Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) troviko


troviko
senior tag

Igen, csak míg az OLED évről évre növekszik, addig a Samsung iszonyatos mértékű piacot bukott el a QLED miatt.
Monitorban van létjogosultsága a QD technológiának, de TV fronton elégtelen.

IMHO: QLED = Qka

https://www.oldtech.hu/

(#52) cheewie


cheewie
újonc

Sot, ezen a teren meg az LGnek a Nanocellje is hasonlo. Csak mig naluk es a Sonynal az OLEDek a premium kategoriak, a samunal megragadtak ennel premium szinten... (:

(#53) bzoley


bzoley
veterán

Amíg az oled ezer sebből vérzik és elfogadható fényerőt sem képes produkálni, addig nem kérdés, hogy marad a qled. Mire pedig valamennyire kiforrná magát elképzelhető, hogy a micro led vagy valami más technológia körberöhögi.

(#54) coyotex


coyotex
tag

Én a Mate 10 Pro telómat veszem alapnak.Így nálam nem kérdés,hogy a következő tv-m Oled lesz.Ezen a fekete az fekete.

(#55) Celtis válasza bzoley (#53) üzenetére


Celtis
veterán

Szépen felmondtad a Samsung bullshitet. Nem értem mire nem elég az a 700 cd/m². Láttál egyáltalán OLED TV-t nem üzletben kiállítva?

(#56) fairi válasza Chaser (#44) üzenetére


fairi
addikt

"sőt, ami nagyon jó pofa és még szintén kezdeti, az "oled üvegek", ha akarod ablak, ha akarod "grafikázható""

emberek tényleg igényelni fogják ezt a jövőt??
Minden új eszköznél hihetetlen futurológiai ötletek születnek.
100 éves predikciókat visszanézve kimondhatjuk jó része tényleg megvalósítható, de igazából egyáltalán nem vagy csak részlegesen terjedt el.

technológiai csere akkor történik ha emberek érzik van értelme. CRT-LCD egyértelmű volt:hely.
Talán még a ROLED esetén is van, nem kell projektor, és képarány módosítható.

oled tükör? max a boltoknál lesz értelme, meg techmániákusok.

LCD eltűnik évszázad végére? Kb attól függ lesz-e olyan technika ami olcsóbb nála és nincs komoly betegsége ( pl beég)

még a TN film se akar kihalni, mindig találnak okot amiért újra eladható összes baja ellenére.
LCD-vel is elérhető natívan 1 millió:1-hez kontraszt. vagyis van itt még lehetőség.

(#57) Chaser válasza fairi (#56) üzenetére


Chaser
titán

Sok minden eltunt, sok minden atalakult, sok mindenrol sztem elkepzelni sem tudtuk h lehet
Pl mobilok, 80-as evekben szted volt barki aki azt mondta volna, h ez kell majd mindenkinek 30 ec mulva?:) Legtobben azt se tudtak h van
Az "oled falak" otthonok teren is hozhatnak olyan dolgokat amiket nem kepzeltunk volna el regen, de akar most sem
"smart" otthonokrol se sokan mondtak volna h lesznek, de vannak mar, meg kis hazankban is, sok minden johet meg eltunhet kovetkezo evtizedekben
tn panel kulon mufaj, es valoban eltunhetne mar - vagy visszaszorulhatna minimalis szintre a jelenlete -
Ezeket 100 ev mulva lenne erdekes atbeszelni, de az sztem egyikonk reszerol sem jon ossze:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) kisedi


kisedi
tag

a QLED egy zsákutca, ahogy az összes nem aktív LED-es cucc.
A jövő az szerves (OLED) és szervetlen (mikroLED) fénykibocsátó diódáké!

