Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Srodney válasza Adamis (#2) üzenetére


Srodney
senior tag

én is erre gondoltam,pedig régebben egy beszélgetés sem történhetett meg anélkül hogy: megyek boltba,oké és van nálad pénz?!-persze haarminc-háromszázezer forint van nálam....ugyhogy telikmulik azidő... ;)

(#52) Mr.Csizmás válasza Srodney (#51) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

objektum - ojjektum
objektív - ojjektív :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53) Иван


Иван
őstag

Nekem s eértik, mikor mondom hogy "kiszíjja a zokszigént" meg ha mondjuk a számnál megkeverem a tízezres és százezres nagyságrendet. Szomorú :(

18 vagyok.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#54) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Nah nem azért de én 410 vödör sódert olvasok ott...

(#55) icons


icons
addikt

Én is voltam nála. Beszélgettünk is vele. Nem is keveset.
És bár valóban egy jóakaratú ember, azt nem állítanám, hogy tisztában van a jelenlegi helyzettel :).

Amikor kérdeztük, hogy miért építette ezt a bunkert, azt mondta atomtámadás ellen (bár ezt a videóból is tudhatjuk :) ). Erre megkérdeztük ,hogy úgy gondolja Kocsord esetleg atomtámadás célpontja lehet? (tekintsünk el a ténytől, hogy mekkora pusztítást végezne egy atombomba onnan akár pár ezer kilométerre ledobva) A válasz az volt, hogy Kocsord nem, de itt van a közelben Mátészalka, az már annál inkább.
Zseni? Nem hiszem. Egy jó munkásember talán.

(#56) Adamis válasza Srodney (#51) üzenetére


Adamis
őstag

:DDD

(#57) daniking


daniking
csendes tag

én is szívesen küldenék neki. Ha tudnám hova kell

www.memorycard.uw.hu Nézz körül az oldalamon biztos találsz valami jót! Árak miatt érdeklődj! Nagyobb tételnél kedvezmény van! MSN: memorycard@hotmail.hu

(#58) tibz03 válasza icons (#55) üzenetére


tibz03
őstag

"A válasz az volt, hogy Kocsord nem, de itt van a közelben Mátészalka, az már annál inkább." - :DDD Ez csak rávilágít az egyébként is nyilvánvalóra: ez az ember nem tiszta (szellemileg). Nem is értem, hogy egyesek itt miért feltételezik róla, hogy zseni lenne. :)

(#59) Aruns


Aruns
csendes tag

Sándor ölte meg a feleségét, nem Árpád, az övé lelépett. Fogarasi Árpád egy kicsit fura, de nagyon jólelkű, derék ember. Sajnos nagyon megöregedett, az utóbbi egy-két évben...

Az első riport a Friderikusz showban volt vele a nyolcvanas évek végén, utána ugrottak rá többen is a témára. Érdemes megnézni, ha látjátok valahol.

Egyébként a bunker falai nem 80 cm-esek, hanem két méteresek és azokból "egy centi sincsen elhazudva" :K

(#60) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszi az írást jó volt olvasni. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#61) Huma


Huma
addikt

A cikk jó volt.
Azért azon filózni, hogy Árpád zseni-e vagy sem elég érdekes dolog.
Lehet hogy jólelkű, de 100%, hogy flúgos.
Nem mellesleg egy ilyen bunkerrel sokra menne atomtámadás esetén. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#62) chatran


chatran
őstag

"Lúd a tón át úsz" :DD

(#63) _NCT válasza chatran (#62) üzenetére


_NCT
őstag

"Hát nézze...Nem vagyok egy gazdag émbér...Stokin áll a TV" xDDDD

(#64) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Ha jól tudom megkérdezték tőle, hogy ugyan minek dobna valaki atombombát egy kis falura, mint Kocsord. A válasz valami ilyesmi volt: Kocsord valóban kicsi a bombázáshoz, de azért a szomszédos Mátészalka elég nagy lehet. Na ezen kifeküdtem, talán ezért is maradt meg bennem.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#65) icons válasza KubanitoS (#64) üzenetére


icons
addikt

Igen, ezt írtam is, hogy nekünk is említette :D
Ezek szerint ez valami visszatérő tévképzet szavajárása lehet :)

Huma: kérdeztük is, hogy esetleg víz, gáz, áram, élelem ilyesmikre gondolt-e? Az élelemre azt hiszem igen (visz magának), talán akart kutat ásni, meg gyertyával világítani.

jaigen az egyik legérdékesebb: hogy fogja bezárni az ajtót :D Merthogy egy vasbeton tömbbel el lehet torlaszoni, ez is volt a terv. Sajnos a mozgatással ugye vannak problémák, és az illesztése sem baj, ha nem hézagos atomtámadás esetén :)

(#66) Huma válasza icons (#65) üzenetére


Huma
addikt

Ahogy én elnéztem a képeket az egy kis luk. Atomtámadás esetén több évre is lenn ragadhat az ember. Kell a hely a különféle berendezéseknek, élelemnek, stb.

