Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ja, ha swing trader akarsz lenni az alapok nem jok... En itt fulladtam meg amikor en is rovid tavu kereskedest kezdtem el nyomni (en a day-trade-el probalkoztam) ahol muszaj grafikonokat analizalni amihez nem volt kedvem. A hasrautos modszerrel kereskedtem az elso 10 percben neztem a kereskedest majd vettem valamit, aztan beallitottam a stop loss-t es vartam.... :DDD

(#2) fLeSs válasza Hedgehanter (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a day-trade sokkal nagyobb lutri, mint a swing.
nem olvastam róla túl sok jót, a kitöréseket és a letöréseket (megemelkedő forgalom mellett) érdemes megjátszani.

az írást felfrissítettem a Fibonacci-szintekkel, később ezzel már nem akarok foglalkozni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) Hedgehanter válasza fLeSs (#2) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Sokkal nagyobb... :( Mikor csinalod az elemzeseket munkaidoben vagy szabadidoben otthon?

Annyit meg hozzatennek hogy en most meg alapos grafikon elemzesek mellett sem probalnek rovidtavu poziciokat nyitni amig a recessios felelmek el nem mulnak...

[ Szerkesztve ]

(#4) fLeSs válasza Hedgehanter (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

amikor van rá időm, este. előtte nincs is értelme, mivel az USA-tőzsdék itteni idő szerint 22-kor zárnak.

"Annyit meg hozzatennek hogy en most meg alapos grafikon elemzesek mellett sem probalnek rovidtavu poziciokat nyitni amig a recessios felelmek el nem mulnak..."

ez elég általános megállapítás, mivel vannak szektorok amik a medve-piacban is rallyznak.
az esésekből meg shortolással lehet hasznot húzni.

a recessziós félelmeket már beárazták a részvényekbe, ez nem újdonság. most éppen a folyamatosan emelkedő munkanélküliségi adatok, a lassuló lakás/házvásárlások illetve a csődhöz közeli bankok és jelzáloghitelezők körüli felhajtás irányítja a piacot. a nyersanyagárak már tolerálható szinten vannak. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Hedgehanter válasza fLeSs (#4) üzenetére


Hedgehanter
őstag

lehet shortolni ugy hogy tobb napig megtartod a papirt?

(#6) fLeSs válasza Hedgehanter (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

úgytom, hogy lehet, miért ne? de meg kell nézni a bróker honlapján, ott biztos le van írva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Hedgehanter válasza fLeSs (#6) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En amikor online nyomtam (ebroker.hu) nem lehetett csak ha day-trade-eltel...

(#8) fLeSs válasza Hedgehanter (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egyelőre nem találtam arra vonatkozó infót, hogy az ib.com-on lehet-e napon túl shortolni. lehet hogy tévedtem, és sehol sem lehet, az szívás. :D :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Hedgehanter válasza fLeSs (#8) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Irtam a davy.ie nek (mivel itt lakom) gondoltam ott nyitok szamlat (minden EU-s nyithat) az egynaposnal hosszabb short-olassal kapcsolatban..... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) fLeSs válasza Hedgehanter (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jó ötlet.

ezt a tranzakciós költséges táblázatot segíts értelmezni.

tehát vagy 15euró tranzakciónként, vagy az első 25000 eurónyi tranzakció esetén 0,5% tranzakciónként, utána pedig 0,25%.
jól értem?

a második esetben ha mondjuk vmire "felteszek" 500 eurót, akkor vételnél és eladásnál 0,5%-ot, azaz 2,5 eurót kell fizetnem, összesen 5 eurót, ami 1%.

hmm?

vagy pedig az alap 0,5%, de minimum 15 eurót? ez így rohadt drága.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Hedgehanter válasza fLeSs (#10) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Igen ugy tunik nekem is hogy a 25000 euroig 0.50% az a folotti resz meg 0.25%...

A masodik esetnel annyi a kulonbseg hogy a 15 eurot leveszi mert az a minimum... :(

Szerintem nem gaz ahogy en lattam ezek az arak vannak mashol is (500 euroert nem vegyel mar semmit)... :DDD

Itt egy tablazat a tobbi cegrol...

