Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy a csapból is a Samsung QLED TV folyik, és szinte minden reklámújság is ezekkel van tele, ennek fényében az OLED eladási mutatói igen jónak tekinthető.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Az olcsóbban gyárthatóból többet el lehet adni, csamszung valószínű minden képességével rajta van az ügyön, hogy gyorsan tele tudja szórni a piacot a termékével.

Ettől még nem törvényszerű hogy az olcsóbb = jobb, vagy amiből többet adnak el = jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3) Chaser válasza #16939776 (#2) üzenetére


Chaser
titán

jah, úgy lenne ennek értelme, ha feltüntetnék milyen árkategóriásból mennyi fogyott, illetve ha csak a technológia népszerűségére vagyunk kíváncsiak, az úgy menne, ha mindkét gyártó ugyanannyiért adná a megegyező paraméterekkel rendelkező modelljeit, lehet akkor a qled kicsit lemaradna...:) egy ideje nézegetem, 300e alatt van 55" 4k qled már egy ideje, van hogy 250e-hez közelebb mint 300-.hoz, ilyen oledből nincs, kifutó modellek is 350+e ft-ba kerülnek
nekem mindkettő tetszik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) kisedi


kisedi
tag

Rosz vicc az egész. A QLED egy továbfejlesztett IPS panel, a OLED pedig már valódi AMOLED.
A kontrasztarányuk össze sem hasonlítható,ha egymás mellé teszük a SAMSUNG-é jóval vacakabb!
Nyílván azért harmada az ára is..

(#5) #72042496 válasza kisedi (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

A QLED tévék VA panelre épülnek (nem IPS-re), az OLED-ek pedig WOLED technológiára (az AMOLED-et a telefonos panelekre használják).

Én a QLED-ek tetejét hasonlítanám az OLED-ekhez (azokat viszont miért ne, árban is hasonlóak, legalábbis tavasszal azok voltak), az alsóbb QLED-eket biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bossp válasza kisedi (#4) üzenetére


Bossp
addikt

azért nem nézném le azt az IPS-t ami VA :D nekem csak a monitorom qled de HDR-el brutál jó kontrasztot dob és hol lehjetnek ehez képest a még jobb TV-k.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#7) Chaser válasza kisedi (#4) üzenetére


Chaser
titán

nem csak a panel másabb, az lcd mögött, előtt - nem tudom most hirtelen - van egy spéci réteg, ezért is lett a neve q (kvantumpontos)
kontrasztban jobb az oled, fényerőben meg többnyire a qled, és hdr-hez is emiatt inkább a qled a nyerő
az oled be tud égni, a qled nem, szóval van pro kontra mindkét oldalon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Riddick77


Riddick77
tag

Azért szemezek én is a Qleddel, mert elég sok Lg Oled beégett. Netes értékelésben írták, sokan megszívták már. Ahogy kipusztul a Samsung plasmám venni kell valamit, de a családban rendesen megy a tv, konzol, filmezés, azt ha beég az Oled hiába jobb a képe. A Samu meg 10 év kijelző garanciát is szokott vállalni az új Qledekre. Kijött a 2019 széria is a M.M online már listázza, de az 55" 600e Ft (drágább mint az Lg Oled).

[ Szerkesztve ]

KL

(#9) fairi válasza Riddick77 (#8) üzenetére


fairi
addikt

"A Samu meg 10 év kijelző garanciát is szokott vállalni az új Qledekre"
csak nem a kijelző fog meghalni hanem vezérlés, vagy alaplap, vagy simán a táp. Plusz nem is igazán kijelző hanem beégés elleni garancia. Szóval lehet még arra se fognak garanciát adni ha pár LED elhalálozik (inkább a vezérlésük szokott meghalni) a kijelző háttérvilágításában.

(#10) hulp01 válasza Riddick77 (#8) üzenetére


hulp01
senior tag

Ha a plazmát nem égetted be, akkor szerintem az OLED-et sem fogod.

Ezt a HDR brutal fényerőt amúgy sem értettem soha. Mi értelme annak, hogy kisüti az ember szemét a TV/monitor? Persze a kiégett retina után az agy már könnyebben hiszi feketének a szürkét.

(#11) Cifu válasza Riddick77 (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Volt felső kategóriás Samu TV-m, a kijelzővel sose volt gondom, ellenben az egyiknek az alaplapja halt meg, a szakszervíz szerint alaplapcsere, valójában két kondit kellett kicserélni benne. Két év múlva újra ugyanez megtörtént, pedig minőségi kondik lettek beforrasztva. Ekkor már én cseréltem ki.

