Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Ha ez azt jelenti, hogy a végleges játékot annyival kevesebbért lehet megvenni, amennyit már a PDLC esetében kifizettem, akkor még van is némi ráció benne, egyfajta "fizetős beta-tester" kategória (ami csak elsőre hangzik hülyén, viszont ha az SC2 példáját nézzük, akkor egyáltalán nem).

Ettől függetlenül a demók teljesen efféle fizetős változatra történő cseréjét övön aluli gyökérségnek tartanám egy olyan miliőben, ahol egyébként is ritka a játékelőzetes, mint a fehér holló (bár igazából Xboxon sokkal jobb a helyzet, mint PC-n [arányokat tekintve], és bár PS3-am nincsen, gondolom ott is hasonló a helyzet).

Sectumsempra - For Enemies

(#2) zoo8800


zoo8800
veterán

Remélem csak terv marad ez a baromság.

rip and tear, until it is done

(#3) eL Geri


eL Geri
őstag

Blődség, hülyeség, eszetlenség az egész kitaláció... szerintem.

A demó lényege épp az, hogy ingyen (és nem warezolva) megtudja nézni az ember, hogy kb. milyen a game, hogy megy az ő konkrét gépén (PC esetében).

A másik fele, hogy ha belegondolok, már pár éve a single részek nagyon rövidek, pár órásak. Annyira még nem is akadok ki ezeken, mert viszont sokkal töményebbek, részletgazdagabbak... tehát a ráfordított idő és munka látszik. DE, ha most fizetősen megeszem a játék első pár pályáját, akkor a kész dobozos cuccban már tényleg csak egy mozifilm hosszúságú szösszenet marad - ha a játékhosszak összességében nem változnak :(

(#4) Angel1981 válasza eL Geri (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek! :(((

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

10-15 USD 3 órányi játékért? No way! 5 USD kb. 10 órányi játékért lenne a korrekt ár, úgy még meg is venném a legtöbb demót.

***

(#6) HaaS válasza Morden24 (#1) üzenetére


HaaS
addikt

Én (is) badarságnak tartom. Igazából meg tökéletesen lényegtelen, mit csinálnak. Én nem fogok demóért fizetni -> vaktában meg nagyon ritkán veszek játékot.

Én nem járhatok sz*rul, mert a tőlem nem kapnak pénzt. Az más kérdés, hogy csináltak egy piackutatást, és még úgy is meg fogja érni nekik, hogy ha a hozzám hasonlóan gondolkodók széles mosollyal és középső ujjal honorálják az ötletet.

A befolyásolható tömeg majd fizet nekik, ha nem 10-15 dollárt, akkor ötöt.
Ez is olyan dolog, hogy globális reakcióval le lehetne törni a szarvukat, erre persze én sem látok esélyt... pont mint a sztímmel.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#7) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Rettenetes sok az a 10-15 $ 3 óra játékért... :(

(#8) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

itt van az igazság kéem:

"Pachter azt is kifejtette, hogy bár szerinte 10-15 dollárért árulni a hozzávetőlegesen 3 órányi játékidőt tartalmazó demókat nagyon sok lenne pusztán csak azért, hogy az Electronic Arts a játékosok és a sajtó visszajelzései alapján tökéletesíthesse a pár hónapra rá megjelenő, teljes árú dobozos terméket, maga az ötlet tulajdonképpen tetszik neki."

bugreportoljak, meg szenvedjek, nyavajogjon a hibákon a fél világ aztán a játék a sok feedback miatt még nagyobb számban fogyjon? és ezért még ÉN fizessek?

a másik oldalról viszont megértem a dolgot és jó ötlet, mert a torrentezés mellet az 1ik érv, hogy miért fizessek vmiért amiről nem is tudom h kell-e nekem.

szval a fene tudja h ez most jó-é vagy sem. :))

(#9) hejesírásó válasza ThaBoss (#7) üzenetére


hejesírásó
senior tag

lássuk csak 10dodó az tesdvírek közt is 2k HuF

3 óráért kb igaz?
számoljunk.