Tessen okulni:
https://techlabor.hu/oled-vagy-qled-tv/

u.i.:
csak OLED-es cuccaim vannak elég régóra. de beégésről mégcsak nemis hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#59) fairi válasza Chaser (#57) üzenetére


fairi
addikt

"Pl mobilok, 80-as evekben szted volt barki aki azt mondta volna, h ez kell majd mindenkinek 30 ec mulva?:) Legtobben azt se tudtak h van"
azért akkor is valaki befektetett a prototípusban. Kb egyértelmű volt az előnye, bárhol beszélhetsz, és bárhol elérhető vagy. Korai elterjedést a technika fejlettsége gátolta.Vonalas telefonnak is volt vezeték nélküli változata. Egyszerű fontos hívást vársz akkor nem kell otthon szobroznod, és ahogy a technika használható lett robbant is a dolog.

"Az "oled falak" otthonok teren is hozhatnak olyan dolgokat amiket nem kepzeltunk volna el regen, de akar most sem"
nincs oly létező baj ami miatt kellhet. Mobil egy létező bajra hozott megoldást. OLED fal a kirakatókba jó. Még ha valamit kitalálsz az is réteg igény lesz.

minden tudó kis zsebeszközről már star trek TOS óta gondolunk rá, világ a zsebedbe már 70-es években is álmodoztak az emberek...

""smart" otthonokrol se sokan mondtak volna h lesznek"
sci-fi irodalmat átnéznénk találnánk rá esetet, igazi egy baj van, még mindig nincs smart otthon. :DDD távvezérlés automatizálás első példáit már sztem 1900-as évek futurizmusában is megtalálod.8. kép, igaz automatizált fürdőszoba csak Ez egy régi vágya az embereknek, ezen az úton kb 300 éve járunk.

"Ezeket 100 ev mulva lenne erdekes atbeszelni, de az sztem egyikonk reszerol sem jon ossze"
igaz vannak 1900-ból származó képek amik 2000-re jósolnak, érdekes átnézni őket, de ez OFF már.

(#60) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekünk csak jól jön, ha a két megoldást egyenrangúnak veszi a piac nagy része, mert az nagyobb árversenyt generál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#61) lowphas


lowphas
tag

Egyébként az oled semmit sem fejlődött az utóbbi 3 évben, max olcsóbb lett előállítani. Az lcd viszont viszonylag sokat. Ahogy nézem, ha marad ez a trend, egyre inkább kevésbé lesz védhető az oled hiányossága marketing agymosással, és fizetett promóterekkel. A "szokásos" hátrányai továbbra is megmaradtak, az lcd pedig látványosan fejlődött az utóbbi 3 évben. Így én nem teljesen értek egyet azzal, hogy oled a tévénézés és házimozizás jelenlegi csúcsa.

nagyon off: Egyébként külön érdekes, ahogy az oledet/qledet védik az emberek, úgy, hogy várhatóan nem is fognak venni a közeljövőben. Ilyen tekintetben az LG marketing jobban működik, és ezért is tudják jelenleg is jó áron eladni a termékeik. Egy olednek ugyan olyan az árszintje és árváltozása az év szakaszaiban, mint egy qlednek. Ennek pedig semmi köze, hogy drága vagy olcsó gyártani. Ha pedig az LG haszna akkora... szóval akkor nem is olyan drága oledet előállítani, és marketing ámítás az egész. (gondolom ez igaz lehet más technológiákra is, de mégis az van a közhiedelemben, hogy oled=drága gyártani ezért drága, drága, tehát prémium, prémium tehát biztosan nagyon jó, is mindenki ezt mondja)

(#62) Celtis válasza lowphas (#61) üzenetére


Celtis
veterán

Mit fejlődött az LCD az elmúlt 3 évben? Erősebb led világítást raktak mögé?

LG marketing? Csak qled reklámot tudok felidézni, de azt rendszeresen látom.

(#63) lowphas válasza Celtis (#62) üzenetére


lowphas
tag

Tulajdonképpen igen, az is, meg az is, hogy végre nem nevetségesen fos a kontraszt a normálisabb lcd tvken. Meg azért a színek eléggé jók egy qleden, ezt mindenképp említeném. Ezek 3-4 éve még nem igazán voltak meg az lcd-knél. Még a tektekintési szög vs blooming ami megoldandó...