2m vastag falak helyett inkább másra kellett volna fordítania az energiát és a pénzt. Egy 50cm bőven megtette volna, főleg ha a többi részt eleve a föld alá építi.

Nem akarok jobban belemenni, de hatalmas túlzás (talán)zseninek nevezni valakit aki alapvető dolgokkal sincs tisztában.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#67) Иван válasza Huma (#66) üzenetére


Иван
őstag

A zatombunkerokban nem úgy van a (vasalásss témája) hogy két betonfal közé vizet raknak, hogy nyelje a sugárzást?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#68) chatran válasza Huma (#66) üzenetére


chatran
őstag

A földbe nem tudta építeni a bunkert, mert Kocsordon igen magas a talajvízszint. Ezt el is mondja a Frikusz sóban, érdemes azt is megnézni. Kár, hogy Frikusz már akkor is egy undorító ripacs volt.

(#69) JetiRulez válasza chatran (#62) üzenetére


JetiRulez
őstag

Vártam már mikor süti el valaki ezt. :DD

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#70) chatran


chatran
őstag

"Az 500 kg/cm2-t fogja bírni, szükség esetén" :DDD

(#71) simonzé


simonzé
addikt

Megmondom őszintén, nem volt konkrét célom ezzel az írással. Nem is lett olyan minőségű, mint szeretném, de hát az sem tiszta hogy mi ez. Nem interjú, nem élménybeszámoló, nem riport. Egyszerűen csak volt pár fotóm, amit megosztásra érdemesnek találtam, örülök hogy ilyen sok embernek tudtam vele örömöt okozni.

Árpi nem egyértelműen flúgos, csak képzeljétek magatokat a helyébe: Falun éltek, a legnagyobb kaland az életetekben, hogy háromszor eljutottok a nagyvárosba, Nyíregyházára. Joggal gondolhatjátok hogy Mátészalka már nagyváros, hiszen nála csak egy nagyobbat láttatok...

Azt viszont én sem tudtam felfogni, hogy miért épít atombunkert az, aki a fegyverek beolvasztásáról filozofál. És mit akart odabent csinálni? Rejtvényt fejteni? Mit akart enni-inni éveken át? Hol akart vécézni? A gyertya amivel világít, az nem veszi ki a bunkerbüla zokszgént?
Egyáltalán: Mikor megy be a bunkerbe? Amikor látja a villanást? Akkor már késő...

Sosem értettem miért akar valaki túlélni egy világvége helyzetet. Minden ismerős meghalt, az étel-ital sugároz, a bunker is csak elodázza a végjátékot, ami így keservesen hosszúra tud nyulni. Hát nem jobb túllenni rajta egy mp alatt?

FYI: Kusturica is feldolgozta a bunkerélet témáját

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#72) Findzs


Findzs
addikt

köszi a beszámolót

annó nagyon jót derültünk ezeken a videókon jó volt látni, hogy más is emlékszik még rájuk

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#73) Иван válasza simonzé (#71) üzenetére


Иван
őstag

Podzemlje egyik kedvenc filmem :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#74) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Bocs, nem olvastam végig 7# hozzászólást. Ha esetleg duplikáltam, akkor mehetek a levesbe.
Én "elsőkézből" láttam anno az Árpiról készített riportot egyik kereskedelmi csatornán. Bele volt vágva az elhíresült rész is Sanyika főszereplésében. Már akkor sokkal nagyobbat nevettem az atombunkeres ötleten, mint a félrészeg entitás kifejezési nehézségein.
A cikk viszont szépen összefoglalja a "családi és anyagi okokból" máig el nem készült bunker történetét. Szóval megérte. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#75) vcsabika


vcsabika
tag

megkérdezték egyszer Einsteintől ,hogy mivel fogják vívni a 3. világháborút
Einstein azt mondta:
"nem tudom, a harmadik világháborút mivel vívják, de a negyediket kõbaltával.."

és a végén még ő fogja túlélni!

(#76) #06658560


#06658560
törölt tag

Hát, nekem az, aki Sopronnál várat épített és turistákat fogad benne nagyobb poén volt.

