Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Olvasgattam itt a hsz-okat, hát van egy-két érdekes felfogású emberke a földön, de persze ez mindenki magánügye, egészen addíg amíg gyereke nem lesz és az ő hülyesége miatt szegény gyerek issza majd meg a levét.
Ez az ivás/cigizés dolog ilyen 16-17 éves korig csakis a nevelésen múlik. Nekem soha nem tiltották meg hogy ne igyak, vagy cigizzek, mégis úgy gondolom feltudtam mérni a helyzetet, és nagyon sokáig nem éltem ilyesmivel. Aztán volt egy időszak 18 után, hogy kicsit gyakrabban (kb 3-4 havonta egyszer) feltöltöttünk a garatra barátokkal. Egyszerűen jólesett szórakozni, röhögcsélni önfeledten.
Ez tartott kb. 20 éves koromig. Utána pedig már erre sem volt szükségem, boldog voltam ennélkül is, és ehhez a boldogsághoz hozzájárult egy felejthetetlen személy.
Én a menőségi faktort sosem abban mértem hogy ki mennyit iszik, meg cigizik, rengeteget b@szogattak hogy mekkora láma vagyok, de én csak röhögtem. Ez megint nevelés kérdése hogy kinek mi a menő. Megvetettem azokat akik másnap a lehányt meg összecseszett ruhájukat mosogatták osztálykiráduláson.
Most 23 évesen ott tartok hogy kb évente 2-3 alkalommal eliszogatok baráti társaságban egy éjszakán át. Kevesebbet éltem volna mint azok akik ezt hetente játszák el? Nemhiszem. Kimaradtam valamiből? Ismét nem.
Mondjam el hogy mi van azokkal az emberekkel akik annó lelámáztak? Mekkora királyok most? Hol tartanak az életben?
Félreértés ne essék nem azt akarom mondani hogy mindenkiből egy haszontalan ember lesz aki hetente nekiáll inni tizenéves korában. MERT NEM ÍGY VAN. Csak az ESÉLY sokkal nagyobb rá.
Volt itt egy HSZ.- amiben olvastam hogy nemegy példa van arra hogy a kis meghunyánszkodó nemivós, "láma" emberekből milyen atom pasi/csaj lett 2x éves korára. Igen én is ezt látom. Nem is kevés ilyen van.
Én igazából szüleimnek köszönhetem hogy jól neveltek. Erről szól az egész. Főként 14 éves korban. :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#52) DArchAngel válasza adalbert1 (#47) üzenetére


DArchAngel
tag

Én is a mértékletesség híve vagyok.

Egyszer úgy gondoltam sok az a napi kábé 20 szál cigi, amit elszívok. Ezért aztán elkezdtem csökkenteni szépen lassan a mennyiséget. Manapság napi két szál az átlagom, néha több, néha egy szál se.
A kávéból meg egyszerűen gyengébbet főzök a régi "patkányméregnél". Így az érzés megvan, nem cseszegeti a gyomromat.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#53) 7 válasza Ferdzsoo (#51) üzenetére


7
addikt

Lama es meno... ejnyeno, milyen szavak ezek, sokan nem is nagyon tudjak ertelmezni. Keruld ezeket, vagy legalabb ne ismetelgesd ennyire, birizgalja az esztetikai erzekemet. :P

Sokszor szoktam kerkedni azzal, hogy nem iszom, nem dohanyzom, biztos itt is sokszor elojottem mar ezzel. Az igazat megvallva viszont ugy gondolom, hogy ez csak reszben volt koszonheto a szuleimnek - 4 evesen kikonyorogtem egy doboz cigarettat, merthogy batyam is cigizett (11 es fel evvel idosebb nalam), ok meg ugy gondoltak par het konyorges utan, hogy "na jo, szerezzunk a gyereknek nehany rossz percet, hadd menjen el a kedve az egesztol". Majdnem hanytam, gondolom a legvacakabbak kozul kaptam egy dobozzal. Az ~10 evre teljesen elvette a kedvemet a dologtol. Utana mar nem azert utasitottam vissza, mert feltem, hogy megint rossz lesz, hanem azert, mert nem akartam olyan budos lenni, mint a batyam - amikor nagyon fustolt, mar azt sem birtam, hogy nyitva volt a szobaajtaja, bemenni meg meg kevesbe. Egyszeruen fojtogatott. Idokozben ez parosult azzal, hogy kiderult, begyullad a szemem a fusttol.

