Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeetR


PeetR
aktív tag

Minőségi ház az biztos, köszi a cikket :R .

(#2) Destructo


Destructo
aktív tag

Köszi a cikket! Nekem front panelre nem jön be a ház,nincs ami megfogjon benne..sajnos az nem tetszik..belseje okés ,de teljesen mostmár standard....így 27k nagyon sok érte...(szerintem)

Szerk: Annyi felírható a számlára,hogy 5,25 ös bővítők felett egy ha jól figyelem 120 as,140 es ventillátornak van hely kialakítva,ez számomra +pont.Az ott el lett találva!

[ Szerkesztve ]

(#3) jocek91 válasza Destructo (#2) üzenetére


jocek91
aktív tag

Még a 20 is sok érte.

(#4) tikshow


tikshow
addikt

lyenem van, imádom. Az ára viszont tényleg necces volt már akkor is, de úgy gondoltam, hogy ha ezt megveszem, akkor többet az életbe nem kell más házat vennem, szóval kiadtam érte azt a pluszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Nekem nagyon bejön!!!A belseje a legjobbak közé tartozik számomra...A külcsín lehetett volna színesebb,de amire ki van találva biztosan szépen teszi a dolgát....

:C

(#6) Destructo válasza jocek91 (#3) üzenetére


Destructo
aktív tag

Hát igen...Olyan 15kba kiegyezek... :R

(#7) FRENK1988 válasza jocek91 (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

sztem 20k a névéért és a ventikért már nem lenne sok

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) T_Stark


T_Stark
őstag

Házaknál elég finnyás vagyok, de ez kifejezetten tetszik, és a Micro-ATX-es verziója is.
Egyetlen bajom vele hogy a tetején vannak az USB-k.
Viszont 27-et nem adnék érte, 20 körül lenne ez best buy.
Így inkább 21-ért egy Corsair 300R jobban megéri, szerintem.

(#9) BlackPriest


BlackPriest
őstag

a nagy táp gyártók(csomagolók) miért nem álnak rá arra nagy ház gyártókkal karöltve, hogy a kábelek egyből az alaplapi tálca felé nézzenek? úgyis mindenki mögötte vezeti el a kábeleket, így 1 centi sem lógna ki, ami harisnya nélküli kábelnél nem túl szép. na mindegy, csak hangosan gondolkodtam

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#10) T_Stark válasza BlackPriest (#9) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem azért, mert az olyan tápok rögtön kiesnének azoknál a vásárlóknál, akiknek olyan háza van amiben nincs túl jó kábel-elvezetési lehetőség, vagy semmilyen nincs.

(#11) BlackPriest válasza T_Stark (#10) üzenetére


BlackPriest
őstag

nem kell az összessel átállni. de szerintem bőven lenne rá igény. ennyi erővel a 14cm-es ventikkel szerelt hűtőket sem kéne gyártani, mert nem fér be minden házba. aki az 5-6-7-800W-os kategóriában gondolkodik, az már valószínűleg nem az olcsóbb házakba pakolja a cuccait

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#12) tikshow válasza BlackPriest (#11) üzenetére


tikshow
addikt

Ó egyszer néz be a Milyen gépet vegyek topicba, vannak néha emberek akik a 300-400k-s gépet 5000 forintos házba akarják rakni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) lujo10


lujo10
aktív tag

Részemről nagyon bejön a házikó, az árával viszont még nem sikerült megbarátkoznom.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#14) Derrewyn válasza tikshow (#12) üzenetére


Derrewyn
senior tag

A videókártya meg 15 perc Crysis után 90 fokon van :DDD

Hogy ON is legyek, tavaly ennyiért vettem az R3-asomat, szerintem is kicsit túl van ez árazva, persze az euró árfolyam is rátett. Viszont nem lennék meglepve, ha pár boltban 23-24 ezer körül is lenne.
Ezt leszámítva minőségi ház, ha valakinek bejön, nem bánja meg.

