rizikós befektetéshez. Plusz Kína mostmár nem fogja ezeket felszívni egyenesen a gyárból.
A félvezetőhiány inkább mumus, meglátjuk intel mennyire tudja elkerülni, attól fog függeni, hogy lehet-e majd kapni (meg nyilván attól, hogy milyen a támogatás, mert ha fos és a kutyának nem kell a cucc, akkor elérhető lesz, de minek).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Komplikato válasza opr (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem fognak ráugrani tapasztalat nélkűl?
Most, amikor az összes teszt meg preview tartalmazza a crypto kapacitást és fogyasztást?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) LGG555


LGG555
aktív tag

1. Az Intel nem az olcsóságáról ismert tehát az 500$ már sántít.
2. A bányászok mindet elhappolják.
3. Félek a szoftveres támogatottság gyenge lesz.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#13) niof válasza paprobert (#7) üzenetére


niof
addikt

Én az ilyen kijelentésekkel azért megvárnám minimum az első független teszteket. Aztán ki tudja! És ha jó is lesz, meg olcsó is? Nem csak a pesszimista nézőpontok érvényesülhetnek.
Szerintem abban mindenki egyetért, hogy a piac jól járna egy harmadik, akár középszinten teljesítő brandel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#14) opr válasza Komplikato (#11) üzenetére


opr
veterán

Megbízhatóság pl erősen kérdéses. Amd, nv már bizonyított ilyen téren. Én nem mernék bányába intel vga-t venni, amíg ki nem derül, hosszútávon hogy bírja. És biztos vagyok benne, hogy sokan vannak ezzel így.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#15) fatpingvin


fatpingvin
őstag

eddig ígéretes, a SOC2 (a kisebb) az így ez alapján pontosan az amit én jelenleg keresek a piacon.

amint már mindannyian leírtátok, a kérdés az ára és a beszerezhetősége lesz. én magam részéről a drivertámogatás miatt nem aggódom, az i915 az egyetlen GPU driver amivel nekem eddig semmi problémám nem volt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) sokomst válasza niof (#13) üzenetére


sokomst
tag

Az RX-ek és Ryzenek óta ível felfelé GPU fronton az AMD, előtte hosszú évekig minden játék inkább Nvidia párti volt és hiába voltak a GPU-k nyers erőben pariban azonos kategóriában az Nvidia túlnyomórészt jobban teljesített. Ugyanis a fejlesztőknek a legkönnyebb optimalizálni a legelterjedtebb szegmensekre.
Intel gamer szinten várhatóan sokáig elfog maradni, ettől még lehetnek jók és feltörekvők.

A probléma inkább az nem, hogy a TSMC gyártósorai végesek és hiába jön új szereplő, túl sok erőforrást a chip gyártásra nem tud rászánni már a TSMC. Nem biztos, hogy radikálisan több lesz a harmadik szereplőtől a legyártott GPU-k száma.

(#17) Komplikato válasza opr (#14) üzenetére


Komplikato
veterán

Intel is "bizonyított" már GPU és APU térén is, a zéró terméktámogatással vagy a gáz driverekkel. Csak van aki szelektíven nem emlékszik vagy túl fiatal. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Komplikato válasza sokomst (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért vicces volt, mikor az RTX és GTX1600 család megjelenésével hirtelen az összes fejlesztő elkezdte támogatni az aszinkron módot, addig meg direkt azzal szívatták az AMD-t, hogy nem.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) sokomst válasza Komplikato (#18) üzenetére


sokomst
tag

Na igen.., de így lettek az AMD-nek jó hosszú támogatottságú GPU-i. :D

(#20) opr válasza Komplikato (#17) üzenetére


opr
veterán

Igen, khm Kaby Lake-G, khm khm... :DDD
Szoval igen, pontosan ezert vagyok ilyen teren szkeptikus, masik topikjaban irtam is, hogy ez most szerintem elsosorban a driveren fog mulni, reszemrol attol tartok a legjobban. Ettol fuggetlenul is nagyon drukkolok, hogy bejojjon a dolog, ne az legyen mar megint, hogy par rajongo megveszi, aztan (maximum) egy evvel kesobb az intel megint ugy dont, hogy inkabb hagyjak az egeszet a fenebe, projekt kuka, vga divizio kuka, driver kuka, tamogatas kuka, aki meg megvette az igy jart, bocsika.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) qqcqqc


qqcqqc
őstag

És azt még senki nem vetette fel, hogy az adott termék csak az OEM piacnak, meghatározott hardware környezetben lesz elérhető.
Mert ez is egy esetleges forgatókönyv.