Az ivas teljesen mas kerdes. Sosem szerettem volna reszegre leinni magamat, ellenben kiprobalni mindent orommel probalgattam - de semmilyen alkoholtartalmu ital nem izlett (fura, hogy mindig csak akkor probalgattam ki az italokat, amikor szuleim is ott voltak, pedig nem kellett soha a jovahagyasuk - mindenesetre olyankor mindenbe bele-belekostolgattam), aztan 2000 szilveszteren osszefutottam egy hihetetlenul pocsek BB-pezsgovel, illetve egy hasonloan vacak mandulalikorrel. Kinszenvedes volt meginni mindkettot, de ugye kotott az "amit kiszedtel/kitoltottel magadnak, azt ne hagyd ott" elv, ami rendesen belemivodott. Akkor dontottem el, hogy eddig sem izlett, sot, tobbszor volt rossz elmenyem is (nem, soha nem voltam reszeg, nem is hanytam, csak nem izlett), nem kell ez nekem, foleg nem amellett, hogy esetleg meg ugyelnem is kene, mennyire fogok berugni. Azota nem iszom alkoholt (nagyritkan belem tudnak diktalni olyan dolgokat, amiket meg nem kostoltam, de amugy, ha tehetem, kerulom - nem jo erzes inni).

Lenyegeben sokat koszonhetek a szuleimnek is, hiszen sosem mondtak azt, hogy nem - kiveve apam, amikor el akartam venni a sort/unicumot/barmi mast, ami eppen a poharaban volt -, igy volt lehetosegem rendesen kiprobalni azt, amire kivancsi voltam, de ehhez az eredmenyhez az is kellett, hogy en is eljussak arra a pontra, hogy igy gondoljam.

(#54) Ferdzsoo válasza 7 (#53) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha a stílus nem is de az elmélet azért látom megegyező az enyémmel... ;)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#55) 7 válasza Ferdzsoo (#54) üzenetére


7
addikt

Egen. :P
Meg gondolom kicsit masok az okaink is. :)

(#56) FireShadow


FireShadow
senior tag

"cigit, a piát meg a szexet" mer emelgetik ezeket együtt ugy mintha rossz lenne?
cigi, drog a rossz (semmiértelme), pia csak mértékkel jó, habár ki tudja és sosem iszom
eleinte még probaltak cukkolni hogy ugyan mar, de nem, szülinapkor es sziveszterkor sem.
most már tisztelnek :) tökjol megvagyok nélküle, de egyszer majd valoszinüleg kiprobalom
szex mitöl karos? jo ha ilyen 14 evesek és felkeszületlenek meg ha fogamzasgatlot szed az a baj, ha nem szed az a baj, mashogy nincs kedvük vedekezn akkor azt mondom az problema. de siman lehetnek felnött erzesei is valakinek ilyen korban es felelössegtudat is kialakulhat az más kérdés hogy mennyire ritka :D

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#57) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Amit lent leirtam az nem vegig vag a temaba, de szerintem hasznos elolvasni azoknak, akik velem egykoruak vagy alattam vannak 2 evvel. Azert tevedtem be ide, mert egyszeruen nem tudok aludni.Egy 640x480as kepernyon latom a forumot, a topicnak kb a feleig jutottam. Elore bocsanat az ekezetekert de ezen a PDAn nincs ekezet...