Ha plazmával nem volt beégési gondod, akkor OLED-el sem lesz szvsz túl komoly problémád...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) kisedi válasza #72042496 (#5) üzenetére


kisedi
tag

Az IPS és a VA panelek rokon technológiák, feleselges a szavakon rugózni. Mindekettő elavult, passzív
fénykibocsátású képpontokal operál. A jövő az aktív fénykibocsátású eszközöké, a gépjárművekben, a telefonokban, a tabletekben és a televízióknál ez a követendő irányzat. Nincs a QLED egyetlen előnye sem az árán kívűl. A nagyobb fényerő mitsem számít ha a fekete szürke lesz és a betekintési szög katasztrófális egy OLED hez képest. A QLED nem más mint időhúzás a SAMSUNG-nál. A beégés a fejlesztés velejárója, idővel teljesen kiküszöbölik ha még nem tették volna meg. Ld az új SAMSUNG és iPhone OLED kijelzői.

(#13) Zoltn válasza hulp01 (#10) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ezt a magas fényerős HDR-t ne úgy képzeld el hogy folyton az égész kép kisüti a szemed. Ha pl a kamera belenéz a napba akkor viszont tényleg kisüti! :D Ha van egy fényforrás a képen akkor az fényes nagyon. Sötét jelenetben ég egy tábortűz valahol, akkor a tábortűz nagyon fényes lesz, és minden más meg nem. Amíg nem látja az ember el se hiszi mit tud dobni a RENDES HDR a filmélményen. Nekem egy 55 qled van 800 körüli max fényerővel, és imádom a HDR-t.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#14) Fred23 válasza Cifu (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az LG OLED-jei tényleg nagyon beégősek voltak tavalyig, de állítólag már jók. A baj csak az, hogy nem telt még el elég idő 2018 elejétől. Bár az, hogy egy év alatt még nem hajlamosak beégni, általában már jobb eredmény, mint a korábbiak. :D

(#15) Chaser válasza kisedi (#12) üzenetére


Chaser
titán

jelenleg ott tartunk, h az általad említett csodás ájfon' kijelzőnek pwm-es fénye van, rézemről 100x inkább pwm mentes lcd
másrészt, valószínűleg nem láttál még hdr-t
harmadrészt, valóban ez egy ügyes trükk a samsungtól, viszont nagyon jó trükk
pro/kontra van mindkét oldalon, ezt kell megérteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) forgonati válasza kisedi (#12) üzenetére


forgonati
őstag

Hallottál már az OLED-nél fennálló undorító vertical banding-ról? Csak 3 darabot vittem vissza miatta 2017-es OLED-ből. És a tavalyiaknál is jelen van ez. Konkrétan nézhetetlen volt számomra. Félmilláért kösz kihagyom. Szóval ott sem minden hűdefasza ám.

Keelah Se'lai!

(#17) #72042496 válasza kisedi (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az IPS és a VA is LCD, de ettől még két különböző paneltechnológiáról van szó. Nagyon nem mindegy, hogy egy tévébe melyiket teszik - nem véletlen, hogy általában az utóbbit.

Az OLED és QLED kérdését árnyaltabban látom. Ezek már nagyon jó tévék, de egyik se hibátlan, és az OLED esetén nem a beégésre gondolok. Nagyban függ a tévézési szokásoktól is, hogy ki melyikkel járhat jobban. (Nekem személy szerint OLED-em van.)

[ Szerkesztve ]

(#18) Partizan182 válasza Chaser (#15) üzenetére


Partizan182
senior tag

"rézemről 100x inkább pwm mentes lcd"

Akko a Qled nem a te választásod, az is PWM vibrál, max fényerőn is. Igazi HDR csak a Q9-en értelmezhető, ott is szemből, nagyon kell az ~500 zóna. Edge Led-en nem az igazi, idén már Q6 kivételével nem is bohóckodnak vele, eddig is roppant kínos volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) mepet


mepet
addikt

OLED vs kamu OLED csata, izgi! Szvsz a QLED legnagyobb előnye, hogy az OLED és a QLED között csak az a különbség, hogy a QLED esetén még egy \ jel is került az O betűbe. Ha nem így lenne, nem is hasonlítanának. ;]

(#20) ZnVjaw0K válasza Zoltn (#13) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ilyen "RENDES HDR" filmélményre tudsz példát mondani? Ugyan nem sok HDR filmet láttam még, de messze elmaradnak a tévégyártók rövid tesztvideóitól. Van olyan film, aminél nagyon jól sikerült a HDR?

