Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Újságírás, lol.
Max klikkvadászat.

(#2) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Ha a Facebook (nyomott áron) fog kínálni hírlevél küldési lehetőséget, annak csupán az lesz az eredménye, hogy azok, akik eddig is a Facebook osztották az észt és jelentettek veszélyt a gyanútlan tájékozódni kívánókra, most hírlevélben is elérhetőek lesznek. Ezzel a lépéssel az újságírói hírlevelek renoméját fogja lerombolni Mark bácsi... :(

(#3) waccamár válasza D1Rect (#1) üzenetére


waccamár
senior tag

Aki klikkvadász lesz egy előfizetéses rendszerben, az nem fogja sokáig megtartani az olvasóit :)

Nekem tetszik az ötlet, kíváncsi vagyok mi lesz belőle.

A klasszikus újságírás halott. Persze, megvan a közönsége, én is nézek hírportálokat, te is, sokan mások is, de a legtöbben a híreket már a FB-ról fogyasztják.

A print lapok is vergődtek jóideig, nem tudták elfogadni a megváltozott helyzetet.

Most ugyan ez van a hírportálokkal, megy is valahol a téma, hogy a FB fizessen a hírportáloknak, hogy megjelenhessen a hír. Ami egy hatalmas hülyeség, totál átgondolatlan, és hasonló a print lapok vergődéséhez.

(#4) pigster


pigster
senior tag

És közben nem röhögik el magukat!
(független írók és újságírók, Facebook Journalism Project)

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#5) 8th


8th
addikt

" ... az óriás ezzel szolgálná ki a független írókat és újságírókat, a Facebook Journalism Project részeként."

Kár, hogy nem létezik olyan, hogy független, objektív újságírás. Sosem létezett, és soha nem is fog.

(#6) btprg válasza waccamár (#3) üzenetére


btprg
senior tag

" a legtöbben a híreket már a FB-ról fogyasztják"

Ha ez tényleg így van, az nagyon szomorú és szánalmas... Kb. "mindenegybenblog" szint...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#7) nemlehet válasza 8th (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Oké technikailag nincs de volt időszak amikor megvolt objektivitásra törekvés. Ma mi megy? Mindenki hazudik és mosdatja a saját oldalát. Főleg amerikában. Mind a két partynak megvan a maga háttérénekes médiája, akik magas szintű mentális gimnasztikával próbálják megmagyarázni hogy az ő édeskéjük miért nem hazudik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) waccamár válasza btprg (#6) üzenetére


waccamár
senior tag

A mindenegybenblog egy blog. A Facebook egy platform. Ha a Fb-on mindenegybenblog-szintű oldalakat követsz be, akkor azoknak a tartalmait fogod látni. Ha más oldalakat, akkor másét. Olyan fura ez nekem, amikor egy plataformot hibáztat az ember azért, amit lát. Egy olyan platformot, ahol ő dönti el, hogy mit akar látni. Senki nem kényszerít rá, hogy a mindenegybenblog cikkeit dobja fel a fb. A posztok jobb jobb felső sarkában van egy menü, ott el tudsz rejteni embereket, posztokat, csoportokat és szépen olyanra tudod szabni a Fb-feededet, ahol csak azt látod, amit szeretnél.

(#9) nemlehet válasza waccamár (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

A facebook messze nem csak platformként viselkedik.
Az algoritmus eleve nem átláthatóan működik és többszörösen be lett bizonyítva, hogy direkt elfogult.... (pl project veritas oknyomozó riportjait érdemes erről megnézni az amcsi választások kapcsán)
De személyes tapasztalat, hogy pl rengetegszer bejelöltem, bizonyos oldalakat nem szeretnék látni de érdekes módon pár hónap múlva visszajön.
Szóval nagyon szépen hangzik hogy te mennyire testre szabhatod, csak a valóságban sajnos ez nem egészen így működik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) cinemazealot válasza waccamár (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Egy olyan platformot, ahol ő dönti el, hogy mit akar látni."

Ez sajnos nem teljesen így van. A Facebook dönti el, hogy melyik bekövetett vagy éppen hirdető (!) tartalmát látod adott görgetésed adott szakaszában, így magának a platformnak iszonyú komoly beleszólása van abban, hogy Te mint fogyasztó, mit fogyasztasz.

(#11) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Fizetős hírlevelek, hát ez jó. Nálam a hírlevelek inkább a spam kategóriába tartoznak.
Rengeteg webáruház, cég küldözgeti kéretlenül is általában azonnal törlés.

Ez inkább valami MTI konkurens média- és hírszolgáltató akar lenni.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#12) waccamár válasza cinemazealot (#10) üzenetére


waccamár
senior tag

én ezt nagyon jól tudom, ezzel is foglalkozok, hirdetek ügyfeleknek facebook-on. Az algoritmus is azért jött létre, mert annyi tartalom kezdett el lenni fb-on, hogy a user már kronologikus sorrendben soha nem ért volna a végére, így valami alapján a számára legérdekesebbeket kell előrerakni akkor, amikor belép, mert ugye korlátozott időt tölt a fb-on.

Üzlettel, marketinggel, hirdetésekkel foglalkozom. A FB-om annyira le van csupaszítva, hogy pontosan azt a 4-5 oldalt és maréknyi ismerőst látom, akit szeretnék.

Persze ez idő volt, az évek során folyamatosan tisztítottam és pimpelgettem, ezt egy átlag user nem teszi meg, ezt tudom.

(#13) totron válasza D1Rect (#1) üzenetére


totron
addikt

+1

(#14) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ez is addig tart míg jön a mindent sorban helyett a priority mail, és társai.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.