Jomagam 16 eves vagyok, kozelitek a 17 fele. Altalanos iskolaban egy magamnak valo kojok voltam, az FPS-ek es a PH! adta ki az eletem iskolan kivuli reszet. Gyuloltem suliba jarni, minden szunetben csak bambultam ki a fejembol,azon jart az eszem hogy ha hazaerek mekkorat fogok hentelni ezen vagy azon a MOHAA-szerveren. Egesz alt iskola alatt egy igaz baratom volt es van a mai napig is, egy rendkivul kiveteles ember, mindenkinek egy affele lelkitamasza, mindenkivel baratsagos de nem art senkinek, meg nekem se soha egy rossz szot nem ejtett barkirol. Mindenki csak "Keca"-kent ismeri.Egyaltalan nem tanultam, mindenki hulyenek nezett, orakon sose figyeltem. A tarsasagot szivbol utaltam, egyetlen kapcsolatom a kulvilaggal Keca volt. Nyolcadikban elkezdtem tornazni, ami jellemformalo hatassal volt ram, elkezdtem tanulni, es mindenkit meglepve nagyot javitottam a felvetelire. Felvettek ugyanabba a suliba a gimnaziumba, baratommal egy osztalyba.
Jott az uj osztaly. A legtobb embert ertekes, rendes embernek tartottam, es nagy "baratsag" alakult ki koztunk. Azota eltellt ket es fel ev. Azota mindegyikukben csalodtam. Azok a lanyok akikrol azt gondoltam tok rendes, helyes, erkolcsos stbstb.. kiderult hogy a legnagyobb kurvak, isznak mint az albanszamar,es gyakorlatilag mindenben full az ellentetei annak aminek gondoltam okaet. Tavaj jartam egy osztalytarsammal nyolc honapig. Nagyon szerettem, es szent meggyozodesem volt hogy a vilag legjoszivubb teremtmenye, aki sose tudna nekem hazudni, es az ertekrendje is olyan mint nekem.
Aztan a nyari szunet utolso heteben dobott. Total depis lettem es magamba zarkoztam ket napra. Aztan veletlen esemenyek kapcsan rajottem, hogy vegig hazudott es atvert. Azota megcsak nem is koszonok neki es kerulom mint a kutyaszart.
Azok a fiuk akiket a barataimnak hittem es meggyozodesem volt hogy normalisak, olyan tarsasag amiben jol erzem magam a mult evben elkezdtek inni cigizni, az ertelmi szintjuk mara kb egy 5ik osztalyossal egyezik, nem tisztelnek senkit es semmit, orommel csesznek ki masokkal hogy hu de jot tudjanak rohogni rajta...
En pedig a mai napig nagyon orulok annak hogy tornasz lettem, es tudom hogy mit fogok csinalni egesz eletemben.Keca mellett akikkel kozelebbi kapcsolatban vagyok mind tornaszok. Van ennek a sportnak egy nemes jotenyony jellemformalo hatasa.

Az en peldam nem egyedulallo. A mai fiatalsag ugy ahogy van egyaltalan nem tudja miben hol a hatar, fogalma sincs arrol mit jelent tisztelni a masikat (plane a felnottet), erkolcsi ertekrendje a beka segge alatt. Mindenki jatsza a vicces es vaganyfiut, ego az egekben, ja es konditerem minden mennyisegben.16 evesen ciki dolog szuznek lenni, nem inni es nem szivni. Ha pedig azt tanacsolod a masiknak hogy nem kene, akkor hulye vagy, ha masok iranti tiszteletre utasitod akkor bunko vagy.

Atolvasva a szoveget gondolkodtam rajta hogy nem kuldom be mert felig off. DE ha mar ennyit gepeltem egy kb 10x7cm-es billentyuzeten, akkor csak nem hagyom az egeszet a fenebe.
Megegyszer boccs ha nagyon off volt.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#58) 7 válasza FireShadow (#56) üzenetére


7
addikt

"cigit, a piát meg a szexet" mer emelgetik ezeket együtt ugy mintha rossz lenne?

Latom, te sem probaltad meg olyan sorosuvegbe begyomoszolni a farkadat, ami mar-mar tuzesen izzott egy fel oraja benne parazslo cigarettatol... :D

[ Szerkesztve ]