(#21) fairi válasza mepet (#19) üzenetére


fairi
addikt

QLED-nek igazán egy előnye van, mint minden LCD nem ég be a kijelző.
Mégha statikus kép is marad a kijelzőn vagy valami nagyon hülye TV csatornát nézel állandóan (CNN live etc,), akkor se lesz beégés. És az OLED TV-t monitornak elég kockázatos használni, LCD TV-t lehet.

Ez egy olyan tulajdonság ami miatt még 100 év múlva is lesz LCD.
elég biztos microLED se lesz teljesen immunis a beégésre, ha szerencsénk van akkor klegalább annyira bírni fogja mint egy CRT.

(#22) Partizan182 válasza ZnVjaw0K (#20) üzenetére


Partizan182
senior tag

Aquaman (középszar film de rendkívül szép)
Pacific Rim (nálam ez a referencia, ha egy dolgot nézel HDR-ben az ez legyen)
MadMax Fury Road
Guardians of the Galaxy 2
John Wick
Altered Carbon (Netflix DV)

(#23) Chaser válasza Partizan182 (#18) üzenetére


Chaser
titán

amit néztem nem vibrált, igaz multiban néztem, ha villogó képe van részemről max ipari hulladék:) ha majd aktuális lesz akkor tesztelgetem őket jobban
ha valami max fényerőn villog ott nagy bajok vannak viszont

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Cifu válasza fairi (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

A sima LCD is be tud égni a mai napig, csak évekig kell statikus tartalmat mutatnia az adott pixelnek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) tabu3x


tabu3x
tag

Hihetetlen ez a már-már parttalan hitvitához hasonlítható oled vs qled szájkarate ami minden oled/qled cikk után eluralja a fórumot :-)
Hát akkor én is bedobom a saját tapasztalataim alapján alkotott, maximálisan szubjektív (és ezért egyetemleges, mint mindenki más tudományosan megalapozott véleménye itt) :-) álláspontom:

mindaddig marad a QLED (nekem), ameddig az OLED jobban tükröződik a sötét jeleneteknél mint a gardróbszekrényem igazi tükre :-)

Mit ér az OLED feketéje, ha a nappalimat látom benne???

(#26) Partizan182 válasza Chaser (#23) üzenetére


Partizan182
senior tag

Q9 (csúcsmodell ugye):

"The Samsung Q9 uses PWM to dim the backlight, and it flickers regardless of backlight setting. Similar to the Q8FN, the backlight flicker changes depending on settings. In 'Movie' mode it flickers at 480 Hz which should not be noticeable to most people and doesn't cause any motion duplication.

When in 'Game' or 'Standard' mode, or when 'Auto Motion Plus' is enabled, the backlight changes to a more noticeable 120 Hz flicker."

Movie módban viselhető, de ha játszani akarsz, Standard módban használni vagy rácsapnál egy kis interpolációt akkor 120hz, az elég zavaró lehet.

Q6-7 még rosszabb, ott 240hz a max.

(#27) fairi válasza Partizan182 (#22) üzenetére


fairi
addikt

Se a pacific Rim se az Aquaman effectjei nem HDR-esek.
Igazából csak 2k videók 4K-re interpolálva.

Ami igazi 4k és HDR , az a 2001: A Space Odyssey.
Egy 8K film scan van 4k-re csökkentve. Mikor a Hold felszínén végigfilmeznek (egy elképesztően részletes makett), na az tényleg ütős.

(#28) Partizan182 válasza fairi (#27) üzenetére


Partizan182
senior tag

Felbontásnak nincs sok köze a HDR-hez.

(#29) Cifu válasza tabu3x (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apró probléma, hogy ez nem a technológiából fakad, hanem a kijelző külső rétegeitől. A csúcs QLED TV-k is mind tükröződő kijelzőt kaptak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Celtis válasza fairi (#21) üzenetére


Celtis
veterán

Ez egy olyan tulajdonság ami miatt még 100 év múlva is lesz LCD.

:DD
Óvatosan az ilyen jóslatokkal. Jópár hasonló a nevetség tárgyává vált már. 100 év múlva amikor ükunokádat elviszi az apja a technikatörténeti múzeumba, akkor talán fog látni LCD TV-t kiállítva, de nem fogja elhinni, hogy emberek azon néztek valami mozgóképet.

(#31) siva


siva
aktív tag

Én, a JOLED technológiát várnám nagy méretbe. (de nem lesz) Azt kifejezetten monitor méretbe gyártják majd és annak is szánják, sajnos. Ezért szerintem be se éghet. .