3 óra alatt kb 4-5 bózasört iszok barátokkal darabja 600HuF
3 óra alatt kb 6 szor kapok ki biliárdban, aminek órája 600-1000 HuF között mozog felénk
3 óra szórakozás a piros lámpás házban nem mondom meg mennyi, de 2k -ért jó helyen, dekoratív lánytól max szájrapuszit kapsz meg beletúr a hajadba
3 óra sex alatt elfogy 2-4 gumi. ha jófajtát veszel 800-1000k HuF körül van a csomag, igaz a többi máskor fogy el, de csak egész csomagot tudsz venni. ugyan ez igaz a sikosítóra is meg mindenre.
3 óra szórakozás az 1,5 focimeccs. ha kimész a meccsre az is ilyesmi árban van kb
3 óra autókázás, ha mondjuk a kocsid megy egy 80 as átlagot mert csapatod neki és fogyszt mondjuk 9 litert mert környezettudatosan csapatod neki, zöld autóban.
HA csak a fogyasztást nézed és a többi költséget nem akkor az 300-as benzinnel számolva is mennyi? 72000 HuF
3 óra vacsorázás baráti körben az minimum ivás + 5-6 fogás az nem áll meg sehogy sem 15-20k alatt, ha meg nővel vagy akkor meg még virág is legyen
3 óra jópofizás anyósoméknál megfizethetetlen!

szval akkor mond meg h miért drága 3 óra szórakozásért 10 dodó?

bár az tény h az a korrekt ha utána beszámolják a full játék árába!

[ Szerkesztve ]

(#10) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

azt hittem ma van április elseje, de sajnos tévedtem...

én fizetek nekik 15 dollár egy demóért, hogy segítsem őket a fejlesztésben, utána 1hónap múlva meg kifizetem az 50dollárt a teljes árú játékért...hát ez meg mi :F :( ezek komolyan gondolják ezt a baromságot?
még jó hogy a teljes játék kiperkálása után nem én fizetem ki nekik a marketinget, buszjegyet, tankolást, takarító nénit, tisztelet díjat meg a f*@># tudja mit...

az úgy talán ok lenne ha az teljes árból levonhatnánk a 15dollárt, sőt, ez lenne a normális dolog

[ Szerkesztve ]

(#11) LackoMester


LackoMester
addikt

Túl sokat kombinálnak mostanában az AE-nál. Ez nembiztos,h. jó. :(

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#12) Sicilian


Sicilian
addikt

Ezek megzakkantak :W

nothing is true everything is permitted..

(#13) ollie válasza ProEvoFan (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

még jó hogy a teljes játék kiperkálása után nem én fizetem ki nekik a marketinget, buszjegyet, tankolást, takarító nénit, tisztelet díjat meg a f*@># tudja mit...

Hanem kicsoda?

***

(#14) romero28 válasza hejesírásó (#9) üzenetére


romero28
senior tag

mert válság van , és állati sok a munkanélküli , és sorban bukják be az emberek a lakást meg a kocsit , tehát fizessen nekik egy demóért az akinek 7 anyja van :U

(#15) hejesírásó válasza romero28 (#14) üzenetére


hejesírásó
senior tag

aki ezeket bukja jobb baja is van mint h demoval játszani akarjon, nem?

a többire meg érvényes a számolásom.

[ Szerkesztve ]

(#16) ThaBoss válasza hejesírásó (#9) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Igazából nem az árral van a gondom, hanem a játékidővel. Nekem kevés ennyi, sajnos. De hát izlések és pofonok... :)
Amúgy akkor inkább 4-5 üveg búzasör :R

(#17) ollie válasza hejesírásó (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igazából ott sántít a mondanivalód, hogy azért játszunk a demóval, mert nem tudjuk előre, hogy tetszeni e fog a játék, avagy sem. Ez a célja az egész demó koncepciónak. Vagyis a demónak is kéne csinálni egy - ingyenes - demót, hogy ne dobjuk ki a pénzünket a demóért.