(#59) TexT-BoY válasza sharpapa (#57) üzenetére


TexT-BoY
addikt

"hátehülyevagy" már bocs. Általánosítás a köbön. Mellé egy jó adag elcsépelt szó fordulat. Megfűszerezve a "de én más" vagyok formulával. Nem kívánom sem az osztály társaidat védeni, sem téged szapulni. De cseszi a szemem amit most ide firkáltál. Az én osztály közösségem is szar. Mégis van 3-4 ember akik a BARÁTAIM, és szerintem egy normális ember minden osztály társával tud haveri kapcsolatot létesíteni. Jómagam az osztály abba a felébe tartozok akire felnéz mindenki lévén a tanárokkal és más osztályok diákjaival is korrekt kapcsolatom van. Ezért 2évig megkaptam a "nyaló" című bélyeget. De mára belátták hogy semmivel nem jobb nekem és hozzám fordul mindenki ha segítség kell. Ugyanakkor ha megkérek valakit hogy ugyan maradjon már csöndbe mert a tanár 5perce csöndben áll. Akkor megteszik. Amúgy ez is tiszteletlen csürhe módjára él sokszor, de ez nem csak az ő hibájuk. Megvannak azok a tanárok, és órák amikor valamilyen oknál fogva mindenki normális. Meg vannak azok az órák amikor a tanár keze alól az irányítás és megy a randalír. Amúgy én is benne voltam a rendbontó bunkók között, mert azt a tanárt nem tartottam megfelelőnek a pályán maradáshoz. 3! angoltanárom volt 10. osztályba, a 4. tanár lett olyan aki meglett viszont korrekt lett a csapat. Jó az óra, leköt mindenkit és nincs belőle para. Nem vagyok benne biztos hogy nálatok minden rendbe van ezen a téren.

Az en peldam nem egyedulallo. A mai fiatalsag ugy ahogy van egyaltalan nem tudja miben hol a hatar, fogalma sincs arrol mit jelent tisztelni a masikat (plane a felnottet), erkolcsi ertekrendje a beka segge alatt. Mindenki jatsza a vicces es vaganyfiut, ego az egekben, ja es konditerem minden mennyisegben.16 evesen ciki dolog szuznek lenni, nem inni es nem szivni. Ha pedig azt tanacsolod a masiknak hogy nem kene, akkor hulye vagy, ha masok iranti tiszteletre utasitod akkor bunko vagy.

Ezen átrágtam magam újra, közhely az egész. Mintha nem egy 16. éves srác írása lenne hanem egy 70éves felbőszült nénié, aki most épp a szivére vette hogy nem volt ülő hely a buszon. Nem ciki szűznek lenni, de mire tartogatod a szüzességed, szerinted azt fogja értékelni majd a párod ha már megtaláltad hogy szűz vagy még, vagy azt hogy rendesen megbírod kúrni és nem izzadsz le ha véletlen levetkőzik? A tiszteletet már leírtam, nálunk szokás a folyosón köszönni, pedig 800fős iskola. Vannak kickek , pl akik dohányzóba járnak, akik a számtek terembe, meg akik a tesi terembe (így hirtelen ez a 3 nagy gang ami eszembe jutott), ezekkel az emberekkel kéz fogás, pár szó. Osztályon belül mindenki kezet fog a másikkal, megtisztelem azzal a társaimat, akikkel együtt élek szinte hogy odafáradok amikor beléptem a terembe, ugyan így tesz mindenki.
száz szónak is más a vége, szerintem ha így érzed hogy tré van, tegyél ellene, mert tehetsz.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#60) sharpapa válasza TexT-BoY (#59) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Megfűszerezve a "de én más" vagyok formulával
Mondja ezt egy olyan ember aki rendszeres alkoholfogyasztó, dohányos, de emellett egyebet se hajtogat hogy ő ezek ellenére hú de egy jó srác.

jó adag elcsépelt szó fordulat
Lehet azért hallod annyit mert így van?

A haveri kapcsolat az szép és jó dolog: jópofizunk amikor egymással beszélünk, és mekkora jó arcok vagyunk, de amint mással beszélünk akkor hú de egy nagy köcsög ez a gyerek. Ja igen ezen a szinten a mi közösségünk kiemelten jónak mondható. Haveri (azaz felületes és látszat) kapcsolatom szinte az egész iskolával van, csak én az ilyen kapcsolatokra nem adok túl sokat. Kiváncsi vagyok hogy a BARÁTAID hányszor dumálnak ki egymás közt, ha igazán nagy szarba kerültök akkor mennyire megy az egymásra mutogatás vagy inkább a másik segítése. Igen ilyen "barátaim" nekem is akadt már néhány. Aztán helyzetben derült ki hogy ki a nagy barát, mikor az együtt elkövetett hülyeséget mindenki a másik nyakába varrná ahelyet hogy felvállaljuk hogy igen mi tettük.