LG marketing: az a fixáció, hogy tökéletes filmezés otthon = oled. Szerintem több az az ember azokból, akik az ilyesmi tv/kijelző jellegű tech cikkeket/videókat követik, akik szerint az oledet érdemesebb megvenni. Mert oled.

(#64) Celtis válasza lowphas (#63) üzenetére


Celtis
veterán

Most néztem utána, a qled 6 éve jelent meg kereskedelmi forgalomban, a natív kontraszt nemigen nőtt. Tényleg csak az erősebb led a fejlődés, ami valljuk be nem sok.
A betekintési szög pl. egy fikarcnyit sem javult. Állítólag az idei modellek jobbak lesznek.

(#65) fairi válasza lowphas (#63) üzenetére


fairi
addikt

2008-as LCD TV is tudott 500 nites fényerőt, és dinamikus kontraszt esetén 30 ezer:1-hez. (reklám célú LCD közt volt már 1500 nites is akkoriban is)
Az első QLED-et a sony csinálta 2013-ban, első wide gamoutos TV is sony-tól került ki még 2007-ben. (még rgb leddel volt)

Utóbbi 10 évben az megy hogy meglevő technikákkal játszadoznak finomítgatnak elvesznek vagy hozzátesznek.

VA LCD betekintési szöge most is rossz, és dimming esetén most is van blooming. Kb a fejlődés hogy a vezérlők sokat javultak, pár gyerekbetegség mértéke csökkent.

(#66) Zoló1981


Zoló1981
tag

Pont ma voltam a Médiában, és gyönyörködtem az OLEDekben.
Egyedül a Q9, ami már kezdi megközelíteni ezt a képminőséget, az alatti lévő kategóriákban egy kissé oldalról nézve már látszódik az LCD-nek a felhős fátyolossága, nem tudom mi a hivatalos megnevezése.
Néhány hete osztotta meg valaki a tavalyi csúcstévéknek egy független összehasonlító tesztjét.
4 TV-ből az első 3 LG paneles OLED, a 4. pedig a Samsung Q9.
2-2 kategóriát nyert mindegyik készülék, a második helyezéseket is figyelembe véve pedig összesítésben
1. Pana
2. Sony
3. LG
4. Samu
Referencia monitornak Sony OLED-eket használtak.
Az oldalról készült fotón nem lehetett megkülönböztetni az OLED-eket, csak a Q9-et az LCD-k tipikus homályosságáról, szóval a Q még mindig nem O szint, és szerintem nem is lesz, csak a fényereje nagyobb, és a játék módban jobb.

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#67) unskillful


unskillful
tag

Ez az egész kimutatás csak annyit bizonyít, hogy még mindig kicsivel több a marketing hatására vásárló, mint a tudatos vásárló...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#68) #72042496 válasza lowphas (#61) üzenetére


#72042496
törölt tag

A "szokásos" hátrányai az LCD-nek is megmaradtak, az OLED pedig igenis sokat fejlődött az utóbbi három évben, nyilván még volt és van is honnét. Javult a near-black detail, megengedőbb az ABL, nőtt a panelek fényessége, és a tapasztalatok/burn-in tesztek szerint tartósabbak is az újabb panelek. Megjelent a wallpaper dizájn, idén elérhetővé válik az első feltekerhető tévé is. A panelek mögötti elektronika pedig ég és föld a három évvel ezelőttihez képest. Az emberek nem panelt, hanem tévét veszek, ezért ezt is ideírom.

A következő években várható a top-emission technológia, ami lehetővé teszi a további fényerőnövelést és a 8K felbontású panelek sorozatgyártását. A 10,5G sorokon (nagyobb szubsztrát) és inkjet paneleken (olcsóbb előállítás) is dolgoznak közben, ezek pár évre lehetnek.