[ Szerkesztve ]

(#15) Ł-IceRocK-Ł válasza FRENK1988 (#7) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kb. így is van.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) Beri78


Beri78
őstag

jó, de legalább drága :(((

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#17) BlackPriest válasza tikshow (#12) üzenetére


BlackPriest
őstag

lehet. de azért csinálnék egy felméréts hány komolyabb gép építő kattanna rá a dologra. szerintem elég ahhoz, hogy exkluzív áron is, de megérje gyártani. lassan kell vlaami újítás, mert a színeken meg az egyre nagyobb ventiken kívül nem sok újat hoznak a házak

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) tikshow válasza BlackPriest (#17) üzenetére


tikshow
addikt

Nem nagyon lehet ezeken már mit variálni, számomra jelenleg a még megfizethető kategóriába a Bitfenix Prodigy hozott sok újdonságot, azt elég rendesen alakítgatni.

(#19) Beci9595


Beci9595
tag

Nagyon nem éri meg az árát :(

(#20) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Én pár hónapja használom 6x140 ventikkel, imádom.

(#21) F34R


F34R
nagyúr

Jo kis haz nekem maximalisan tetszik ...

(#22) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szépek lennének ezek a Fractal Design házak, de nálam sokat ront az összképen a műanyag előlap. Ha szálcsiszolt alu lenne, akkor talán még azt mondanám, hogy nem olyan sok érte a 27k, de így mindenképpen túl van árazva. :(

(#23) #98593280


#98593280
törölt tag

Miért kellett a molex és sata kábeleket begyűrni a legalsó HDD tartó alá? Hátul is bőven lett volna hely a tálca mögött. Ezenkívül a széles usb3 dugó is ott lóg az alaplap közepén, a VGA alatt...

Egy kicsit valóban túl van árazva az Arc Midi, 20k körül népszerűbb lenne, főleg hogy ott van a Midgard II, Zalman Z9 U3 és a Carbide 300 is.

Szubjektív és semmi köze a tárgyilagos értékeléshez, de mondjuk nekem mindig is bejöttek kinézetre a Fractal-ok. A 3000-res volt egyszer nálam, szerettem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#24) banhammer


banhammer
veterán

Valahogy nem győzött meg a cikk arról, hogy ilyen házat kéne vennem.

Az ár a ház szolgáltatásaihoz képest kicsit magas.
Szerintem a 20 ezer körüli ár reálisabb lenne.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) proci985 válasza banhammer (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

arra ügyelj, hogy a ph!s árnál néha olcsóbban is meg lehet kapni. CM650et kb egy tizessel olcsóbban lehet megkapni, mint ami a cikkben volt.

egyébként 20 körül nagyon még ilyen minőség nincs, CM692/CM912/Antec 302höz képest meg kompetetíven van árazva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) mmdms


mmdms
addikt

Igencsak tetszik nekem is, de sok házgyártó elköveti azt a hibát, hogy egyik odd helyre se tesznek lenyíló takaróelemet a dvd olvasó elé. Szerintem egy jó dizájnnal rendelkező ház elejét nagyon elrontja, ha totálba előtted az optikai meghajtó. Pláne ha a színe is nagyon elüt.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#27) #98593280 válasza proci985 (#25) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 25 az már barátibb: katt Bár ahogy írtam, ez esetben is ott van még a 20k körüli Midgard II, Carbide 300 és a ZALMAN Z9 U3 is. Van jó minőség 20 körül...

(#28) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Vótmá ;] Csak itt nem olyan szépek a képek :D Köszönjük a tesztet, szuper kis házikó. Nekem is a rezonancia az egyetlen bajom vele, az idegtépő, még nem találtam rá jó megoldást, de dolgozom rajta, ha olyanom van. Ugyanakkor pár hete lekerült a gépház a földre, és így észre se lehet venni - csak akkor volt zavaró, ha az asztalon volt, tőlem 50 centire, de akkor nagyon.

mod:

Most már lehet, hogy nem ezt venném, de nem a hibái miatt, hanem azért, mert brutálisan kibővült a mezőny, ahol ez a ház játszik, amikor én vettem, talán ha 2-3 opcióm volt, most viszont rengeteg a gyönyörű, letisztult, fekete, minőségi ház. De imádom persze :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) Normi™


