Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

ez egy nem szokványos év. Mindenkor máskor igaz lehet a szabályrendszered, de nem ebben az évben

(#2) fLeSs válasza JoeYi (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

miért? ezt olyan bizonyossággal állítod, mintha látnád a jövőt... :DDD

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) JoeYi válasza fLeSs (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

én csak azt modnom, hogy ez nem egy szokványos év :) Mióta először elkezdted fejtegetni, hogy jön a korrekció, azóta 10% nyereséget könyveltem el a nővegvő részvény árfolyamokból.

Most 28.5%-os pluszban vok, de tegnap kivontam a pénzt, mert már mindenhonnét a buborék és korrekció szó ömlik, az ilyen jóslatok meg önbeteljesítőek.

[ Szerkesztve ]

(#4) fLeSs válasza JoeYi (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

wow, és ez papírtrade vagy igazi?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) JoeYi válasza fLeSs (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

ez soknullás igazi :)

Tudom, hogy szereted a grafikonokat, ezért:

Mivel egy ideje jelentős összeggel tolom, ezért ahogy a grafon is látszik volt pár olyan nap, amikor szívmelengető időjárás ellenére is olyan sötét felhők voltak felettem, hogy gondoltam hagyom az egészet a rákba, de erőt vettem magamon és sikerült fordítani.

Így utólag belátom, hogy volt pár szuperostoba húzásom, amit többször is megismételtem.

(#6) fLeSs válasza JoeYi (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

és milyen pozijaid voltak a utóbbi időben?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) JoeYi válasza fLeSs (#6) üzenetére


JoeYi
őstag

bocs, de a szakszavak nem igazán mennek szóval előfordulhat, hogy hülyeséget írok, node:

áprilisban főleg daytraddel foglalatoskodtam, nap elején eldöntöttem, hogy szerintem aznap milyen irányba fog elmozdulni az adott papír, főként Richter és Otp, csipetnyi Mollal játszottam.

De ez kicsit stresszes volt a lélektani 100% körül egyensúlyozni, ezért mikor az OTP május 13.-a környékén visszakorrigált a 3100 forintos szintről 2800-ra (napon belül 2700ra), akkor beváráoltam, és ültem rajta 14 napig, amíg tegnap eladtam 3530on.

Hogy megbánom-e a mostani kiszállást az a jövő zenéje. Hosszú távon nézve várható hogy 5000 folé mászik, de rövid távon mindenki vár egy izmosabb korrekciót, és most erre spekulálok kivárással, illetve időnként egy-egy short bepróbálásával. Korrekció után visszaszállok, és még hosszabb időre elfelejtem.

Ennyi a tervem

ui.: szóval nem vagyok egy zseni, csak most jól jött ki. A te "azt vedd amit látsz, ne amit gondolsz" nézetedet én olyanra fordítottam, hogy azt vedd amit látsz, de kétszer is gondold meg mielőtt eladod. És ez alatt azt értem, hogy jónéhányszor látni napon belül olyan mini korrekciót, ami arra sugalna, hogy add el, aztán később kiderül, hogy mekkora hiba lett volna

[ Szerkesztve ]

(#8) fLeSs válasza JoeYi (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az OTP-t a teljes tőkéddel vetted meg?

mi történt május 13 és április eleje között? ott is emelkedtél.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) JoeYi válasza fLeSs (#6) üzenetére


JoeYi
őstag

ja még annyi, hogy a legnagyobb veszteséget akkor kaptam be, mikor looser módjára bevásároltam valamiből, ami már két napja, minden napot +9 % -ban zárt. Persze, hogy a csúcson vettem, és a korrekció alján adtam el :)

Hát ez van, most már csak mosolygok, de akkoriban nem túl jól aludtam. (és itt nálam meg is bukik az "érzelmek nélkül üzletelés" nézeted. Sajnos azok gyárilag bennem vannak, de valahogy együtt élek vele)

(#10) JoeYi válasza fLeSs (#8) üzenetére


JoeYi
őstag

teljessel. Azthiszem erre is van szabály, hogy nem szabad, de Magyarországon a BUX gyakorlatilag egyenlő az OTP-vel, szóval néhány kivételle amerra az otp megy, arra megy a többi is, csak kisebb virtussal.

