Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) frescho válasza hege8888 (#2) üzenetére


frescho
addikt

Jó és rossz hírem is van. A képeket csak kutyafuttában készítettem telefonnal az előbb, mert 3 órát szöszmötöltem el a géppel.

A kondikat lecserétlem ahogy látható. Ha nem is szép, de kimérve jónak tűnik így. Kompozit videót nem ad ki magából. A hibát viszont sikerült szűkíteni. A gyanusított a SONY PAL enkóder környéke.

Egyelőre csak a traceket mértem végig, azok jónak tűnnek, majd előszedek szkópot és megnézem a ki/bemenő jeleket. Elsősorban a compozit érdekel, na meg a PAL-hoz tartozó rész. A bemenő CSYNC és RGB jelek jók kell, hogy legyenek. Ezt arra lapozom, hogy a DB23-as kiementre Az IC bemenete előtt ágazik el a CSYNC és az U12-ből jön az RGB jel. Kondizás után az eredmény már nem egy fekete képernyő, hanem ez:

Szóval a jó hír az, hogy SCART kábellel már van kép. A kompozit PAL kimenetért még küzdeni kell kicsit.

Attól, hogy RC-t meg hasonlót birizgál nem biztos, hogy ért a digitális és SMD dolgokhoz. Az utóbbit én is csak nem régen kezdtem el kapisgálni és csak messziről ugatom egyelőre.

Még egy apróság: A 3.1-es ROM sokkal lassabban ébred, mint az 1.3-as meg a 2-es ami az én hatszázasomban van. Meg is tréfált volna, ha nem adok még neki kis időt.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.