Normi™
őstag

Nekem az oldalsó ventilátor "rács",borzasztóan kiábrándító,szép letisztult ház és ezt megtöri az a..egyébként nagyon rendben van. :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#30) F34R válasza hoffman_ (#28) üzenetére


F34R
nagyúr

Lian Li , Silverstone ? ;]

(#31) hoffman_ válasza F34R (#30) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Lian Li már volt akkor is, ezért írtam, hogy volt kevés opció, Silverstone kuka(illetve bevallom nem néztem :DDD - de szerintem árban húzós lett volna nagyon), más nem volt(Antec-et utálom) :P

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) proci985 válasza #98593280 (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igaz, bár szerintem a zalman nem konkurens, sokkal harsányabb a kinézete, ami egy bizonyos kor fölött szerintem inkább taszító, mint vonzó.

pár szempontból meg a fractal nagyon ügyes, gondolok itt az alsó, kihúzható porszűrőre: havonta kiszedni a tápot szerintem elég nagy macera ahhoz, hogy ez hatalmas pluszpont legyen, a Midgardnál meg ahogy nézem a táp alá van berakva. ránézésre tipikus svéd cucc (aka svensk design), avagy ultra letisztult/minimalista, kézreáll és pontosan annyit tud, amennyit kell. legalábbis R3 usb3 van itthon, az olyan, ez meg pár dologban tér el attól előnyére.

ár egyébként lehet mozog, R3 usb3mat itt a végén olyan 21-23 körül adták (annyiért szvsz abszolúte bestbuy volt a piacon halk háznak egy q66hoz), az Arc pedig egy hajszállal olcsóbb volt.

hoffman_: gumigyűrű a ventik alá csodát tud tenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) dkekesi


dkekesi
tag

Olyan házat tud valaki ajánlani, aminek NINCSENEK elöl 5.25"-ös nyílásai? Nincs rá szükségem és gondoltam szebb, ha nem rontják a helyek az összképet. Ha egy SATA dokkoló is lenne a tetején, akkor az még tökéletesebb lenne. Létezik egyáltalán ilyen ház? Előre is köszi a segítséget!

(#34) Bogyó bá' válasza hoffman_ (#28) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rezonancia?! Egy éve vettem - részben a hajdani Te cikked hatására - életem első normális házát, egy Arc Mini-t (10 éve csak mATX lapjaim vannak, így semmi nem indokolta a nagyobbat). Én semmiféle rezonanciát (3 vinyó, "nagy" VGA, stb.) nem tapasztaltam, azóta is imádom a házikót.

(#33) dkekesi: pedig jól jön a lyuk, nekem pl. abban van (a gyárilag hozzá adott 3 1/2" átalakító fiókban) a DeLock kártyaolvasóm. Venti-szabályozóhoz is szükséges (bár a házhoz van egy egycsatornás hátlapi)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35) hoffman_ válasza proci985 (#32) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem a ventik, hanem a vinyók csinálják sajnos. A gumibak, ami ott van, nem ér szinte semmit.

bogyo112:

Örülök, hogy elégedett vagy a döntéseddel :) Ugyanakkor a Midi tulajok között többen is ismerik a jelenséget, elég ha rákeresel a topicban, ezek szerint a Mini-t nem érinti. Örülj neki :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) proci985 válasza hoffman_ (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

radírgumi modot próbáltál?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) dkekesi válasza Bogyó bá' (#34) üzenetére


dkekesi
tag

Köszi, de nekem semmi ilyesmi nem fog kelleni. Nagyon minimalista házat szeretnék. Kártyaolvasóm USBs (több gépen használom), ventit nem akarok szabályozni, lévén csak 1 darab lesz benne, CD/DVD/BD író nem kell, mert abból is USB-s van (mivel elég ritkán használom és így több gépet is kiszolgál). Szóval maradnék a tervnél, ha van ilyen ház :) .

(#38) hoffman_ válasza proci985 (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nope, ez a fogalom még ismeretlen számomra, bár sejtésem van :D De egyéb gumiszármazékkal már próbáltam a vinyó és a tartó, illetve a ház találkozási pontjainál kicsit felfogni a rezgést, nem túl jó hatásfokkal.

Dr. Akula:

Ja, pont ugyanaz, lopták.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Elég Codegen dizájn.