A gyártás egy dolog. Egy cég szempontjából a többi költségnek, befektetésnek, R&D-nek is meg kell térülnie, nem a szél hordja össze a technológiát. A WOLED panelek kapcsán az LGD egyébként 3Q18-ban realizált először nyereséget. Fogyasztóként mondjuk nem tudom, miért kéne hogy érdekeljen a gyártó költségszerkezete, vagy hogy mennyit keres rajtam ha megveszem az adott tévét.

"mégis az van a közhiedelemben, hogy oled=drága gyártani ezért drága"

Nem is csodálkoznék. Ezen a fórumon legalábbis azt érzem, hogy népszerűbbek az összeesküvés-elméletek (ld. árvízkamu) és állítólagos kartellek, miközben az alapszintű gazdasági összefüggések (pl. kereslet-kínálat) meg hülyeségek.

[ Szerkesztve ]

(#69) daneel_hu válasza lowphas (#61) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Egyébként az oled semmit sem fejlődött az utóbbi 3 évben, max olcsóbb lett előállítani. Az lcd viszont viszonylag sokat. "

Szerintem nézd meg egy 3 éves és egy mostani oled összehasonlítását.
Rtings-en biztosan találsz ilyet, ha nem akkor be lehet állítani menüben.

Nagyjából annyit fejlődik most az oled mint a plazma a fénykorában ennyi idő alatt.

(#70) daneel_hu válasza #72042496 (#68) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ezen a fórumon legalábbis azt érzem, hogy népszerűbbek az összeesküvés-elméletek (ld. árvízkamu) és állítólagos kartellek, miközben az alapszintű gazdasági összefüggések (pl. kereslet-kínálat) meg hülyeségek."

:DD

(#71) MeszesKPT válasza kisedi (#58) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Ajánlhatnál consumer OLED monitort akkor, vennék egyet.

(#72) Partz válasza lowphas (#61) üzenetére


Partz
senior tag

Nem tudom, lehet te nem Magyarországon élsz, de amiket én itt Budapesten tapasztalok. Csak a Samsungnak van "marketingje", curved, suhd, qled kizárólag ezekkel találkoztam az elmúlt években. Én személy szerint alig találkoztam oled hirdetéssel. Amikor bementem megvenni pár éve célirányosan a tv-met, ne adj isten pont egy egy qled-re akartak rábeszélni, olyan indokokkal amikről tudtam, hogy fél igazságok. Totál az ellenkezőjét tapasztalom amit írtál, ahányszor tv osztályon járok (nálam ez heti rendszerességű), csak Samsung promóterek jönnek oda.
Aki valóban házimozizni szeret, értsd sötét, esetleg dedikált szoba, annak az oled a csúcs. Aki egyéb dolgokra is használja tévéjét, játék, fényes nappali, monitor, stb, ott van helye a qled-nek.

Az oled paneleket jóval drágább volt előállítani pár éve mint a hasonló méretű lcd paneleket. Most tart ott az LGD gyártásban, hogy képes az árversenyre. Egyébként még mindig az oled panel előállítása drágább, de már nem többszörös, mint a kezdeti időkben. A 2020-as évek első felében fog kiegyenlítődni ez a költség, ez után válhat olcsóbbá a nagy paneles oled tech.
Az érvelésedhez a végén. Aki minimálisan jártas a témában az tudja, épp az oled, ami azzal került a köztudatba, hogy olcsóbb lesz a tömeggyártása.

Nem védem egyik technológiát se, mert mindegyiknek megvan a maga előnye, de amiket írtál egyszerűen nem igaz.

(#73) fairi válasza Partz (#72) üzenetére


fairi
addikt

" Én személy szerint alig találkoztam oled hirdetéssel."
na azért jobban nyisd ki aszemed, azért szokott lenni LG OLED reklám, nagy plakátok stb. Ferihegyi reptéren is volt (van) nekik pultjuk és reklámjuk.
Samsung reklámok inkább a boltokban van, media marktba nagyon nyomulnak. (mindig fejfájást kapok mikor kamu összehasonlítást csinálnak samuék) Plakát szinten inkább az okostelefonok vannak kirakva esetükben.
Más Tv gyártók kb nemlétezők reklám terén.