(#32) joey04


joey04
titán

képminőségben viszont az oled a nyerő, kérdés nélkül. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) TCr válasza mepet (#19) üzenetére


TCr
veterán

Roppant értékes hozzászólás volt, köszönjük, hogy nem tartottad magadban.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#34) fairi válasza Cifu (#24) üzenetére


fairi
addikt

valszeg hamarabb romlik el benne valami más alkatrész mint gond nélkül mutassa évekig ugyanazt a képet. :DD

(#35) fairi válasza Celtis (#30) üzenetére


fairi
addikt

Pl a CRT kijelzők közel 100 évig (1907-ben mutatták be és 1934-be kerültek forgalomba) volt velünk.És 2008-ben fejeződött be a Trinitron TV gyártása.

LCD-nek volt egyértelmű előnye a CRT-vel szemben, alias vastagság. Azért még a microlednek sincs oly egyértelmű előnye az LCD-vel szemben. LCD-n még van elég bőr, lsd miniLED háttér.

(#36) Chaser válasza Partizan182 (#26) üzenetére


Chaser
titán

köszi, majd megnézem őket jobban, "elviselhetőt" én nem veszek, olcsón sem, drágán meg főleg:)

fairi azóta volt egy kis technikai robbanás, azt kifelejted a matekból:) sztem sem leszz 100 év múlva lcd forgalomban - de ha így haladunk lehet az se, aki nézné ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) ZnVjaw0K válasza Partizan182 (#22) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

:R

(#38) Ijk


Ijk
nagyúr

Tőlem haboruzhatnak, majd amelyikbol előbb lesz megfizetheto 100"-os nálam az lesz befuto. 4k, 8k, milliós arazas 65"-ra, ami egermozi nappaliba. 100" már ad némi mozielmenyt 3-4m-rol, sajnos ehhez még mindig projektor kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Chaser válasza Ijk (#38) üzenetére


Chaser
titán

csak azt a pojektort' világosban nem tudod használni, és fejlődtek az tény, de a jótól messze vannak
egyébként teljesen átlagos igény a 100" ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) Ijk válasza Chaser (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem értem miért lenne kevésbé atlagos igeny mint a végtelen kontraszt 4k, 8k egy egymilliós tv-ben. Amihez 4m-re 2.35:1 filmekhez szinte távcső kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) fairi válasza Chaser (#36) üzenetére


fairi
addikt

Már sok okfejtés van hogy technikai robbanás enyhén befagyott. rengeteg technologia és fejlesztés süllyed el, mert sima jogviták alakulnak ki vagy patent ügyi problémák.
Gyártók nem vágnak bele rizikós fejelsztésekben inkább a jelenlegi technológiát fejlesztik.
Utóbbi 20 év robbanása ott történt ahol technológia nem volt túlzottan joggal védve.

LCD is kiadják inkább miniLED világítással, ujabb kijelzőbevonattal (igy picit jobb fekete és nagyobb betekintési szög), modosított pixelekkel és kvantumdottal mint mikroLED-be még több pénzt öljenek.

80-es és 90-es évek nagy technológiai robbanása főleg az állami fejlesztések közemberhez való eljutása volt.
most uj technológiák jó része nagy cégek műhelyéből kerül ki, ahol inkább újracsmagolást értékelik (minimális befektetéssel legyen valami eladható) Inkább az van, van pár téna amiben sok pénzt látnak igy rengeteget ölnek.

(#42) sakal83


sakal83
addikt

Es sikerult a samsungnak felhoznia magat az lcd tvjevel az oledhez. Ugyes marketing holott ket kulonbozo technika. A qled a sony triluminos kijelzoivel van egy konyvtarban. :) de ugyes huzas hogy a banant a narancsos polcra hoztak. Vegulis mind a ketto gyumolcs.

(#43) Partizan182 válasza fairi (#41) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ke?

LG Display közel 10 milliárd (!!) dolcsit tolt bele eddig a WOLED-be. Ennek köszönhetjük a mai Oled tévéket. A HDR formátum az 1930-as (!!) évek óta meglévő televíziós konvenciókon (REC709, 120 nits) lépett túl. A streaming alapjaiban változtatja meg a műsorszórásról, terjesztésről, nézői szokásokról szóló alapvetéseinket. Mindez az elmúlt évtized eredménye.

A plazmák térnyerése és a digitális átállás óta nem volt ekkora pezsgés, sőt, megkockáztatom ezek még annál is komolyabbak.