A 3 óra szex egyfolytában meg no comment, ahhoz nagyon nagyon fiatalnak kell lenni, legalábbis így közelebb a 40-hez már nem olyan egyszerű. :)

(#18) D1Rect: én is imádnám, feltéve, ha én kapnám ezt a pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

***

(#18) D1Rect


D1Rect
félisten

Imádnék beta tester lenni, projektenkjént 10-15 $-ért.
Tényleg. Inkább óránként legyen 10$.

(#19) HaaS válasza ThaBoss (#16) üzenetére


HaaS
addikt

Citrom nélkül, szigorúan:D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#20) ThaBoss válasza HaaS (#19) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Jól mondod... :C

(#21) Morden24 válasza D1Rect (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most őszintén, hány kis hülye pisilné össze magát a gyönyörtől, ha SC2-őt tesztelhetne 15 dollárért?

Féreértés ne essék, én sem akarok, és nem is fogok fizetni demóért. Ha viszont a piac ezt megeszi, akkor nem az EA a g_ci, hanem a júzerek a seggfejek. Pont, nincs apelláta.

És mielőtt jönne a "buta konzol tulajok majd ezt is lenyelik"-szövege pár ostoba kreténnek, mint a múltkor (nem rád volnatkozik, D1Rect): Xboxon pont azért fizetnek a Live Gold-ért évente 10K-t az emberek, hogy az ilyen tartalmakhoz azonnal hozzáférhessenek. Na ott aztán kétlem, hogy valaki még 5-10-15 dodót kivágna ilyesmire. PS3-on gondolom helyzet detto, csak ott a PSNetwork ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#22) HaaS válasza Morden24 (#21) üzenetére


HaaS
addikt

Megeszi.

A steamet is benyalták. A továbbadhatatlan pénzbefektetés:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#23) Def26 válasza Morden24 (#21) üzenetére


Def26
félisten

Egyetértek. :K

Mondjuk egy Gears of War 3 beta tesztelő én is szívesen lennék, legyen az akár 10 USD. :DDD :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#24) Vincent_ válasza hejesírásó (#15) üzenetére


Vincent_
aktív tag

"a többire meg érvényes a számolásom."

A benzines részt azért levezethetnéd nekem (3 órás útért 72.000 HUF? :DDD ).

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#25) Morden24 válasza HaaS (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tőlem... engem végülis vajmi kevéssé fog érinteni a dolog :)
Azért én látok elég nagy különbséget a Steam és eközött. Más kérdés, hogy csak a saját szempontomból tudom megfogalmazni, de én pl. egyálalán nem nyafogok amiatt, hogy a 9€-s leértékelt játékaimat megunás után nem adhatom el egy ezresért az aprón :)
Meg azért lássuk be, ott a pénzért játékot kapsz, még ha eladhatatlan, akkor is. Itt a pénzért lehetőséget kapsz, hogy munkát végezz a fejlesztőstúdió számára.

Def26: Oké, vannak játékok, ahol talán én is azt mondanám, hogy üssekavics, de általánosságban azért ez a koncepció elég cink, főleg ha a Live-os rendszert nézzük, ahol azért egyszer már fizettünk az early access-ért :)

Sectumsempra - For Enemies

(#26) GypsFulvus2 válasza HaaS (#22) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A Steam-ben mi a trükk szerinted? Pusztán kíváncsiságból kérdezem, hisz a mobilnetemmel nem töltöttem, és nem is fogok letölteni semmit, ami nagyobb 50 MB-nál...
Ami meg ezt az újabb "nagyszerű" ötletet illeti: hát az tényleg nem épelméjű, aki egy béta tesztelés elvégzésért kifizet 10-15 dezsőt, majd megvásárolja a játékot teljes áron. Mert szó sem volt arról sehol, hogy ezt majd ők valahol beszámítják, ez a kommenetek között bukkant csak föl.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#27) hejesírásó válasza Vincent_ (#24) üzenetére


hejesírásó
senior tag

80 as átlag \ óra-> ergo 80km-t tesz meg óránként. 3 óra alatt megy 3*80-at 100 on eszik 9-et.
calculátor bekapcs, bepötög. ja 1 nullával többet írtam, de még az is 3 szorosa a 10 dodónak.

ollie: 25 vagyok erejem teljében. és távkapcsolatban vagyok, ergo ritkán látom a fényt az alagútban. 3 óra még kevés is néha.

nem tartom jónak ezt, ne értsetek félre, csak levezettem h 2000 forint 3 óra szórakozásért nem sok.

a hipermarketes kostolgatós jánykák sem kérnek pénzt a pipifasírt cefetlikért....