(#74) Celtis válasza fairi (#73) üzenetére


Celtis
veterán

A Q900R reklámot minden nap látom a TV-ben. LG TV reklámra nem is emlékszem.
Megjegyzem a quantum dot van az LG TV-kben is (nano cell), csak nem kerítenek ekkora feneket neki, mert az a középosztály ott.

Ha már Q900 és LCD technológia feljődés, egy friss vélemény

(#75) Partizan182 válasza Celtis (#74) üzenetére


Partizan182
senior tag

A nanocell közel sem QD, sima festékréteg ami a kukás, széles-spektrumú LED háttérvilágítást kozmetikázza, így elérhető a ~90%-is DCI-P3 színlefedettség. Ami közelében sincs az alternativ megoldásoknak (QD, Szűk spektrumú LED, Oled). Senem nano senem cell nincs benne.

(#76) Partz válasza fairi (#73) üzenetére


Partz
senior tag

Ferihegy megvolt, M7 bevezetőn volt (van) egy plakát, kezdeti időkben ment az ilyen no-name tv csatornákon 1-1 reklám. A mondandón nem változtat, egy kezemen megtudom számolni, amíg Samsungba ilyen téren nap mint nap belefutok. Marketing terén ők a legerősebbek, az kétségtelen. Egyik fórumon volt egy hasonlat, olyanok av-szegmensben, mint élelmiszerben a McDonald's. ;)

Partizan182
Teljesen más mint a Samsung által használt QD ez igaz, de a 90% körüli DCI lefedettség kizárólag a széles spektrumú led-eknek köszönhető. A nano-cell tech, kizárólag a látószögeken javít, ezt a színes qd-knél kisebb szerkezetű, semleges réteggel érik el.

[ Szerkesztve ]

(#77) #72042496 válasza Partz (#76) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor az LG meg a Burger King? :)

(#78) <Lacy85> válasza zsolt501 (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Euronics áruház Csornán:
Ki volt rakva kb. 30 TV.
Mindegyiken a gyönyörű minőségű M2 ment. Még 5 méterről is pixelrengeteget láttál.
Közöttük ott ült egy 55"-os Samsung QLED.
Na mi ment rajfa? Egy 4K HDR demo videó.
Szebb volt, mint a többi TV? Kb. ezerszer. :D

Működik a taktika? Hogyne.
Párom egyből azt akarta megvenni, mert "mennyivel szebb a képe" :D

[ Szerkesztve ]

(#79) fairi válasza Celtis (#74) üzenetére


fairi
addikt

TV-be megy, de hirdetőoszlopokon inkább a mobilok mennek.
Lg inkább hirdetőoszlopok, és nem TV sáv.
Mindkettő reklámozza a cuccát, csak máshol.
Ház tetei nagy sávban is láttam már OLED reklámot.

[ Szerkesztve ]

(#80) Interceptor válasza kisedi (#12) üzenetére


Interceptor
addikt

" A nagyobb fényerő mitsem számít ha a fekete szürke lesz "
Nekem VAN(szóval tudom mit beszélek) egy 2018-as 65-ös Q6-om, és a feketéje az hihetetlen módon fekete és nem szürke :) Otthon magam is meglepődtem menyire jó a feketéje(mindig feltűnik olyan képi tartalomnál) és a mi még jobban meglepett az a képernyő homogenitása ami egyszerűen tökéletes! Ez nenm marketing maszlag ez saját tapasztalat Nekem volt előtte Samsung szintén a 6-os szériából azt mérföldekkel veri, de vannak ismerőseim néhány éve megjelent szintén VA paneles lcd tv-kkel pl LG, Sony és azokat is csúnyán elpicsázza ennek a Q6-nak a képminősége. Egyedül a BFI vacak ezen a Q6-on mert vibrál(240hz), más hátrányát nem látom a tv-nek. Interpolációval szoktam néha helyettesíteni a BFI-t ha olyan a kedvem és szerintem hasonlóan jó eredményt hoz. Rengeteget fejlődött ez a feature az utóbbi években, ezen is meglepődtem mivel én nagy interpoláció ellenes voltam mindig. A betekintési szögnél amúgy olyan szögben ahonnan már nem nézném a tv-t ott valóban rosszabb, de ennek semmi jelentősége, túl van ez fújva. Monitornak használni amúgy tökéletes a Q6, de szerintem minden szempontból megállja a helyét. Kinek mi...