(#44) Chaser válasza Ijk (#40) üzenetére


Chaser
titán

sztem a 8k sem átlagos, de lehet már a 4k sem volt, csak tolják le az emberek torkán
moziszobája nem túl sok embernek van, ezeket a 65-75" dögöket sokan 2-3m-ről nézik

fairi értem amit mondasz, ettől független az elmúlt 100 évben technikai robbanás volt, 100 éve még pc sem volt, ma meg már a telefonok sokkal többet tudnak mint az első számítógépek, sőt, akár egy "zsebszámológép" is tud annyit, mint egykor 50-100nm-en elterülő számítógép
kijelzők terén valóban sokáig uralkodó volt a crt az tény, az oled v egyéb led kiforrja magát, és lcd nagy eséllyel megy majd a levesbe, sokkal vékonyabb kivitelben gyártható, akár nyomtatással is már, flexibilis is lehet, stb
következő lépcső a fentebbi "projectoros hibris", ami feltekerhető lesz, de nem kell vetíteni, ilyenekre az lcd alkalmatlan
sőt, ami nagyon jó pofa és még szintén kezdeti, az "oled üvegek", ha akarod ablak, ha akarod "grafikázható"
és gyanítom, 100 év mőlva már az oled is rég süllyesztőbe kerül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) fairi válasza Partizan182 (#43) üzenetére


fairi
addikt

Kb az OLED ami történt az utóbbi 20 évben kijelző fronton! Közben más gyártók még mindig LCD-vel játszanak, és nevezik át.
OLED a kijelzők pár szegmensében rossz eséllyel indul: érzékenység a statikus elemekre, kb TV-re és mobiltelefonokra korlátozza, igaz oda jó lesz.

" HDR formátum"
inkább az a kérdés mit késlekedtek. mert a WCG már rég létezett, foszforok rég tudták. Már fullHD-nál is bevezethették volna a HDR-t.
Finoman szólva évtizedre visszatartották, kb az amit mondtam. BD-vel megjelenlehetett volna a HDR!!! FALD technika se mai találmány, vagyis LCD-vel korábban is megoldhatták volna.

[ Szerkesztve ]

(#46) komi77


komi77
senior tag

Egyéni szocproblémám, de inkább olvastam volna így 2019 elején, hasonló témájú cikket Sony vs. Panasonic gyártókkal. Sajnos - vagy nem sajnos -, ez van. Igaz el kell ismernem, hogy a két cikkben szereplő gyártó jó tv-ket csinál - kinek a pap, kinek a papné. Nekem mindkét márkából volt már. A Samu kicsit tovább húzta és nem a kijelzővel lett gond. Az Lg-t nagyon szerettük, szép képe volt, viszont a gari + 1év gari kiterjesztés = 3év után két héttel "kipukkadt" a kijelző. Ezt a jelenséget a nem megfelelő hűtés okozta. Szabadon állt, egymaga, nem volt ráterítve semmi, szóval simán szellőzhetett de nem tudott eléggé - mert szarúl csinálták meg. Sajnáltam mert javíthatatlanná vált és ez az egy 3D-s kijelzőnk volt. A márka szervizes ismerősöm csomó képet csinált róla, mert ilyet még nem látott. Gyakorlatilag előre felé vagy 6-8 cm-ert kidomborodott a képernyő közepe függőleges irányban. Kicsit mozaikosra tört a képernyő de be lehetett kapcsolni - ez valós 3D. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#47) Chaser válasza komi77 (#46) üzenetére


Chaser
titán

Ez tenyleg real 3d, ilyenrol meg nem hallottam ( :
Nekunk is volt samu, valami 32", 1 evvel gar utan bedoglott az elektronika, ikabb' vettunk masikat, annak a paneljet megvette tv szerelo, de ez semmit nem jelent, vennek most is samut

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) mepet válasza TCr (#33) üzenetére


mepet
addikt

Köszi, azért megpróbáltál überelni, látom. :)

A többség ugyanezt fogalmazta meg másként... ...hogy az OLED-del egy kalap alá keverte a hatalmas marketingköltéssel a samu a QLED-et, de aki műszaki szemszögből nézi a technikát, annak bizony ez nem szimpatikus...
[szerk] pl. a világsajtó a tesztjeiben ezért húzzák le jobban a samukat, mint amennyire a képminőségük és az áruk miatt érdemlik: a tesztelőknek (akik a ph olvasók többségéhez hasonlóan többségében műszaki beállítottságú szakemberek) bizony nem tetszik a QLED marketinghadjárat féle agymosás összemosás.

[ Szerkesztve ]

(#49) tabu3x válasza Cifu (#29) üzenetére


tabu3x
tag

Mindkettő igaz, én is tudom.
Eddig azért még volt egy kis, vagyis inkább szemmel (úgy értem, az én szememmel nézve) jól látható különbség a külső rétegek reflexiójának mértéke között.

(#50) TCr válasza mepet (#48) üzenetére


TCr
veterán

Bocsánat, nem jött át a szarkazmus.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.