Ha valaki "nyaló" titulusban szerepel az nem véletlen. Nekem és a barátomnak is a legtöbb tanárral igen jó kapcsolatunk van lévén 11 éve járunk ebbe az iskolába, és programok szervezésénél, fellépéseknél illetve bármilyen segítség igénye esetén (diákoktól) ránk mindig lehetett számítani. Továbbá tisztelnek a káros szenvedélyek és a bulizáshoz való hozzáállásunk miatt. De ránk senki nem mondja hogy nyaló. Arra viszont igen aki állandóan bókol a tanárnak, idióta fárasztó poénokat süt el amin csak sírni lehet, és mindig ő akar lenni a tanárnő/tanárúr szeme fénye aki mindig aranyos és jókisfiu az ő óráin.

mert azt a tanárt nem tartottam megfelelőnek a pályán maradáshoz
Talán hogy ki alkalmas a pályára és ki nem azt nem a te tiszted eldönteni. Ha egy tanár nagyon gázos akkor mi az ofőnél meséljük el a problémákat. Az a csapat aki ezeket az órákat átdumálja zavarva a többieket, az a tobbi órát is átdumálja ugyanúgy.

Namost ami a majdani páromat illeti. Te nyugodtan veszel majd el egy olyan nőt akin a fél város átment? Én az ilyenektől hányok.
hogy rendesen megbírod kúrni és nem izzadsz le ha véletlen levetkőzik
Ezen mondatból nekem annyi jön le hogy az életben nem voltál még igazán szerelmes.

A tiszteletet már leírtam, nálunk szokás a folyosón köszönni, pedig 800fős iskola.
Na akkor felvilágosítalak a tisztelet nem azt jelenti hogy köszönsz az illetőnek, netán kezet is fogsz vele. Szinte minden gimis osztályból van vagy 5-6 ember akinek köszönök és kezet is fogok vele, pedig a mi sulink 1400 fős.

További vitába nem szándékozom bocsátkozni. Pontosan azt a réteget képviseled amit fentebb mélyen elitéltem, mindent kimagyarázol. Hogy tulajdonképpen a piálás az nem megvetendő, a tanárnak beszólogatni helyes dolog mert én döntöm el hogy mi legyen a karrierjével. Mondok valamit: annak ellenére hogy nem vagyok egy nagy barátkozós ember, pontosan az ilyen dolgokhoz való hozzáállásom miatt tisztelnek. Azok az ismerősök akik mélyen benne vannak ebben a világban tudják mi a véleményem róluk, de nem ellenségesek emiatt, elfogadnak ilyennek. Legtöbbjük azt mondja igazam van, de ők már nem tudnak szabadulni ettől a világtól...

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#61) Crystalheart válasza TexT-BoY (#59) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de mire tartogatod a szüzességed, szerinted azt fogja értékelni majd a párod ha már megtaláltad hogy szűz vagy még, vagy azt hogy rendesen megbírod kúrni és nem izzadsz le ha véletlen levetkőzik?"

Ezt most miért kellett? :F

(#62) TexT-BoY válasza sharpapa (#60) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mondja ezt egy olyan ember aki rendszeres alkohol fogyasztó, dohányos, de emellett egyebet se hajtogat hogy ő ezek ellenére hú de egy jó srác.
Továbbra is azt gondolom hogy ez csak bele beszélés, a káros szenvedélyek köré épített mítoszokkal.

Aztán helyzetben derült ki hogy ki a nagy barát, mikor az együtt elkövetett hülyeséget mindenki a másik nyakába varrná ahelyett hogy felvállaljuk hogy igen mi tettük.
Szerencsém de én ezzel az álaltfajjal nem találkoztam, viszonylag korrekt ezek szerint az osztályom, aki egy partúba benne van az felvállalja aki pedig nem az elfordul hogy ő valóban nem tud semmit. Szerintem ez így van jól.

Talán hogy ki alkalmas a pályára és ki nem azt nem a te tiszted eldönteni.
De az én tisztem a diák szerepe és ha a tanár nem megfelelő mivolta miatt az én szerepem átmegy magán diák szerepbe az már nagyon is zavaró. Egy tanár tudjon rendet tartani szerintem, ahogy 100tanár tud úgy a 101. is tudjon, mint mondtam nálunk normális az osztály ha nem 1-2 tanárral vagyunk aki valóban tré. Tisztában vagyok vele kihez kell fordulni ha baj van, lévén 8éve vagyok DÖK/ODB (ki hogy nevezi) képviselő.