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#81) Interceptor válasza Ijk (#38) üzenetére


Interceptor
addikt

Igazad lehet, én 65-öst nézem, kb 2,1-2,4 méterről ágyról(attól függ mennyi párnát rakok magam mögé), bár nekem ez most így kiváló :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#82) Interceptor válasza Celtis (#62) üzenetére


Interceptor
addikt

Kontraszt arány, fekete szint, homogenitás, fényerő, szélesebb színskála, input lag, stb és ezt valós tapasztalat alapján mondom(qled), nem a marketing szövegek alapján. Azt írom csak le amit látok vagy érzékelek tapasztalok alapján, a számok most kivételesen hidegen hagynak :) Folyamatosan egyre jobbak az lcd-k is. Az oled vs lcd vitába nem mennék bele, a többség csak a levegőbe pof*zik nulla valós tapasztalat alapján, meg próbálja győzködni a népet mit vegyen. Mindenkinek a saját igényei és használati szokásai alapján kell döntenie. Mindenben így van az életben, a legprofibb helyeken is egymásnak ellentmondóan eltérhetnek a vélemények aztán ez alapján döntsd el kinek van igaza. Senkinek :DD

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#83) Celtis válasza Interceptor (#82) üzenetére


Celtis
veterán

Tök jó, hogy ez a véleményed vagy tapasztalatod, de azért jó lenne alátámasztani. Nekem pl. nincsenek ilyen tapasztalataim. Az elérhető teszt leírások alapján a feketeszint és kontraszt nem nőtt jelentősen, a kvantum dot 6 éves, a fényerő tényleg nőtt, de ezt én is írtam. Áttörés nem volt, mondjukaz oledben sem, hacsak az árcsökkenést nem tekintjük annak.

(#84) Interceptor válasza Celtis (#83) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem tudom mit értesz alátámasztás alatt, ezt élőben kellene látni. Amúgy engem a legkevésbé sem érdekel ki mit hisz el, csak segíteni próbálok ezekkel az infókkal. Azt írtam feljebb, hogy sima samsung lcd-khez tudom hasonlítani vagy más márka néhány éves lcd tv-ihez mert ebben van csak tapasztalat. Mindig ledöbbent mikor fekete hátteret látok, hogy mennyire mély a fekete ezen az lcd tv-n. Egyik játék betöltésénél szoktam még sűrűbben látni a fekete hátteret, emellett a homogenitás is elképesztően jó, igazából azt mondhatom, hogy tökéletes :D

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#85) fairi válasza Interceptor (#84) üzenetére


fairi
addikt

Ki mit érez feketének nem abszolút.
Fénymérő kellene ehhez.
VA Qledek feketéje kb 0,04 nit körül van (dimmingnél lokálisan ennél alacsonyabb is lehet). Ez sok ember már feketének látja, de sokan sötét szürkének. Kb attól függ mihez szoktál (pl volt egy jó plazmád vagy oledes telefon).ha korában rosszabb TV-d volt akkor még 0,04 nit is fekete lesz.

(#86) Celtis válasza fairi (#85) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt az értéket általában 120 nitre kalibrált fényerőnél tudják a TV-k. Amikor a HDR miatt odab@sz a háttérvilágítás, jól láthatóan elköszön a fekete. Ez logikus is, és magam is tapasztaltam amíg volt Qled Samsung TV-m.