(#22) niof válasza qqcqqc (#21) üzenetére


niof
addikt

Igazából nincs kizárva. De mindegy, a tesztekre akkor is kíváncsi leszek a húzócímekkel. A szintetikus eredmények annyira nem mozgatnak, nem benchmark-ra használom a vasat... :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#23) LGG555 válasza niof (#22) üzenetére


LGG555
aktív tag

Egy Metro Exodus teszt számomra már megmondja mennyit is ér a kártya és azzal általában mindenki tesztel mert van beépített tesztje és meg is izzasztja a GPU -t.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#24) Komplikato válasza LGG555 (#23) üzenetére


Komplikato
veterán

De most lesz belőle RTX változat, nehogy már össze lehessen hasonlítani bármit bármivel. ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) LGG555 válasza Komplikato (#24) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ez nem gond mert legfeljebb felrakom a régit.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#26) fatpingvin válasza opr (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha ez így alakulna akkor újabb hardver amire csak Linux alá lesz driver :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) opr válasza fatpingvin (#26) üzenetére


opr
veterán

Varjuk ki a veget...
Amugy siman lehet, hogy linuxon sokkal jobb lesz a tamogatas, mert a fejlesztesnel ha jol tevedek elsosorban a HPC piacot celoztak, az meg csak leesett nekik, hogy oda nem art linux driver is. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) Youri


Youri
veterán

Majd a hashrate beárazza ;]

RTX ON

(#29) Petykemano válasza Youri (#28) üzenetére


Petykemano
veterán

Azt hallottam, hogy bennfenntes körökben, mint pl Lisa Su, Pat Gelsinger, Raja Koduri, meg az az öregedő bőrkabátos pasas, meg a hozzájuk tartozók, tehát ezek, akik így össze szoktak gyűlni az olyan rendezvényeken, mint a Hot Chips, stb, szóval hogy már úgy köszönnek egymásnak, hogy "May the hashrate price your gpus"

Tehát érted:
"May God bless you"
"May the Force be with you"
"May the Hashrate price your gpus"

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#30) KROK640 válasza opr (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Szép is lenne. Amúgy ha a kisebb 50 ezer forint körül jönne 8GB vram társaságában akkor szerintem be is neveznék rá

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31) opr válasza KROK640 (#30) üzenetére


opr
veterán

Ha emberi aron le tudnam vegre cserelni a jo oreg 1050ti-met valamire, ami erdemleges gyorsulast ad, szerintem En se baszakodnek sokat, menne a kosarba. :D
Persze ehhez mindennek IS stimmelnie kell.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) sokomst válasza opr (#31) üzenetére


sokomst
tag

Ez a kategória amit emlegettek sajnos megszűnt, és jó sokáig nem is lesz újra. Max majd használt piacon, ha lejjebb hagy a bányász hullám.

(#33) opr válasza sokomst (#32) üzenetére


opr
veterán

AMD es NV oldalon igen, megszunt (ezuton is uzenem nekik, hogy szarjanak sunt), az intel viszont pont ebbe a kategoriaba hozza a kisebbik kartyat, ebben a 100-200 dollaros/euros kategoriaba, ezert csillant fel a szemunk ennyire. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) sokomst válasza opr (#33) üzenetére


sokomst
tag

Igen, ez lesz az ajánlott fogyasztói ára viszont (ne legyen igazam) hirtelen ebből se lesz túl sok gyártva és a kiéhezett kereslet és sculperek ezeket is feljebb nyomják jelentősen majd.

(#35) LGG555 válasza opr (#33) üzenetére


LGG555
aktív tag

A nagykereskedők szempillantás alatt 400$ -ra nyomják az árát ha el nem hordják mindet a bányászok 10 másodperc alatt, úgy néz ki egy darabig nekem is marad a Radeon VII.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#36) opr válasza sokomst (#34) üzenetére


opr
veterán

Akkor marad a 1050Ti. Ugyis nagyon ritkan jatszok mar PC-n, amig nem normalizalodik a helyzet addig meg teljesen jol elvagyok a PS5-el. Aztan ha addig huzzak, hogy beledoglik a PC gaming, akkor szomoru leszek (fps, rts tovabbra is csak PC-n jo szerintem), de igy jartak, szarok ra. Ha meg olyan sokaig szenvednek, hogy megdoglik az alig hasznalt 1050Ti-m, akkor veszek valami APU-t es kesz, hasznalom azt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) fatpingvin válasza opr (#36) üzenetére


fatpingvin
őstag

HD4670 here... az egyetlen bajom vele igazából az hogy 3 monitort már nem tud kezelni. lehet bele kéne pakolni mégis azt a GT1030-at a gépbe. elvileg valami minimális CUDA-t is tud.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) KROK640 válasza opr (#31) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem GTX950 van 2GB VRAMmal ... na az pláne csereérett. Nem is a sebességével van a bajom, hanem azzal, hogy csak 2GB :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#39) fatpingvin válasza KROK640 (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

na, ha leépíted akkor kérem, nekem elég nagy upgrade lenne :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) KROK640 válasza fatpingvin (#39) üzenetére


KROK640
veterán

Hát, eredetileg arra gondoltam, hogy megtartom tartalék kártyának, meg már csak azért is, mert mégiscsak a leghosszabb ideig szolgáló VGA-m.
Ellenben akkor a korábbi tartalékkártyám a HD6850 1GB éppenséggel, lehet hogy "fölösleges" lesz ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.