:U

[ Szerkesztve ]

(#28) P00By


P00By
nagyúr

És, ha nem tetszik a demó, akkor visszaadják a pénzt? :U ;]

(#29) HaaS válasza Morden24 (#25) üzenetére


HaaS
addikt

Jaja:D!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#30) BiP válasza Vincent_ (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom 7.200 akart lenni. Úgy kb. reális.

Nézzük a dolog jó oldalát. Ha tényleg 3órásak lesznek ezek a 10dolláros demók, akkor a teljes játéknak illene minimum 15-20 órásnak lennie. Most úgyis nagy bajuk a játékoknak, hogy 4-5-6 óra játékidő van bennük, mindezt 50 dollárért.
Vagy más aspektusból: Ez az epizódosdi egy újabb reinkarnációja. Az első epizódot megkapod 10dodóért, a többit meg a maradék 40-50ért.

Ebből (a kiadókon kívül) csak azok a játékosok jönnek ki jól -feltételezve, hogy tényleg beleraknak 3 óra tartalmat- , akik hamar meg szokták unni a játékokat, vagy nem mindig játsszák végig. Nekik egy jó dolog lehet, hogy 10 dollárért megkapják az első pár pályát, végigjátssza, aztán látta is a játékot, és sok pénzébe sem került.

Persze a helyzet nem ennyire ideális. A lényeg, hogy most olyanért is kérjenek pénzt, ami korábban ingyen volt (a demó marketingértéke elvitte a hátán az egészet), most pedig lehúzzák azokat az embereket, akik hajlandóak fizetni érte.
Az ingyenes demókban és az ingyenes bétatesztelésben (és akár az ingyenes DLC-t is ide vehetjük) az volt a jó, hogy mindkét fél jól járt. A játékos ingyen jutott hozzá valamihez, a cég/fejlesztő pedig így jutott ingyenmunkához ill. a demón keresztül sok potenciális vásárlót célozhatott meg. Na mindez összeolvad, és fizetős lesz. Gratula.

"Patcher: Ez briliáns stratégiának tűnik a számomra." - Persze, mert ez egy nekik újabb pénzforrás, és még 5perc alatt meg is lehet magyarázni, hogy miért jó. (lásd hsz-em fenti része)

[ Szerkesztve ]

(#31) InVino86


InVino86
aktív tag

Jézus Atya Úr Isten !
Hová megyünk már el. A demóknak az volt eddig a lényege, hogy bemutassák, hogy milyen lesz a teljes játék, persze ingyen letölthetően. Most meg már ezért is fizetni kell.
Lassan már azért is fizetni kellesz, ha kimondod a játék nevét. -.-
Lehet, hogy ha nem Mo.-t nézzük, akkor még hagyjad is, de Mo.-n a helyzet undorító minden szempontból, nem csak tegyükfel játékszoftvereknél.

[ Szerkesztve ]

(#32) hejesírásó válasza BiP (#30) üzenetére


hejesírásó
senior tag

jaja, megszaladt a nulla, de az is többszöröse a 10 dollárnak.
és ez itt a lényeg, ha csak tisztán azt nézzük h 3 óra szórakozást mennyiért kap meg az ember fia

(#33) D1Rect válasza Morden24 (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Én nagyon szeretnék SC2 key-t, de egy vasat nem adnék érte.
Pedig évek óta nincs még egy ilyen játék, amit ennyire várnék (talán a D3, de az még odébb van).

