Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

ez most azt jelenti, hogy az iPhone tulajok elhitték, hogy valójában egy fényképezőgépük IS van? :D

(#2) zoltanz


zoltanz
nagyúr

3 év múlva érkezik elvileg Épül elektromos autója, kíváncsi leszek. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3) TeeJay válasza Tin (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

erről az jut eszembe hogy

"egyél szart... 100milliárd légy nem tévedhet"

amúgy meg ismerősi körömben 90%-ban az egysejtű seggbuta picsáknak van szifon
akik még azt sem tudják hogy az akku százalékos kijelzést hol kell engedélyezni
azok számára a szifon egy profi fényképezőgép szintet ér és vadul fotóznak meg nyomják a facebook-ot és vibert (egyik csaj ismerősöm mást sosem használt még a 300ezres szifonján mert nem tudja mi másra tudná használni még, de volt aki azért hívott fel nézzem már meg neki térképen egy címet mert az ájfónján nem tudja hogy kell)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) .mf


.mf
veterán

Ez gondolom a feltöltött képek száma alapján? Láttam néhány accountot és embert, aki százával tolja fel automatikusan telefonról a képeket, ugyanarról a dologról, ugyanabból a szögből több tucat kép, úgy, ahogy kiesik a gépből. Aki komolyabban foglalkozik a fényképezéssel, és kicsit igényesebb, az alaposan megválogatja, hogy mit tesz fel. Nekem is gyűlnek egy külön folderben az év legjobb képei. 5000-ből 50, hogy az arányokat szemléltessem. Miközben kedves telefonos mind az ötezret feltolná, és lenne 99%-1% arány.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Tin válasza TeeJay (#3) üzenetére


Tin
veterán

jaj nem azért mondtam:) nekem is volt iPhone-om, de van "rendes" fényképezőgépem is. a flickr magas arányát viszont vsz. az általad említett csoport hozza.

(#6) zoltanz válasza TeeJay (#3) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem biztos, hogy a csajok tehetnek róla, hogy manapság ez az ember mércéje milyen telefonja van. (mindenki másolja a másikat, unalmas mindegyik mai csaj... New York Yankees jacket, iPhone, smink hegyek)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Néhány éve pl. én is átszoktam arra, hogy nyaralásra nem viszem a sok kilós fotóstáskát objektívekkel meg minden vacakkal, nyaralós képeket készíteni már bőven jó a szifon.

(#3) TeeJay: Akinek nincs meg a jó képek készítéséhez szükséges látásmódja ill. tanulási szándéka, az minden eszközzel rossz képeket fog csinálni, legyen az akár telefon, akár profi tükrös felszerelés. Mivel mobilja mindenkinek van, fényképezőgépe viszont egyre kevesebb embernek, nem igazán érdemes fennakadni ezeken a számokon.

(#4) .mf: Igen, a képekből kiolvasott EXIF adatok alapján csinálja minden évben a Flickr ezt az összesítést. Persze sokan egyfajta camera roll backupnak használják a Flickr-t, sőt megkockáztatom, hogy a többség egyfajta digitális scrapbooknak használja, és nem egyfajta "portfóliónak". A Flickr már régen nem az, ami korábban volt, a régi Flickr-érzést mostanában talán az 500px-en jobban megtalálja az ember.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) hemaka válasza Tin (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igen, ha mar annyi kinyognek hitelre erte. :D
Mintha manapsag tobb kilos fotos cuccokat kellene cipelni, a jo kepminoseghez. Ja, nem. (Milc)

(#9) sixpak


sixpak
nagyúr

Az szép, nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy számokról van szó.
Én 2012-ben csináltam accountot, 135 képem van fenn. :D
Inkább csak nézegetem, elképesztő, hogy milyen tehetséges fotósokat lehet találni+gyönyörű helyeken készült képeket.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#10) atok666 válasza Tin (#1) üzenetére


atok666
őstag

Miert, nincs? Teloval nem lehet - relative - jo kepet loni?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#11) Raysen623 válasza TeeJay (#3) üzenetére


Raysen623
addikt

Melyik telefonnal nem csinálják ezt a mai fiatalok nemtől függetlenül?! Ne köpjük már magunkat arcon egy ilyen illúzióval könyörgöm. Divattelefon és kész, leginkább ezért veszik és mert fel lehet vele vágni.

Egyébként az iOS 10 valami rém gyenge lett minőségben, pedig már a 3. javítás is kijött rá. Ez már gáz ezen a szinten. Steve már régen szétrúgdalt volna pár hátsót miatta. ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) .mf válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


.mf
veterán

Nem feltétlenül kell manapság több kilós fotóstáska, az én mini-szettem (váz + a 3 obi, amivel a képek 95-97%-át készítem: UWA zoom, valamint fényerős ekv. 40 és ekv. 90 mm-es fix) egy nagyobb övtáskában elfér, összesen nincs egy kiló.

Igen, én is többször hallottam már, hogy a flickr egyre csak züllik, ahogy a sok mobilos számlálatlanul backupolja oda a sok szemetet. Lehet, hogy teszek én is egy próbát az 500px-szel.