Na most ami a majdani páromat illeti. Te nyugodtan veszel majd el egy olyan nőt akin a fél város átment? Én az ilyenektől hányok.
Én is :U , csak azt akartam éreztetni hogy nem feltétlen van igazad a 16évesen nem szűz az már cikivel. Tartom hogy az első alkalmat meg kell adni, aztán éljétek le együtt életeteket, én drukkolok a legjobban hogy neked így menjen, de ha mégsem ez történik, azért az első alkalom után szerezz egy kis tapasztalatot, a későbbi új komoly kapcsolatodban mindenképp hasznát veszed.

Ezen mondatból nekem annyi jön le hogy az életben nem voltál még igazán szerelmes.
Sajnos szerelmes vagyok, most is már nagyon rég óta, de egy rossz döntés folyamán mondvacsinált indokokkal elvesztettem akit szeretek.

Pontosan azt a réteget képviseled amit fentebb mélyen elítéltem, mindent kimagyarázol.
Ismét beskatulyáztál, köszönöm. Megjegyzem ez a réteg a fórumon akit te olyan nagy örömmel degradálsz nem hiszem hogy képviselteti magát, de ez csak az én véleményem. Itt javarészt normális, intelligens emberek vannak, akárcsak te (vagy én bár félve írom mert ezért is kapok majd).

Legtöbbjük azt mondja igazam van, de ők már nem tudnak szabadulni ettől a világtól...
Sajnos te sem, meg én sem, és nem mondtam hogy nekem ez tetszik, de van rossz és még rosszabb és tehetsz a dolog ellen (bár egymagad sok esetben kevés vagy). Panaszkodni mindig van miért.

Crystalheart: Miért? a megfogalmazáson kívül van problémád a dologgal?

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#63) tildy válasza Pukkancs (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Én az ilyen piko meg nano meg satöbbi fahradokkal szoktam csak gondban lenni. Nomeg a jelülésük...
sosem tudom melyik hanyadik hatvány;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) Crystalheart válasza TexT-BoY (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy a fogalmazás, de ahogy észrevettem, sharpapa konkrétan az álnokul szajha lányokról beszélt. Amiről te írtál, az mindenkinek a magánügye, s nemhogy nem ciki, de mást sem lehet rá mondani, hogy jobb-roszabb mint más khmm... módok.

Hogy tisztázzam, 19 vagyok és szűz (no nem a horoszkópom). És szerintem még évekig az is maradok; még barátnőm sem volt, és nincs is rá kilátás. Azonban - a félreértések elkerülése végett mondom - ugyanezt gondolnám, ha nem volnék az, ez nem ettől függ, nincs köze besértődéshez vagy hasonlóhoz.

(#65) EQMontoya válasza Crystalheart (#64) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha már valaki mindenképp égig magasztalt erénynek érzi a szüzességet, azért ezzel szvsz nem muszáj széditeni a fitalabbakat (pl a cikk irója). Nem kezdek el storyzgatni, meg egyebek, azt már megtették előttem, úgyhogy szerintem elég világos, hogy annyit mondok, hogy egy komoly kapcsolat (tehát nem 2 hónap, és nem 200km távolságból) bizony elég pozitiv irányban tudja változtatni a user fejlődését, egyrészt olyan tapasztalatokat szerezhet, amely később kapcsolatok kialakitásánál, megtartásánál bizony igencsak fontos, másrészt pedig véleményem szerint valamivel érettebb/komolyabb emberré válik tőle, nem lesz annyira gyerekes. Hogy utóbbi fele mennyire előny, azt már nem tudnám megmondani, de előbbi mindenképp. És ugye ennek halogatása eléggé ördögi körbe vezet, egy idő után annál nehezebb, minél később szánja rá magát az illető. Huszonévesen azért már nem olyan könnyü felszedni az első barátnőt.

Same rules apply!

(#66) Crystalheart válasza EQMontoya (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én - mondhatni - nem bánom. :) Nem a barátnőszerzés az életcélom...
Ezért is mondtam, hogy teljesen szubjektív.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.