Egyébként a buta konzol tulajok majd ezt is lenyelik. ;]

:D

(#32) hejesírásó:
Te számolod rosszul, egy shot heroin pont 10$. :P
Azzal biztos elvagy 3 órát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) moli.hu


moli.hu
őstag

bullshit az egesz, a studiok onmagukat taszitjak egyre melyebbre a szarba.

(#35) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

egyébként ha fizetőssé tenné vmi mocskos állat az olyan neveket mint pl a GTA, total war-sorozat elemei, stb
hát én fogcsikorgatva de megvenném a demot, még aznap amikor kijön.
HA beleszámolnák a full árába

(#36) ollie válasza hejesírásó (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért az emberek 99%-a nem szórakozásból vezet 3 órát. De ha már ragaszkodsz hozzá, lehet öten is ülni abban a kocsiban, akkor már jóval kevesebbe kerül egy személyre lebontva.

De mindegy. A demó tényleg azért van, hogy ne zsákbamacskát vegyünk. Fizetősként az értelmét veszti el. Akkor már inkább vezessék be az epizódonként (néhány pályánként) való fizetést, több értelme van.

***

(#37) BiP válasza D1Rect (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

Az elvonó meg többe kerül, de tovább tart, mint 3 óra. És még szar is.
Maradok a szexnél :)

(#38) hejesírásó válasza ollie (#36) üzenetére


hejesírásó
senior tag

vezetni élmény is tud lenni, nem csak nyűg.
beülni más mellé ahogy vezet már nincs akkora élmény.

Freude am fahren ;)

csak h értsétek én csak a 3 óra \ mennyibe került néztem meg mert a 3 órát szidták páran, és nem azt h fizetni kell érte.

nem fizetnék a hiperben a kostoltatós jánykáknál én sem!

[ Szerkesztve ]

(#39) hejesírásó válasza D1Rect (#33) üzenetére


hejesírásó
senior tag

csak ha kezdő vagy ;] :P
lehet ezt vették árképzési alapnak a marketingesek. :))

[ Szerkesztve ]

(#40) Mr.Csizmás válasza ollie (#36) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

epizódosra jó példa a Sam & Max új részek :)

kíváncsi vagyok mikor jönnek az első dávidcsillag és ea games logók egybe PS-elve :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) ProEvoFan válasza ollie (#13) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

kedves kolléga, itt a teljes játék ára utáni pénzlehúzásról beszéltem kissé irónikusan
a teljes árban tudom h már benne van minden, de itt nem erről szóltam
de np ;)

(#42) csoli31


csoli31
aktív tag

Én sokszor a demók alapján ítélem meg, hogy jó-e számomra a játék, vagy sem. Mi van akkor ha kifizetem ezt az összeget a demóért, és kiderül hogy a játékot nem igazán nekem találtál ki. Nem fogok kidobni az ablakon 2000-2500 forintot, csak azért hogy meggyőződjek hogy kel-e nekem a játék, vagy sem. Ha ezt bevezetik akkor még azok is warezolni fognak akik eddig nem tették. Mert csak így lesz érdemes kipróbálni, hogy milyen a játék maga. Ez egyben azt is jelentené, hogy akik csak kipróbálás céljából szedik le a játék kalóz verzióját, erős késztetést fognak érezni, hogy ne vegyék meg a teljest (ha már egyszer megvan illegálisan). Ez a pofátlanság határa számomra, hogy már egy demóval is pénzt akarnak kisajtolni belőlünk (még ha 3-4 órás demóról is van szó)!
Ctrl+c; Ctrl+v (nem akartam itt is koptatni az újaimat) :P

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#43) LackoMester


LackoMester
addikt

Egy kezemen megtudnám számolni mennyi játék Demo-ért lennék hajlandó ( fizettem volna ) fizetni. Tudtommal a Demo-nak éppen az a lényege, h. kipróbálja ( kipróbálható verzió )az emberke mielőtt pénzt ad érte, sajnos ez mostanában nem divatos. :N Elég durva irányban mozdul el EA. :N Ez így semmi jóra nemvezet. :(
Szerintem a Steamet meg ne keverjük ide. ;)

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#44) HaaS válasza GypsFulvus2 (#26) üzenetére


HaaS
addikt

Gőzöm sincs:)!