Na az említett időszakra nem emlékeztem, de lekértem tranzakciók listáját:

Rés. dátum árfolyam
OTP 2009.03.31 - 1 925,0000 eladás: 2009.04.06 - 2 261,0000
OTP 2009.04.28 - 2 510,0000 eladás: 2009.05.04 - 2 930,0000

Ezek voltak a pozitív lépések, szintén majdnem teljes alappal, plusz volt pár kisebb rossz lépés, ami lefele húzott

[ Szerkesztve ]

(#11) fLeSs válasza JoeYi (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

grat!

blog?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) fLeSs válasza JoeYi (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

érzelem nélkül kéne bizniszelni, de egyértelmű, hogy ez nem megy olyan könnyen.

egyébként én az idő múlásával rájöttem, hogy nálam a türelmetlenség minden gond okozója, de erről már írtam is jópárszor.

veszek vmit és ha az nem müxik úgy ahogy elképzeltem már 1-2 napon belül, akkor már ő a feszültség. mondjuk swingnél ez természetes, mivel csak pár napig akarok vmit tartani.

a számlán lévő összeget nem lehet minden héten növelni, mégha mondjuk a heti +1% könnyűnek is tűnik, akkor sem. ha rossz pozikat veszek fel és adott héten mínuszba megyek, akkor a +1%-hoz már több mint +1% kell.

ez a mohóság dolog is érdekes.
amikor jól megy az üzletelés és a számla ível fel egyre könnyedebben, figyelmetlenül veszek fel pozikat, egyre többet akarok, de végül tuti bukok.
amikor egy nagy bukószéria beüt, utána hiperóvatossá válok és megint beindulnak a dolgok és elindulok felfelé. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) JoeYi válasza fLeSs (#11) üzenetére


JoeYi
őstag

nem blogolok, majd talán év végén, ha sikerül pozitívban maradni. Ami egyetlen blog ötletem támadt részvényekkel kapcsolatban, az egy áltudományos írás, hogy milyen kapcsolatban van az árfolyam az időjárással, törtenlmi adatokra hivatkozva :)) . <-- kb ennyire érzem igazoltnak az egyes lépéseimet.

Most csak annyit tudnék beleírni, hogy szerencsém volt, hála a jó égnek (jó, logikusnak tűnő döntéseket hoztam grafikonok elemzésével, de az hogy úgy alakult ahogy én gondoltam, és nem ahogy az ajánlások, már csak szerencse)

Maúgy most tudatosult bennem, hogy ha március 30.-án ráülök a kezemre, akkor most már 183%-on állnék :D Hát ez ilyen, ez van.

(#14) JoeYi válasza fLeSs (#12) üzenetére


JoeYi
őstag

:D tya. Hát ha bejön az általad is hírdetett korrekció, akkor szerintem neked is érdemes lenne egy többhónapos longba beleülni.

Apropó most látom portfolión a hírt, hogy tegnap óta háromszorozódott a GM részvények árfolyama. Na egy ilyet kifogni, ó anyám... :D

(#15) Hedgehanter válasza JoeYi (#14) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nekem nem ugy tunik hogy meg3x volna,,, :F A General Motorrol beszelnek?

[ Szerkesztve ]

(#16) JoeYi válasza Hedgehanter (#15) üzenetére


JoeYi
őstag

idézek: "A hírre a GM részvényei 3.11 dollárra ugrottak, amely közel a háromszorosa a tegnapi záróárfolyamnak. A társaság részvényeinek kereskedését felfüggesztették"

Nem követem azt a piacot, szóval én csak ebből vettem

(#17) fLeSs válasza JoeYi (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nemtom miről beszélnek, 1,42 volt a max, és vissza is esett. premarketben 1,1 körül volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) fLeSs válasza JoeYi (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ja, de mivan ha nem sima korrekció lesz, hanem egy újabb lejtmenet? nem tudhatod.
és mikor üljek bele abba a több hónapos longba? találgassam az alját vagy mi? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) JoeYi válasza fLeSs (#18) üzenetére


JoeYi
őstag

hát senki nem mondta, hogy könnyű döntés. Ha az lenne, akkor mindenki tőzsdézne a biztonságos 13.13% kamat helyett :N .

Én aszerint fogok gondolkodni, hogy ha 10-15%-os esés bekövetkezne, akkor bevásárolok, mert esetemnél maradva az OTP "fénykorában 7e forintnál mászkált, szóval addig vissza is is fog mászni pár éven belül, csak ki kell várni. Ja hogy az hosszú idő? Hát ha várnom kell mondjuk 16 hónapot, hogy megduplázzam a pénzem, hát egye fene. (de ha másnem a 4500 egy biztos cél, hisz ha minden igaz annyi az eszközértéke, bár ezzel lehet butaságot mondok)

(#20) fLeSs válasza JoeYi (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szép álmok. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.