[ Szerkesztve ]

(#87) fairi válasza Celtis (#86) üzenetére


fairi
addikt

Local dimmingtől is sok függ, samsung algoritmusa nem olyan rossz.
tartalomtól függően tudja tartani 50000:1 kontraszt (0,03 nit is mehet HDR-ben egész kijelzőre nézve, nem két szomszédos zónában)
nem a q6 hanem inkább a q9 ez.

(#88) Interceptor válasza fairi (#85) üzenetére


Interceptor
addikt

Most direkt teszteltem sötét szobában egy pure black you tube videóval. Ha teljes képernyőre rakom olyan a fekete mintha ki lenne kapcsolva a tv ennél feketébbet szabad szemmel nem tudsz érzékelni. Viszont ha bejön a youtube video sáv lényegesen világosabb lesz és nem korom sötét(talán fald lcd-nél lehet kevesebbet változna), ellenben felkapcsolt villany mellett ezt is krom feketének látni. A homogenitas viszont minden esetben perfekt.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#89) fairi válasza Interceptor (#88) üzenetére


fairi
addikt

Az egész a zónáktól függ.
legolcsóbbnál 8-12 sávban dimmingel,pl a q6, ezek Edge LED-ek.
Jobbak már FALD, ott már 40-50 zóna is lehet,pl Q8, sony xe/f/g90
Legjobbakban 500 zónában változik, itt esetek 90% nem lesz baj a feketével, igaz az árban már OLED-et értük el.

(#90) Ijk válasza fairi (#87) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó lesz az 1:10.000-nek os max local dimminggel. Persze 1:5000-es natív is elég, itt már más problémák vannak lcd-nel, felhősodes, szélek felé változó kontraszt, szinek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#91) fairi válasza Ijk (#90) üzenetére


fairi
addikt

Samsungnál erős a dimming, a q9fn könnyedén tudja a 20000:1-hez és ez SDR (egy sakktáblás mezőn). Bizonyos módba akár 5 secig 3300 nitet is ad pontszerűen,és akár zónákat is kikapcsol részlet vesztés árán az algoritmus.
On/off contrastja mérések alapján 250,000:1.

(#92) #72042496 válasza Interceptor (#88) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Ha teljes képernyőre rakom olyan a fekete mintha ki lenne kapcsolva a tv ennél feketébbet szabad szemmel nem tudsz érzékelni. Viszont ha bejön a youtube video sáv lényegesen világosabb lesz és nem korom sötét(talán fald lcd-nél lehet kevesebbet változna)"

No, ehhez hasonló volt az egyik fő ok, amiért monitornak se tartottam meg a KS8000-et, hanem inkább eladtam. Film közbeni vágásoknál, stáblistánál, játékok átvezető videóinál (ahol a jelenetek közt teljesen fekete képkocka jelenik meg) emiatt gyakorlatilag villódzott a kép. Valaki meg is kérdezte az egyik film végén, hogy mi a fene van a tévével, mert ez gáz. Érdekes, hogy fényes (kalibrálttól messze eső) beállításokon nem csinálta, vagy csak ritkábban.

A KS8000-nél semmiféle zóna vagy sáv nem látszott, a teljes képernyő lett fekete, majd szürkés. Nagyon gáz volt. Az újabb edge LED-esek remélhetőleg átgondoltabban működnek már.

[ Szerkesztve ]

(#93) Celtis válasza #72042496 (#92) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem KS7000 volt. A "local" dimming néhány függőleges sávot jelentett. Sötét háttérben egy világos felület estén egy oszlop világított, teljesen tönkretéve az (egyébként nem rossz) egyenletességű sötét hátteret. Szerencsére azon a TV-n még teljesen ki lehetett kapcsolni ezt a béna funkciót. Úgy tudom a tavalyi modelleken már nem. Végül azért ment a TV, mert nem volt képes TV adás folyamatos, akadásmentes megjelenítésére. OK, ez még 2016-os modell volt. Egészen biztos vagyok benne, hogy azóta borzasztó sokat fejlődtek...