Igazából nem látok benne trükköt. Továbbadhatatlanul eladnak valamit (ami számomra megfoghatatlanul varázslatos dolog), hogy senki más ne játszhasson a játék adott példányával, pláne ne egy időben.. szétnéznek a gépeden, mert egyetértettél velük, cserébe adnak egy szolgáltatást, update-ekkel, játékosközösséggel, adatlappal, szerverekkel. Azt hiszem kábé ennyi.
Én ahhoz tudnám hasonlítani, hogy valaki(k) írnak egy könyvet, akár több éven keresztül, aztán az nyomtatásba kerül, és én úgy tudom megvenni az egyik példányt, hogy elhívom az eladót a lakásomba, ahol megnézheti, hogy milyen könyveim vannak a polcaimon, aztán odaadja a hőn áhított könyv egyik példányát, amit senki másnak nem adhatok oda, el sem cserélhetem, el sem adhatom. Ami plusz, hogy láthatom, hogy kik olvassák rajtam kívül ezt a könyvet, ha esetleg van frissítés, akkor azt elküldik levélben.
A multi rész persze nem összehasonlítható ezzel a könyv-metaforával, de nem tudok jobb példát. Multizni lehet steam nélkül is... a lényeg benne van.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#45) #72042496 válasza hejesírásó (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

"csak h értsétek én csak a 3 óra \ mennyibe került néztem meg"

Amondó vagyok, nem ártott volna az elfoglaltság minőségét is számításba venni.
Egyébként egy csomó ingyenes szórakozási lehetőség is van.

(#46) hejesírásó válasza #72042496 (#45) üzenetére


hejesírásó
senior tag

a minőség már relatív.
nekem 3 óra GTA ér annyit mint 3 óra sörözés, másnak nem->ergo nincs értelme számításba venni a konkrét példák során.

[ Szerkesztve ]

(#47) BiP válasza #72042496 (#45) üzenetére


BiP
nagyúr

Felsorolt egy rakat lehetőséget, mindenki választhat ízlése/egyéni preferenciái alapján.

(#48) hajsza


hajsza
aktív tag

"Mr. Earl úgy hiszi, hogy a fizetős demó korábban történő kiadásával csökkenthető a teljes játék befejezetlenül történő árusításának a rizikója"

Engem ez a mondat is kiakasztott. Szóval kvázi fizessük le az EA-t azért, hogy ne egy teszteletlen, félkész terméket dobjon a piacra. És még fizessünk is a béta tesztelésért! Semmilyen más piaci szegmensben nem tudnám elképzelni azt, hogy valaki azt merészeli, hogy selejtes termékkel rukkoljon elő. Itt meg lassan ezt veszik normálisnak és a minőségi termék olyan ritka, mint a fehér holló. Arról, aki ezt azt ötletet kitalálta, a tisztességtelenség szobrát meg lehetne formázni.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hunter2


Hunter2
addikt

Teljesen jó ötlet hogy pénzért adják a félkész bugos szart. :W

(#50) Derrewyn válasza hajsza (#48) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Ebben a mondatban az a felháborító, hogy benne van az a lehetőség is, hogy ha kevesen veszik meg a demót, akkor úgy dönt a kiadó, hogy ennyi volt. Mivel úgy látják, hogy bukás lesz a játék, azonnal abba is hagyják a fejlesztést. És megint ki szopta meg?

Egyébként itt nem béta tesztelésről van szó... bétának azt nevezik, ami már készen van, csak csiszolásra szorul. Itt meg még félkész sem lesz a játék, a motor talán igen, de a kreatív munka oroszlánrészéhez hozzá sem fognak.
Szerintem sokkal inkább arról szól ez az egész, hogy felmérjék az igényeket, és eleve csak olyasmiből készüljön játék, amiből siker lesz. A befektetési kockázatot meg fizessék meg a felhasználók.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.