(#12) fLeSs válasza Hedgehanter (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

miért ne vegyek 500 euróért? ez nem arról szól, hogy hirtelen minden pénzedet felrakod valamire. benne van a "bibliában" is. amíg amatőr vagyok, addig nem akarok nagy pénzzel "játszani". nem vagyok milliomos.

btw a táblázat alapján a Merrion Stockbrokers a legolcsóbb, csak minimum 250e euró kell a számlanyitáshoz. :D
marad az interactivebrokers.com.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Hedgehanter válasza fLeSs (#12) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Na ja, de itt 500 euro nem kepvisel olyan erteket mint otthon.. Bocs....
(nagy a szam de nekem sincs 300 euro a szamlamon) :DDD :(

En vagy 3-5 ezer eurora gondoltam mint kezdet... Megnezem az interactivebrokers.com-ot mit nyujt..

(#14) fLeSs válasza Hedgehanter (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az számlanyitáshoz szükséges pénz és az egyetlen részvényre felrakott összeg nem ugyanaz. Nem fogok vagánykodásból 1000 euróért venni egyfajta részvényt ha 2000 USD van a számlámon még akkor sem, ha 99% esélyt adok magamnak a "nyerésre". Ez ellenkezik a szabályokkal, amiket be kell tartani.
Egyetlen pozíció felvételére az alaptőke max 20%-a mehet el.

Az ib.com-on 10000 USD kell a számlanyitáshoz, ez tart vissza. :DDD A tranzakciós díjak viszont itt a legalacsonyabbak.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Hedgehanter válasza fLeSs (#14) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az osszeget nem azert mondtam mert "vagany" hanem azert mert kezelesi koltsegeket nezve nem eri meg... Az ilyen min 15 eurot lehuzo cegeknel legalabb 1500 eurokat kell mozgatni hogy ne legyen gaz a kezelesi koltseg (ne erezd magadat lehuzva).. :DDD

10000 USD az rohadt sok csak azert hogy szamlad legyen ott... Az a baj amugy az itteniekkel mint a davy.ie hogy ott meg kozuzemi szamla ell hogy itt laksz (bar irjak hogy EU-sok johetnek?? nem ertem)....

(#16) fLeSs válasza Hedgehanter (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"ezelesi koltsegeket nezve nem eri meg... Az ilyen min 15 eurot lehuzo cegeknel legalabb 1500 eurokat kell mozgatni hogy ne legyen gaz a kezelesi koltseg"

ezért keresek olyan brókert, akinél alacsonyak a tranzakciós költségek.
az ib.com a legolcsóbb, részvényenként 0,005 USD, minimum 1 USD, maximum 0,5%.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fless, le a kalappal, jól kiképezted magad! tanultam még az egyetemen elég sokat az itt olvasottakból, de nyomába sem érnék a mostani tudásodnak már :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ma nezegettem egy par grafikon es probaltam alkalmazni a fennt leirtakat meg kell mondjam nagyon erdekes... (persze ez elott nem hasznaltam semmit) :DDD

6 kulonbozo cegnek (GM, Microsoft, + olyanok amiket ugy ahogy ismerek) neztem az 5 eves, 6 honapos, es 1 honapos grafikonjait es a MACD meg a "doji"gyertyak alapjan egesz jol (meglepo milyen jol) latni lehetett az osszefuggest.. A Finobacci szinteket nem tudom miert annyi az annyi:.236, 50, .382, .618, .764 szoval ezt nem epitettem be de enelkul is lattam milyen nagyszeruen lehet latni, meg talan elore megmondani mi lehet.... :)

(#19) fLeSs válasza Hedgehanter (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért ne csapd be magadat, utólag könnyű okosnak lenni és átlátni a korábbi helyzetet, az éles kereskedés azért más.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Hedgehanter válasza fLeSs (#19) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En csak azert irtam le mert ha "annak" idejen nem esz nelkul csinalom bizonyara jovedelmezobb lett volna mint amilyen volt...

A jelek mindig ott vannak csak meg kell tanulni "latni" oket...... De majd veszek kepzeletben reszvenyeket es meglatom milyen jo a "szemem"...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.