(#40) madgie válasza hoffman_ (#35) üzenetére


madgie
titán

Yep, Mini nem rezonál, én is marha elégedett vagyok vele, pedig nem gyenge házikóról váltottam erre (Antec NSK 2480).

(#41) proci985 válasza hoffman_ (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, erről van szó:D.

az R3 egyébként szintén nem rezonál, vagy nekem nem tűnt fel a padlón.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) hoffman_ válasza proci985 (#41) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem adom fel :D Egyébként most, hogy lekerült a földre, nekem is csendben van, éjszaka, teljesen kussban hallani csak valami piszmogást. Szerintem az is benne volt/van, hogy az asztalom felépítésénél fogva még rárak 3 lapáttal a búgásra.

madgie:

Na, legalább ti jól elvagytok akkor :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43) Narasim


Narasim
aktív tag

18 centis venti létezik??

jó kis házikó ez, bár az árát én is sokallom. annak idején ennyiért vettem a haf922-met. persze azóta elszállt az eurólufi.

nagyon szeretem oldalt a ventihelyet. amelyik házon nincs, arra vágok a dremellel:)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#44) Gdi


Gdi
senior tag

Nem tetszik az eleje.
Kerekített sarkú rács a natúr szögletes 5.25"-os helyek alatt.. hát fúj.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#45) #98593280 válasza proci985 (#32) üzenetére


#98593280
törölt tag

nem tudom mennyi vagy, nekem így életem felén jóval túl, semmi gondom a Zalman-al, sőt, bejövős:)

Nem tudom melyik MIdgard-ra goondolsz, a II-nél kívül van:) Meg a legtöbb mai háznál is.

(#46) #98593280 válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


#98593280
törölt tag

A kodegen az "elég", ez nem:)

(#47) zodo válasza hoffman_ (#28) üzenetére


zodo
nagyúr

Bizony "vótmá" , nem is egyszer. ;]

Viszont köszönet az írásért a ház nevében!
Remek cucc ha valaki épp a letisztult, szolid formát és színvilágot keresi.
Jó ideje használom nincs vele semmi bajom, max. nagyon ritkán (ha észre veszem) a cikkben is említett hdd keltette zajt de ez tényleg nem számottevő!

(#48) kromatika


kromatika
veterán

27000ft-ba nem fért bele a fém előlapi szellőzőrács?Hát az árazás szerintem elég gáz.Jó kis kuckó,tetszik is,csak hát nem ennyiért.A hifi dizájnt idéző lábakat,meg azért már illene a gyártónak kicsit magasabbra tervezni,mert ez így kevés a jó táp szellőzéshez.Szerintem 15-17 lenne a reális ár.

(#49) #98593280 válasza kromatika (#48) üzenetére


#98593280
törölt tag

Miért, nem fém az? Szerintem az.
Egyébként alá lehet azt ducolni, nem fognak 5 centis lábat adni, az már HAF X, ami gurul:)

15-re pedig ezt sohasem fogják leárazni, azért ez annál jóval többet tud. Ki kellene már nőni ebből a magyar rossz szokásból, nem fogtok soha 15-ért megkapni egy ilyen házat, a jó házért azért perkálni kell.

Azon csodálkozok el a legtöbb esetben, hogy 70 ezerért nem sok az i7, meg 100-ért a VGA, de húzza a magyar a száját, ha már 10 ezernél több egy ház...

[ Szerkesztve ]

(#50) hoffman_ válasza kromatika (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A rács fém, elöl is, felül is. Maga borítás szálcsiszolt alu hatású műanyag csak. A lábak magasságával semmi gond, a szellőzés tökéletes így is, gyakorlati tapasztalat. Ugyanakkor 27 ezerbe szerintem is belefért volna, hogy fém legyen az eleje és a teteje is.

ShellKretor:

Azon csodálkozok el a legtöbb esetben, hogy 70 ezerért nem sok az i7, meg 100-ért a VGA, de húzza a magyar a száját, ha már 10 ezernél több egy ház...

Ámen.

zodo:

Lassú vagy ;] Sőt, akkor még olcsóbb is volt a 27-hez képest :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.