Raysen623: "Steve már régen szétrúgdalt volna pár hátsót miatta. ;]"

De most már Tim van, aki inkább mást szeret csinálni a hátsókkal ;] :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) bLaCkDoGoNe válasza .mf (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én régimódi vagyok, még a 2007. végén vásárolt Pentax K10D-m van meg. Az objektívekkel, táskával, mindennel együtt kényelmetlenül nehéz már pl. egy egész napos városban mászkáláshoz.
Természetesen nem azt mondom, hogy egy jobb kamerával rendelkező okostelefon ki tudná váltani, de általános célokra (nyaralgatás, snapshot-ok, ilyesmik) már egyre inkább vállalható alternatíva. Nekem legalábbis.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) hcl válasza TeeJay (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh... az okos eszközökhöz okos userek is kellenének.
Én telefon navigációnak való használatával láttam ilyet :D

Az emberek 90%-a nem mozdul meg, hogy megtanuljon valamit használni, csak fúj meg hülyeség meg régen jobb volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) hcl válasza atok666 (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet, csak valahogy nem jellemző.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) MrChris válasza hcl (#14) üzenetére


MrChris
nagyúr

Melyik hamburgerből fogy a legtöbb? Az a legjobb? :D

(#17) bLaCkDoGoNe válasza MrChris (#16) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mik az objektív paraméterei a "legjobb" hamburgernek?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#18) deja vu válasza bLaCkDoGoNe (#13) üzenetére


deja vu
addikt

Én azért szétnéznék a Ricoh GR, Fuji X70, X100T meg hasonlók között, picik, és még mindig 100x jobbak mint a telefonok. Iphone 7 Plus-om van, de csak azért lőttem vele kb. 5 képet eddig mert már késésben voltam és nagyon pattogott a haverom, hogy csináljak pár csoportképet. Mondtam elő nem kaparom még egyszer a gépet a táska aljáról meg kicsomagolni a bőrtokból.

Szerintem mire jövőre megveszem az iphone 8-at 20 képet nem fogok lőni a hetessel.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#19) atok666 válasza deja vu (#18) üzenetére


atok666
őstag

Ha eleg feny van, akkor is annyira tragikus a plus kepe? Az azert eleg hihetetlen..

Atok

(#20) deja vu válasza atok666 (#19) üzenetére


deja vu
addikt

Hát az Eizo monitorjaimon nézve nekem nem tetszik. Nem szoktam mobillal fotózni, a milc-ek már elég picik így mindig nálam van. Az biztos, hogyha kiismerném a 7+-t akkor lehet vele sokkal sokkal jobb képeket lőni, de még lehet az sem mutatna olyan jól egy jófajta monitoron mint amit megszoktam egy FF Milc-től, + ugye vannak Zeiss obijaim és az 55 mm-es jelenleg majdnem a világ legjobb objektíve. Az az obi kegyetlen durván jó.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#21) atok666 válasza deja vu (#20) üzenetére


atok666
őstag

Az vilagos, hogy nem ff geppel keszitett fotohoz kell hasonlitani kalibralt eizon side by side...
Csak azt kerdeztem, hogy tenyleg annyira hasznalhatatlan-e a plus kepe, ha van elegendo feny :)

Atok

(#22) deja vu válasza atok666 (#21) üzenetére


deja vu
addikt

Kipróbálom majd holnap ha süt a nap. De ne kérd meg, hogy föltöltsem, mert azért annyi időt nem fogok vele pöcsölni, hogy kiismerjem rendesen, és mondom biztos sokkal többet tud, csak ahhoz idő kellene, hogy kiismerjem.

De nem használhatatlan az 1000%. Egy átlag FullHD IPS monitoron szerintem nem olyan rossz, vagy nem lehet rossz. Az átlagnak már lehet, hogy bőven jó kompakt fényképezőgép helyett.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) hcl válasza MrChris (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván nem. Csak ugyan lehet telefonnal jó képet, és látunk is ilyet, csak ha megnézed a tényleg jó képek között a telefon arányát, akkor az nagyon kicsi.
Ennek azért van oka.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) atok666 válasza deja vu (#22) üzenetére


atok666
őstag

Nem kell feltoltened, nekem is 7-es van (meg FF gep is pro obikkal). En se fotozasra hasznalom, de par kepet mar azert lottem vele, es nem tunt annyira tragikusnak a kepe...

Atok

[ Szerkesztve ]

(#25) deja vu válasza atok666 (#24) üzenetére


deja vu
addikt

Jó kis géped van, D800 nem piskóta. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) MrChris válasza bLaCkDoGoNe (#17) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom. Fordiitva közelítve amelyikkel éhes gyomrom telerakva ne legyen borítékolva a gyomorgörcs, ne egyem meg vele egy az heti sóadagot, ha esetleg kihül, ne menjen el a gusztus tőle... ezeket a rosszasági kritériumokat számomra a két nagy teljesíti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.