[ Szerkesztve ]

(#94) Interceptor válasza fairi (#89) üzenetére


Interceptor
addikt

Tudom, értem alapjaiban a bevilágítási technikák közötti különbséget, nyilván ebben a tekintetben az oled-el semmi sem veszi fel a versenyt mivel ott pixelenként tudják ezt szabályozni. Azt tippeltem én is, ahogy írtam fentebb egy fald lcd-nél már jobb lehet az eredmény sötét szobában, de nekem jelenleg ez nem jelent akkora problémát :)

(#92) Balika911 : Nem tudom, én ezt a villódzós jelenséget nem tapasztaltam, igaz full sötét szobában ritkán nézek filmet.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#95) lowphas válasza Interceptor (#94) üzenetére


lowphas
tag

Én szoktam. Ez ilyen. Ha nincs tartalom, nincs backlight. Szerintem logikus is, így kellene működnie. Olednél is a tiszta fekete kép=ki van kapcsolva a panel. Szokatlan? Lehet, elsőre nekem is furcsa volt, mármint az a része, hogy jé, próbál működni a dolog, vagy valami.
Hopp rossz helyre ment a reply, mindegy. Kiderül hova szántam. Bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#96) fairi válasza Interceptor (#94) üzenetére


fairi
addikt

filmet (BD minőségnél) sötét szobában nézünk.ha világítás mellett, persze nem látsz bajt a feketénél, mivel környezeti fény elvakít.

(#97) kenwood3


kenwood3
őstag

Samsung reklam folyik a csapbol is, marketingbol jeles az tuti, igy ha azt nezzuk, az lg sokkal jobban all , ha marketing nelkul is igy teljesitenek. Mi lenne ha ok is mindenhonnan folynanak mint a samu?! Szerintem egyertelmu :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#98) Interceptor válasza fairi (#96) üzenetére


Interceptor
addikt

Az ilyen kijelentéseket nem tudom elfogadni sorry, mindenki úgy nézi a filmet otthon ahogy neki tetszik. Egy dologra kell szerintem figyelni, hogy lámpa ne látszódjon a képernyőn mert az tényleg zavaró tud lenni. Nem mindenki szeret sötétben gubbasztani és alapvetően nem is látom értelmét. Moziban érthető mivel vetítik a képet fényben nem látszódna semmi, de egy tv-n ami nagy fényerőt tud ez nem jelent komoly problémát, főleg egy mai lcd-nél nem. Szóval ez a fajta kompromisszum nálam belefér, a másik nem igazán.

(#97) kenwood3: Ennyire bugyuta hozzászólást ritkán olvasni. Ezeket komolyan is gondolod, vagy csak trolling? Nem tudom eldönteni :N

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#99) fairi válasza Interceptor (#98) üzenetére


fairi
addikt

Mozikba nem véletlenül kapcsolják le a világítást. környezeti fény szépen tükröződik kijelzőn, plusz színek érzékelését is megzavarja. legtöbb izzó 2800K-es, kijelző 6500K-9000K közt van beállítva.
Van egy jó TV-d, van egy jó minőségű anyagod,és ezt szép lámpa fénnyel jól lerontod.

Tv nagy fényerő módban mind színt, mind kontrasztot is veszíthet. TV-knek meg van az optimális fényessége ahol a legkjobbat adja,és ez nem a magas fényerő mód szokott lenni.

Persze ha sima Tv adást nézel, vagy valami netes tömörített videót akkor teljesen mindegy

(#100) lowphas válasza kenwood3 (#97) üzenetére


lowphas
tag

Külföldön azért bőven van oled reklám is. Plusz külföldi (angol nyelvű) YouTube csatornákon és review oldalakon is erősen promótált az oled, amivel a prosumer vásárlókat célozzák meg. (==aki ezeket nézi, sokkal nagyobb eséllyel vásárol is drága tech terméket, mint az átlag user). Itthon pedig szerintem nincs meg az a vásárlói mennyiség, akik miatt megérné még pluszt forgatni a marketingbe. (==magyar prosumer úgy is követi a külföldi tartalmakat is, ahol már jelen vannak)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.