(#77) chatran válasza #06658560 (#76) üzenetére


chatran
őstag

Na erről még nem hallottam. Van róla linked?

(#78) kraftxld válasza chatran (#77) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#79) simonzé válasza vcsabika (#75) üzenetére


simonzé
addikt

Csak neki vasbetonból lesz a baltája.

I don't fit in. I fit out.

(#80) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Nem semmi egy beszámoló.Hallottam már ezt azt de így még nem volt leírva sehol.Az ojjektum továbbra is érdekes színfolt elvégre az utópiával amit megálmodott össze nem egyeztethető...

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#81) zoltanz válasza simonzé (#71) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet már nincs rajtad kívűl a földön, de legalább van egy szép bunkerod. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#82) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

(#83) chatran válasza TROG AIR (#82) üzenetére


chatran
őstag

Kösz a képet! :C Vannak új hírek Árpiról vagy a bunkeréről?

(#84) TROG AIR válasza chatran (#83) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Ismerős szerint nem a "legfrissebb" már Árpi ,és állítólag új projektet tervez
...de azt az űrben..?!?... (komoly) :K :U :DDD

430 pozitív , 0 negatív....

(#85) gzbotii


gzbotii
veterán

Erdekes egy cikk, egy erdekes emberrel :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#86) Tibinho válasza TROG AIR (#82) üzenetére


Tibinho
tag

én is szoktam látni vonatról :K jó kép :C

I'm Gotham's reckoning.

(#87) chatran


chatran
őstag

Van valami új hír az objektum hőséről, az építőről?

(#88) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Köszi a cikket, nekünk is nagy kedvencünk volt anno Szalacsi papa. Legalábbis a zagyválása. Ami Árpit illeti véleményem szerint nem bolond, sőt ha tudná mi az a H.A.A.R.P. és mit művelnek Magyarországgal (is) akkor már kész lenne a bunkere, és ki sem dugná az orrát onnan. Nem tudom hogy még mikor fiatalabb volt hogyan adta elő a dolgokat, de ilyen kitartással sokkal többre is vihette volna. Én fiatalként bele kóstoltam a betonozásba, ha csak egy kerítés vagy egy vízóraakna erejéig is, és nem egy könnyű munka. Már ha ezt a bunkert nézem megfájdul mindenem :D Ha tömör beton akkor durva meló, ha viszont odahordatta a környék összes beton törmelékét (sittet) és ezért pénzt kapott (amiből cementet,sódert vett) akkor még okos is.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#89) Endy07 válasza MR_Joe (#15) üzenetére


Endy07
csendes tag

Pedig "energiatakarékosságból" az. Vágatlan videó 1:55-től. [link]

[ Szerkesztve ]

(#90) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Múlt héten nosztalgiáztunk kicsit kollégákkal és felemlegettük az öreg Szalacsi mestert. A videót újranézve ma már annyira nem is vicces. Persze ehhez az is sokban hozzájárul, hogy felettünk is elrepült az a jó néhány év és talán a gondolkodásmódunk is sokat változott (remélem :D ) Inkább sajnálatot éreztem az öreg iránt, már nem az állapota miatt, hanem, hogy akkoriban szerencsétlen mit kaphatott ezért.

(#91) Goose-T


Goose-T
veterán

Az online tartott napi "standup" meetingeken én most is azzal fejezem be időnként a mondandómat, hogy egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#92) simonzé


simonzé
addikt

Jól mutatja a korok változását, hogy én mostanában ehelyett mar úgy zarok, hogy "Többet nem tudok mondani Vietnamról" :)

I don't fit in. I fit out.

(#93) batagy


batagy
őstag

Szuper a cikk és kedves emlékeket ébreszt!
Ám a képek, videók (ha van) nem jönnek be sajnos. :(

(#94) [w]


[w]
őstag

bogaras volt az ipse vagy sem, mostanra (elég?) közel kerültünk ahhoz, hogy a "21. század el fogja dönteni az emberiség sorsát" :Y

cmdr PETER W. VOLKOV

(#95) simonzé válasza batagy (#93) üzenetére


simonzé
addikt

Igen, sajnos a 11 éve a tar.hu-ra feltoltott képek már eltűntek. Akkoriban a ph-nak még nem volt saját képtára.

I don't fit in. I fit out.

(#96) Babetta-X válasza simonzé (#95) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Kár érte, ha valakinek megvan feltölthetné újra. Lassan egyre aktuálisabbá válik az atombunkerek kérdése.

(#97) Sliderxy válasza Babetta-X (#96) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Azért ha kicsit keresgél az ember elég hamar meg lehet találni ezeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.